NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 774 775 776 777 778 779 780 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 10:44  
Cytuj
Więc w jaki sposób "oszczędzamy węgiel na przyszłość"?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 10:44  
Cytuj

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 11:18  
Cytuj
Wytłumaczę to tak, jak mi to wytłumaczono.
Rodzajów węgla jest kilka.
Różne rodzaje mają zastosowania w różny sposób.

Dla przykładu brakuje nam węgla koksującego dla hutnictwa i przemysłu chemicznego (słynny transport z Afryki na przykład).
Antracytu nie mamy wcale lub bardzo mało (nie pamiętam).

Wraz ze wzrostem gospodarczym wzrasta popyt na węgiel - szczególnie dla elektrowni i przemysłu.
Intensywnie inwestujemy w nowe kombajny i cały osprzęt z tym związany, szukamy nowych opłacalnych złóż, a to co mamy eksploatujemy w sposób racjonalny.

Zużywamy więcej węgla niż go sami wydobywamy.
Moglibyśmy zwiększyć i to dość znacznie wydobycie, ale jeśli bez uszczerbku ekonomicznego dla własnych kopalń, możemy swoje złoża zostawić na później kupując węgiel z innych źródeł - to czemu nie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 11:28  
Cytuj
Ale wcześniej napisałeś, że nasze kopalnie mają minimalne zapasy.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 11:31  
Cytuj
CYTAT


Składy węgla w kopalniach mają minimalne zapasy.


To dokładnie napisałem.
Dawniej narzekano, że kopalnie nie mogą sprzedać węgla i zalega on na składach. ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 11:46  
Cytuj
Krótko mówiąc, mamy duże zapasy własnego węgla czy małe?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 11:49  
Cytuj
@mirek777

"mógłbyś zacytować mnie w którym miejscu napisałem, że Polska ZMNIEJSZA lub OGRANICZA wydobycie węgla?"

Miruś NIE NAPISAŁEŚ tego.

Nie napisałeś też o tym, że krowy się cielą, że słońce wschodzi na wschodzie, a zachodzi na zachodzie, że Warszawa to stolica Polski, a ludzie rodzą się i umierają.

No i co z tego?

Wydobycie węgla w Polsce nie jest zależne od tego co ty wypisujesz na forum.

Tutaj masz liczby:

Wydobycie węgla kamiennego w 2015 - 72,4 mln ton.
Wydobycie węgla kamiennego w 2018 - 63,4 mln ton.

Wydobycie węgla brunatnego w 2014 - 63,13 mln ton.
Wydobycie węgla brunatnego w 2019 (prognozowane) - ma PONOWNIE przekroczyć 60 mln ton (czyli w 2018 musiało spaść poniżej 60).


Pomogę ci miruś.

Możesz teraz napisać, że za rządów PIS ZMNIEJSZYŁO się wydobycie węgla i ja to potem będę cytować za każdym razem, kiedy mnie o to poprosisz.

Albo możesz udawać idiotę dla którego 63,4 to więcej niż 72,4 i wydobycie węgla w Polsce się nie zmniejszyło.


To jak miruś. Za rządów PIS wydobycie węgla w Polsce wzrosło czy zmalało?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
Krótko mówiąc, mamy duże zapasy własnego węgla czy małe?


Nie wiem, na ile lat są szacowane nasze zasoby węgla.
Oczywiście są podawane różne dane. (200 lat?)

Wiem jedno zdrowy rozsądek nakazuje oszczędzać własne złoża jeśli tylko jest to możliwe.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 14:20  
Cytuj
@mirek777

Napisałem:

"Tutaj masz liczby:

Wydobycie węgla kamiennego w 2015 - 72,4 mln ton.
Wydobycie węgla kamiennego w 2018 - 63,4 mln ton.

Wydobycie węgla brunatnego w 2014 - 63,13 mln ton.
Wydobycie węgla brunatnego w 2019 (prognozowane) - ma PONOWNIE przekroczyć 60 mln ton (czyli w 2018 musiało spaść poniżej 60).


Pomogę ci miruś.

Możesz teraz napisać, że za rządów PIS ZMNIEJSZYŁO się wydobycie węgla i ja to potem będę cytować za każdym razem, kiedy mnie o to poprosisz.

Albo możesz udawać idiotę dla którego 63,4 to więcej niż 72,4 i wydobycie węgla w Polsce się nie zmniejszyło.


To jak miruś. Za rządów PIS wydobycie węgla w Polsce wzrosło czy zmalało?"


ferbi246 pewnie by ci napisał:

"Jeśli jestes na usługach PIS to wystawili cie do wiatru, jeśli nie, to nie będziesz miał problemu, aby wylać na nich wiadro pomyj. Jeśli jednak jesteś, to za wiadro pomyj nie dostaniesz kopiejek.
To teraz czekam na to co zrobisz.
A musisz coś zrobić, aby zachować wiarygodność i nie stać się pośmiewiskiem tego forum."


P.S. 1 W cytacie ferbiego246 zamieniłem POKO na PIS, żeby miruś mógł się wykazać.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 16:54  
Cytuj
@PzP po co go męczysz przecież widać że pierdoletyly prawi? Najpierw że przemysł górniczy się rozwija. Później że robimy zapasy bo obcy węgiel jest tańszy. Później okazuje się że wydobycie się zmniejsza.

Kopalnie i socjal górniczy jest mocno dotowany. Ciekawe jaka jest rzeczywista cena węgla jeśli się uwzględni doplaty?

Skoro wydobycie jest nie rentowne to logiczne że mniejsze by robili straty gdyby go nie wydobywano.

Teoria o oszczędzaniu złóż też bzdura. Gdyby celem było oszczędzanie to by leżał w ziemi. Z czasem technika idze idzie przodu. Zmieniają się technologie i źródła energii. Jeśli jakaś kultura nie nadąża się rozwijać to zostaje wchłonięta przez sąsiednie cywilizacje. Polityka PIS osłabia Polskę.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 17:00  
Cytuj
Wiecie dlaczego POPSLSLD tak straciło zaufanie ze przoduje w braku zaufania społecznego ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 18:21  
Cytuj
CYTAT
Wiecie dlaczego POPSLSLD tak straciło zaufanie ze przoduje w braku zaufania społecznego ?


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 18:50  
Cytuj
Zapomniałeś dodać izolacje polityczną i sok!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 20:52  
Cytuj
I wrak.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 22:36  
Cytuj
@Progres

"po co go męczysz przecież widać że pierdoletyly prawi?"

Progres - dla mnie miruś to jest koleś, który MYŚLI, że nie zabijałby dzieci. Ale w sumie to nie wie co by zrobił.

To jest koleś, który wielokrotnie nazywał mnie kłamcą i manipulatorem, ale NIGDY nie umiał wskazać co miałoby być tym kłamstwem lub manipulacją.

To jest koleś, któremu co chwilę ja wypominam manipulacje i opisuję mu na czym ta manipulacja ma polegać.

Koleś na to nie reaguje, nie próbuje tłumaczyć, nie przeprasza, tylko wrzuca kolejny szajs.

Koleś ma prawie 9000 postów, z czego duża ilość to właśnie takie mądrości w stylu:

Wydobycie spada, bo PIS oszczędza węgiel.

Jeśli gospodarstwa rolne zaczną padać, to pewnie miruś wymyśli, że:

Produkujemy mniej żywności, bo nie chcemy wyjaławiać gleby.


Ja wiem co to za typ i Ty to wiesz, ale ktoś kto jest nowy na forum, nie musi tego wiedzieć i widzi tylko, że koleś ma prawie 9000 postów i zero ostrzeżeń, bo za kłamstwa/manipulacje ostrzeżeń tutaj nie dają. I taki miruś może się nowym czytelnikom wydawać spoko ziomkiem. "Inżynier", "fascynat lotnictwa", z milutkim awatarkiem. Słodziak. Koleś na tyle godny zaufania, że prezes firmy zwierza mu się z tego co jego matka trzyma w lodówce.

A koleś MYŚLI, że nie zabijałby dzieci. Ale w sumie to nie wie co by robił.

Dlatego nie widzę powodu, żeby nie rozliczać mirka czy innej art2deco z każdej durnoty, którą napiszą/wkleją.


Część rzeczy, które piszą/wklejają na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie prawdziwych i pewnie sporo ludzi się na to nabierze.

Po co nabierają ludzi?


Część jest po prostu durna, ale nagle okazuje się, że połowa forum im potakuje i opowiadają sobie nawzajem te same kłamstwa i potakują. I tak siedzą sobie razem w g...e, ale jest wrażenie, że strasznie fajnie jest.


Ale skoro tak fajnie się siedzi w tym g...e to chyba nikt nie będzie miał problemu z tym, że zadam kilka pytań.

I pytam.

Kto urodził sobie dziecko dla Narodu? Bo przecież taki był pierwotny cel 500+. Żeby Polaków było więcej i "Żeby Polska była Polską."

Nikt się nie zgłasza.

Powinni czuć dumę, ale jakoś nikt się nie zgłasza.

Kogo nie było stać na dziecko i dopiero jak miał 500+ to mógł sobie pozwolić?

Nikt się nie zgłasza.

Kto wierzy w bajkę mirusia o tym, że zmniejszamy wydobycie węgla, bo chcemy go oszczędzać dla przyszłych pokoleń?

Nikt się nie zgłasza.


Pytam mirusia czy za PIS wzrosło wydobycie węgla czy zmalało?

Miruś nie umie odpowiedzieć. Inaczej. Nie może.


Dlatego udaje obrażonego czy ch... wie jakiego.


Nie oszukujmy się, miruś z honorem ma mało wspólnego, więc ja się NIE spodziewam od niego odpowiedzi.

Ale już dwukrotnie na forum ludzie mogli zobaczyć, że wydobycie węgla za rządów PIS spadło.
Teraz czytają o tym po raz trzeci. To oczywiście nie przeszkodzi jakiemuś idiocie napisać za kilka dni, że PIS zwiększa wydobycie, otwiera kopalnie itd itp Ale może ktoś już się nie da nabrać.


Poza tym ludzie mogą zobaczyć, że miruś ucieka od odpowiedzi.


I dobrze.

O to chodzi.

O pokazywanie jakim człowiekiem jest miruś. I pokazanie jak PIS dba o kopalnie.


I dopóki mi się nie znudzi, będę to robił.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 09:33  
Cytuj
dziś mainstreamowe media (jeden z największych portali) podał wyniki sondażu, gdzie PiS w wyborach zdobędzie 55%...

nie wiem, śmiać się, płakać, czy jak... ja się pytam: czy my mamy jakąś opozycję??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 11:50  
Cytuj
CYTAT
dziś mainstreamowe media (jeden z największych portali) podał wyniki sondażu, gdzie PiS w wyborach zdobędzie 55%...

nie wiem, śmiać się, płakać, czy jak... ja się pytam: czy my mamy jakąś opozycję??


Też nie wiem czy śmiać się czy płakać. Nie ma dobrej alternatywy. Na wybory pójdę chociaż wiem, i tak że będziemy brnąć w gówno. Niech wygra PiS. Pierwszymi, którzy odczują skutki ich chorej polityki będzie ich twardy elektorat, czyli nieroby i starcy.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 15:24  
Cytuj
Czyli jednak choroba filipińska powraca. Możliwe 60:40? Inter-Galaktyczna nie może liczyć na więcej niż 40% bo oczekiwana jest znowu wysoka frekwencja Polaków na wyborach.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 16:18  
Cytuj
Jeżeli Kościół jest finansowany z podatków i przeciwnicy do niego nie chodzą i nie uczestniczą w życiu Kościoła.

Jeżeli 500+ jest finansowane z podatków to przeciwnicy pis nie powinni tak samo brać 500+

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 16:26  
Cytuj
Czy ktoś wie co gwarantują posłowie Platformy dla Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 16:28  
Cytuj
@Grzesiu niech zatem Pisiory sami sobie 500+ finansują. Niech kościół będzie finansowany przez tych którzy praktykują. Jestem za!

Ps. Szkoda że o losie kraju decyduje motłoch. Wolał bym żeby były to jednostki wybitne.
Przekrój społeczny elektoratu Populizmu i Socjalizmu pokazuje jedno. Rządzi nami gorszy sort.

Z finansowaniem kościoła i socjalistami jest jak z pasożytem. Łatwo go złapać a trudniej się pozbyć.

Wybaczcie uszczypliwości i miłego weekendu życzę.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 16:54  
Cytuj
Wybaczamy, miłego weekendu,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 17:08  
Cytuj
@art2deco dzięki!
Ile osób obsługuje to konto że końcówka była "*my"?cool girl

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 18:23  
Cytuj
Napisałeś odezwę do motłochu, jeszcze tu jesteś? Skończysz jak Greta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 18:33  
Cytuj
@art: gdyby coś gwarantowali, to "pisiory" by szans nie mieli... problem w tym, że czy jesteś za PiS'em czy też przeciw, to jak nie jesteś betonowym dzbanem to jest 2 opcje: albo nie iść na wybory, albo urżnąć się i iść zagłosować na nich... jak się uchronić co nieco od skutków tej drugiej decyzji, to mógłbym coś podpowiedzieć, ale tylko jak co poniektórzy obiecają konstruktywną rozmowę, a nie rady typu " idź i dej na tacę"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli Kościół jest finansowany z podatków i przeciwnicy do niego nie chodzą i nie uczestniczą w życiu Kościoła.

Jeżeli 500+ jest finansowane z podatków to przeciwnicy pis nie powinni tak samo brać 500+

Ale finansować muszą w obu przypadkach.
Kościół powinien się utrzymywać z datków a nie być finansowany przez Państwo, ale tak nie będzie bo upadłby już dawno, więc czarna mafia będzie żerować jak tasiemiec.
Co do 500+ to jestem przeciwnikiem ale brał bym gdybym miał dziecko. Biorą mi kawałek tortu bez mojej zgody, więc skubnę z tego kawałka choć kęs.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 774 775 776 777 778 779 780 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »