NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Francja - Paryż !?, Szukam transportu
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 16:11  
Cytuj
Witam, chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was podróżował do Paryża busem lub autokarem ? Na jakich stronkach można znaleźć np. autokar do Paryża, jakie są ceny takiego przejazdu ? i ile godzin trwa. A może ktoś z was jedzie tam na sylwestra i moge się zabrać ? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 16:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 29 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 18:10  
Cytuj
Może wybierz się stopem;p a wróć samolotem;p też będzie ciekawieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2011r. 20:01  
Cytuj
Autokar do Paryża jedzie mniej więcej dobę z hakiem, a po bilet to do biura podrózy ;) tam Ci podadzą ceny i ewentualne busy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 00:04  
Cytuj
Linie autokarowe do Paryza to EUROTRANS , SINDBAD/JANOSIK i
francuska EUROLINES.

http://www.eurolines.pl/

http://eurotrans.com.pl/

http://www.sindbad.pl/pl/1177/o_nas

Autokary jada od 26 do 30 godzin.


Na tej stronie masz wszystko na temat biletow, bagazy, znizek i ceny w danym dniu

http://www.sokol(...)je.htm#9



Duzo jest busow z Kolbuszowej i jest tez kilka firm ze stw KOTWICA, MERCBUS, POL-FRA, IZABELA, ORZECH, MATEO, LESNIOWSKI, LUKSUS, Czachory z Kolbuszowej, ale watpie zeby busy w okresie swiatecznym jezdzily.

http://www.trans(...)erta=176

http://panor(...)pij.html



Ceny busa to 350 - 400zl w jedna strone

Ceny autokarow 300 - 500zl w jedna strone (300zl to wtedy jezeli masz jakies znizki i karte stalego klijenta)




Co do sylwestra w Paryzu, to tam cholota chyba nie wie co to sylwester, stoja na CHAMPS ELYSEES i ryja dra, a to co reklamuja biura ze tak pieknie witaj rok pod wieza to sa [b][BZDURY/b]

Tylko raz witali rok ogniami (ale tego telewizja nie zabardzo pokazywala) spalili prawie 1000 aut, w tum polski autokar z Zamoscia firmy RUMAT.


Tak jak w polsce na wsi witaja ogniami sylwestra to w paryzu (czyt. W AFRYCE) to moze za kilkadziesiat lat beda witac jak wyplenia cholote z afryki.


Tam niema takiego czegos jak sylwester i witanie nowego roku.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 08:29  
Cytuj
hej, z tą ceną 500zł autokarem w jedną stronę to chyba przesadziłeś.... ja jechałam w sezonie wakacyjnym i za podobną cenę obróciłam w dwie strony;p
a tak w ogóle to chcesz jechać na Sylwestra do Paryża?! taka dłuuuuuga, męcząca podróż by zobaczyć to śmierdzące miasto;p
byłam - nie polecam;D pozdrawiam;)

ps: podejdź do biura podróży jak się wjeżdża do City Parku po prawej stronie po schodkach, tam Ci doradzą i na pewno coś znajdą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 08:37  
Cytuj
aa i potwierdzam słowa kolegi wyżej.. w Paryżu to najgorsza swołocz z całego świata się zbiera i tak żyje, dla nich zabawa = rozróba... pełno rumunów, arabów, chińczyków i jeszcze tam innych popaprańców;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 08:48  
Cytuj
Tak, bardzo chce zobaczyć Paryż, a zapach mnie nie zniechęca - budze się u dziewczyny, otwieram okno i pędziii z oczyszczalni a i tak jest pięknie uśmiech
Jedno z uważanych za najbardziej romantyczne i piękne miasto świata - Wenecja jest mekką smrodu który czuć na każdym kroku z kanałów - więc dla mnie to nie argument by czegoś nie zobaczyć.
Jeżeli chodzi strikte o celebracje sylwestra przez tubylców to mnie też to nie rusza - byleby się coś działo good
Dzięki za info !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 09:32  
Cytuj
to jeszcze Ci polecę jedno miejsce które warto zobaczyć: Park Buttes-Chaumont, na prawdę cudo;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 09:38  
Cytuj
Po co się męczyć autobusami. Za 100 zł da się polecieć Ryanairem pod Paryskie lotnisko Beauvais.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 10:21  
Cytuj
Katryna : Park Buttes-Chaumont - robi wrażenie już na sam widok w google :-)
Andrzej - za 100zł z jakim wyprzedzeniem czasowym ? teraz zdołałbym zabukować taki bilet ? niecałe 3 miesiące przed ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 10:55  
Cytuj
Trzeba czekać, Ryanair jeszcze nie wrzucił biletów na grudzień. Azuon wyszukuje narazie >40E za odcinek ale to się zmieni. Jedynym problemem jest to, że nowy rok Paryż wiele osób chce zwiedzić. Jeszcze ze 3 tyg i będziesz nocami mógł polować na stronie Ryana.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 12:09  
Cytuj
samolot spoko, ale czy będzie miał Cię kto odebrać z tego lotniska? żebyś nie naginał na piechotę pod wieżę good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 12:36  
Cytuj
Nie pod wieżę tylko do znajomych :-)
Planuje kilka dni przed sylwestrem już tam być (taka wycieczka około 5 dniowa)>
A z lotniska do znajomych to będzie imrpowizacja, ponieważ nikt nie wyjedzie, więc chyba metro ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 12:58  
Cytuj
yyyy.. z tego co mi wiadomo to z tego lotniska co Ci kolega napisał to nie dojedziesz metrem.. musisz się dokładnie dowiedzieć, nie wiem jak daleko rozbudowana jest ta sieć metra, ja Ci niestety w tej sprawie już nie pomogę, ale na bank jeżdżą autobusy no i taksówki, ale musiałbyś sporo tych euruniów zabrać żeby się taksówką po Paryżu wozić;D ciał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 13:11  
Cytuj
To wszystko zależy od tego na które lotnisko wylądujesz. W Paryżu są 2 lotniska,które obsługują loty z Poslki, najlepszy dojazd do Paryża z lotniska, to będziesz miał z lotniska CDG ( De Gaulla ), z drugiego Bouvais jest o wiele gorszy i dłuższy dojazd do samego Paryża. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 19:04  
Cytuj
Z Bouvais (czyt BOWE)good jezdza autobusy do paryza ((Porte Maillot czyt. PORT MAJO)czas przejazdu okolo 1.45h))

Cena biletu na ten autobus to 15euro


Z CDG ( szardegol ) jezdzi autobus i RER B nim najszybciej dostaniesz sie do Paryza. Koszt biletu na RERa to cos 9euro



Jezeli lecisz EASYJET z Krakowa to ladujesz na CDG

Jezeli lecisz WIZZAIRem z Katowic to ladujesz na Bouvais

Leci tez Rainnair z Krakowa i on tez chyba laduje w Bouvais (nie jestem pewny na 100% tylko na 90.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
samolot spoko, ale czy będzie miał Cię kto odebrać z tego lotniska? żebyś nie naginał na piechotę pod wieżę good


Naprawdę można być tak leniwym albo niezaradnym?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 16:49  
Cytuj
Dzięki wam za wyczerpujące info !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2012r. 01:12  
Cytuj
Ja jadę za tydzien do Paryża, mam 2 miejsca wolne w busiku ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »