NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Podwiązanie jajników ,
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 20:49  
Cytuj
Kochane Panie ( głównie Panie chyba w tym temacie)... mam takie pytanie i prośbę. Mianowicie czy w stalowej lub najbliższej okolicy znajdzie się lekarz który podejmie się podwiązania jajników? Widzicie mam roczną córeczkę ( zaszłam w ciąże przy trapi antykoncepcyjnej hormonalnej),miałam problemy przy porodzie nie czułam skurczy i w ogóle, teraz jestem w ciąży w 5 miesiącu, w ta ciąże zaszłam mając spirale wewnątrzmaciczną...mój lekarz powiedział, że jestem baaardzo płodna i mogę mieć problemy z nie zajściem w ciąże... dlatego też myślę nad podwiązaniem jajników, z mężem nie możemy mieć więcej dzieci, po prostu nie będzie nas stać na zapewnienie im godnego życia. gdyby ktoś wiedział gdzie i u kogo i mógłby mi pomóc byłabym niezmiernie wdzięczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 20:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 21:01  
Cytuj
Musze przyznać że masz jakiegoś świetnego ginekologa co wciska ci takie kity. Z podwiązaniem najlepiej pojechać na Ukraine, bo w Polsce takie procedery są karalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 21:09  
Cytuj
Taki zabieg nie jest chyba legalny w Polsce, ale mąż może na wazektomię sie zdecyduje jezyk

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 22:10  
Cytuj
Heh kolejna mądra rada z wazektomią... a to jest legalne? z tego co wiem to nie "...kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Tylko wskazania lecznicze sprawiają, że zabieg ten jest legalny. Dokonany z innych wskazań, nawet za zgodą lub nawet na żądanie osoby zainteresowanej jest uważany za nielegalny" (źr. wikipedia) więc jak radzić to z głową a nie, że coś do łba wpadło nagle, swoją drogą widzę następna kobieta która traktuje swojego ginekologa jak "wyrocznię", masz wątpliwości może warto zasiegnąć opinii innego specjalisty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 22:22  
Cytuj
Moderowano, post nie wnosi nic do tematu-p_p

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2011r. 23:48  
Cytuj
Co do podwiązania to nie pomogę, ale kilku znajomych wykonało wazektomię w Niemczech. Warto rozważyć ubezpłodnienie u partnera ze względów czysto medycznych (te etyczne i dotyczące ego zostawiam zainteresowanym). U kobiet jajowody położone są głębiej i taki zabieg niesie za sobą większe ryzyko komplikacji. U mężczyzn trudno to nawet nazwać zabiegiem. Wskaźnik Pearla jest 0,25, więc bardzo dobry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 09:34  
Cytuj
Nie traktuje swojego lekarza jak wyroczni to raz, dwa byłam już u trzech niby naj w mieście i co z tego jak każdy mówi co innego? jeden nawet powiedział mi ze tej ciąży nie donoszę na stan mojej macicy po pierwszym porodzie :/.... dlatego pytam o podwiązanie ja wiem, że w Polsce jest to karalne ale przecież mają kobiety te zabiegi wykonywana, tak samo jak inne nielegalne. Boje się zajścia w kolejną ciążę po prostu nie możemy sobie na to pozwolić, dlatego pytam o podwiązanie to moja świadoma decyzja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 12:06  
Cytuj
Jakiś czas temu oglądałem reportaż w tv na temat podwiązywania jajników i wypowiadał się profesor nie pamiętam niestety jakiej placówki która robi to całkowicie za darmo i legalnie - warunkiem jest podanie przyczyny takiej decyzji ...Na pewno argumenty muszą być mocne a decyzja świadoma.... Niestety nie potrafie pani napisać jaka to była klinika i gdzie.... Ale warto poszukać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 14:29  
Cytuj
CYTAT
heh kolejna mądra rada z wazektomią... a to jest legalne? z tego co wiem to nie \"...kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Tylko wskazania lecznicze sprawiają, że zabieg ten jest legalny. Dokonany z innych wskazań, nawet za zgodą lub nawet na żądanie osoby zainteresowanej jest uważany za nielegalny\" (źr. wikipedia) więc jak radzić to z głową a nie, że coś do łba wpadło nagle, swoją drogą widzę następna kobieta która traktuje swojego ginekologa jak \"wyrocznię\", masz wątpliwości może warto zasiegnąć opinii innego specjalisty?



Już oczywiście wielkie oburzenie, jakoś pełno ogłoszeń dot. wazektomii na necie, więc raczej jest to legalne np. http://www.wazektomia.pl/. Wszelkie względy moralne to chyba każdego sprawa. A swoją drogą kto traktuje wikipedię jako "wyrocznię" ??

A swoją drogą sprawdź przy okazji w wikipedii, że u ludzi nie występuje "ŁEB", a za to kultura osobista jest bardzo w cenie.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 15:13  
Cytuj
Wcale nie oburzenie, dziwne tylko, że na tej stronce nic nie pisze o prawie lub ustawie, która to reguluje,poza tym jak podajesz linka proponuje przeczytać wszystkie zakładki w tym "kwalifikacja do zabiegu", więc wychodzi na to że trzeba mieć powód i wogóle, ja wiem... powód można wymyśleć choćby dogadać się z lekarzem itd (wtedy owszem jest legalne- tylko że powód w stylu nie chce mieć dzieci bo nie to se można wiesz co...) w ten sposób to i aborcja jest legalna w Polsce - ze stronki wynika że ta klinika jest bardzo "przychylna" co do pertraktacji hehe, co do moralności nie jestem z tych "kościelnych", że wszystko anty anty .... oburza mnie tylko ogólny ciemnogród jaki u nas panuje,(nie mowie teraz o nikim stąd) że komuś coś dolega to nie pójdzie do lekarza, tylko woli spytać najpierw google czy tez na forum jakimś i google czy też forum stawiają diagnozę, owszem google można spytać ale nie z tej działki. ps. przypomina mi się kiedyś emitowany wywiad w TV z takim słynnym (medialnie chociażby - bo się gość udziela, taki sympatyczny gość w okularkach czasami u ewy drzyzgi bywa m.in.) ginekologiem o standardowej wizycie polki w gabinecie... po pierwsze wpada babka do gabinetu i od razu się rozbiera hehe mówił gość coś w stylu"po co siąść na chwilkę i porozmawiać co i jak, wyniki jakieś pokazać?" - widać było żenowało go to, po drugie wspomniał też o googlach, że przychodzi pacjentka i na dzień dobry mówi, że wyczytała to i to i to jest diagnoza a on się pyta po co ja "to po co ja Pani potrzebny jestem w takim razie?", co do łbów są ludzie co je mają udzielając głupich porad i wierząc bezgranicznie googlom, ps.kultura z tego co wiem też wymaga asertywności a nie obrażania się o byle gówno...Pani Dr Dorii... radzi się jak jest się czegoś pewnym a nie "raczej".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 15:55  
Cytuj
A o czymś takim jak ironia Pan słyszał ?

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 16:06  
Cytuj
Nie, nie słyszałem za głupi chyba jestem hehe, za to obiło mi się o uszy że na "ironie" najłatwiej zwalić :p o szale jajników też słyszałem teraz to widać nawet. dobra widzę nie warto się udzielać w tym temacie POWODZENIA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 16:11  
Cytuj
Z tego co wiem to w Rzeszowie chyba robią coś takiego co do kliniki do muszę znajomej dopytać no chyba że wcześniej znajdę wizytówkę tej kliniki w domuumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 17:35  
Cytuj
Tu nie chodzi o moją wygodę czy coś takiego. Kocham swoje dzieci nad życie i nie wyobrażam sobie życia bez nich, ale z mężem mamy tak trudna sytuację, że nie możemy mieć ich już więcej. Dlatego pytam o ten zabieg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2011r. 19:27  
Cytuj
AjsikJadzia sprawdź priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2011r. 14:44  
Cytuj
Drogie Panie czy naprawdę żadna z was nie miała takiego zabiegu? bądź nie zna kogoś kto miał, i ma styczność z lekarzem, który podjąłby się takiego zabiegu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lip 2011r. 19:21  
Cytuj
A czy nie lepiej w gumie?? albo anty brac???

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2011r. 19:43  
Cytuj
tak jak pisałam i przy braniu tabletek anty i mając wkładkę wewnątrzmaciczną zaszłam w ciąże

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2011r. 10:45  
Cytuj
AjsikJadzia ponownie sprawdź priv znalazłam te namiaryjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 11 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 01:42  
Cytuj
Zabieg wazektomii miałem w wieku 20 lat i jestem bardzo zadowolony. umiech Piszę do was w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat bardzo skutecznej i nowoczesnej MĘSKIEJ antykoncepcji zwanej wazektomią. Jest to zabieg polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów, wykonywany obecnie metodą bez skalpela i przy użyciu miejscowego bardzo dobrego znieczulenia aplikowanego pod ciśnieniem, bez użycia igły. W Polsce wiele osób sądzi, że zabieg nie jest legalny, ze względu na nasze stare i skostniałe średniowieczne prawo, jednak to nieprawda, gdyż możliwość płodzenia nie jest trwale odbierana, istnieją sposoby jej przywrócenia, takie jak rewazektomia, biopsja plemników z jądra a co za tym idzie inseminacja lub in vitro, a także każdy może przecież przed zabiegiem oddać swe nasienie do banku nasienia. W Polsce zabieg nie jest zbyt popularny, za to na zachodznie jest to jedna z najważniejszych metod trwałej antykoncepcji. U nas wykonują go 2 gabinety, jeden znajduje się w Warszawie (wazektomia.com), a drugi w Toruniu (wazektomia.pl). Niestety, jedynie gabinet w Warszawie prowadzony jest przez wspaniałego, wyrozumiałego i nowoczesnego lekarza, gdyż nie stawia on żadnych wymagań wiekowych czy "dzieciowych" ;). (W Toruniu dr Nowak wymaga aż 35 lat i potomstwa!) Nie napotkałem żadnych problemów z uzyskaniem wazektomii w wieku 20 lat, nie posiadając potomstwa ani nie pozostając w żadnym formalnym związku za co doktorowi serdecznie dziękuję i szczerze polecam jego usługi każdemu zdecydowanemu mężczyźnie, który nie chce mieć dzieci, bądź ma ich tyle ile chciał i więcej nie planuje. Na dowód, że nie jest to żadna kryptoreklama umieszczam swój wynik badania nasienia po zabiegu, a także wywiad z doktorem Eugeniuszem Siwikiem ze strony dzień dobry tvn. umiech

http://i43.tinypic.com/2u6jurd.jpg

http://tinyurl.com/3a8jc4b
http://tinyurl.com/32jv52d

Pozdrawiam was serdecznie i mam nadzieję, że moje tematy promujące tę metodę antykoncepcji będą dla was pomocne. Mam bardzo liberalne podejście do życia, jednak i tak zdecydowanie wolę zapobiegać poczęciu, niż potem martwić się o aborcję itp. Jestem człowiekiem, który wie czego chce od życia i swojej decyzji żałować nie będę, a jak będę, to tylko ja, a nie nikt inny. (to tak apropo forumowych umoralniaczy)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 09:04  
Cytuj
JasikAdzia: Ciekawią mnie te tabletki i wkładka - bo jeżeli dobrze rozumiem, to tabletki przepiswywał a wkładkę "montował" Ci ginekolog - moje pytanie brzmi - czy ginekolog powiedział jaką skuteczność w % daje Ci nie zajście w ciąże przy tych stosowanych środkach antykoncepcyjnych ? Moja dziewczyna bierze - mercilon różowy - i tak się zastanawiam na ile jesteśmy bezpieczni smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 12:15  
Cytuj
Caban skoro już zamieściłeś wynik badania z pełnymi swoimi danymi i datą urodzenia to wypadałoby złożyć Ci życzenia wszystkiego najlepszego w dniu urodzin i imienin umiech))))))

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 12:21  
Cytuj
Caban a czym się kierowałeś poddając sie takiemu zabiegowi ?
Nie miałeś żadnych dylematów ? ponieważ decyzję podjąłeś w bardzo młodym wieku. Pamiętam młodego mężczyzne wystepującego w programie ddtvn który też się zdecydował na taki zabieg i z pełną świadomością powiedział ,że nie chce mieć dzieci i nie widzi się w przyszłości w roli ojca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
A czy nie lepiej w gumie?? albo anty brac???


W gumie hahahaha co to za seks jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A czy nie lepiej w gumie?? albo anty brac???


W gumie hahahaha co to za seks jezyk


Gumisiowy ? potluczony:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »