NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
mleko dla dziecka, jakie sztuczne mleko polecacie???
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 13:22  
Cytuj
witam wszystkich, mam pytanie na temat sztucznego mleka dla dziecka. ale od początku.
moja córcia skończyła 11 miesięcy i cały czas karmie ją piersią, niestety lubi sobie zjeść i sądzę że już mojego pokarmu jej nie starcza (jak się zawsze w nocy budziła raz teraz budzi się 2 a nawet 3 razy). chciałabym wprowadzić jakieś mleko sztuczne ale nie mam pojęcia jakie mogę wybrać. Starszą córkę karmiłam 16 miesięcy ale ze względu na skazę białkową i możliwości dawałam jej kozie mleko, które jej bardzo spasowało. młodsza córka nie ma żadnego uczulenia, więc czekam na propozycje co polecacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 13:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 14:03  
Cytuj
ja od samego urodzenia córcie karmiłam mlekiem sztucznym Bebiko, na cycku mała była tylko w szpitalu. Po mleku nie miała żadnych kłopotów ani z brzuszkiem, nie dostawała też żadnego uczulenia itd. Także ja jestem zadowolona z bebiko umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 30 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 14:19  
Cytuj
Ja karmie swojego synka mlekiem Bebiko i mogę powiedzieć że to był bardzo dobry wybór. Dziecko je chętnie, nie ma żadnych dolegliwości a i cena jest bardzo dobra. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2011r. 17:53  
Cytuj
Również polecam Bebiko w biedronce sa wieksze opakowania a w tesco mniejsze, ja w biedronce płace 16,99 o ile sie nie myle za pudełko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 07:20  
Cytuj
dzięki za rady.
koleżanki też polecają bebiko. chyba się skuszę na próbę. mam nadzieję że mała chętnie będzie jeść bo rano do pracy jestem nieprzytomna po nocy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 08:46  
Cytuj
ja polecam Bebiko, mojej małej podeszło, szczególnie truskawkowe umiech no ale to dla starszych dzieci umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 09:37  
Cytuj
jak nie mleko ( samo) możesz kupować już swojemu maluszkowi bo z tego co pamiętam ma skończone 11 miesięcy, kaszkę z mlekiem z bebika lub bobovity te niebieskie opakowania są już z mlekiem także zalewasz ciepłą woda chwile mieszasz i masz pyszny gęsty posiłek który na pewno nasyci dzidziusiaumiech te kolorowe opakowania to sama kaszka bez mleka na wodę też dobre ( my dodawaliśmy je do mleka jak Jagódka jeszcze je jadła) umiech Nasza Jagódka ma 16 miesięcy i na noc dajemy jej właśnie porcje kaszki z mlekiem zamiast samego mleka umiech i śpi całą noc ciurkiem umiech mam nadzieje, że Twoje maleństwo też tak pośpi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2011r. 10:48  
Cytuj
kaszki (z Bobovity) to już jej dajemy długo, choć co prawda bez mleka, ale mieszamy je z Sinlaciem (który jest wartościowy i odżywczy) i jakimś deserkiem lub owocami.
tez właśnie zastanawiałam się nad zmianą kaszek na te z mlekiem, tak dla odmiany. ale wole najpierw samo mleko,ewentualnie delikatnie zagęścić np. kaszką zamiast mojego np przed spaniem (jako posiłek). wole stopniowo, bo z tego co się orientuję (m. in. po dzidziusiach znajomych) to czasem na mleko jest uczulenie w postaci wysypki czy biegunki.nie wiem dlatego chce na razie próbować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2011r. 22:05  
Cytuj
najlepsze jest NAN a nie jakieś wymysly typu bebiko i inne pierdoły,bo to najstarsza firma i najlepsza dla dziecka

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 3 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2011r. 09:25  
Cytuj
kasia868686 ciekawe czy piłaś mleko NAN skoro twierdzisz, że najlepsze. Skosztowałaś? Ja skosztowałam NAN, bo dziwiłam się dlaczego moje dziecko go nie chciało. Wyplułam i więcej nie dawałam dziecku tego mleka. Bebiko i Bebilon jest podobne w smaku do mleka w proszku, które dodaje się do masy do wafla.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2011r. 10:01  
Cytuj
kupiłam mleko bebiko, tak jak polecałyście, co prawda dalej karmię piersią ale już tylko raz na dobę. tak jak myślałam córa samego mleka nie chce, ale dodaje je do kaszek i np. budyniu w takiej postaci Mała je wszystko do zera. ogólnie jestem zadowolona z tego mleka i nie będę już próbować innego.
dzięki za rady

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2011r. 18:05  
Cytuj
jeżeli nie smakuje to znaczy ze ma mało cukru mój tam pije nawet te na receptę hipoalergiczne bo ma skazę i jest gorzkie i jakos pije ale jak tam chcecie dawajcie te słodkie dzieciomjezyk a tak na marginesie to bebiko mój na początku wypluwał bo pewnie za słodkie było nie wiem ale Nestle NAN to najstarsza firma i polecam

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »