NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Stalowowolska Masa krytyczna , Kto chętny ???
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 22:05  
Cytuj
No to termin mamy. Ciekawe ile osób będzie? MartinS będzie chyba za nami biegł.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 22:05  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 23:14  
Cytuj
Jestem w STW od roku i poruszam się wyłącznie pieszo lub samochodem, ale przymierzam się do kupna roweru właśnie umiech.

Kilka pytań:

1. Jaki miałby być cel 1 STW MK? Lepiej ograniczyć się do jednego, żeby się nie rozdrabniać.

2. Trasa. Czy ktoś może ustalić trasę takiego przejazdu? Osoby regularnie jeżdżące rowerem nie powinny mieć problemu z ustaleniem czy na danym odcinku trasy znajduje się ścieżka rowerowa. Łatwiej też określić planowany czas przejazdu.

3. Kto będzie rozmawiał z policją i władzami miasta?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 23:45  
Cytuj
Mogę przyjść Wam kochani pokibicować na starcie i miejscu dojazdu umiech

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 00:14  
Cytuj
MartinS..podczas przejazdu masy krytycznej nie ograniczaja sie uczestnicy do sciezek tylko jada cala szerokoscia szosy ( ulicy ) . Mozna powiedziec nawet ze unkaja sciezek i chodnikow aby dac mozliwosc poruszania sie pieszym .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 00:46  
Cytuj
W poście z 28 sierpnia Andrzejek (założyciel posta) napisał, że masa będzie się poruszać także po ścieżkach. Pewnie, że można to zrobić środkiem jezdni tak jak naprzykład w Wawie, ale tam jest ścieżek jak na lekarstwo więc nie mają wyboru. Ponieważ w tym temacie najaktywnieszy jesteś Ty, Andrzejek i ja (mówię o osobach popierających akcję) to może ustalimy wspólną wizję tego przedsięwzięcia.

Ścieżki + jezdnia czy tylko jezdnia?

PS. Na stronie warszawskiej masy krytycznej widać wyraźnie 3 zajęte pasy umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 01:01  
Cytuj
MartinS ..oby sie udalo to zorganizowac . Tylko nie zdziw sie ze jutro w tym temacie pojawi sie paru osobnikow ktorzy zaczna protestowac ze robimy sztuczny problem i nazwa nas oszolomami . Andrzejek i ja juz w innym temacie na tym forum podjelismy ten temat to wlasnie tak sie stalo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 01:41  
Cytuj
Samo się nie zorganizuje. Na razie cały temat wydaje mi się czysto teoretyczny. Powtórzę.

Jezdnia + ścieżki czy tylko jezdnia?
Trasa i czas?
Po co jedziemy?
Kto podejmuje się rozmów z odpowiednimi władzami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 03:43  
Cytuj
to moze lepiej nie 29, tylko wszystkich swietych albo zaduszki ?;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 11:52  
Cytuj
Ze względu na przejazd MK zaduszki i wszystkich świętych zostały przeniesione na późniejszy termin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:10  
Cytuj
Masa ma to do siebie, że nie powiadamia się policji. Wszyscy uczestnicy jadą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jak jest ścieżka rowerowa to nie wolno jechać ulicą. Jak będziemy jechali po zmierzchu to wszyscy powinni mieć oświetlenie.
Co do trasy, można jechać ulicami gdzie nie ma ścieżek. Lub właśnie tam gdzie są ścieżki by uświadomić pieszym istnienie ścieżek jako drogi dla rowerów, a nie jako równiejszego chodnika.

Trasa:
Z Rozwadowa - Górka - Okulickiego (do hali nie ma ścieżki później ścieżką)- w lewo na Popiełuszki - Czarnieckiego - w lewo na Poniatowskiego i do końca do obwodnicy.

To luźna propozycja, piszcie swoje propozycje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:14  
Cytuj
to jak bedzie pozniej to nie zapomnijcie o oponach zimowych :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:14  
Cytuj
CYTAT
Jestem w STW od roku i poruszam się wyłącznie pieszo lub samochodem, ale przymierzam się do kupna roweru właśnie .


Idź do Rojaxu mają teraz spory wybór i wyprzedaż rowerów. Coś Ci dobiorą za rozsądną cenę.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:15  
Cytuj
CYTAT
Mogę przyjść Wam kochani pokibicować na starcie i miejscu dojazdu umiech


Może za sponsorujesz jako SM "ciepłą herbatę" na miejscu dojazdu?:-))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:21  
Cytuj
1. Dla mnie trasa ok.

2. W wawie na pewno jest obstawa policji i jestem pewien na 90%, że informują o tym - są tam nawet skany pozwoleń, które dostają. Ale ponieważ 1 MK w STW będzie pewnie na mniejszą skalę ;) to można to zrobić bez powiadamiania.

3. Oświetlenie na 100%. W końcu to już koniec października.

4. Zgodnie z przepisami. Czyli na jezdni robimy "węża"?

5. Ifeelgood - niech chcesz się feelnąć good na bajku? Z łopatą do odśnieżania na plecach i zniczami w kieszeniach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:30  
Cytuj
e ja na bajku to nie rownowagi nie umiem utrzymac :] ale dzieki za zaproszenie ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 15:31  
Cytuj
Dokładnie, na ulicy robimy węża.:-))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 16:12  
Cytuj
Nie no..chlopaki..Nie zartujcie..powiadomic wladze i gliniarzy trzeba bo inaczej to nie ma sensu tego robic . Wzbudzimy tylko zlosc u kierowcow i beda nas jeszcze gorzej traktowali . moze niech ktos zglosi sie do tych ludzi http://lazikstw.prv.pl/ . Oni jezdza rowerami i sa dosc dobrze zorganizowani wiec moze pomoga

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 16:26  
Cytuj
1. Ok. Mariusz77 - czy weźmiesz na siebie kwestie uzgodnienia przejazdu z władzami i policją?

2. Ile osób powinniśmy się spodziewać? Jeśli to będzie 10 osób to chyba nie ma sensu jeszcze informować nikogo?

3. Mam problemy ze stroną łazików, nie otwiera się. Mariusz77 - czy możesz tam wrzucić link do tego tematu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 19:33  
Cytuj
CYTAT
Nie no..chlopaki..Nie zartujcie..powiadomic wladze i gliniarzy trzeba bo inaczej to nie ma sensu tego robic . Wzbudzimy tylko zlosc u kierowcow i beda nas jeszcze gorzej traktowali . moze niech ktos zglosi sie do tych ludzi http://lazikstw.prv.pl/ . Oni jezdza rowerami i sa dosc dobrze zorganizowani wiec moze pomoga


Pisałem. Zero odzewu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 19:37  
Cytuj
Tylko panowie, na razie jest nas trzech.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 19:38  
Cytuj
u mnie strona działa bez problemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 19:48  
Cytuj
MartinS, kupuj rower. Zabierzemy Cie z Mariuszem na fajne górki:-))))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 20:07  
Cytuj
Strona dziala bez problemu..Gorzej z odzewem . Gdyby juz udalo sie zalegalizowac taka impreze to mysle ze kazdy z nas ma znajomych ktorzy jezdza mniej lub wiecej na rowerach i udaloby sie zabrac spokojnie okolo 50 osob .

Kupuj rower to na weekendzie ( ma byc podobhno slonecznie ) mozna pojechac w las na gorki o ktorych wspominal Andrzejek lub poprostu pojezdzic po lesie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 20:31  
Cytuj
jakich 3 ja sie pisze jako 4 na 100% umiech moze i kogos si euda zwerbowacumiech traska wporzo, tylko musze sobie zakupic do mojego MTB oswietlenie bo niemam :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2010r. 21:19  
Cytuj
1.Weekend już zaplanowany . Pierwsza MK będzie pewnie na pożyczonym sprzęcie.
2.Szczegóły 1 MK:
- 29.10.2010. godzina 16:00 Rynek w Rozwadowie;
- trasa: Z Rozwadowa - Górka - Okulickiego (do hali nie ma ścieżki później ścieżką)- w lewo na Popiełuszki - Czarnieckiego - w lewo na Poniatowskiego i do końca do obwodnicy.
3. Nadal nie wiem czy to ma być konsultowane z P i UM czy legalny nielegal?
4. Łaziki nie są zainteresowani – normalna sytuacja. W końcu na razie mamy tylko kilka luźnych kawałków sznurka i nie wiadomo czy uda się z tego złożyć całość. Stronka mi się otwiera po czym znika po 5 sekundach i mam tylko na górze pasek z linkami.
5. Jaki jest cel naszej MK? Ile osób chcemy tam zobaczyć? Z 50 to już może być zabawnie na drodze. Trudno to będzie ogarnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »