NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Cukier z wanilią lub laska wanilii - gdzie w STW?,
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 08:49  
Cytuj
Czy można gdzieś w STW kupić cukier z prawdziwą wanilią lub laskę wanilii? W Kauflandzie nie ma, w Tesco nie ma, w innych sklepach też nie udało mi się znaleźć.
Poniżej Kamis, ale oczywiście może być innego producenta.
Obrazek
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 08:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 08:51  
Cytuj
laseke wanilii ostatnio widywałem w Żabkach i w Groszku na Popiełuszki naprzeciwko dużego kościoła

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 09:04  
Cytuj
Sprawdzę w najbliższym czasie, może nawet dzisiaj. Dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 10:25  
Cytuj
Ja widziałam w Kauflandzie właśnie laskę wanilii tam gdzie wszystkie przyprawy do ciast i deserów.Producent co prawda mniej znany ale może warto wypróbować?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 10:52  
Cytuj
Ten cukier można chyba spotkać w Aldiku- wydaje mi się że tam jest sporo takich mniej spotykanych przypraw. Tą laskę wanilii też tam widziałam, z tym że nie na stoisku z przyprawami, a koło którejś kasy gdzie są gumy do żucia umiech Często właśnie w sklepach laski wanilii są przy kasie poustawiane, tak też było w dawnym Pik-paku. A jeśli można wiedzieć to tak z ciekawości zapytam do czego tego potrzebujesz? Co pysznego przyrządzasz? ;)

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 11:25  
Cytuj
Ja kupowałam cukier z prawdziwą wanilią i laskę wanilii przed świętami w tym roku i w tamtym również w Kauflandzie. Ale tak jak anna22 pisze producent mniej znany. Cena tego cukru to 2,69 zł umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 11:28  
Cytuj
Raczej żona przyrządza, a ja jej pomagam umiech Taki cukier przydaje się w różnych ciastach, choćby sernikach, jak również w daniach obiadowych, np. ryż zapiekany z jabłkami. Podobno cukier waniliowy niewiele ma wspólnego z wanilią i jest nieporównywalny aromatem z tym prawdziwym, dlatego chciałbym to sprawdzić. Można kupić gotowy lub zrobić samemu - wystarczy zanurzyć w pojemniku z cukrem pasemka, ziarenka wanilii i odczekać 2 tygodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 11:33  
Cytuj
Alicjo, w Kauflandzie i Tesco szukałem, a nawet pytałem pracowników o cukier z prawdziwą wanilią (o wanilię rzeczywiście nie pytałem) i powiedzieli że u nich nie ma czegoś takiego. Poszukam jeszcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 11:40  
Cytuj
W sklepach społem i na siedlanowskiego tam gdzie bar omega możesz poszukać ;-)

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 12:01  
Cytuj
http://allegro.pl/wanilia-laski-wanilii-19-21-cm-laska-wanili-5g-i2001914386.html

lub

http://alleg(...)694.html

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 13:17  
Cytuj
CYTAT
Alicjo, w Kauflandzie i Tesco szukałem, a nawet pytałem pracowników o cukier z prawdziwą wanilią (o wanilię rzeczywiście nie pytałem) i powiedzieli że u nich nie ma czegoś takiego. Poszukam jeszcze.



Ten cukier, który kupowałam w Kauflandzie tuż przed świętami jest firmy KOTANYI i był w tym dziale gdzie cukier waniliowy (mam jeszcze jedno opakowanie). Tak dokładnie wygląda:
www.kmdelikatesy.pl/node/22847

Cukier KAMIS (ten ze zdjęcia) też jeszcze mam i kupowałam go jakiś czas temu w Carrefour.


Tak jak napisałeś można też zrobić samemu. Tutaj jest napisane jak: http://mojew(...)owy.html
Już kiedyś podawałam na forum linka do tego bloga, ale to dlatego że cały czas z niego korzystam umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 13:25  
Cytuj
Dzisiaj podjadę do Kauflandu i poszukam tego cukru Kotanyi. Przy okazji: jak bardzo on różni się od cukru waniliowego domowej roboty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 13:34  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj podjadę do Kauflandu i poszukam tego cukru Kotanyi. Przy okazji: jak bardzo on różni się od cukru waniliowego domowej roboty?


Ja nie wiem. Planowałam robić sama w domu, ale jak znalazłam w sklepie to kupiłam gotowy.
Ten kupny jest taki miałki jak cukier puder. Mogę tylko powiedzieć, że Kotanyi i Kamis różnią się trochę zapachem (może to przez ten kardamon?)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 13:51  
Cytuj
http://tortolandia.freshsite.pl/tajne-receptury/ekstrakt-waniliowy-domowej-roboty/

wypróbuj gdy już znajdziesz laskę wanilii w Stw ten przepis.
Esencja wychodzi nieziemska,można ją używać do kremu albo do ponczu i takim roztworem nasączyć biszkopt lub babkę.Będzie pięknie pachnieć w całym domu.Co porawda zalecają żeby ekstrakt stał dwa miesiące a więc na przyszłe święta się przyda do Wielkanocnej Babyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 13:57  
Cytuj
CYTAT
http://tortolandia.freshsite.pl/tajne-receptury/ekstrakt-waniliowy-domowej-roboty/

wypróbuj gdy już znajdziesz laskę wanilii w Stw ten przepis.
Esencja wychodzi nieziemska,można ją używać do kremu albo do ponczu i takim roztworem nasączyć biszkopt lub babkę.Będzie pięknie pachnieć w całym domu.Co porawda zalecają żeby ekstrakt stał dwa miesiące a więc na przyszłe święta się przyda do Wielkanocnej Babyumiech


anna22 - robiłaś tą esencję? Bo się właśnie przymierzałam, żeby ją wypróbować. Gotowy ekstrakt waniliowy widziałam tylko w sklepach Kuchnie Świata w Krakowie i Wa-wie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 14:11  
Cytuj
narazie stoi i czeka na swój czasumiech
pozwoliłam sobie tak pochlebnie o niej napisać bo bardzo dużo pozytywów o niej słyszałam nie tylko z tego forum w linku.
a gdybyś potrzebowała taką buteleczkę na ekstrakt to widziałam ostatnio w takim małym kioseczku za Barem Ravioli(niedaleko Ofiar Katynia)gdzie Pani ma tylko stare rzeczy do sprzedania.Fajne rzeczy można tam upatrzec

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 14:14  
Cytuj
CYTAT
narazie stoi i czeka na swój czasumiech
pozwoliłam sobie tak pochlebnie o niej napisać bo bardzo dużo pozytywów o niej słyszałam nie tylko z tego forum w linku.
a gdybyś potrzebowała taką buteleczkę na ekstrakt to widziałam ostatnio w takim małym kioseczku za Barem Ravioli(niedaleko Ofiar Katynia)gdzie Pani ma tylko stare rzeczy do sprzedania.Fajne rzeczy można tam upatrzec


Ok. Dzięki za info. W takim razie i ja muszę spróbować umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 16:42  
Cytuj
w Stokrotce, bodajże 11 zł umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 9 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 18:44  
Cytuj
Przed samymi świętami widziałam cukier z prawdziwą wanilią i wanilię w laskach we FRAK-u na górce, było ich dość sporo w koszu naprzeciwko stoiska z wędlinami ale cen dokładnie nie pamiętam coś ~2.70 cukier i ~7zł laska wanilii - może jeszcze dostaniesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 19:34  
Cytuj
Wróciłem z Kauflandu i faktycznie można tam już kupić zarówno cukier z prawdziwą wanilią (Kotanyi) jak również samą wanilię (Kotanyi lub Kamis). Dokładnie tak jak pisała Alicja.
Ja kupiłem to i to, choć cena tego cukru jest zaporowa: 2.69zł za 10g to trochę przesada według mnie. Zamierzam zrobić sobie taki cukier domowym sposobem i porównać z tym za 2.69. Zobaczymy czy będzie lepszy czy gorszy. No i przy okazji zobaczymy jak na ich tle wypada zwykły cukier waniliowy. Może nie warto przepłacać umiech
Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie dziewczynom ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 17 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2014r. 22:59  
Cytuj
W eko żarełku na hali są laski wanilii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2014r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
W eko żarełku na hali są laski wanilii.


To super, że po 3 latach odpisałeś w tym wątku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2014r. 19:55  
Cytuj
Nie zadziałała blokada tematu, odpisał bot z reklamą strony www i reklama wyleciała i temat miał być bloknięty

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »