NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Stalowowolska Masa krytyczna , Kto chętny ???
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Sie 2010r. 23:35  
Cytuj
Przeczytaj sobie http://www.rowery.org.pl/masa.htm ...tylko dokladnie...ze zrozumeiniem..i moze wykasuj te bzdety co piszesz albo odstaw to piwo ktore zacmiewa Ci umysl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2010r. 23:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 00:03  
Cytuj
czytam ze zrozumieniem :] tekst wrzucony przez andrzejka jest zgola inny :] w kazdym razie
CYTAT
Rowerzyści na ulicach zazwyczaj są tej wolności pozbawieni ze względu na wielki i niebezpieczny ruch samochodów.
to z dupy :] kierowcy maja frunac ? :] albo alterglobalistyczny ^^ co przez to rozumiesz ? moze zupelnie cos innego niz ja daj mi sie wdrozyc i wytlumacz :] to chcialbym zobaczyc :]
CYTAT
UWAGA: duże wrażenie robią odbywające się po zmroku jesienne i zimowe Masy, jeśli uczestnicy są przepisowo oświetleni, zwłaszcza czerwonymi diodowymi migajkami!..... Aha - jadąc na Masę weź ze sobą gwizdek i dzwonek, oraz - koniecznie! - sprawne oświetlenie roweru i odblaski. A to dlatego, że policja może (słusznie!) czepiać się braku oświetlenia, a jeśli Masa odbywa się po zmroku, to widok tysiąca pulsujących czerwonych diodowych lampek robi na kierowcach, widzach i ewentualnych telewidzach mocne wrażenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 00:25  
Cytuj
If33lG00d
ja na codzien piechota lub auto!
ale co sadzisz aby sie dołączyć WARUNEK !!!
kamizelka odlaskowa, kask, oświetlenie, przod , tył , lusterko wsteczne , i jak wykopie w piwnicy mały kodeks drogowy ,dla 2go klasisty jak sie zdawało karte rowerową !!

pojedziesz ?

bo pseudocykliści ........................

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 01:02  
Cytuj
Piszecie obaj od rzeczy...Ale OK..Powiedzmy ze kazdy jadacy rowerem bedzie musial miec to wszystko co napisal ponizej PITUCH . I myslicue ze to uchroni nas przed potraceniami? Czy to skloni pieszych do nie chodzenia po sciezkach rowerowych? Czy to zmieni podejscie kierowcow do rowerzystow?? Zmieni to ze kierowcy norotycznie najebani nie beda jezdzic?? ..........

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 01:08  
Cytuj
Mariusz77

TAK/nie

qqqqqqq...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 06:58  
Cytuj
CYTAT
Piszecie obaj od rzeczy...Ale OK..Powiedzmy ze kazdy jadacy rowerem bedzie musial miec to wszystko co napisal ponizej PITUCH . I myslicue ze to uchroni nas przed potraceniami? Czy to skloni pieszych do nie chodzenia po sciezkach rowerowych? Czy to zmieni podejscie kierowcow do rowerzystow?? Zmieni to ze kierowcy norotycznie najebani nie beda jezdzic?? ..........

ty piszesz od rzeczy, uroiles sobie w glowie obraz rowerzysty cierpietnika oraz mozliwego rowerowego raju i ze wszyscy chca wam doyebac do pieca, zadajesz glupie pytania, czy to ze mam poduszke powietrzna sprawia ze nie zgine w wypadku ? proste, nie ale mam ciut wieksze szanse ze przezyje, praktycznie wszystkie prawka zabierane pijakom w polsce, to prawka zabierane rowerzystom :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 12:47  
Cytuj
Szkoda slow na Was . Nie ma co z ograniczonymi ludzmi rozmawiac bo Wasza tepota zaglusze wszelkie argumenty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 13:44  
Cytuj
masz racje sam bym ze soba nie rozmawial :] pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 14:04  
Cytuj
If33lG00d jechałem wczoraj przez wiadukt i niestety nie ma tam zakazu wjazdu dla rowerów. Zgodnie z prawem taki cyklista może poruszać się po wiadukcie. Mamy do wyboru prowadzić rower po chodniku lub omijać wiadukt szerokim łukiem. A dlaczego miasto nie pomyślało i nie zrobili szerszego chodnika o ten metr i nie wydzielili część chodnika na ścieżkę. Nie miej więc pretensji do rowerzystów tylko do miasta za stan rzeczy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 14:13  
Cytuj
o widok tysiąca pulsujących czerwonych diodowych lampek robi na kierowcach, widzach i ewentualnych telewidzach mocne wrażenie.


bucu robi nie robi , a raczej robi i twoja dupa czysta , jak sie ktos potraci ze skutkiem smiertelnym to pijany kierowca !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 14:19  
Cytuj
Bucu ten z Przyszowa niestety albo stety był trzeźwy. Problem jest taki, że palant (wg mnie morderca) wyprzedzając nawet nie sprawdził co jest przednim, bo kto by się rowerem przejmował. A efekt jest taki, że nie winny chłopak nie żyje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 15:42  
Cytuj
CYTAT
A dlaczego miasto nie pomyślało i nie zrobili szerszego chodnika o ten metr i nie wydzielili część chodnika na ścieżkę.


Budownictwa nie studiowałem, ale domyślam się, że dlatego, że wiadukt nie jest budowany od zera tylko jest remontowany i pewnie wynika to z ograniczeń technicznych, niewspółmiernie większych kosztów albo jednego i drugiego, bo oznaczałoby to pewnie stworzenie szerszej niż wcześniej nawierzchni na całym wiadukcie (zwężenie jezdni kosztem ścieżki dla rowerów oczywiście wykluczone i każdy kto by wpadł na taki pomysł pewnie natychmiast zostałby zabity śmiechem).
Andrzejek w tym przypadku to wydaje mi się, że szukasz dziury w całym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 15:47  
Cytuj
Nie szukam dziury w całym. Takie są realia. Dlaczego rowerzysta musi schodzić z roweru i iść na piechotę??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 15:52  
Cytuj
CYTAT
Nie szukam dziury w całym. Takie są realia. Dlaczego rowerzysta musi schodzić z roweru i iść na piechotę??


Panowie nie gryźcie się ;) temat jest o organizacji MK

Pomysł dobry ale nie organizujmy go dla samego pokazania siły bikerów. Połączmy go z czymś pożytecznym. Można wykorzystać okazję i pozbierać podpisy pod petycją do władz miasta i GDDKiA w Nisku z wnioskiem o budowę asfaltowych dróg rowerowych a nie z tej zyeahbanej kostki :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 16:11  
Cytuj
pomysł bardzo dobry.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2010r. 16:12  
Cytuj
CYTAT
If33lG00d jechałem wczoraj przez wiadukt i niestety nie ma tam zakazu wjazdu dla rowerów. Zgodnie z prawem taki cyklista może poruszać się po wiadukcie. Mamy do wyboru prowadzić rower po chodniku lub omijać wiadukt szerokim łukiem. A dlaczego miasto nie pomyślało i nie zrobili szerszego chodnika o ten metr i nie wydzielili część chodnika na ścieżkę. Nie miej więc pretensji do rowerzystów tylko do miasta za stan rzeczy.

no przecie juz wczoraj sie za to kajalem :] pomylilem sie z interpretacja ale pieprzyc to, juz nie o przepisy ale o kawalek dobrego charakteru, jak chcesz nazwij to dobrym uczynkiem, ale mamy sytuacje jaka mamy jest remont, jest wasko i rowerzysta tam sie pchac nie powinien :] w warszawie nawet jak nie ma 2 pasow a jest na tyle szeroko to kierowcy sami 2 robia, jakby sobie na drodze nie radzili to miasto by stanelo :]
pytalem wczesniej widzailes kiedys policjanta dajacego mandat za przejazd chodnikiem ? nie a przeciez mogliby sie ustawic na dole wiaduktu i walic po stowce, policjant tez czlowiek i widzi co sie dzieje :] ale mniejsza o to gadka jalowa bo juz kolejny raz parafrazuje to co pisalem wczesniej wiecej mi sie nie chce :]
cieszmy sie z 3ciego miejsca kubickiego :] ole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sie 2010r. 21:49  
Cytuj
No i jak są jacyś chętni??

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 19:53  
Cytuj
chetni na pewno sie znajda. ja sie pisze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2010r. 23:45  
Cytuj
Kilka osob by sie zebralo..Ale trzeba to zorganizowac tak aby nylo wszysko ok i zgodnie z prawem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2010r. 22:06  
Cytuj
W sprawie tej Masy Krytycznej to jestem chętny o ile jeszcze wszystko jest akutualne. Co prawda mieszkam kawałek od Stalowej ale dojazd to żaden problem w końcu od czego jest rower umiech, a co do osób chetnych to z moich okolic moge jeszcze zebrać ze 4 osoby jakby coś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 13:15  
Cytuj
1. Kiedyś by byłem świadkiem przejazdu grupy rowerzystów w ramach MK i odbywało się to z obstawą policji, która otwierała i zamykała kolumnę. Tam rowerzyści zajmowali cały pas ruchu i chyba stąd policja. W normalnych warunkach, bez uzgodnień chyba nie wolno w ten sposób blokować pasa. Prawdopodobnie, żeby nie złamać prawa rowerzyści musieliby jechać jeden za drugim co przy dużej ilości uczestników (nierealne) skutkowałoby "wężem" od Rozwadowa do Niska.

2. Ale szkoda czasu na gadanie.

3. Stalowowolska Masa Krytyczna w ostatni piątek października (29.10). Start o godzinie 16.00 z rynku w Rozwadowie.

Trasa?
Przewidywany czas trwania?
Jacyś chętni?
Czy ktoś może sprawdzić co na ten temat mówią przepisy ruchu drogowego? Ewentualnie odwiedzić komendę policji?

PS. Nie mam roweru umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 13:39  
Cytuj
Rzecza oczywista jest to ze masa krytyczna musi byc uzgodniona z wladzami miasta jak i z policja . Inaczej to bylby to zwyczajny sped bydla a nie zorganizowany protest .

Cos wiecej o tej masie z rozwadowa ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 14:38  
Cytuj
Ja jestem chętny.
MartinS a Ty co, będziesz biegł?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 16:15  
Cytuj
IFG doskonale cię rozumiem, jesteś tego zdania bo... sam nie korzystasz z roweru w tym mieście.
Inicjatywę popieram i stawię się na zlot umiech

Organizatorzy zróbcie dobrą promocję żeby jak najwięcej osób było; plakaty no i SM.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2010r. 19:25  
Cytuj
Widze fajny pomysl, ja jestem jak najbardziej chetny umiech i postaram sie zwerbowac kilka osob umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »