NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Majster obozowisko pracy, Majster Stalowa Wola / bardzo \\
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:18  
Cytuj
w sklepie Majster łamane są totalnie prawa pracownicze. Byłem na zakupach i widziałem jak traktowani są tam ludzie robiący za najniższą krajową... do tego za co ktoś beknie jest lista z karami finansowymi gdzie kiedyś co było głośno o Realu Biedronce itp. że jest ciężko to powstał zamiennik !! MAJSTER STALOWA WOLA!!! odradzam tam zakupy, padnie to gówno a ludzie tam pracujący dostaną motywacji i znajdą lepszą pracę gdzie pracodawca zrozumie słowo CZŁOWIEK!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:20  
Cytuj
Nie podoba się - Nie pracuję !! potluczony
Nikt nie będzie za Tobą tam płakać. ELO !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:30  
Cytuj
rcdcd Ciebie Trzeba by odstrzelić.Nie pisałbyś tego samego w kółko(Nie podoba się - Nie pracuję !!)Ciekawe jak powinie Ci się noga i zostaniesz bez środków do życia to czy będziesz miał takie samo zdanie.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:38  
Cytuj
CYTAT
(Nie podoba się - Nie pracuję !!)
- A jakim prawem można kogoś oczerniać tylko dlatego, że daje na chleb kilkunastu, kilkudziesięciu osobom ?!
Czego jeden z drugim oczekuje ? Chcesz pracujesz - a jak nie no to ... NIE. Proste ?
O dobrego pracownika każdy dba. Ale szanujmy się. Nikt układacza towarów szanować nie będzie. Takich jest na pęczki. Nie ten to inny. Szanuje się pracowników wyjątkowych. Bo dobry pracownik to skarb. Widocznie nim nie jesteś ;p


CYTAT
Ciekawe jak powinie Ci się noga i zostaniesz bez środków do życia to czy będziesz miał takie samo zdanie.

aaa czyli to jednak forma "bo mi się należy !". Nic Ci się nie należy. Przychodzisz do pracy, wchodzisz na czyjś teren. Albo Ci pasują zasady tam panujące ... albo ....

A tu kolejny post jak źle ... zrozum -autorze postu-, że ten zły i niedobry człowiek daje Ci na chleb i wodę - jak nie potrafisz jej sobie zdobyć sam.

Powtórzę po raz kolejny to samo. A czym się ten "ktoś" różni ? Ma dwie ręce, dwie nogi ? Ty też masz ? Głowę na karku ?! Zamiast pisać tu bzdury. Buduj Majstra II ! W rytm piosenki tu na razie jest ściernisko ... ale będzie majster 2. W czym problem ?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 31 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:48  
Cytuj
Adam1 - podobnie jak Mirek777 piszesz jak potłuczony. Nawet w pijanym widzie to dostrzegam. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:48  
Cytuj
naj...ne masz w bani ładnie!!nie podoba się temat się nie czyta. Zaoszczędzisz sobie nerwów! A temat poruszam gdyż nad tymi "kierującymi" pracownikami są jeszcze instytucje które mogą dużo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 09:57  
Cytuj
CYTAT
w sklepie Majster łamane są totalnie prawa pracownicze. Byłem na zakupach i widziałem jak traktowani są tam ludzie robiący za najniższą krajową... do tego za co ktoś beknie jest lista z karami finansowymi gdzie kiedyś co było głośno o Realu Biedronce itp. że jest ciężko to powstał zamiennik !! MAJSTER STALOWA WOLA!!! odradzam tam zakupy, padnie to gówno a ludzie tam pracujący dostaną motywacji i znajdą lepszą pracę gdzie pracodawca zrozumie słowo CZŁOWIEK!

To skąd wiesz robiąc zakupy ile zarabiają ci ludzie ? Jak łamane jest prawo pracy to i owszem trzeba/można to zgłosić. Odradzanie robienia tam zakupów - na jakiej podstawie ? To ludzie którzy tam pracują teraz nie mają motywacji do zmiany pracy tylko sklep musi paść?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:05  
Cytuj
Według mnie ciężko szukać pracy będąc w pracy bez możliwości korzystania z telefonu czy otrzymania dnia wolnego. Wszystkie te fakty będą przedstawione w raporcie dla Pipu a na forum ze szczegółów raczej nie muszę się tłumaczyć!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
naj...ne masz w bani ładnie!!nie podoba się temat się nie czyta. Zaoszczędzisz sobie nerwów! A temat poruszam gdyż nad tymi "kierującymi" pracownikami są jeszcze instytucje które mogą dużo...


Właśnie pokazałeś swój poziom. Wymagasz szacunku ? Straszyć chcesz swojego żywiciela "instytucjami" ?! WON !! Z miejsca bym Cie wywalił. Nie masz motywacji do pracy. Nie rozumiesz, że pracujesz dla siebie. WON z tej firmy.

CYTAT
Wszystkie te fakty będą przedstawione w raporcie dla Pipu a na forum ze szczegółów raczej nie muszę się tłumaczyć!


Ale to nie Ty raport będziesz pisać potluczony Nie masz do tego kompetencji.


CYTAT
Według mnie ciężko szukać pracy będąc w pracy bez możliwości korzystania z telefonu czy otrzymania dnia wolnego.


Męczennik smiech2 Po co ? Dajesz spokój pracodawcy i masz wolne. Nie wiem jak z telefonem - ale jeśli chciałeś dzwonić na czyjś kosz no to ... pa pa

CYTAT
Byłem na zakupach i widziałem jak traktowani są tam ludzie robiący za najniższą krajową

Kłamczuchu potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:21  
Cytuj
rcdcd Chyba Cię jednak ustrzelę.Tak układacza towarów też trzeba szanować bo to JEST CZŁOWIEK TAKI SAM JAK TYTo że nie szanujesz innego człowieka świadczy tylko o Tobie nie ważne jaką prace wykonuje ważne,że jest człowiekiem iNALEŻĄ MU SIĘ GODNE WARUNKI PRACY A NIE NIEWOLNICZE

" zrozum -autorze postu-, że ten zły i niedobry człowiek daje Ci na chleb i wodę - jak nie potrafisz jej sobie zdobyć sam".

ZROZUM WRESZCIE, ŻE ON NIE DAJE TYLKO PRACOWNIK NA TO ZARABIA SAM

Nie każdy zakłada własną firmę,bo jak by zakładał nie było by pracowników tylko sami biznesmeni i kto by na nich robił?

Nie sądzę żeby ktoś kogoś oczerniał bez powodu.

Słowa mądrego Polaka
"Nie traktujcie pracownika jak narzędzia"

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:30  
Cytuj
Z tresci pisanych na tym forum wynika ze autor tego postu jest mocno z frustrowany i cierpi na tzw pomrocznosc jasną >Jak ci nie pasuje to w Dwikozach jeszcze trwa zbiór jabłek późnych odmian i nie kalaj w własne gniazdo bo jest raczej pewniak ze tam pracujesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:36  
Cytuj
szkoda że tam nie pracuje od środka łatwiej coś zmienić!Z resztą zapraszam do strony i do pracy w tym bagnie http://www.majsterpl.pl/praca a sami się przekonacie jak tam jest kolorowo i pięknie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 10:45  
Cytuj
CYTAT
Nie każdy zakłada własną firmę,bo jak by zakładał nie było by pracowników tylko sami biznesmeni i kto by na nich robił?


Ciekawe, biedni "ludzie pracy" nie zakładają firm bo wtedy na ich pracodawcę nie miałby kto robić, cóż za poświęcenie dla swojego pana.
A co Ty się tak martwisz o tych "złych" kapitalistów? Najpierw troska o "ludzi pracy" a zaraz o pracodawców - brak konsekwencji.

Jeśli ci niby "wyzyskiwani" sami zaczną zakładać firmy to "wyzyskiwacze" z powodu odpływu siły roboczej będa zmuszeni podnieść im pensje lub w jakiś inny sposób zatrzymać ich u siebie.

To wszystko jest bardzo proste, szkoda, że nie każdyemu jest dane to zrozumioeć.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 11:07  
Cytuj
Co się z wami porobiło ludzie????

Od dobrych kilku lat Kodeks Pracy jest zmieniany na korzyść pracodawcy. Pracodawca łaski nie robi, że komuś zapewnia godziwe warunki pracy i płacy. Ma korzyść z każdego pracownika - tym wiekszą im jest mniej uczciwy wobec niego. Ludzie mają prawo pisać o nieuczciwych wyzyskiwaczach, dorabiających się na ludzkiej krzywdzie.

Chwała uczciwym pracodawcom - tylko ilu ich jest?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 11:31  
Cytuj
kosmal3006

Nie bronię pracodawców,Trzeba czytać dokładnie całość i zrozumieć treść postu,a później komentować.Zdanie wyrwane z całości przeważnie nie ma sensu i rozwodzenie nad nim swojej odpowiedzi obrazuje autora.

Chwała uczciwym pracodawcom - tylko ilu ich jest?

Czytając posty tych w większości pracodawców i znając trochę rynek pracy,myślę.że może jeden na stu.Oczywiście więcej na pewno nie,a czy znajdzie się ten jeden na stu też mam poważne wątpliwości.

Proponuję takich pracodawców wyróżniać na tym forum jak pisze się opinie o złych,może to dało by nam jakiś obraz?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 11:51  
Cytuj
Nie jestem pracodawcą (dla jasności) ale zawsze uważałem, że najlepiej jest samemu sobie być panem a jeśli się tego nie chce lub nie potrafi to trudno, takie jest życie.

Nikt nikomu nie będzie płacił tylko dlatego, że jest mu źle w pracy.
Już od tysięcy lat najlepiej nagradzani byli ci myśliwi, którzy biegali szybciej, mieli więcej siły i/lub przebiegłości a jeśli tego im brakowało ale za to mieli mózg i potrafili mimo braku wcześniej wymienionych cech dopaść zwierzynę sposobem czy jakąś tam pomysłową zasadzką to mięcha mieli aż nadto i potrafili wychować więcej dzieci o korzystnych dla przetrwania genach.

Jeśli zaś myśliwy nie potrafił szybko biegać, był słaby a do tego tempy to zostawały mu kości, padlina albo korzonki + mniejsza szansa na przeżycie i przekazanie gorszych genów.

I to jest właśnie normalne. Zróżnicowanie dochodów czy to w postaci kasy czy upolowanej zwierzyny mobilizuje ludzi do twórczego myślenia i działania.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
Zróżnicowanie dochodów czy to w postaci kasy czy upolowanej zwierzyny mobilizuje ludzi do twórczego myślenia i działania.

Kosmal3006 z tym zdaniem się zgadzam w zupełności,ale mamy XXI wiek i powinno być godne traktowanie pracownika,a nie poniżanie i pokazywanie jak jest malutki przy swoim panu.Nie wiem czy zauważyłeś,że mamy kapitalizm a nie feudalizm.

Pozdrawiam i dalszą dyskusje uważam za zbędną

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:13  
Cytuj
fankore - to robiłeś tam zakupy czy pracujesz chytry

Wrzucę i swoje trzy grosze ... choć niby nie na temat ... ale wrzucę

"Klienci polskich sklepów okazują się być na tle reszty Europy wyjątkowo uczciwi. W naszym kraju 39,8 proc. strat spowodowanych jest przez osoby z zewnątrz. To najniższy wynik na kontynencie. Dla porównania: w Austrii kradzieże sklepowe dokonywane przez klientów stanową aż 56,2 proc. wszystkich strat" - czytamy.

Czyżby to nieuczciwi pracownicy "podbierali" towar ??

Nie pracuje tam i nie mam pojęcia jak tam jest ... ale pracowałem w kilku różnych firmach i potrafię puknąć się w pierś i ocenić siebie i moich kolegów z pracy umiech ... czy ty też ?? bo jeśli jest jakiś regulamin a ty go łamiesz to musisz liczyć się z karą (nie pisze o wynoszeniu towaru ze sklepu takim pracownikiem zajmuje się policja)...np. rozmowa w pracy przez telefon ... itp ... itd ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:15  
Cytuj
Mamy w Polsce (cała UE) nie kapitalizm ale socjalizm z elementami wolnego rynku.
W kapitaliżmie bank, który utopi kasę pada a nie wyciąga łapę do państwa ale mniejsza o to.

Właśnie dlatego, że nie mamy już feudalizmu w takiej postaci jak kilkaset lat temu to można swojemu panu pokazać środkowy palec jeśli nas gnębi i samemu zostać panem.

Co do poniżania pracowników (nie chodzi mi o wysokość pensji) to zgadzam się, że jest to niedopuszczalne i należy takie przypadki o ile są udokumentowane zgłaszać tam gdzie trzeba.

W kwestii mobingu najgorsze są sieci, bo pracownicy są po prostu "bezimiennym surowcem", mały pracodawca musi się bardziej starać o pracownika i liczyć z potencjalnymi stratami w przypadku odejścia dobrego fachowca.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:24  
Cytuj
CYTAT

Co do poniżania pracowników (nie chodzi mi o wysokość pensji) to zgadzam się, że jest to niedopuszczalne i należy takie przypadki o ile są udokumentowane zgłaszać tam gdzie trzeba.


Tylko jak to zgłosisz zaraz okrzykną Cię kablarzem.Tylko milczeć potrafimy niestety.

To nie jest socjalizm to jest pseudo kapitalizm.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:33  
Cytuj
Ekonomiczny przejaw feudalizmu skończył się w Europie w 15 wieku - w drodze dojrzałości gospodarczej. W Polsce skończył się w wieku 19 i to jedynie za sprawa decyzji politycznej. Pensja minimalna często ratuje pracowników , w innym przypadku polscy pracodawcy płaciliby po 300 zloty miesięcznie. Jeżeli chodzi o "sieciówki" to warto czasem spojrzeć jaki model relacji stosuje firma . Dla pracownika, atmosfery w przedsiębiorstwie najlepszy jest model znany w Japonii i w Australii , w dalszej kolejności jest Europa Zachodnia , następnie USA i praktycznie pod koniec stawki Europa Wschodnia z Polską na czele. Pracując w polskiej firmie ciężko będzie o wyższą pensję niż całkowite minimum zapewnione ustawowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:37  
Cytuj
Nie tylko jednostki są źle traktowane. Małe, śrenie a nawet już duże firmy/przedsiębiorstwa mają problemy finansowe - wszędzie rozchodzi sie o kapitał. Jeżeli firma ma problemy z płynnością finansową, to widać to po warunkach pracy jednostek - złe traktowanie - liczne finansowe kary, zwolnienia - pracodawcy szukają każdego wyjścia z sytuacji. Lepiej obniżyć pensje, zapłacić kare, mieć bezpłatny urlop, niż ma zbankrutować firma i 80 osób wylądować w pośredniaku.
Zamiast zadawać pytanie - ilu jest uczciwych pracodawców ? zapytajcie się - które firmy mają płynny Cash flow, ogomny kapitał i zero problemów podczas kryzysu ? - i tam złóżcie swoje CV.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 12:45  
Cytuj
CYTAT

To nie jest socjalizm to jest pseudo kapitalizm.


Państwo:
1. które zbiera większość moich dochodów na rzecz nierobów, pijaków, państwowych zakładów rządzonych przez związkowców oraz powiązane z polityką przedsiębiorstwa finansowe - np. banki w zamian za "obietnicę czegoś tam w przysłości" czyli środkowy palec w moją stronę
2. nie pozwala na akumulację kapitału w rękach innych niż paru oligarchów
3. dławi klasę średnią
4. umacnia władze biurokracji
5. gdzie nie ma tak na prawdę wolnego obrotu towarami i usługami bez zgody jakiegoś pedofila z Brukseli
6. w wielu przypadkach nie ma wolnej konkurencji między podmiotami
7. rozbudowany interwencjonizm i protekcjonizm państwa
8. system koncesji i zezwoleń
9. nierówne traktowanie podmiotów względem prawa
10. gdzie rozkład poziomu dochodów nie jest zgodny z krzywą Gaussa

nie ma nic wspólnego z kapitalizmem nawet tym pseudo.

Ale już niedługo - socjalizm kończy się wtedy gdy kończą się pieniądze Margaret Thatcher

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
Pensja minimalna często ratuje pracowników , w innym przypadku polscy pracodawcy płaciliby po 300 zloty miesięcznie. Pracując w polskiej firmie ciężko będzie o wyższą pensję niż całkowite minimum zapewnione ustawowo


Ciekawe rzeczy. To dlaczego za pensję min. pracuje tylko kilka % zatrudnionych.

Dlaczego kierowca tira nie zarabia min. pensji tylko średnio te 3-4 tys. zł. Przecież pracodawca mógłby mu płacić np. 1zł/h a tego nie robi, dlaczego?
Dlaczego wielu pracowników fiz.(celowo pomijam lekarzy i np. prawników) - spawacze, murarze, cieśle, kierowcy, operatrzy zarabia całkiem nieźle, nawet pomocnik murarza zarabia więcej jak ustawowe min.

Nie rozumię tej pokrętnejfilozofi, że gdyby nie min.pensja to ludzie zarabiali by 300zł - przecież znakomita większość zarabia więcej niż to ustawowe min. czyżby pracodawcy byli jednak tacy rozrzutni?

Znam nie wiele osób robiących za minimum a te co znam z pewnością nie są w posiadaniu jakichkolwiek umiejętności będących w danym czasie i miejscu w cenie.

JerseyShore słusznie zauważył i wspomniał o problemach firm.
Firma może zarobić miliony ale równie dobrze może tyle samo albo i więcej stracić.
W umysłach ludzi pokutuje stereotyp, że każdy kto tylko kogoś zatrudnia to już od razu opływa w złocie i pije krew pracownika, obszarnik, kułak, posiadacz, panicz itp. Można ręce załamać.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2011r. 13:23  
Cytuj
kosmal odsylam do raportu GUS-u gdzie jest wskazane ,ze pensje minimalna zarabia 1/4 Polakow , polowa lapie sie do sredniej krajowej . 100 % sredniej krajowej lub wiecej zarabia 5 procent spoleczenstwa. Fachowcy zarabiaja lekko wiecej , bo kazdy kto cos umial to juz dawno wyejchal na Zachod , pracodawca musi jakos zachecic niewielki odsetek tych ktorzy zostali . W serwisach samochodowych najczesciej pracuja ludzie z minimalnym doswiadczeniem , kazdy kto sie czegos nauczy wyjezdza lub zaklada wlasna dzialalnosc. Prawnicy, lekarze ucza sie okolo 10 lat ,zeby zaczac zarabiac pieniadze ,ktore pozwalaja jako tako przezyc umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »