NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 583 584 585 586 587 588 589 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2018r. 21:28  
Cytuj
CYTAT (Andrzej_2.0)
rsta, o jakiej straży piszesz?

staży - czytaj uważnie umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2018r. 21:28  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 00:05  
Cytuj
CYTAT

Ciekawe czy ludzie nie woleliby aby zamiast 1500 najnizszej zarobic prawie 3000 i samemu decydowac o swojej wyplacie


To by się skończyło katastrofą z opóźnionym zapłonem.


Jak nam zaczną zabierać 70% i dostaniemy tylko 30% wypracowanych pieniędzy to też się zgodzimy bo inaczej się coś stanie?
Tez nam w mowią ze tak musi byc i kazdy przywyknie.

Mozna popatrzec na to tak. Kazdy pracujący i kupujący rozne towary duzo doklada sie do utrzymania tego systemu. A czy az tak widać ten dobrobyt w kolo ktorego tak finansujemy.
Jakbym w domu z rodziną kazdemu zabieral co miesiąc 40% wyplaty na podniesienie standardu mieszkania to mieszkalibysmy juz jak krole a dla przykladu w miescie wali sie latarnia na ziemie ze starosci a lokalni urzednicy dostają super nagrody a my mamy mieszkać i czekać az nam latarnia glowe rozbije.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 06:06  
Cytuj
Znowu temat bez dna dla naturalnie urodzonych frustratów od Kukiza/Korwina. Wykryjcie kraj w którym nie płacą podatków i rządzą świeccy libertyni, następnie zorganizujcie zbiórkę na necie na bilety (wiemy że podatki wszystko wam zabrały), następnie wyjedźcie i przyślijcie list ze zwrotnym adresem że nie wracacie.

Ja bym sam został tylko nie znam adresu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 06:47  
Cytuj
cdn... a może wy socjaliści wyjedziecie? Np. Do San Escobar? umiech

Zabierają nam pieniądze bo wiedzą że oni lepiej je wydadzą. Mówią, że dają rodzicom bo ci najlepiej wiedzą jak je wydać (Morawiecki 300+). Zapominają, że wcześniej zabrali umiech Zabierają na emeryturę by decydować do kiedy będziemy pracowali i jakie otrzymywali emerytury. Maja władzę nad naszymi pieniędzmi więc i nad nami.
Podatnik, który nie wie skąd rząd ma pieniądze jest głupcem.

Nawet na tym forum widać kto skąd. Są tacy co zawsze będą bronić tego systemu. Partie żyją z dotacji, czyli z pieniędzy podatników więc potrzebują takich, którzy będą głosowali tak jak chce partia by czasem tych dotacji nie stracić umiech Po to mają gabinety polityczne, po to przejmują spółki by dać pracę działaczom. To dotyczy wszystkich partii. Zdobycie władzy wiąże się ze zdobyciem fruktów dla działaczy. Polska nie ma znaczenia. Polacy mają tylko głosować. No ale tak by nie zastanawiali się. Władza jest przekazywana, partie się zmieniają a rządzą te same twarze od 30 lat umiech
Wracając do forum. Jedni piewcy partyjniactwa to głupole. Drudzy to sowicie opłacani cynicy.
No ale jednym i drugi potrzeba pieniędzy od rządu więc popierają socjalizm. jak długo to wytrzyma? Pewnie długo. Zaraz tu ktoś napisze, Pokaż mi kraj, który się nie zadłuża umiech Może San Escobar?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 10:02  
Cytuj
Dyscyplinarne zwolnienie z pracy – tak Polskie Linie Lotnicze LOT „podziękowały” stewardessie Monice Żelazik za 25 lat wzorowej pracy.

Obrazek


https://wolnemedia.net/przywodczyni-strajku-w-lot-po-zwolnieniu-z-pracy/


https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
Znowu temat bez dna dla naturalnie urodzonych frustratów od Kukiza/Korwina. Wykryjcie kraj w którym nie płacą podatków i rządzą świeccy libertyni, następnie zorganizujcie zbiórkę na necie na bilety (wiemy że podatki wszystko wam zabrały), następnie wyjedźcie i przyślijcie list ze zwrotnym adresem że nie wracacie.

Ja bym sam został tylko nie znam adresu...


w innych krajach widać coś z tych podatków
czekaj aż latarnia zawali ci się na głowe albo odwiedzi cię polityk za twoje podatki aby ci pomachać cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 10:22  
Cytuj
Czyli u nas podatki wsiąkają - i nic - absolutnie nic z nich nie widać?

Rozumiem że:
- ludzie sami muszą budować i remontować drogi.
- każdy dostaje do rachunku za prąd dodatek za latarnie i sygnalizację
- sami musimy sobie radzić ze śmieciami
- nie ma szkół i uczelni
- nie ma policji i straży pożarnej
- nie ma pogotowia
- nie ma służby zdrowia
- i tak dalej.....

zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 10:51  
Cytuj
przemysł i gospodarka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 11:56  
Cytuj
Wiesz.... pracuję w firmie, w której duuuużo produkujemy dla polskich kopalń oraz dla energetyki.

Od 2 lat taki natłok zleceń, że nie ma w co ręce wsadzić.
Brakuje nam spawaczy, monterów, operatorów maszyn CNC...
Portfel zamówień na ten rok 120 mln zł...

Opowiadaj bajki komu innemu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 11:58  
Cytuj
cool girlWęgiel

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 12:04  
Cytuj
Tak - węgiel. Może nie zauważyłeś, ale Polska jako kraj bardzo niewiele ma swoich produktów przemysłowych, które znaczą coś na rynku europejskim czy światowym.

8 lat chaotycznej, bezmyślnej wyprzedaży firm zrobiło swoje.
Nie ufam Morawieckiemu ale w tym ma rację - tylko odbudowa własnego przemysłu może zmienić naszą sytuację. Moim zdaniem - realne efekty będzie widać za 10-15 lat. Tego nie da się zrobić nawet w dwie kadencje.

Tak na marginesie.... Niemcom bardzo nie pasuje że polski węgiel nie upada. Pewien bank bardzo reklamowany w Polsce (z kapitałem niemieckim) - ma całkowity zakaz finansowania (kredytowania) czegokolwiek co wiąże się z polskimi kopalniami....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 12:10  
Cytuj
Od rosji kupują.
Efekty za 10 15 lat. A czego nie juz. Przeciez podatki placimy od x lat i jeszcze 15 lat musimy. No dobra.

Ja tam wole pracować w niemczech lub uk na byle stanowisku i mieć wiecej niz kierowniki tutaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 12:43  
Cytuj
Przy kopalniach puste place...
Urobek wyjeżdża na bieżąco...

Narzekasz bez ładu i składu. Byle narzekać. I jak widać pewnych rzeczy nie rozumiesz. Wybierz na nowo tuska, PO-PSL i nowoczesną - nie będzie na co czekać. Ubogacą Cię kulturowo.

Kto Cię tu trzyma?


Bye Bye.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Cze 2018r. 12:53  
Cytuj
Mnie po psl nowoczesna i tusk nie interesują. Miało za pis być lepiej jest to samo.
Po co pisać jak jesteś kolejnym co broni pis i wypomina tuska z psl bezsens

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 10:20  
Cytuj
Czyli u nas podatki wsiąkają - i nic - absolutnie nic z nich nie widać?

Rozumiem że:
- ludzie sami muszą budować i remontować drogi.
Urzędnicy również nie budują tych dróg. Budują prywatne lub państwowe firmy. Finansowanie jest z podatków. Niestety urzędnicy tak rozpisują przetargi, że jest drogo i szybko trzeba remontować. Winnych brak lub są nagradzani. Przykład Stalowa Wola przetargi z wyceną niższą o kilka set tysięcy zł niż cena rynkowa. Efekt? Mieszkańcy płacą więcej a urzednik dostaje nagrodę. Myślę, że dostaje dwie nagrody ale to już temat prokuratury

- każdy dostaje do rachunku za prąd dodatek za latarnie i sygnalizację
Finansujemy te latarnie w podatkach za pośrednikiem urzędnika, który bierze za to swoje "3 grosze",

- sami musimy sobie radzić ze śmieciami
Śmieciami mogłyby zajmować się prywatne firmy. Tak jest w wielu krajach na świecie. Urzędnik jako przedstawiciel obywateli mógł by mieć tylko nadzór. Dziś finansujemy te gospodarkę z podatków mimo, że już dawno udowodniono, że to świetny biznes na którym zarabia się miliony. No ale w socjalizmie sie nie da.

- nie ma szkół i uczelni
Szkoły i uczelnie te najbardziej prestiżowe w USA są prywatne. No ale u nas muszą być państwowe. Urzędnik nie może stracić kontroli umiech

- nie ma policji i straży pożarnej
Straż pożarna i policja to priorytet. Ta pierwsza jest ok. Niestety Policja jest rządowa i często pracuje na usługach urzędnika przeciw obywatelowi.

- nie ma pogotowia
Pogotowie jest ale mogłoby być prywatne które pracowałoby wydajniej.

- nie ma służby zdrowia
Identycznie jak wyżej. Prywatna służba zdrowia nawet ta finansowana z NFZ daje sobie rade znacznie lepiej niż ta zarządzana przez urzędnika

- i tak dalej.....
I tak dalej Mirku, wszystko czego czepia sie urzędnik kosztuje drożej, jest mniej wydajne i z reguły zaraz trzeba poprawiać.

zaklopotany


Przerażony poziomem socjalizmu w głowach swoich rodaków.


Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 12:03  
Cytuj
Andrzej_2.0 o to mi chodziło ok
tylko nie miałem siły

PS. wyznawca systemu jest gorszy od systemodawcy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
Czyli u nas podatki wsiąkają - i nic - absolutnie nic z nich nie widać?

Rozumiem że:
- ludzie sami muszą budować i remontować drogi.
Urzędnicy również nie budują tych dróg. Budują prywatne lub państwowe firmy. Finansowanie jest z podatków. Niestety urzędnicy tak rozpisują przetargi, że jest drogo i szybko trzeba remontować. Winnych brak lub są nagradzani. Przykład Stalowa Wola przetargi z wyceną niższą o kilka set tysięcy zł niż cena rynkowa. Efekt? Mieszkańcy płacą więcej a urzednik dostaje nagrodę. Myślę, że dostaje dwie nagrody ale to już temat prokuratury

- każdy dostaje do rachunku za prąd dodatek za latarnie i sygnalizację
Finansujemy te latarnie w podatkach za pośrednikiem urzędnika, który bierze za to swoje "3 grosze",

- sami musimy sobie radzić ze śmieciami
Śmieciami mogłyby zajmować się prywatne firmy. Tak jest w wielu krajach na świecie. Urzędnik jako przedstawiciel obywateli mógł by mieć tylko nadzór. Dziś finansujemy te gospodarkę z podatków mimo, że już dawno udowodniono, że to świetny biznes na którym zarabia się miliony. No ale w socjalizmie sie nie da.

- nie ma szkół i uczelni
Szkoły i uczelnie te najbardziej prestiżowe w USA są prywatne. No ale u nas muszą być państwowe. Urzędnik nie może stracić kontroli umiech

- nie ma policji i straży pożarnej
Straż pożarna i policja to priorytet. Ta pierwsza jest ok. Niestety Policja jest rządowa i często pracuje na usługach urzędnika przeciw obywatelowi.

- nie ma pogotowia
Pogotowie jest ale mogłoby być prywatne które pracowałoby wydajniej.

- nie ma służby zdrowia
Identycznie jak wyżej. Prywatna służba zdrowia nawet ta finansowana z NFZ daje sobie rade znacznie lepiej niż ta zarządzana przez urzędnika

- i tak dalej.....
I tak dalej Mirku, wszystko czego czepia sie urzędnik kosztuje drożej, jest mniej wydajne i z reguły zaraz trzeba poprawiać.

zaklopotany


Przerażony poziomem socjalizmu w głowach swoich rodaków.


Obrazek


A tak na szybko: czy uniwersytet Oxford albo Cambridge ( publiczne) ustępują w czymś prywatnym Harvarda czy Yale?
Mam takie pytanko do lumpenliberałów z tego forum?
I czy wiedzą jaki system opieki zdrowotnej w naszej części świata jest uważany za najbardziej wydajny? I czy ten system jest oparty na prywatnej służbie zdrowia? Może ktoś wie...umiech

Lumpenliberał w odróżnieniu od liberała prawdziwego. Tzn. dla takiego , który wolność jednostki stawia wyżej niż wszystko inne. Prawdziwego liberała , choć się z nim nie zgadzam szanuję. Ale taki pseudo , który walczy z biurokracją , ale najbardziej zbiurokratyzowany organ na świecie- Unia Europejska mu jak najbardziej pasuje , zasługuje jedynie na politowanie.smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 16:27  
Cytuj
Edzio jesteś mistrzem pisania tak by nic nie napisać ale obrazić rozmówcę. Tobie pasuje taki system jak mamy teraz urzędnik zabiera mi pensję by za mnie zdecydować na co ją wydać. Dla ciebie jest dobrze gdy urzędnik decyduje kiedy przejdę na emeryturę i jak ta emerytura będzie wyglądała umiech
Nie mam argumentów gdy rozmawiam z niewolnikiem i żadna próba dyskredytacji mojej osoby na ten osąd nie wpłynie. Z "miszczami" nie mam szans umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Cze 2018r. 17:30  
Cytuj
CYTAT
Edzio jesteś mistrzem pisania tak by nic nie napisać ale obrazić rozmówcę. Tobie pasuje taki system jak mamy teraz urzędnik zabiera mi pensję by za mnie zdecydować na co ją wydać. Dla ciebie jest dobrze gdy urzędnik decyduje kiedy przejdę na emeryturę i jak ta emerytura będzie wyglądała umiech
Nie mam argumentów gdy rozmawiam z niewolnikiem i żadna próba dyskredytacji mojej osoby na ten osąd nie wpłynie. Z "miszczami" nie mam szans umiech


Dla mnie wolnościowiec który jest zwolennikiem pozostawania Polski w EU to dupa nie wolnościowiec. Po prostu.

A co z tym Oksfordem? A co z tym systemem opieki zdrowotnej? Dasz coś z siebie czy partia/Obywatel D.C nie rozwinął tematu?

Nikt nie podważa walorów odbiurokratyzowania całej Polski. Tylko głoszenie takich haseł przez zwolennika UE to kpina.umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 09:33  
Cytuj
Edzio, a gdzie ja pisałem że jestem za biurokracją UE. Odnoś sie do faktów a nie plotek.

Służba zdrowia w prywatnych rękach nawet finansowana z NFZ jest dużo bardziej wydajna niż publiczna. Publiczna dostaje dotacje z UM, Powiatów i innych instytucji budżetowych a ciągle jest niedofinansowana i ciągle zmaga sie z długami, które my podatnicy w finale spłacamy. Po co nam takie kwiatki? Nam są niepotrzebne ale partyjniakom do obsadzania stanowisk?????

A co z Oksfordem? A jak wygląda edukacja w USA?


Czy podrożeje benzyna? Sejm uchwalił ustawę o paliwach



Za ustawą głosowali m.in. posłowie z naszego regionu: Marek Kwitek (PiS), Jerzy Paul (PiS), Rafał Weber (PiS), Krystyna Wróblewska (PiS).

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 11:01  
Cytuj

władza przyznała sobie kolejne nagrody



Tym razem dowiedzieliśmy się o 80 milionach zł dla pracowników resortu finansów od początku kadencji oraz o 2 mln zł nagród w 2017 dla kierujących Kancelarią Prezydenta. Ci ostatni, jak zapewnia KPRP, nie muszą oddawać ich na Caritas.


Od końca listopada 2015 do kwietnia 2018 resort finansów wypłacił sobie nagrody w wysokości 80 mln zł. Dostało je ponad 3 tys. osób, z których prawdziwym rekordzistą okazał się ówczesny szef resortu Mateusz Morawiecki (tylko w ubiegłym roku zgarnął 75 tys.), dalej prawie łeb w łeb idzie z nim wiceminister Marian Banaś (67,4 tys. zł), Piotr Nowak (66,4 tys. zł), Leszek Skiba (66,4 tys. zł), Wiesław Janczyk (62,4 tys. zł).

Z odpowiedzi na interpelację złożoną do obecnej minister Teresy Czerwińskiej wynika, że pieniądze te „pochodzą z utworzonego, w ramach środków na wynagrodzenia funduszu nagród. Nie stanowią zatem dodatkowego obciążenia dla budżetu państwa spi ”. Kiedy i z jakich zasobów utworzono fundusz, nie wspomniano. jezyk

Obrazek



https://wolnemedia.net/a-tymczasem-wladza-przyznala-sobie-kolejne-nagrody/


https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
Edzio, a gdzie ja pisałem że jestem za biurokracją UE. Odnoś sie do faktów a nie plotek.

Służba zdrowia w prywatnych rękach nawet finansowana z NFZ jest dużo bardziej wydajna niż publiczna. Publiczna dostaje dotacje z UM, Powiatów i innych instytucji budżetowych a ciągle jest niedofinansowana i ciągle zmaga sie z długami, które my podatnicy w finale spłacamy. Po co nam takie kwiatki? Nam są niepotrzebne ale partyjniakom do obsadzania stanowisk?????

A co z Oksfordem? A jak wygląda edukacja w USA?


Czy podrożeje benzyna? Sejm uchwalił ustawę o paliwach



Za ustawą głosowali m.in. posłowie z naszego regionu: Marek Kwitek (PiS), Jerzy Paul (PiS), Rafał Weber (PiS), Krystyna Wróblewska (PiS).


Nie można rozdzielać Unii Europejskiej od biurokracji. UE to najbardziej zbiurokratyzowany twór na świecie. Parlament Europejski ma dwie siedziby jedną w Brukseli , drugą w Strasburgu. Oczywiście w każdym z tych miast po kilka tysięcy ludzi do obsługi. Komisja Europejska zatrudnia ponad 30 tysięcy urzędników . A jest jeszcze Europejski Bank Centralny , Rada Europejska i z tuzin innych organów. Więc gadanie w stylu Unia tak biurokracja nie, świadczy o dziecięcej naiwności. Co najmniej.umiech

Kiedy wyciągniesz łeb z miejsca , w którym trzymasz go obecnie może dostrzeżesz rzeczy dziś niedostrzegalne Andrzejku. Jeżeli spojrzysz na skandynawską ( w szczególności norweską ) służbę zdrowia zrozumiesz że wystarczy do obecnego systemu wprowadzić częściową odpłatność i element konkurencji ( bez likwidacji NFZ ) i zaczyna to funkcjonować.


Edukacja w USA jest prywatna . A przynajmniej na poziomie studiów wyższych . Tam najlepsze uniwersytety rzeczywiście są prywatne. Ale np. w Wielkiej Brytanii najbardziej renomowane są te publiczne. Nie jest prawdą że zawsze prywatna oświata będzie lepsza . Ta zasada obowiązuje niemal w każdej dziedzinie życia. Prywatna służba zdrowia oznacza luksus dla bogatych i powolną śmierć dla biednych (USA). Mnie stać na to żeby leczyć się prywatnie i teoretycznie mógłbym mieć innych w nosie , ale zdaję sobie sprawę że majątek nie czyni mnie lepszym. I że są w życiu ważniejsze rzeczy niż własna dupa.

Jak PiS wprowadzał podatek bankowy banki miały to przerzucić na klienta. Pisałeś o tym na okrętkę . Kiedy argumentowałem że jest konkurencja i możesz szukać na rynku usług bankowych w lepszej cenie twierdziłeś że to niemożliwe. Okazało się że koszty tego podatku nie zostały przerzucone na klientów. I że jak zwykle nie miałeś racji. Co jeśli ta opłata uszczupli zysk spółek paliwowych? Uklękniesz wtedy przed portretem Kaczyńskiego i przeprosisz?smiech2

Żeby była jasność. Nie ma potrzeby wprowadzania żadnych dodatkowych opłat ani podatków w Polsce , bo są one i tak za wysokie. Ale pomijając sensowność ich wprowadzania nie można wypisać bredni . A niestety z twoich newsów niewiele się sprawdza.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 15:54  
Cytuj
Model dyfuzyjny spustoszył i wydrenował prowincje z najzdolniejszych ludzi. Utrwaliły się postkomunistyczne koterie wpływu i kumoterstwo budżerantów na niesłychaną skalę. Morawiecki sugeruje że wyrówna Polskę A i B. To mu się nie uda, nie ma takich pieniędzy. Ale ogranicza ucieczkę ludności do większych miast żeby zarobić na własne mieszkanie. Zagraniczne Galerie co prawda zawitały już wszędzie ale to drenaż lokalnego rynku za ekskluzywną reklamę miejsca i dalsza konsolidacja istniejącego środowiska kupców raczej niż rozwój gospodarczy jak zwykły się promować samorządy. Ciężko będzie ale dyfuzyjny model gospodarczy musiał się tak skończyć, sytuacja jeszcze gorsza gdy skończą się dotacje. Wtedy poznamy prawdziwą wartość budżetu jakim dysponuje prowincja i w konsekwencji braku zarobku dla lokalnych firm przy braku zamówień publicznych. Parę milionów tańszych Ukraińców zapewne jest planem na rozruszanie zgromadzonych w skarpetach pieniędzy. Podnoszenie podatków nie będzie konieczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 16:58  
Cytuj
paradoks - przypominam tak tylko, że nie czytam wpisów andrzejka. Nie wchodzę i nie będę wchodził w dyskusję z nim.
Brzydzę się.potluczony
On zaś wielokrotnie deklarował, że nie będzie wchodził w dyskusje ze mną.

Tyle są warte jego przemyślenia, co jego deklaracje.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Cze 2018r. 17:20  
Cytuj
CYTAT
paradoks - przypominam tak tylko, że nie czytam wpisów andrzejka. Nie wchodzę i nie będę wchodził w dyskusję z nim.
Brzydzę się.potluczony
On zaś wielokrotnie deklarował, że nie będzie wchodził w dyskusje ze mną.

Tyle są warte jego przemyślenia, co jego deklaracje.potluczony




ja swoją myśl przekazałem
Wojen prowadził nie bede.
Pozdrawiam myslących podobnie i przeciwnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 583 584 585 586 587 588 589 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »