NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Ciężarówki - kto w tym roku rodzi?, wszystkie cięzarówki 2011
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2011r. 10:39  
Cytuj
Ja też sie spotkałam z takimi komentarzami że jeszcze za wcześnie itp. Chociaż ja zaczełam wszystko kompletować pod koniec 7 miesiąca. Myślę że robienie zakupów w pierwszych miesiącach nie jest dobrym pomysłem, ale to juz zależy indywidualnie od podojścia. Napewno nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. To sama radość kupować śpioszki , koszulki itp. umiech Jeśli nie zrobisz tego wcześniej to póżniej rodzinka będzie musiała się tym zająć bo myślę, że po pierwsze nie będziesz miała kiedy Ty tego zrobić a po drugie nie bedziesz miała na to siły. Mi zostały do porodu jakieś 3 tygodnie i praktycznie wszytko już mam trzeba tylko łóżeczko zaścielić ale to już zostawiam na samą końcóweczkę umiech
MałaCzarna koniecznie daj znać jak już bedziesz po wszystkim umiech Ja mam termin na 14 lipca i zdecydowaliśmy się rodzić w Stalowej Woli. Już teraz życzę Ci żeby wszystko było dobrze i nie trwało zbyt długo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2011r. 10:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2011r. 12:37  
Cytuj
wlasnie tez tak mysle ze do 3 mies to troche nie rozsadne, wiadomo wtedy jest wieksze ryzyko... ale juz 6 miesiac a ja nie mam nic "spadkowego" wiec trzeba sie rozgladac powoli... I tu mam pytanko, Gdzie w stw mozna sie zaopatrzec w ciuszki i te inne gadzety dla dzidziusia w miare rozsadnych cenach. Bylam kiedys w jednym ze sklepow w centrum kupic cos dla dziecka kolezanki i strasznie mi sie spieszylo wiec zrobilam zakupy w pierwszym lepszym sklepie i cena byla koszmarna nie moglam uwierzyc ze za maly dresik mozna zawolac 70 zl...

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2011r. 15:15  
Cytuj
Ja kupowałam ciuszki w sklepie Milcia na edukacji,wg mnie ceny w miarę,ale jeszcze tańsze były w textil market.Myślę,że dla tak malutkiego dzieciątka,które szybko rośnie nie trzeba kupować drogich rzeczy bo po prostu się to nie opłaca,chyba że ktoś ma dużo kasy to wtedy może rzucić się w wir szaleńczych zakupów dla swojego maluszka ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2011r. 16:49  
Cytuj
My ciuszki kupowaliśmy na edukacji w takim sklepie do którego się wchodzi po schodkach na przeciwko de gusto. Nie pamiętam jak ten sklep się nazywa. Wydaje mi się, że ceny całkiem przyzwoite. Wanienkę np. kupiliśmy właśnie tam za 25 zł a w Centrum były po 33zł o ile dobrze pamiętam. W Textil Market tez są fajne ceny. Ważne żeby ciuszki były 100% bawełniane. Przyjemnych zakupów życzę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 10:43  
Cytuj
CYTAT
Mam takie pytanko do dziewczyn, ktore rodziły bądz maja zamiar rodzić w Nisku. Co jest potrzebne do szpitala dla mamy i maluszka? Chodzi mi o to czy trzeba miec swoje ubranka itp.
Przydałoby sie wiedziec w razie wstrzelenia sie w dni kiedy Stalowa ma dezynfekcje umiech

A po drugie chciałabym was zapytac czy robicie KTG i gdzie??

A po trzecie: mamy juz jakies swieze Mamusie?? umiech


Dla dziecka: pieluchy, chusteczki do pupki i Sudocrem (bo może akurat zabraknąć), żadnych ubranek. Tylko na wyjście potrzebne uranka, nosidełko i rożek.
Dla matki to wiadomo: koszule do karmienia, krem na sutki, wkłady poporodowe, majtki poporodowe itd.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 12:19  
Cytuj
Ksienka, ja mam kilka terminow, bo nie mam terminu z om (miałam za bardzo nieregularne i z om miałabym na 15.05.)
A moj najblizszy termin jest na 26.06, tydzien temu na usg moj Młody ważył 3500g wiec w sumie im szybciej tym lepiej bo ciezko mi sie bedzie rodzić ponad 4 kg klocka umiech Dziękuje i napewno napisze po! Chyba że bedziesz przede mna jezyk

Co do niemowlecych zakupow, ja prawie wszystko kupowałam na allegro, kilka rzeczy w tesco. Ale sklep na edukacji jest chyba najtanszym w stalowej, kupowałam tam zawsze prezenty dla chrzesnicy.

dorii1980 dzięki wielkie umiech A jak wyglada tam sprawa z porodem rodzinnym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 19:08  
Cytuj
No to już sporego masz maluszka umiech Mam nadzieję, że uda mi się wytrzymać do połowy lipca, jak na razie czuję się bardzo dobrze i nawet nie czuję, że to już tak blisko umiech hehe... Wiem że w Nisku jest remont na porodówce ale porody odbywają się normalnie. Moja lekarka tylko uprzedzała, że mogą być trochę gorsze warunki, jeśli chodzi o poród rodzinny to jest podobno bardzo fajna sala do tego przeznaczona. Szczegółów nie znam co potrzeba itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 21:27  
Cytuj
Sala do porodów rodzinnych w Nisku wyposazona w skorzane meble, plazme, zieleń teoretycznie jest, ale praktycznie sie z niej nie korzysta. Mnie osobiscie wzieli na fotel do sali obok gdy bole sie rozpoczeły i męczyłam na tym fotelu przez jakies 8 godzin pod kroplowkami i ktg. Na tej wypasionej sali nie bylam ani minuty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 21:32  
Cytuj
CYTAT
Ksienka, ja mam kilka terminow, bo nie mam terminu z om (miałam za bardzo nieregularne i z om miałabym na 15.05.)
A moj najblizszy termin jest na 26.06, tydzien temu na usg moj Młody ważył 3500g wiec w sumie im szybciej tym lepiej bo ciezko mi sie bedzie rodzić ponad 4 kg klocka umiech Dziękuje i napewno napisze po! Chyba że bedziesz przede mna jezyk

Co do niemowlecych zakupow, ja prawie wszystko kupowałam na allegro, kilka rzeczy w tesco. Ale sklep na edukacji jest chyba najtanszym w stalowej, kupowałam tam zawsze prezenty dla chrzesnicy.

dorii1980 dzięki wielkie umiech A jak wyglada tam sprawa z porodem rodzinnym?


Tam jest osobny pokój z łazienką i osobną salką do porodu - także pełen komfort, ale trzeba zapłacić 60 zł.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 22:42  
Cytuj
Właśnie mi o to chodzi że chce żeby mąż był przy pierwszej fazie porodu, ktorej nie wyobrażam sobie przeleżeć, wiec mam nadzieje że nie jest to konieczne, natomiast same parte, wole jednak przezyc bez obecnosci Męża jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2011r. 09:44  
Cytuj
Są już jakieś świeże mamusie ??

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2011r. 11:02  
Cytuj
Ciekawe jak tam Mała Czarna, może już jest po wszystkim umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 12:33  
Cytuj
Niestety ciagle czekam, miałam kilka dni skurcze nieregularne, przez ktore skrociła mi sie szyjka i zrobiło rozwarcie, a teraz cisza... Moj Synuś chyba czeka aż otworza porodowke umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 20:26  
Cytuj
A ja myślałam że Ty już po umiech A do kiedy porodówka jest zamknięta?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 22:23  
Cytuj
oj chciałabym już być po umiech nie wiem dokładnie ale ostatnio zajeło im 6 dni, myśle że jak od 28 to pewnie w poniedziałek już bedzie normalnie. I mam nadzieje że w poniedziałek Młodemu mojemu zechce się wyjść umiech A wy jak sie czujecie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 22:33  
Cytuj
U mnie mija 35 tydzień i powoli nastrajam się pozytywnie,że to już niedługo,a Mała kręci się i rozpycha.Już bym chciała mieć to za sobą ;) A tu jeszcze 5 tygodni wg terminu..
MałaCzarna życzę szczęśliwego rozwiązania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 11:05  
Cytuj
no w Nisku też remont i przepełnienie, ale mój synek ma jeszcze 2 tyg. więc może wszystko się wyklaruje umiech

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 16:01  
Cytuj
Misia25 dziękuje umiech

Moj Młody dostał czas do przyszłej niedzieli, jak sam nie wyjdzie to mnie szpital czeka.

Kurcze w Nisku mowisz że przepełnienie, a jak w maju była szkoła rodzenia to połozne mowiły że taki przestoj w porodach a tu prosze wszystko na wakacyjne bobaski sie skumulowało. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 16:34  
Cytuj
Dziewczyny, co trzeba wziąć ze sobą dla dziecka na porodówkę? Pieluchy/ chusteczki nawilżone/ kosmetyki?

Będę rodzić w Stalówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:02  
Cytuj
podpaski po porodzie, chusteczki nawilzajace, pampersy dla dziecka, majtki jednorazowe, krem dla dziecka ale wiem ze dawali probki umiech, ciuszki dla dziecka moga ci podrzucic pozniej bo beda ci potrzebne przy wypisie, wkladki laktacyjne - ale ja polecam pieluchy tetrowe umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:06  
Cytuj
A ile pampersów wziąć do szpitala?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 2 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:08  
Cytuj
he niewiem zalezy ile bedziesz lezala pol paczki powinno wystarczyc umiech zawsze ktos ci moze podrzucic umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:11  
Cytuj
Dzięki za odpowiedz :*

Kurcze, z jednej strony już się nie mogę doczekać, a z drugiej strony jestem przerażona porodem... Mam nadzieję, że będzie szybko i bezboleśnie jezyk

Pozdrawiam wszystkie lipcóweczki smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 26 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:13  
Cytuj
aha... mam jeszcze pytanie... Jakich pieluch będziecie używać? Pampersy, haggisy, happy? Które wg WAS są najlepsze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 18:47  
Cytuj
Ja póki co zakupiłam pampersiki,zobaczymy jak się sprawdzą,ponoć najlepsze...A jak nie to inne będziemy próbować ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »