NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 482 483 484 485 486 487 488 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 07:16  
Cytuj
Niektórzy powinni sobie uważnie przeczytać "Folwark Zwierzęcy" Orwella.


Wbrew pozorom, nie jest tam mowa tylko o rewolucji bolszewickiej. Upadek "demokracji" w krajach typu Niemcy i realia rządów Unii również świetnie się wpasowują....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 07:16  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 07:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dlaczego superekspres i Niezależna nie dadzą skanów tych pism?


Prof. Orłowski nie mógł opanować śmiechu na antenie Polsat News. W ten stan wprowadziły go... rewelacje Morawieckiego

Kiedy prof. Orłowski opanował śmiech, wytłumaczył telewidzom, iż inwestycje w Polsce wcale się nie "rozkręciły". – Gospodarka rośnie, nie ma wątpliwości, ale żadnego przyspieszenia w gospodarce nie ma. Nawet jest niepokojące zakleszczenie się gospodarki w dość powolnym wzroście – wyjaśniał.

Morawiecki: Musimy uzupełniać ubytki na rynku pracy. Będę starał się, by nastąpiło zaproszenie kilkuset tysięcy pracowników z Ukrainy


„Powiedziano nam, że jeśli nie przyjdziemy w sobotę czy niedzielę do pracy, zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie. Dyrektorzy straszą, że jeśli nie chcemy na takich warunkach pracować, to chętnie na nasze miejsce przyjadą Ukraińcy. Dziennie produkujemy nawet około 30 ton metalowych części. Ktoś musi przerzucić to przez ręce” – powiedział dziennikarzowi w rozmowie telefonicznej pracownik tłoczni.


Plan Morawieckiego smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2



Dziwi mnie Andrzejku twoja rażąca niekonsekwencja. Kiedy były włodarz miasta zaprosił do Stalowej Woli potentatów w produkcji felg aluminiowych świadczyło to o jego mądrości. Firmy te dostawały za grosze tereny inwestycyjne , były zwalniane z podatków , i płacąc psi pieniądz tubylcom zarabiały krocie. I to było w porządku.
Kiedy Morawiecki robi to samo tylko na nieco wyższym pułapie to już jest powód do narzekań. Nie rozumiem tego .umiech
No przecież twój idol Shrek robił to samo.zaklopotany

O panu Żurku już nawet nie piszę. Nie kopie się leżącego.smiech2


Zacytuj mój wpis chwalący takie inwestycje?
Aluminiowe odlewnie powstały za Shreka?
Ja w cytowanym poście pisałem o niezapraszaniu Ukraińców ;-) Czytać może i umiesz ale ze zrozumieniem masz problem ;-)
Stalshmidt Na początku swojej działalności płacił dużo więcej od HSW. Ile ty masz lat, że nie pamiętasz takich rzeczy? Banan miał faktycznie racje ty jesteś zwykłym gimnazjalistą z urojeniami ;-)

Jeśli chodzi o Żurka chętnie zobaczą skany tych pism skoro SE i Niezależna się na nie powołują.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 07:36  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy powinni sobie uważnie przeczytać "Folwark Zwierzęcy" Orwella.


Wbrew pozorom, nie jest tam mowa tylko o rewolucji bolszewickiej. Upadek "demokracji" w krajach typu Niemcy i realia rządów Unii również świetnie się wpasowują....


Niektórzy niech przeczytają jeszcze raz tylko z większa uwagą. No chyba, że jeszcze nie czytali tylko o tym piszą ;-) To niech choć raz przeczytają z bardzo dużą uwagą ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 07:36  
Cytuj
Tak wygląda śniady Azjata zdaniem tvn:

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 08:20  
Cytuj
Andrzejku czyli Shrek nie ścigał do nas aluminiowych inwestorów , czy ty nigdy nie pochwalałeś takich inwestycji? Bo ja się pogubiłem.umiech
Te wszystkie inwektywy w moją stronę puszczam w niepamięć. W końcu prawda prawdziwka jest najprawdziwsza.uśmiech

A mógłbyś​ przypomnieć kiedy powstał Alutec?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 08:30  
Cytuj
Edo - kopiesz leżącego. cool girl

Pamiętam jaki zawiedziony był shrek, gdy mieszkańcy os. hutnik skutecznie oprotestowali budowę walcowni aluminium....

"Projekt reformy Krajowej Rady Sądownictwa jest jedną ze spraw, które budzi zaniepokojenie Komisji Europejskiej w kontekście prowadzonej wobec Polski procedury w sprawie praworządności - poinformował dziś wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Potwierdził też, że zwróci się o przeprowadzenie dyskusji na temat praworządności w Polsce podczas posiedzenia Rady UE ds. Ogólnych, w skład której wchodzą ministrowie ds. europejskich państw unijnych."

To są skutki palenia marychy. Facet ma jakieś urojenia i przywidzenia....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 09:15  
Cytuj
Tak, bo w dobie zamachów terrorystycznych i śmierci setek ludzi to praworządność w Polsce najbardziej go niepokoi.

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 09:25  
Cytuj
Jemu po prostu za to płacą.
Dostał zlecenie, że ma na bezczelnego tworzyć wokół Polski wrażenie zagrożenia demokracji, wbrew temu, co dzieje się w innych krajach w tym - w jego własnym - to robi co mu każą. To jest przykład polityka bez kręgosłupa, zasad i krztyny honoru.

Zwykły sprzedajny urzędas. Angela zadbała, by kilku takich mieć do dyspozycji.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 10:13  
Cytuj
Według lisowego natemat.pl dalej nie wiemy, kto był sprawcą zamachu, a juz leci hejt na imigrantów...

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 10:17  
Cytuj
Lis widać dostał kasę na dezinformację i wspieranie "ubogacania kulturowego" Europy.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku czyli Shrek nie ścigał do nas aluminiowych inwestorów , czy ty nigdy nie pochwalałeś takich inwestycji? Bo ja się pogubiłem.umiech
Te wszystkie inwektywy w moją stronę puszczam w niepamięć. W końcu prawda prawdziwka jest najprawdziwsza.uśmiech

A mógłbyś​ przypomnieć kiedy powstał Alutec?


Pisałeś o ściąganiu potentatów w produkcji felg aluminiowych Thoni ich nie robi ;-) Samozaoranie ;-)

Nigdy nie chwaliłem takich inwestycji. Pisałem wręcz, że są nam niepotrzebne.

Jest coś jeszcze czego nie ogarnąłeś?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 17:03  
Cytuj
CYTAT
Edo - kopiesz leżącego. cool girl

Pamiętam jaki zawiedziony był shrek, gdy mieszkańcy os. hutnik skutecznie oprotestowali budowę walcowni aluminium....

To są skutki palenia marychy. Facet ma jakieś urojenia i przywidzenia....


Zacytuj kiedy pisałem pochwały dla tych inwestycji? A o kim w związku z ta marychą?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 18:21  
Cytuj
Od wczoraj mieliśmy bardzo ciekawą zagrywkę względem Kaczyńskiego.
- najpierw był hejt, że "przełamał się" w wsiadł do samolotu
- potem - a za czyje poleciał, i jak to jest, ze zwykły poseł spotyka się z Premier GB
- potem, że szkoda, że nie zginął w Londynie
- następnie, że to był "afront" - że Theresa May odwołała spotkanie z nim
- a następnie dziś przemilczanie, konsternacja i spekulacje, w związku z tym, że się z nim dziś spotkała.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 19:19  
Cytuj
To co ty Miriam za źródło masz? Ja widziałem nawet komentarz Jareczka po spotkaniu z May. Ja wiem o spotkaniu z TV. A wiadomości TVPiS jeszcze nie było ;-)

Wyjaśnisz co z ta marychą?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 20:58  
Cytuj
"Sejm odrzucił w czwartek wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Wcześniej w czwartek w debacie nad wnioskiem opozycja zarzucała ministrowi m.in. "hekatombę drzew w Polsce". To "fake news" - odpowiadała premier Beata Szydło, która broniła szefa Ministerstwa Sprawiedliwości."

Na nic się zadała zmasowana akcja internetowych płatnych trolli, poruszające zdjęcia martwych wiewiórek, czy posadzenie do obiektywów kilku drzewek.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
[cytat]

Pisałeś o ściąganiu potentatów w produkcji felg aluminiowych Thoni ich nie robi ;-) Samozaoranie ;-)

Nigdy nie chwaliłem takich inwestycji. Pisałem wręcz, że są nam niepotrzebne.

Jest coś jeszcze czego nie ogarnąłeś?


Czyli aluteca nie liczymy bo oni odlewają milion innych rzeczy , tylko nie felgi? Ot to jest dopiero pokrętna logika. To w końcu ten Shrek dobrze zrobił że ściągnął do nas ten alutec czy nie? Mógłbyś napisać że zajebal misję , ale to ci przez gardło/klawiaturę nie przejdzie? W końcu taki był zajebisty.umiech

Andrzejku nigdzie nie napisałem że chwaliles takie inwestycje. Napisałem tylko tyle że za coś za co krytykujesz Morawieckiego u Shreka nie wzbudzało podobnych emocji. Tylko tyle i aż tyle. Ale jak każdy rasowy prawdziwek jesteś uparty niczym wół. I kto tu ma problemu ze zrozumieniem tekstu?uśmiech

Nie ogarniam jeszcze wielu rzeczy jestem wszak zwykłym ułomnym człowiekiem. A nie takim prawdziwym prawdziwkiem ze swoją najprawdziwszą prawdą.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:08  
Cytuj
No i co są jakieś kwity na tego Żurka czy tylko medialna nagonka?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:22  
Cytuj
PO w sondażach prześcignęło oglądalność TVN, a Nowoczesna kupka przycupnęła przy rumianku PSL. Andrzejek mógłby skomentować takie delicje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
PO w sondażach prześcignęło oglądalność TVN, a Nowoczesna kupka przycupnęła przy rumianku PSL. Andrzejek mógłby skomentować takie delicje?



Magdaleno, skończyłaś kurs żeglarski. Wiesz, że sondaże PiS są jeszcze wielokrotnie wyższe od oglądalności TVPiS. Mimo wszelkich starań Budynia i Broszki, 500+ i mieszkania+ oraz dla starych panien męża+, te nie zwiększają się a niestety, dla geja z Żoliborza są coraz niższe. Sondażownie w ostatnim czasie pokazywały dobre wyniki PiS więc były ok. Teraz okazało się, że ciemny lud nie kupuje wszystkiego jak leci więc sondażownie się skompromitowały. Zaraz trzeba będzie wystąpić o kolejne 500+ i gawiedź stanie w kolejkach więc zanim dostanie przelew znów wyrazi swoje niezadowolenie. Mieszkanie+ tylko w fazie projektu więc do wyborów może nie wystarczyć czasu i notowania legną w gruzach. No chyba, że PiS zacznie rozdawać klucze do mieszkań w projekcie ;-)

Tacy marynarze jak ty Magdaleno mogą nie wystarczyć do budowania sukcesu PiS. Dwa lata szybko miną i znów trzeba będzie zmienić kierunek. No ale po kursie żeglarskim to masz te manewry opanowane. ;-)

Gdzie kwity na Żurka?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:39  
Cytuj
CYTAT
No i co są jakieś kwity na tego Żurka czy tylko medialna nagonka?


A jak Newsweek wypuścił "bombę" o wakacjach Piotra Dudy , to pisałeś o nagonce medialnej czy o rzetelności dziennikarskiej? Tylko nie kłam , bo Bóg mi świadkiem że się cofnę kilkadziesiąt stron wstecz i skopiuję twoje ówczesne posty.umiech

Sugerujesz że sędzia Żurek nie wezwał swojej starszej córki do zwrotu nadpłaconych alimentów? Jeżeli jesteś rozwodnikiem i płatnikiem alimentów możesz mieć słabość do takich kolesi , ale większość ludzi takie zachowania potępia.smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:43  
Cytuj
http://wyborcza.pl/7,75398,21529411,alimenty-sedziego-zurka-rzecznik-krs-odpowiada-na-atak-super.html

...Adwokat doradził mi żebyśmy pozwali do zwrotu...

Żeby nie było masz tłumaczenia pana sędziego z bardzo wiarygodnego ( przynajmniej dla ciebie) źródła.umiech

Ty i co z tym figlarzem? Dochodzi do siebie?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 22:53  
Cytuj
A coś w zakresie pytania Andrzejku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2017r. 23:01  
Cytuj
I jeszcze skoro jesteśmy przy Piotrze Dudzie prawomocny wyrok wydany przez niezawisły sąd:

http://wiadomosci.wp.pl/newsweek-przegral-w-sadzie-z-piotrem-duda-6094510854739073a

A byli tacy co twierdzili że york Piotra Dudy ma osobny apartament.uśmiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2017r. 00:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
PO w sondażach prześcignęło oglądalność TVN, a Nowoczesna kupka przycupnęła przy rumianku PSL. Andrzejek mógłby skomentować takie delicje?



Magdaleno, skończyłaś kurs żeglarski. Wiesz, że sondaże PiS są jeszcze wielokrotnie wyższe od oglądalności TVPiS. Mimo wszelkich starań Budynia i Broszki, 500+ i mieszkania+ oraz dla starych panien męża+, te nie zwiększają się a niestety, dla geja z Żoliborza są coraz niższe. Sondażownie w ostatnim czasie pokazywały dobre wyniki PiS więc były ok. Teraz okazało się, że ciemny lud nie kupuje wszystkiego jak leci więc sondażownie się skompromitowały. Zaraz trzeba będzie wystąpić o kolejne 500+ i gawiedź stanie w kolejkach więc zanim dostanie przelew znów wyrazi swoje niezadowolenie. Mieszkanie+ tylko w fazie projektu więc do wyborów może nie wystarczyć czasu i notowania legną w gruzach. No chyba, że PiS zacznie rozdawać klucze do mieszkań w projekcie ;-)

Tacy marynarze jak ty Magdaleno mogą nie wystarczyć do budowania sukcesu PiS. Dwa lata szybko miną i znów trzeba będzie zmienić kierunek. No ale po kursie żeglarskim to masz te manewry opanowane. ;-)

Gdzie kwity na Żurka?


Widzę że w stw trzeba unikać kursów żeglarskich umiech, bo tam gdzieś w pobliżu kręci się impertynencki Andrzejek hahaaha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2017r. 00:25  
Cytuj
CYTAT
"Sejm odrzucił w czwartek wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Wcześniej w czwartek w debacie nad wnioskiem opozycja zarzucała ministrowi m.in. "hekatombę drzew w Polsce". To "fake news" - odpowiadała premier Beata Szydło, która broniła szefa Ministerstwa Sprawiedliwości."

Na nic się zadała zmasowana akcja internetowych płatnych trolli, poruszające zdjęcia martwych wiewiórek, czy posadzenie do obiektywów kilku drzewek.potluczony


A posade córki pamiętacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 482 483 484 485 486 487 488 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »