NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 901 902 903 904 905 906 907 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 08:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
"Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych są od środy, 1 lipca niższe. To efekt zatwierdzenia w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych.

Jak wyjaśniał wtedy URE, w nowej taryfie ceny gazu obniżono o 10,6 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku płaconej PGNiG OD o 9,8 proc. dla odbiorców używających gazu. Do obniżki przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energi."

Podwyżki..... wszędzie podwyżki.... ok


Gaz tańszy 10% a rynkowe ceny gazu spadły w rok o 40%. Co oznacza że PGNIG na odbiorcach detalicznych będzie zarabiał krocie. To jest ten sam manewr co z paliwem na stacjach




Posłuchaj/przeczytaj to na spokojnie krugej i zastanów się na ile w ogóle jesteś zorientowany w temacie . I czy warto się dalej pogrążać?umiech


W cenie paliwa przy założeniu że litr ropy kosztuje pięć złotych, cztery to opłaty paliwowe , akcyzy czyli po prostu podatki. Gdyby na rynkach światowych cena ropy spadła do zera to na naszych stacjach i tak kosztowałaby 4 złote. I żeby była jasność, te proporcje to nie wina Morawieckiego, tylko praktyka ostatnich dwudziestu lat. Zresztą najwyższe podwyżki i praktycznie coroczne opłaty paliwowej i akcyzy to czasy rządów rudego , któremu zawsze brakowało w budżecie i dlatego łupił naród bez żadnych zahamowań.
Jeżeli mi nie wierzysz to możemy się pobawić w liczenie ile , kto i jak często podnosił opodatkowanie paliwa , ale doradzam nie kontynuowanie tematu. No chyba że chcesz żeby ci ktoś przypomniał jak to wyglądało...umiech


Nie znam proporcji podatków do ceny surowca w gazie , ale mogę się założyć o dobrą flaszkę , że wygląda to podobnie. W każdym razie skończ pierd.lić farmazony , bo są jeszcze ludzie , którzy pamiętają. A TVN nie zrobił im sieczki z mózgu...umiech



Tylko ostatni kretyn mógłby wpaść na taki pomysł że obniżka ceny hurtowej surowca o daną wartość oznacza a przynajmniej powinna oznaczać automatyczny spadek ceny dla konsumentów. O tą samą wartość- rzecz jasna! Oglądaj więcej TVN , na pewno będziesz mądrzejszy....smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 08:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 08:40  
Cytuj
Nie wiem skąd ty wziąłeś 400% podatków na paliwie za 1zł geniuszu. Z Tego co płacisz na stacji 38% to jest cena paliwa reszta czyli 62% to są podatki i marże.
Licząc 1zł za paliwo te 38% wartości to na stacji zapłacisz jakieś 2,6zł. Jeszcze mi powiedz że akcyza i inne podatki wynoszą stałą tą samą kwotę.. czyli te 4zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 09:21  
Cytuj
Cena paliwa to cena surowca plus opodatkowanie ( akcyza , opłata paliwowa i inne daniny) plus zysk , marża producenta . Żeby to uprościć , przy założeniu że litr ropy naftowej na stacji benzynowej kosztuje około 5 złotych ( było tak np pół roku temu), w tej cenie cena surowca to około jeden złoty. Reszta to daniny i zysk przetwórcy i sprzedawcy. Jeżeli cena ropy na rynkach światowych spadnie do zera , i tak trzeba płacić około czterech złotych właśnie na te daniny i zyski producenta i sprzedawcy. Te wartości są zmienne i dlatego uprościłem to żebyś nawet ty mógł załapać , chyba cię przeszacowałem....umiech



Inaczej wygląda to w przypadku ropy i inaczej w przypadku benzyny. W każdym razie może chcesz wejść w temat który rząd w ciągu ostatnich dwudziestu lat najczęściej i najwięcej podnosił podatki paliwowe? Czy twoje zainteresowanie nie sięga tak głęboko?smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 09:42  
Cytuj
Anżej Duda w drodze na spotkanie wyborcze w Łowiczu.
Rozumiem debili którzy go wieżli -szpan i niech gorszy sort,hołota spierdala z drogi.zaklopotany
"Z drogi śledzie, Pan Kandydat jedzie".sciana

Dlatego ,że Duda jechał nie jako prezydent, a kandydat na to stanowisko,nie obrażę tzw."głowy państwa"chytrypisząc,że doprawdy trzeba mieć problemy emocjonalne w stopniu znacznie upośledzające pojmowanie rzeczywistości.ok
Pozwalał na stworzenie zagrożenia dla osób postronnych.Jego życie i zdrowie oraz debili z ochrony,jest mi obojętne.
Może parcie było na stolec(*), jakby nie było, drugiej osoby w państwie(**)?.:szok:

https://www.youtu(...)O85odPRQ

(*)-Taboret, siedzenie), w języku staropolskim również stolec – oficjalne określenie siedziska o kształcie krzesła, na którym monarcha zasiada przy oficjalnych okazjach.

W medycynie, potocznie kupsko.good

No, nie wiem które właściwe...potluczony

(**)-Drugiej osoby w państwie,zaraz po Jarosławie Pierwszym Zbawicielu.

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 10:06  
Cytuj
https://mobile.twitter.com/napalonywikary/status/1278584191299416064


https://mobile.twitter.com/JanZelig/status/1278430211395158016


smiech2


Jak tam sondaże profesora Markowskiego i mecenasa Konia? Czasku czy Hołowczyc w drugiej turze ma większe szanse?uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 16:24  
Cytuj
Kiedyś Mecenasa Konia nie lubiłem tak jak PiSu. Z biegiem czasu zaczynam go doceniać. Uparty, prosty, pracowity.

Co do Prezydenta Dudy to wygląda na to że walczy z własnym cieniem (ostrym mgły).
umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 16:47  
Cytuj
Nie lubiłem mecenasa Konia jak był pierwszym faszystą III RP i chciał usuwać Gombrowicza z listy lektur. Nie lubię go i dzisiaj , kiedy jest TVN-owskim celebrytą-ekspertem . Poznałem się na nim wiele lat temu, czas pokazał że miałem rację...umiech

Współczuję ci progresie takiego autorytetu , ale oglądając TVN cóż innego ci zostało?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 16:50  
Cytuj
Drewno opalowe w górę (VAT). Mirki w ekstazie, mariolki kombinują jak to w sukces przekłuć smiech2

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 16:52  
Cytuj
Andrzejku Hołowczyc poparł Czaska , słyszałeś? Co za niespodzianka...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 17:35  
Cytuj
Nie słyszałem tej wypowiedzi Hołowczyca. W ogóle nie slyszałem jego wypowiedzi w temacie wyborów.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 17:37  
Cytuj
musztarda będzie tańsza. Można nią smarować pomarańcze, których też będzie można kupić więcej.

No ale drewno opałowe w górę, dobrze ze gaz tanieje.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 19:13  
Cytuj
To szkoda Andrzejku że nie słyszałeś tej wypowiedzi Hołowczyca. A tak na poważnie to zamierzasz go posłuchać czy nie ? No wiesz w kwestii tej wypowiedzi , której nie słyszałeś...umiech


A to drewno to o ile w górę Andrzejku, bo nie oglądałem dziś TVN i nie jestem w temacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś Mecenasa Konia nie lubiłem tak jak PiSu. Z biegiem czasu zaczynam go doceniać. Uparty, prosty, pracowity.



To był ten moment...
https://www.youtube.com/watch?v=T3sBbRANHJY


https://www.facebook.com/Tusk.Vision.Network/videos/693664541171625/?redirect=false

postęp?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 21:34  
Cytuj
Krugej chcesz podyskutować o tym , który rząd w ciągu ostatnich 20 lat najczęściej i najwyżej podnosił opłatę paliwową i akcyzę, czy już straciłeś zainteresowanie?



Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 22:45  
Cytuj
Cdn. wkleił przerobiony filmik Mecenasa Konia z YouTube i myśli że kogoś otumani :-)

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2020r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
Cdn. wkleił przerobiony filmik Mecenasa Konia z YouTube i myśli że kogoś otumani :-)

No bo otumani jakichś baranów. Taki cel tego działania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 00:53  
Cytuj
celem było powzięcie wiedzy od kiedy kopiesz razem z Mecenasem Koniem
Po którym występie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 07:33  
Cytuj
CYTAT
Cdn. wkleił przerobiony filmik Mecenasa Konia z YouTube i myśli że kogoś otumani :-)




Tak sobie myślę regresie że skoro rudy Mesjasz powróci na białej chabecie by przywrócić utraconą praworządność , czy przypadkiem nie dosiądzie Mecenasa Konia? Myślę że dałby radę , a TVN już dawno wystawił mu świadectwo moralności. Dla wszystkich zmanipulowanych durniów oglądających stację z Wiertniczej , nadałby się jak nikt inny, nie sądzisz?umiech
W razie czego łeb i zad można mu przemalować , już nie raz zmieniał barwę i ma się dobrze.

A ty przynajmniej regresie ( tudzież kolejne alter ego lokalnego społecznika) przyznajesz się do namiętnego oglądania TVN? Bo wyobraź sobie że lokalny społecznik pod osobą Andrzejka wypiera się tego z całą stanowczością. A ja mu wierzę rzecz jasna, tylko tyle nam zostało co wiara w przyzwoitych ludzi. Kiedy pisowski zamordyzm zbiera krwawe żniwo , tylko dobrzy ludzie są naszą nadzieją...smiech2



Obrazek

Ktoś złośliwy napisał że jaki kraj , taki Titanic...umiech


Ale że poseł Nitras tak szybko zareagował? A mówią że narkotyki opóźniają refleks...smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 629
Dołączył: 30 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 08:54  
Cytuj
Jest najnowszy sondaż okopress. Nie taki znowu sensacyjny , niemniej sztab POKO ma pretekst do brandzlowania...umiech


https://oko.press/trzaskowski-49-proc-duda-48-proc-elektorat-opozycji-bardziej-zmobilizowany-sondaz-oko-press/



Szwab ze Szwabii pewnie ruszy starego ogóra...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 09:23  
Cytuj
Ewenement w skali światowej

Czy jest możliwe, aby dziecko, które od siódmego roku życia było ofiarą przemocy ze strony ojca i które od 11. roku życia molestował seksualnie, już po kilku latach od tych zdarzeń mu wybaczyło i prosiło o łaskę?

– Z punktu widzenia wiktymologii i psychologii jest to niewyobrażalna sytuacja, że ofiara przebacza swojemu oprawcy i jeszcze prosi, żeby prezydent go ułaskawił od środka karnego i pozwolił na utrzymywanie normalnych kontaktów. To przypadek niespotykany w skali światowej – komentuje prof. Brunon Hołyst, kryminolog. – Jestem pełen zdziwienia, oburzenia i mam przekonanie, że ma tutaj miejsce niewiarygodność co do faktów – dodaje i podkreśla, że „w sytuacji konfliktowej wspólne mieszkanie dzieli, a nie łączy".



https://www.rp.pl/Sadownictwo/307029893-Watpliwosci-wokol-laski-prezydenta-Dudy.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 09:38  
Cytuj
Ale tak się właśnie stało. :szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 09:44  
Cytuj
Tylko dlatego, ze muszą razem mieszkać i tatuś jakieś pieniądze zaczął przynosić to mamusia już zadowolona?

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prezydent-andrzej-duda-ulaskawil-pedofila-fakt-ujawnia-historie-czlowieka-ktory/fkblphp#slajd-5

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 10:14  
Cytuj
W takim przypadku miasto mogłoby wykazać się niewykluczaniem i pomocą ofiarom przemocy i zamienić mieszkanie na dwa komunalne (kawalerka dla ojca) W Warszawie to hotele buduje Trzaskowski dla ofiar przemocy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 10:39  
Cytuj
Ale chyba dla tych tęczowych...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2020r. 10:45  
Cytuj
Folksdojcze już pomagają...

Szczególnie jest to bulwersujące, gdy mówimy o mediach zagranicznych, które tutaj, w Polsce, powinny się trzymać z daleka od procesu wyborczego

- podkreślił Bielan.

Mój apel do ambasadora Niemiec, aby podjął w tej sprawie interwencję. Nie życzymy sobie tego rodzaju zagranicznych interwencji w proces wyborczy. Polska nie interweniuje w proces wyborczy w Niemczech. Apeluję do nowego ambasadora Niemiec, żeby porozmawiał z właścicielami gazety "Fakt"


Brawa PO... znowu fejk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 901 902 903 904 905 906 907 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »