NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 742 743 744 745 746 747 748 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2019r. 20:23  
Cytuj
Mirek to jak działa służba zdrowia w Polsce to długi temat i nie chcę tu go rozwijać. Znam to z autopsji i od innych ludzi. Moim zdaniem jakość usług i ogólnie system funkcjonowania pozostawia wiele do życzenia. Ty twierdzisz ze jest świetnie a ja byłem na Ukrainie. :-)

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2019r. 20:23  
Cytuj

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Cze 2019r. 21:04  
Cytuj
Więziennictwo ma za to wysokie notowania na opozycji. Darmowe utrzymanie, przedsiębiorczość czy co nie wiem

Obrazek
Da ktoś rade to zinterpretować w myśl narracji o patologii?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 08:57  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 12:31  
Cytuj
CYTAT
Ochlokracja

Ochlokracja (stgr. ὀχλοκρατία ochlokratia – rządy tłumu, od ὄχλος óchlos – tłum, motłoch i κρατέω kratéõ – władam) – rządy motłochu, tłumu ciemnego pospólstwa[1][2]; panowanie gminu ulicznego, gminowładztwo[3].


Spis treści
1 W starożytności
2 Współcześnie
3 Uwagi
4 Przypisy
W starożytności
Forma rządów polegająca na sprawowaniu zwierzchniej władzy przez tłum; zwyrodniała postać demokracji[4]. Określenie o negatywnym charakterze powstałe w kręgach greckich oligarchów, którzy w propagandzie politycznej posługiwali się nim dla odróżnienia i podkreślenia właściwego ustroju demokratycznego[5]. Natomiast Arystoteles i Platon opisywali sprecyzowaną przez Polibiusza formę władzy kontrolowanej przez najniższe warstwy społeczne jako demokrację w odróżnieniu od politei[6].

W niektórych greckich polis ukształtowała się forma rządów zagrażająca klasie średniej, a w tak przekształcających się społecznościach pojawiło się zagrożenie dyktaturą ubogich, najniższych warstw zbiorowości, stanowiących większość. Tak ukonstytuowana władza prowadziła politykę rabunku majątku osób zamożnych wraz z jego rozdawnictwem. Działania te legitymizowała wola większości, czasami egzekwowana przemocą[6].

Współcześnie
Nowożytna definicja ochlokracji sformułowana została przez J.J. Rousseau w pracy „Rozprawa o pochodzeniu i podstawach nierówności między ludźmi” i traktacie „Umowa społeczna”[6]. Ujęcie Rousseau obejmuje formę władzy sprawowanej bezpośrednio przez lud i tak pojmowana jest przez lewicowych rewolucjonistów, prowadzącą do całkowitej redystrybucji dóbr, realizowanej bez udziału instytucji przedstawicielskich[6]. We współczesnej politologii termin ochlokracja wyparło, zdefiniowane przez Jacoba Leib Talmona w pracy „The Origins of Totalitarian Democracy” określenie demokracja totalitarna[6]. U źródeł ochlokracji leży wywołująca postawy roszczeniowe nierówność społeczna, która dzięki demagogicznemu populizmowi prowadzi do komunizującej dyktatury i tyranii[6][7]. Za przykład J.L. Talmon podaje ideologie utopijnego komunizmu i praktykę rewolucji francuskiej i rosyjskiej[6]. Organami władzy są bezpośrednio wybierane rady, bez udziału polityków, elit, urzędników i parlamentarzystów (rządy jakobinów czy Rada Komisarzy Ludowych RFSRR), co prowadzi do terroru[7]. Jednakże społeczny entuzjazm wobec takiego ustroju nie wytrzymuje próby czasu wskutek niekompetencji politycznej i ekonomicznej rządzących, prowadzącej do katastrofy gospodarczej[7].

Ochlokrację charakteryzuje odrzucenie prawa do szczęścia i własności jednostki dla dobra niższych warstw społecznych (kolektywu, proletariatu, sankiuloterii), negacja status quo własności (rozdawnictwo, nacjonalizacja, zniesienie własności prywatnej), brak klasy politycznej i płatnego aparatu urzędniczego zastąpionych głosowaniami powszechnymi, realizującymi aspiracje ludu wyrażane w strajkach[a], manifestacjach czy przez przewroty[7]. W ustroju takim panuje niczym nieograniczone swoboda kontestowania ustanowionej władzy (manifestacje), w imię najwyższego celu, jakim jest wyłączne dobro najniższych warstw społecznych („wykluczonych”)[7], zaś lud stoi ponad prawem (naturalnym, stanowionym oraz władzą sądowniczą – zastąpioną przez samosądy, egzekucje)[8].

Nieskrępowany rozwój ochlokracji prowadzi do powstania oligarchii albo do anarchii i w konsekwencji do tyranii[2][b].

https://pl.wi(...)lokracja

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 13:59  
Cytuj

-Do Wszystkich:



-Kochani zamiast tak się męczyć napiszcie krótko na kogo głosować i w czym ta zmiana będzie lepsza od PiS-u


PS. Mam nadzieje, że każdy przeciwnik PIS nie pobiera 500+
300+

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 14:48  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 15:02  
Cytuj
CYTAT

PS. Mam nadzieje, że każdy przeciwnik PIS nie pobiera 500+
300+


A to dlaczego ma nie pobierać? Chyba, że zwalniasz go z płacenia podatków...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
Nieskrępowany rozwój ochlokracji prowadzi do powstania kasty oligarchów na drodze sponsorowanej anarchizacji organów państwowych i w konsekwencji do usankcjonowania tyranii oportunistycznego marginesu nad normatywnym społeczeństwem któremu zarzuca się jego,,, przyzwoitość jako objaw braku nowoczesności.


Yep! Wypisz wymaluj Totalni. Zawsze powtarzam, liberalna lewica ma świadomość zamordysty.

Outrage Inc. To moje!
Obrazek
Oikokracja
Obrazek
Zdurnienie nabyte już czeka.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 18:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 19:27  
Cytuj
Cherbatko, środowisko artystyczne zawsze zaangażowane na swoim odcinku pracy wytwórczej?

Obrazek
To był film ok


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 20:01  
Cytuj
CYTAT


Zajebiste. Uwielbiam taką masówkę dla niewymagających intelektualnie. A wątki miłości homoseksualnej to już w ogóle coś ekstra! Pójdę i namówię pół rodziny żeby to obejrzała.
Myślę że po jesiennych wyborach na pewno odsuniemy PiS od władzy i w końcu geje będą mogli adoptować dzieci. Fajna perspektywa nie sądzisz pizdas?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Cze 2019r. 22:14  
Cytuj
edziu pedziu konfederacja ci sie rozpada i na kogo teraz biedactwo będziesz głosował potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2019r. 06:34  
Cytuj
Na tych obrazkach powyżej to Antoś i Misiu powinni być. Właśnie Zbysio oddał Antosiowi Misia przytulankę. Antoś wreszcie odżyje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Cze 2019r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
edziu pedziu konfederacja ci sie rozpada i na kogo teraz biedactwo będziesz głosował potluczony



Na zwolenników małżeństw homoseksualnych . Tylko taka opcja wchodzi w grę. Dopóki geje i lesbijki nie będą mogli brać ślubów i adoptować dzieci dopóty będziemy żyć w zacofaniu...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2019r. 13:48  
Cytuj
CYTAT (pepsi)
A to dlaczego ma nie pobierać? Chyba, że zwalniasz go z płacenia podatków...


To nie ma znaczenia. Bo nie PiS wprowadził podatki. Podatki już były. Nie popierasz partii? Nie akceptuj 500+

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Cze 2019r. 15:35  
Cytuj
CYTAT
Na tych obrazkach powyżej to Antoś i Misiu powinni być. Właśnie Zbysio oddał Antosiowi Misia przytulankę. Antoś wreszcie odżyje umiech


Jak ci tak szkoda Antosia że był tyle czasu sam , i skoro lubisz takie klimaty to może powinieneś mu wysłać na adres biura poselskiego rozbierane zdjęcie? Może zaiskrzy między wami?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Cze 2019r. 15:46  
Cytuj
Nawet Kosiniak-Kamysz bierze i sobie chwali ze głodu w domu od tych extra 5 stów nie znajdzie. Libertuski biorą i się cieszą że demokracja jest dobra ale zły rząd co daje tym co nie chcom a muszom. Tak się przyzwyczaili do "demokratycznego brania" że ludowi nie chcą oddać sądów w rewanżu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 08:43  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2019r. 11:06  
Cytuj
W 2018 r. wzrósł zasięg ubóstwa ekonomicznego w Polsce - poinformował GUS. Bieda dotknęła m.in. większej liczby dzieci oraz osób mieszkających na wsi.
https://m.ban(...)njL-jeAY

Stefania nie pobieraj w takim razie swojego 500+ w częsci finansowanej przez tych którzy PIS nie popierają.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Cze 2019r. 12:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (pepsi)
A to dlaczego ma nie pobierać? Chyba, że zwalniasz go z płacenia podatków...


To nie ma znaczenia. Bo nie PiS wprowadził podatki. Podatki już były. Nie popierasz partii? Nie akceptuj 500+



Strasznie głupie tłumaczenie.

Nie muszę pobierać 500+ ale daj mi gwarancję, że moje dzieci i ja nie będziemy spłacać długów które zaciąga rząd.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2019r. 09:28  
Cytuj
Obrazek

No ale 500+ dają.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2019r. 09:50  
Cytuj
CYTAT (Progres)
Stefania nie pobieraj w takim razie swojego 500+ w częsci finansowanej przez tych którzy PIS nie popierają.


Całe życie odkąd zarabiam sposnoruje ulice i parkingi i nie mam samochodu. Nie używaj dróg sposnorowanych przeze mnie.


CYTAT (Andrzej2.0)
Nie muszę pobierać 500+ ale daj mi gwarancję, że moje dzieci i ja nie będziemy spłacać długów które zaciąga rząd.


Poprzedni rząd też zadłużał i pisałeś te same frazesy, teraz zamiast spłacać długi innego rządu pobierasz 500+ pomyśl analogicznie i masz odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2019r. 09:59  
Cytuj
CYTAT
Całe życie odkąd zarabiam sposnoruje ulice i parkingi i nie mam samochodu. Nie używaj dróg sposnorowanych przeze mnie.


Ale ma samochód Pan Czesio, który Ci bułeczki rano przywozi do sklepu, czy Pan Prezes, który jeździ i rozwija firmę w której pracujesz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2019r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
Ale ma samochód Pan Czesio, który Ci bułeczki rano przywozi do sklepu, czy Pan Prezes, który jeździ i rozwija firmę w której pracujesz...


I dlatego jeżeli ja składam się na ulice dla włąściciela sklepu żeby mógł zarabiać i pan prezes prowadzić firmę to mogą mi się złożyć na 500+ bo ja całe życie składałam się na coś z czego nie korzystałam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2019r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

No ale 500+ dają.


Na kogo głosować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 742 743 744 745 746 747 748 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »