NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
karta wędkarska,
Posty: 14
Dołączył: 8 Lut 2011r.
Skąd: Jastkowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 21:00  
Cytuj
Witam Czy orientuje się ktoś jaki jest koszt wyrobienia karty wędkarskiej i opłacenia składek??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 21:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 22:07  
Cytuj
Najnizsza podstawowa składka na okręg tbg tzw rzeki około 120pln jeżeli się uczysz około 50% zniżki wyrobienie kary nie wiem:-(

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 22:31  
Cytuj
Z tego co pamiętam (chciałem wyrabiać kartę) wychodziło ponad 300zł. Dlatego podziękował. Lepiej jechać kilka razy do roku na stawy prywatne i polować na prawdziwe okazy.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 29 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2011r. 23:33  
Cytuj
Koszt karty wedkarskiej to kilka zl, a jezeli chodzi o skladki to zupelnie inna gadka.

Karte wedkarska wyrabiasz w Metalowcu (przynajmniej ok 6-7 lat temu tak bylo, teraz mozliwe ze bedzie to w siedzibie starostwa na Poldesnej). Musisz przyniesc zdjecie oraz ZASWIADCZENIE O ZDANYM EGZAMINIE na karte wedkarska. Koszt to doslownie kilka zl, a termin zalezy od tego jaki humor bedzie miala Pani z Wydialu Ochrony Srodowiska ;) Z tego co pamietam ja przynioslem w/w dokumenty rano i kobieta kazala mi przyjsc przed 15 tego samego dnia po karte wedkarska, ale nie sadze zebys w najgorszych przypadkach musial czekac wiecej niz 2-3 dni. Wyrabiaja to tam od reki, to nie dowod ani prawko.

Zupelnie inna sprawa zaczyna sie przy placeniu skladek. Na poczatku trzeba odroznic ze soba 2 rzeczy: KARTE WEDKARSKA i LEGITYMACJE CZLONKOWSKA PZW.

Karte wedkaska wyrabiasz raz i poprostu ja masz. Jak prowadzisz samochod, to mozesz sobie karte wedkarska porownac do prawa jazdy - dostajesz raz i jest. A LEGITYMACJE CZLONKOWSKA wlasnie do \"dowodu i ubezpieczenia\" ;)

Najpierw musisz isc do jakiegos kola wedkarskiego, zeby sie do niego zapisac i oplacic wlasnie skladki do PZW.

W kole powiedza ci dokladne jakie skladki ile kosztuja. To zalezne bodajze od wieku czy od tego ze sie uczysz.

Koszty karty w Kole nr 13 Energetyk (prosze mi nie zarzucac reklamy, bo jaka reklame mozna dac kolu wedkarskiemu hehe, po prostu naleze do tego kola i znam skladki) dla osob uczacych sie lub do jakiegos tam wieku (bodajze 26 lat) to w tym roku 131 zl.
W tym masz:
- skladke czlonkowska
- oplate za WODY GORSKIE (w tym zawieraja sie wody nizinne, wody gorskie oraz spinning)
- kilka regionalnych zbiornikow, ktore wymagaja dodatkowej oplaty czyli np. Wilcza Wola
- skladke na utrzymanie i zarybianie zbiornika kola nr 13 tego przy \"cieplej\".

Wszystkie Kola Wedkarskie maja taka sama skladke czlonkowska + skladke na wody (ja oplacalem wody gorskie, bo w wodach gorskich jak wspomnialem zwieraja sie wody nizinne [czyli praktycznie rzeki w calej polsce nie liczac samego poludnia], spinning oraz wody gorskie). Koszt oplacenia samych wod nizinnych + oplacenia spinningu (jesli tak lowisz) to jest kilka zl mniej niz calego zestawu \"wody gorskie\", a nie wiadomo co czlowiekowi strzeli do glowy ;> )

Mozliwe, ze bedziesz musial oplacic tzw. WPISOWE, jesli pierwszy raz zapisujesz sie do Kola, ale z tego co pamietam z tamtego roku to kolega placac skladki pierwszy raz nie placil wpisowego, wiec chyba kolo 13 odstapilo od pobierania wpisowego, mozliwe ze inne kola rowniez (koszt ok. 15 zl jednorazowo wiec nie duzo). Ja pare lat temu jeszcze placilem ;)

Oplacisz w ktorym Kole ci pasuje, najlepiej tam gdzie masz najblizej hehe ;)

Kolo nr 5 ma pod swoimi skrzydlami oczko obok dzialek (na dole przy poniatowskiego), Kolo 13 ma oczko przy Sanie obok \"cieplej\", Kolo nr 3 Rozwadow nie wiem gdzie i czy w ogole ma zbiornik, ale tez dobry wybor, w porzadku ludzie.

Krotko mowiac: Kola Wedkarskie roznia sie OGOLNIE tym, gdzie i w jakim terminie maja zawody wedkarskie ;) wszystkie skladki ktore placisz i tak ida do PZW, oprocz tych, ktore dajesz na utrzymanie zbiornika wodnego Kola Wedkarskiego. Jesli masz znajmych w kole XXX to idz do kola XXX, mozecie porywalizowac w zawodach ;)

Jakbys mial jakies szczegolowe pytania, to PW ;)

Do zobaczenia na lowisku ;)

Pozdrawiam
Wedkarz aktywny ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2011r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
Koszt karty wedkarskiej to kilka zl, a jezeli chodzi o skladki to zupelnie inna gadka.

Karte wedkarska wyrabiasz w Metalowcu (przynajmniej ok 6-7 lat temu tak bylo, teraz mozliwe ze bedzie to w siedzibie starostwa na Poldesnej). Musisz przyniesc zdjecie oraz ZASWIADCZENIE O ZDANYM EGZAMINIE na karte wedkarska. Koszt to doslownie kilka zl, a termin zalezy od tego jaki humor bedzie miala Pani z Wydialu Ochrony Srodowiska ;) Z tego co pamietam ja przynioslem w/w dokumenty rano i kobieta kazala mi przyjsc przed 15 tego samego dnia po karte wedkarska, ale nie sadze zebys w najgorszych przypadkach musial czekac wiecej niz 2-3 dni. Wyrabiaja to tam od reki, to nie dowod ani prawko.

Zupelnie inna sprawa zaczyna sie przy placeniu skladek. Na poczatku trzeba odroznic ze soba 2 rzeczy: KARTE WEDKARSKA i LEGITYMACJE CZLONKOWSKA PZW.

Karte wedkaska wyrabiasz raz i poprostu ja masz. Jak prowadzisz samochod, to mozesz sobie karte wedkarska porownac do prawa jazdy - dostajesz raz i jest. A LEGITYMACJE CZLONKOWSKA wlasnie do \\\"dowodu i ubezpieczenia\\\" ;)

Najpierw musisz isc do jakiegos kola wedkarskiego, zeby sie do niego zapisac i oplacic wlasnie skladki do PZW.

W kole powiedza ci dokladne jakie skladki ile kosztuja. To zalezne bodajze od wieku czy od tego ze sie uczysz.

Koszty karty w Kole nr 13 Energetyk (prosze mi nie zarzucac reklamy, bo jaka reklame mozna dac kolu wedkarskiemu hehe, po prostu naleze do tego kola i znam skladki) dla osob uczacych sie lub do jakiegos tam wieku (bodajze 26 lat) to w tym roku 131 zl.
W tym masz:
- skladke czlonkowska
- oplate za WODY GORSKIE (w tym zawieraja sie wody nizinne, wody gorskie oraz spinning)
- kilka regionalnych zbiornikow, ktore wymagaja dodatkowej oplaty czyli np. Wilcza Wola
- skladke na utrzymanie i zarybianie zbiornika kola nr 13 tego przy \\\"cieplej\\\".

Wszystkie Kola Wedkarskie maja taka sama skladke czlonkowska + skladke na wody (ja oplacalem wody gorskie, bo w wodach gorskich jak wspomnialem zwieraja sie wody nizinne [czyli praktycznie rzeki w calej polsce nie liczac samego poludnia], spinning oraz wody gorskie). Koszt oplacenia samych wod nizinnych + oplacenia spinningu (jesli tak lowisz) to jest kilka zl mniej niz calego zestawu \\\"wody gorskie\\\", a nie wiadomo co czlowiekowi strzeli do glowy ;> )

Mozliwe, ze bedziesz musial oplacic tzw. WPISOWE, jesli pierwszy raz zapisujesz sie do Kola, ale z tego co pamietam z tamtego roku to kolega placac skladki pierwszy raz nie placil wpisowego, wiec chyba kolo 13 odstapilo od pobierania wpisowego, mozliwe ze inne kola rowniez (koszt ok. 15 zl jednorazowo wiec nie duzo). Ja pare lat temu jeszcze placilem ;)

Oplacisz w ktorym Kole ci pasuje, najlepiej tam gdzie masz najblizej hehe ;)

Kolo nr 5 ma pod swoimi skrzydlami oczko obok dzialek (na dole przy poniatowskiego), Kolo 13 ma oczko przy Sanie obok \\\"cieplej\\\", Kolo nr 3 Rozwadow nie wiem gdzie i czy w ogole ma zbiornik, ale tez dobry wybor, w porzadku ludzie.

Krotko mowiac: Kola Wedkarskie roznia sie OGOLNIE tym, gdzie i w jakim terminie maja zawody wedkarskie ;) wszystkie skladki ktore placisz i tak ida do PZW, oprocz tych, ktore dajesz na utrzymanie zbiornika wodnego Kola Wedkarskiego. Jesli masz znajmych w kole XXX to idz do kola XXX, mozecie porywalizowac w zawodach ;)

Jakbys mial jakies szczegolowe pytania, to PW ;)

Do zobaczenia na lowisku ;)

Pozdrawiam
Wedkarz aktywny ;)


Dzięki wszystko wiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 13:34  
Cytuj
a ja mam takie pytanie? kiedys mialem karte wędkarska tylko nie pamietam w ktorym kole wiem ze biuro bylo na przeciw PKSu w wierzowcu, ogolnie mialem wszystko wyrobione tyle ze pozniej karta mi sie zniszczyla i nie byla mi potrzebna jak to zrobic zeby znowu ja wyrobic i czy to w tym samym kole mam zrobic??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 15:11  
Cytuj
jezeli lowisz na Sanie to niewyrabiaj bo szkoda twoich pieniedzy. wedkuje ponad 15lat najczesciej nad Sanem i jescze ani razu nie mialem kontroli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 17:45  
Cytuj
Kolego, łowisz wszędzie tylko nie na ciepłej, mam rację?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 15:04  
Cytuj
na cieplej tez lowie przewaznie w nocy albo z kims z karta he ale i tak jest tam lipa niema konkretnych ryb od czasu do czasu cos sie trafi ale rzadko, wole swoje sprawdzone miejsca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 8 Lut 2011r.
Skąd: Jastkowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2011r. 18:26  
Cytuj
a łowiska prywatne w okolicy stalówki jakie są, znalazłem tylko w jamnicy, jeździ ktoś tam jakie opinie macie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2011r. 18:50  
Cytuj
Do procent%: siema ja miałem ten sam problem, ale sprawa jest łątwa do załatwienia. Idziesz do starostwa, przy okienu na dole pytasz Panią gdzie można załatwić sprawy dotyczące karty wędkarskiej, idziesz do wyznaczonego pokoju, mówisz, że zgubiłeś kartę, podajesz gościowi rok w któym wyrobiłeś kartę pierwszy raz oraz imię i naz., gość sprwdza w kompie czy jest taka osoba. Wpłacasz w kasie 15 zł czekasz 30 min i masz kartę. ( Mi kazał podać rok w któym wyrobiłem i powiedział, ze gdybym nie pamiętał to byłby problem, ale wydaje mi się, że dlatego, że gość miałby więcej pracy,musiałby przelecieć kilka roczników na piechotę a mu się nie chciało). A i podajesz tylko rok nie konkretną datę wyrobiena karty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 30 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 15:03  
Cytuj
Witam. Orientuje się ktoś w jakich godzinach i gdzie można opłacić kartę wędkarska koło nr 13 w Stalowe Wolin, obok Elektrowni? Z góry dziękuję za informację

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 16:37  
Cytuj
PZW 13-skarbnik. 15 8421803

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 30 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 18:12  
Cytuj
Dziękuję bardzo za informację, pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lut 2020r. 13:07  
Cytuj
Nie wprowadzajcie nikogo w błąd, do wyrobienia Karty Wędkarskiej w Starostwie obowiązkowe jest zaświadczenie o zdaniu egzaminy z regulaminu PZW lub ustawy o rybactwie, to jest bardzo prosty egzamin. Do lat 14 nie kosztuje nic, powyżej do 20 zł, w zasadzie od młodzieży nie pobiera się opłaty, karta jest do końca życia, lub do zniszczenia. Tylko na samą kartę można wędkować na wszystkich wodach gminnych, dodatkowe opłaty i Legitymacja Członkowska obowiązują na wodach PZW. Najbliższe wody gminne to Jezióro bez trzech zbiorników, dużego oznakowanego przy drodze i dwóch w głębi jak się jedzie na Tarnobrzeg po lewej stronie. W głębi za tymi zbiornikami są cztery zbiorniki gminne w rejonie Klonowego, łącznie to 50 ha wody.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lut 2020r. 13:08  
Cytuj
Nie Jezióro, tylko Jeziórko, przepraszam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »