NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Ciężarówki - kto w tym roku rodzi?, wszystkie cięzarówki 2011
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
Kurcze w Nisku mowisz że przepełnienie, a jak w maju była szkoła rodzenia to połozne mowiły że taki przestoj w porodach a tu prosze wszystko na wakacyjne bobaski sie skumulowało. umiech


No mam nadzieję, że się trochę przeludni umiech póki co koleżanka leży, mówi, że jest przepełnienie i na dodatek zabroniono wizyt rodziny.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 19:02  
Cytuj

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 19:24  
Cytuj
oooo a niby dlaczego nie ma wizyt?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 20:40  
Cytuj
chyba przez ten remont - ale nie wiem dokładnie ;/

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 20:52  
Cytuj
Ja kupiłam do szpitala pampersy najmniejsze te 47 sztuk, jak sie nie zuzyje to pojda w domu, dla Młodego spakowałam pampersy, chusteczki i smoczek w razie w, chociaz mam nadzieje ze sie nie przyda.
Poza tym majtki z siateczki, podklady poporodowe, wkladki laktacyjne, kilka tetrowek i wzielam jeszcze koszule do porodu bo nie wiem jak wygladaja te szpitalne.
Co do pieluszek podobno rewelacyjne sa dada z biedronki sa duzo tansze od pampersow a praktycznie sie nie roznia, mialam obie w rekach do porownania i rzeczywiście, ale myśle że na poczatek najlepiej zaczać od pampersow, a pozniej kombinowac i sprawdzac, w koncu jedne moga uczulac inne odparzac, wiadomo każde dziecko jest inne umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 00:43  
Cytuj
Dori. Twoja ciąża trwa już ok 2 lata. Kiedy wreszcie urodzisz?Życzę ciszczęśliwego poczęcia. A jak w Nisku bedzie takie przeludnienie - ściągają tam tłumy, nawet z Rzeszowa i Bieszczad do idź rodzić do tego wiejskiego szpitala w Stalowej woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 10:12  
Cytuj
ja ze sobą na porodówkę brałam duże podpaski z belli, majtki na zmianę kilka par, 3 koszule nocne do przebrania, miałam biustonosz aby wkładki móc włożyć bez ich przesuwania, pieluchy tetrowe, ciuszki dla maleństwa ale przydały się dopiero przy wypisie, poza tym kosmetyki takie jak szampon, żel do higieny intymnej, pasta do zębów i szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, 3 ręczniki, kapcie i chyba tyle. Co do pieluch to używałam i nadal używam dada z Tesco kosztują ok 26-29 zł a jak nie to fitti z biedronki i jedne i drugie nie uczulają i są chłonne dla nas super ale wiadomo każdy ma inne wymagania i poglądy, i chusteczki wilgotne dla maleństwa tez miałam swoje ( kupuje je w kauflandzie 72szt za mniej niż 3 zł takie zielone opakowanie w fioletowe pieski czy tam misie to jakby ktoś chciał takie kupić ;)), reszta kosmetyków kremy do dupci szampon do kąpieli dają położne więc nie trzeba brać umiech pozdrawiam wszystkie mamusie :*

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 10:37  
Cytuj
A jakie dokumenty oprócz karty ciąży, dowodu, książeczki ubezpieczeniowej? Czy coś takiego jak RMUA jest potrzebne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 11:21  
Cytuj
A dokumenty przygotowane mam takie: ksiazeczki ubezpieczeniowej nie mam tylko wlasnie taki druk ze mnie Maz ubezpiecza, karta ciazy, dowod wiadomo, ksiazeczke krwiodawcy bo tam mam grupe krwi, wynik wymazu na paciorkowca, ostatnie usg, wypis ze szpitala z czasu ciazy i wynik z cytologi, nie wiem czy cos jeszcze trzeba miec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 18:28  
Cytuj
Ja książeczki ubezpieczeniowej nie biorę tylko właśnie druk RMUA z ostatniego miesiąca i wszystkie wyniki badan jakie mam i oczywiście karta ciąży. Myślę, że wystarczy. Tak się zastanawiam nad tymi pieluchami tetrowymi. W szkole rodzenia położne nie wspominały o nich poza tym wątpię żeby ktoś tam zawracał sobie głowę praniem pieluch. Ja przygotowałam dla małego to mniejsze opakowanie Pampersów, chusteczki, oliwkę i kremik w razie czego. Więcej dla dziecka nie biorę, jak będzie trzeba to mężuś doniesie umiech Wczoraj się dowiedziałam, że w Stalowej już jest po dezynfekcji. Do terminu porodu zostało mi 10 dni i jak na razie czuje się dobrze, zobaczymy jak długo będę musiała czekać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 18:31  
Cytuj
tetra może być potrzebna do kąpieli maleństwa lub do wytarcia go po jedzonku, ja jej używałam do wytarcia maleństwa i jak mi wkładki laktacyjne przeciekały podkładałam właśnie tetre

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Dori. Twoja ciąża trwa już ok 2 lata. Kiedy wreszcie urodzisz?Życzę ciszczęśliwego poczęcia. A jak w Nisku bedzie takie przeludnienie - ściągają tam tłumy, nawet z Rzeszowa i Bieszczad do idź rodzić do tego wiejskiego szpitala w Stalowej woli


Dziękuję za takie zainteresowanie, termin mam na 15/07 ale wystarczyło przeczytać parę wpisów wcześniej. No a kiedy urodzę to chyba nie zależy ode mnie. Także za parę dni będziesz mogła uznać moją ciąże za zakończoną i odetchnąć.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 21:11  
Cytuj
AjsikJadzia o tym nie pomyślałam umiech Zaraz idę dorzucić do torby dwie pieluszki tetrowe jezyk
dorii1980 mamy ten sam termin umiech ciekawa jestem która pierwsza urodzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 23:57  
Cytuj
Witam przyszłe mamusie umiech. Ja rodziłam w kwietniu w Stalowej, do szpitala miałam spakowane dla dzidziusia jedna pieluszke tetrową smoczek (chociaż sie nie przydał) mała paczke pampersów (poszła mi cała bo miałam cesarke) chusteczki do pupci i miałam krem na odparzenia ale połozna doradziła mi ze lepszy bedzie puder (moje dzieciatko miało rumien niemowlecy) tym bardziej ze cos takiego jak krem na odparzenia np. sudocrem ciezko domyc a wiadomo ze skore malenstwa jest bardzo wrazliwa.Dla siebie miałam wkladki laktacyjne, reczniki, 3 koszule ,duze wkladki poporodowe (mi poszly 3 paczki) dwie pary klapek (jedne pod prysznic) mydło żel pod prysznic szampon talerz sztućce kubek (chociaz mozna dostac wszystko w szpitalu ja jednak wolalam miec swoje) mialam rowniez ciastka (herbatniki) wode (w sumie poszlo mi kilka butelek umiech ) Przydała mi sie rowniez masc na sutki i nakladki (moj maluszek swietnie sobie radzil, choc podobno nie kazde dziecko chce) Przy wypisie wiadomo swoje ciuszki fotelik kocyk. I to chyba wszystko życze wszystkim mamusia szczesliwego rozwiazania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 07:55  
Cytuj
CYTAT
Witam przyszłe mamusie umiech. Ja rodziłam w kwietniu w Stalowej, do szpitala miałam spakowane dla dzidziusia jedna pieluszke tetrową smoczek (chociaż sie nie przydał) mała paczke pampersów (poszła mi cała bo miałam cesarke) chusteczki do pupci i miałam krem na odparzenia ale połozna doradziła mi ze lepszy bedzie puder (moje dzieciatko miało rumien niemowlecy) tym bardziej ze cos takiego jak krem na odparzenia np. sudocrem ciezko domyc a wiadomo ze skore malenstwa jest bardzo wrazliwa.Dla siebie miałam wkladki laktacyjne, reczniki, 3 koszule ,duze wkladki poporodowe (mi poszly 3 paczki) dwie pary klapek (jedne pod prysznic) mydło żel pod prysznic szampon talerz sztućce kubek (chociaz mozna dostac wszystko w szpitalu ja jednak wolalam miec swoje) mialam rowniez ciastka (herbatniki) wode (w sumie poszlo mi kilka butelek umiech ) Przydała mi sie rowniez masc na sutki i nakladki (moj maluszek swietnie sobie radzil, choc podobno nie kazde dziecko chce) Przy wypisie wiadomo swoje ciuszki fotelik kocyk. I to chyba wszystko życze wszystkim mamusia szczesliwego rozwiazania umiech


bardzo dobry spis, ja właśnie to mam przygotowane (np.wkłady mam jedne, resztę mąż dowiezie bo zajmują dużo miejsca).

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 13:48  
Cytuj
A orientujecie się może co się teraz dostaje w tzw. wyprawce ze szpitala? Ja wiem tylko o ulotkach, ale czy coś jeszcze tam jest np. jakieś próbki kosmetyków, proszków itp?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 14:13  
Cytuj
Podobno są jakieś próbki kremów, maści itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 15:26  
Cytuj
Dobre i tyle jezyk Chociaż ja liczyłam na "coś więcej" :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 15:31  
Cytuj
W Nisku dostaje sie czapeczke dla dzidziusia "Moja pierwsza czapeczka", skarpetki Gerbera, małe opakowanie Sudocremu - 10g, pare pieluszek pampers, kilka chusteczek odswiezajacych pampers, probke plynu do kapieli dla dziecka, 2 male wody niegazowane, no i mnostwo mini poradnikow w ktorych firmy takie jak hipp, pampers reklamuja swoj towar.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 15:36  
Cytuj
Jest jeszcze probka plynu Lowela umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 16:01  
Cytuj
SUPER wyprawka! A w Stalowej co się dostaje? czy nie powinno być tak, że wszędzie dostaje się to samo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 17:59  
Cytuj
W Stalowej dostałam takie niebieskie pudełko w którym była gazeta kilka ulotek informacyjnych butelka 0,5 l wody zywiec maszynka do golenia dla tatusia umiech próbka kremu sudocrem próbka płynu lovela kilka pampersów chusteczki male pampers. W reklamówce rowniez ulotki informacyjne naklejka na samochod ze jedzie sie z bobaskiem butelka avent herbatka laktacyjna mala saszetka probka plynu do prania lovela i rowniez pampersy. To chyba tyle chociaz nie zawsze sie dostaje taka wyprawke bo nie zawsze maja na stanie. Ja np z pierwszym dzieckiem nie dostałam nic wiec roznie bywa z tymi wyprawkami umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 18:05  
Cytuj
przy przyjęciu na oddział uzupełniają książeczkę dziecka i dostaje się przy okazji taki a'la kupon do wypełnienia i przy wyjściu albo dzień wcześniej dostaje się takie pudełko-paczkę reklamowa tam jest i naklejka na auto,śliniaczek,krem na odparzenia, próbka mleka, itd itp ja jeszcze 9 miesięcy po porodzie dostawałam takie paczki do domu jako darmowe próbki dla młodych mam. I różne rzeczy były, soczki, gotowe dania, mleka próbki, łyżeczki do karmienia, podpaski, pampersy itd itp i całe mnóstwo ulotek-książeczek. Tylko, że trzeba ten kupon czy ulotkę uzupełnić i dać położnej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 18:07  
Cytuj
po przeczytaniu tego co powinnam spakowac do torby do szpitala stwierdzam ze to normalnie masakra. Tyle przedmiotow.... Zamiast torby wezne chyba walizke, albo wagon towarowy.... umiech

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 18:07  
Cytuj
po przeczytaniu tego co powinnam spakowac do torby do szpitala stwierdzam ze to normalnie masakra. Tyle przedmiotow.... Zamiast torby wezne chyba walizke, albo wagon towarowy.... umiech

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 18:07  
Cytuj
po przeczytaniu tego co powinnam spakowac do torby do szpitala stwierdzam ze to normalnie masakra. Tyle przedmiotow.... Zamiast torby wezne chyba walizke, albo wagon towarowy.... umiech

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »