NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 729 730 731 732 733 734 735 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
Na pewno. Wrzuć jakieś linki. Chętnie poczytam.



Ilu było członków bratniej PZPR zaraz po zjednoczeniu? To ciągłe oczyszczanie się betonu :-)



PZPR, po zakończeniu procesu połączenia PPR (985 tys. członków) i PPS (531 tys.) i kolejnej czystce, liczyła 1367 tys. członków (IV 1949); w następnych latach liczba członków spadła do 1138 tys. (1951); po okresie wzrostu (od 1953) liczyła na początku 1957 — 1377 tys. członków; po weryfikacji i usunięciu ponad 200 tys. członków (1957–58) w PZPR 1959 było 1018 tys. (najmniej w jej dziejach); w następnych latach liczba członków stopniowo rosła: 1965 — 1775 tys., 1970 — 2320 tys.; po kolejnej weryfikacji członków 1971 partia liczyła 2254 tys. osób; później, szczególnie po 1976, prowadzono masowy nabór do PZPR (1975–80 liczba członków PZPR zwiększyła się o ok. 650 tys., czyli o ponad 20%), 1980 należało do niej 3092 tys. osób (najwięcej w historii partii); po powstaniu Solidarności i wprowadzeniu stanu wojennego (XII 1981) z partii wystąpiło ok. 850 tys. osób, w tym ponad 1/3 należących dotychczas do PZPR robotników. W końcowym okresie istnienia PZPR liczyła ok. 2 mln członków, a jesienią 1989 — ok. 1 mln członków. Łącznie 1948–90 przez szeregi PZPR przewinęło się ok. 4,5 mln osób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 19:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 20:08  
Cytuj
@art2deco

"Pasza w młodzieżowym slangu nie określa bydła"

W młodzieżowym slangu to ty pewnie niezła świnia jesteś.



"Ilu było członków bratniej PZPR zaraz po zjednoczeniu?"

Cały ONR poszedł do PZPR?

O Piaseckim wiem, ale o płotkach nie wiedziałem.


Może Piotrowicz będzie wiedział?

https://wiado(...)9051777a

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 21:13  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"ONR , Narodowe Siły Zbrojne i całe podziemie związane z narodowcami zapisało piękną kartę w historii walki z niemieckim okupantem."

Na pewno. Wrzuć jakieś linki. Chętnie poczytam.

"To że wśród nich znalazł się margines zdrajców i degeneratów nie obciąża całego ruchu narodowego."

Oczywiście. Ja tylko piszę, że kolaboranci z NOR wyszli z ONR. Podobnie jak Bolesław Piasecki, przywódca Ruchu Narodowo-Radykalnego "Falanga", w latach 1971-1979 członek Rady Państwa.



"Według mnie możliwa była współpraca z Hitlerem przed wybuchem II wojny światowej. A przynajmniej spełnienie tych jego oczekiwań ( oddanie Gdańska , linia eksterytorialna do Prus Wschodnich itp.) Byleby się od nas odjebał."

Cóż za wybitna analiza.

Wychodzi na to, że gdybyśmy spełnili oczekiwania Hitlera to by się od nas odj...ał.

Cóż za wybitny umysł.

O II Wojnie Światowej słyszałeś?



"Tak jak pisałem wcześniej Węgrzy będąc w sojuszu z III Rzeszą do 1944 nie ponieśli więcej strat niż my . Zatem jest tematem do rozważań czy było warto?"


Może i Węgrzy nie byli Aryjczykami, ale nie byli też Słowianami.

A Słowianie byli dla Hitlera podludźmi.


Dla Hitlera Polak/Słowianin nie różnił się jakoś wybitnie od Żyda, Cygana, geja, świadka Jehowy, umysłowo chorego czy komunisty.

Ale Węgier to klasa sama w sobie.

W czasach gdy południowa część Polski była częścią Austro-Węgier, inna część Polski była częścią Prus (Niemiec? Nie wiem w którym roku Prusy stały się Niemcami).

Węgrzy to dla Niemców zupełnie coś innego niż Polacy.


Ja uwielbiam te bajki o tym, że Polak-Węgier dwa bratanki, ale może gdyby Węgry nie pomagały Niemcom to te nasze straty nie byłyby tak wielkie?



"Po kampanii wrześniowej , po Palmirach akcji AB temat ewentualnej współpracy nie miał racji bytu. Czy coś jest dla ciebie niezrozumiałe Szwabie ze Szwabii?"

Wszystko rozumiem. Po kampanii wrześniowej, po Palmirach część ONR zdecydowała, że kolaboracja z Niemcami to jest jednak to co tygrysy lubią najbardziej.

Ja to wszystko rozumiem. Ty czegoś nie rozumiesz?



Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu. T. 1. Siedlce: Związek Żołnierzy NSZ, 1997 (współautor: Mariusz Bechta)
Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu. T. 2. Siedlce: Związek Żołnierzy NSZ, 1998 (współautor: Mariusz Bechta)
Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty. T. 1–3. Warszawa: Burchard Edition, 1997–1999 (wybór i opracowanie: Marek Jan Chodakiewicz, Piotr Gontarczyk, Leszek Żebrowski)
Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku...


Na początek wystarczy...
Obejrzyj Leszka Żebrowskiego na YT. Ten gość wie więcej o podziemiu niepodległościowym niż twoi fachowcy z okopress czy innych popłuczyn po Michniku którymi się posiłkujesz. Zresztą czego się spodziewać po dziecku TVN z klubu seniora?

https://m.youtube.com/watch?v=JJjO1zYgwjc

https://m.youtube.com/watch?v=ZoQhpM_B77c

Jest tego w bród.


Szwabie Hitler snuł swoje chore wizje i Polska nie była jego priorytetem. Nigdy się nie dowiemy co by było gdyby ale na tym co było wyszliśmy wyjątkowo kiepsko. I jeszcze jakby było mało wpływowi ludzie tego świata chcą od nas wydrzeć urojone roszczenia - to dopiero piękna nagroda za walkę od pierwszego do ostatniego dnia wojny...umiech

Piasecki został agentem komunistycznych służb. Został zdrajcą. Byli koledzy by go pewnie zastrzelili gdyby nie to że sowiecka dzicz i ich polskojęzyczni poplecznicy ( płk Cimoszewicz czy kapitan Kiszczak z Informacji Wojskowej) prawie wszystkich wytłukli. A i tak po okupacji niemieckiej nie zostało ich zbyt wielu...
Zatem argument z dupy...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 21:22  
Cytuj
Nigdy nie chodzi o nas, tylko nam chodzi o nas. Dzisiaj widać lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:06  
Cytuj
@EdoZChabzin

Pewnie fajne te "linki", ale się nie otwierają.

Nie znajdziesz jeszcze jednego?

Na przykład: NajwiększebitwyNSZ.com czy coś takiego?



"Obejrzyj Leszka Żebrowskiego na YT. Ten gość wie więcej o podziemiu niepodległościowym niż twoi fachowcy z okopress czy innych popłuczyn po Michniku którymi się posiłkujesz."

Koleś nie potrafi dostrzec nacjonalistów na marszu z udziałem ONR.

nie wiem

Czym ONR zasłużył sobie na takie traktowanie?


W związku z tym trudno mi traktować kolesia poważnie. I bez grzebania w materiałach źródłowych trudno oceniać czy koleś WIE czy sobie WYMYŚLIŁ.

Czasem coś tam posłucham.

Ale kilka bajek już od niego usłyszałem więc pojawia się pytanie: czy słuchanie go ma jakikolwiek sens?

Można. Bo ma gadane. To trochę tak jakby się oglądało całkiem niezły film. Ale wierzyć w to co mówi? Niekoniecznie.


"Nigdy się nie dowiemy co by było gdyby ale na tym co było wyszliśmy wyjątkowo kiepsko."

Klasyczny Edzio.

Mam wrażenie, że już któryś raz dochodzisz do wniosku, że nic nie wiesz i jest źle, ale może gdybyśmy wyszli z Unii to zostaniemy drugą Szwajcarią albo może gdybyśmy pomogli Hitlerowi pokonać ZSRR, to potem Hitler nie mając już godnego przeciwnika w Europie nie spaliłby nas wszystkich w Oświęcimiu.

Podziwiam twoje analizy. Przypominają mi Diagnozy z cyklu Art Tu Deco.


"Piasecki został agentem komunistycznych służb. Został zdrajcą. Byli koledzy by go pewnie zastrzelili"

"Zatem argument z dupy..."

Powiedz to ONR-owcom.

https://twitt(...)55740160

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:12  
Cytuj
@art2deco

"Nigdy nie chodzi o nas, tylko nam chodzi o nas. Dzisiaj widać lepiej."

O Piaseckim i ONR rozmawiamy.

Pięknie się wstrzeliłaś z tym komentarzem.

Przed taką dziewczyną to tylko perły rzucać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:28  
Cytuj
cool girl cool girl , brylanty!

Mówiłam o Niemcach i Rosjanach.

PS
Miłego weekendu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:30  
Cytuj
CYTAT

I jak zwykle odezwał się ten co najwięcej do powiedzenia. To ty jesteś zaklopotany
Chodzi o to, że przekłada partie ponad rodzinę, którą tak zasłaniał się w swojej kampanii. Nie dość, że dzieci zostawia pod opieką innych to jeszcze wykorzystuje żonę w imię partii i naczelnika jarka. To ma być według ciebie ta dbałość o rodzinę? Nie wystarczy pobudować place zabaw zadłużając miasto.


Jasio
- A skąd wiesz jak jest?
Byłeś przy ich rozmowach? Ustaleniach? Podziałach obowiązków domowych?

Wchodzisz z butami w czyjeś prywatne życie, bo najwyraźniej nie masz własnego?zaklopotany

Myślę, że w innym wypadku nie pisałbyś takich rzeczy.
Wychodzi na to, że ty nie masz pojęcia jak wygląda jego życie rodzinne. - Jak wygląda czyjekolwiek życie rodzinne.

Przyczepiłeś się do takiego idiotyzmu i to w tak bezczelny sposób, że budzi już tylko politowanie. potluczony

Dobrej nocy i udanego weekendu wszystkim! ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:33  
Cytuj
@art2deco

"brylanty!"

Zostańmy przy perłach.


"Mówiłam o Niemcach i Rosjanach."

Od faszysty do komunisty. Cały Piasecki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 22:40  
Cytuj
@mirek777

"Jasio - A skąd wiesz jak jest?
Byłeś przy ich rozmowach? Ustaleniach? Podziałach obowiązków domowych?"


Odkąd pamiętam jasio kreuje swój image wiejskiego głupka. W znacznej mierze pod artykułami. Ale 11 postów na forum też wystukał.


To miłe, że mirek777 znalazł w końcu kogoś z kim może porozmawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 05:48  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

Pewnie fajne te "linki", ale się nie otwierają.

Nie znajdziesz jeszcze jednego?

Na przykład: NajwiększebitwyNSZ.com czy coś takiego?



"Obejrzyj Leszka Żebrowskiego na YT. Ten gość wie więcej o podziemiu niepodległościowym niż twoi fachowcy z okopress czy innych popłuczyn po Michniku którymi się posiłkujesz."

Koleś nie potrafi dostrzec nacjonalistów na marszu z udziałem ONR.

nie wiem

Czym ONR zasłużył sobie na takie traktowanie?


W związku z tym trudno mi traktować kolesia poważnie. I bez grzebania w materiałach źródłowych trudno oceniać czy koleś WIE czy sobie WYMYŚLIŁ.

Czasem coś tam posłucham.

Ale kilka bajek już od niego usłyszałem więc pojawia się pytanie: czy słuchanie go ma jakikolwiek sens?

Można. Bo ma gadane. To trochę tak jakby się oglądało całkiem niezły film. Ale wierzyć w to co mówi? Niekoniecznie.


"Nigdy się nie dowiemy co by było gdyby ale na tym co było wyszliśmy wyjątkowo kiepsko."

Klasyczny Edzio.

Mam wrażenie, że już któryś raz dochodzisz do wniosku, że nic nie wiesz i jest źle, ale może gdybyśmy wyszli z Unii to zostaniemy drugą Szwajcarią albo może gdybyśmy pomogli Hitlerowi pokonać ZSRR, to potem Hitler nie mając już godnego przeciwnika w Europie nie spaliłby nas wszystkich w Oświęcimiu.

Podziwiam twoje analizy. Przypominają mi Diagnozy z cyklu Art Tu Deco.


"Piasecki został agentem komunistycznych służb. Został zdrajcą. Byli koledzy by go pewnie zastrzelili"

"Zatem argument z dupy..."

Powiedz to ONR-owcom.

https://twitt(...)55740160





Grzebanie w materiałach źródłowych? W przypadku żołnierzy podziemia niepodległościowego to w ogóle trzeba grzebać bo najczęściej nie było wiadomo gdzie ich sowiecka dzicz i ich polskojęzyczni poplecznicy pochowali...
W przypadku pamiętnika ( materiał źródłowy) Józefa Kurasia Urząd Bezpieczeństwa zrobił trzy fałszywki. Każda w innej wersji. Nie wiem która jest podana do wierzenia u podkarpackich dewiantów i całego gorszego sortu?
A jak ciało Zapory pokazano rodzinie to oprócz wybitych zębów i śladów tortur dostrzegli wyraźne ubytki ciała skutkiem obgryzania przez szczury. Trochę ich zaskoczyło że trzydziestoletni mężczyzna miał siwe włosy i wyglądał na siedemdziesiątkę , ale z wiadomych powodów nie protestowali...
Hieronim Dekutowski nie miał dzieci, za to płk Cimoszewicz z Informacji Wojskowej jak najbardziej. Możesz w swojej ulubionej telewizji często oglądać jak jego potomstwo walczy o praworządność z pisowskim reżimem. Walkę o demokrację dostali w genach...
A kiedyś pisałeś z wyraźną awersją o Rajmundzie Kaczyńskim. Czy mógłbyś to rozwinąć? I na podstawie materiałów źródłowych wskazać co w życiorysie tego człowieka budzi twoją niechęć? Może był agentem Iwana Sierowa albo chociaż oficerem Informacji Wojskowej jak Marian Cimoszewicz? A co myślisz w ogóle o ojcu premiera Cimoszewicza? No bo o Rajmundzie masz niezbyt pochlebne zdanie...smiech2

Jeżeli jest problemem dla ciebie znaleźć kilka książek to może poproś o pomoc w klubie seniora Szwabie ze Szwabii...umiech

Czy nie jest potwierdzeniem mojej hipotezy że w połączonym sztabie POKO podkarpacki dewiant - Szwab piastuje stanowisko nadrzędne nad np bezpartyjnymi wolnościowcami ? Wszak odkąd Szwab zaczął tu głosić swoje teorie Andrzejek jakby przycichł...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 06:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

I jak zwykle odezwał się ten co najwięcej do powiedzenia. To ty jesteś zaklopotany
Chodzi o to, że przekłada partie ponad rodzinę, którą tak zasłaniał się w swojej kampanii. Nie dość, że dzieci zostawia pod opieką innych to jeszcze wykorzystuje żonę w imię partii i naczelnika jarka. To ma być według ciebie ta dbałość o rodzinę? Nie wystarczy pobudować place zabaw zadłużając miasto.


Jasio
- A skąd wiesz jak jest?
Byłeś przy ich rozmowach? Ustaleniach? Podziałach obowiązków domowych?

Wchodzisz z butami w czyjeś prywatne życie, bo najwyraźniej nie masz własnego?zaklopotany

Myślę, że w innym wypadku nie pisałbyś takich rzeczy.
Wychodzi na to, że ty nie masz pojęcia jak wygląda jego życie rodzinne. - Jak wygląda czyjekolwiek życie rodzinne.

Przyczepiłeś się do takiego idiotyzmu i to w tak bezczelny sposób, że budzi już tylko politowanie. potluczony

Dobrej nocy i udanego weekendu wszystkim! ok

To nadberezny wchodzi z butami w prywatne życie życie wyborców, a ty nie martw się o noje zycie prywatne bo sądzę. że mam dużo lepsze niż ty. Ja nie muszę iedzieć przed kompem i wypisywać durnowatych postów tak jak ty, bo mamdużo lepsze rzeczy do roboty. Dobrze, że ty masz pojęcie o tych rzeczach po swojemu. A piszę o tym bo nadbereżny to taki łgarz, który mówi jedno a w prawdziwym życiu robi drugie. Mieszkańcy powinni wiedzieć co robi ich guru. Rozwieszanie plakatów wyborczych to nie jest żadne życie prywatne a agitacja polityczna do której angażuje żonę bo współpracownicy mają go w poważaniu.Nadbereżny ma zajmować się sprawami miasta a nie partii, a widać co przekłada ponad wszystko. Najlepszy tego dowód to prawie albo już ponad 200 milionów długu bez inwestycji przynoszących miastu korzyści a te place zabaw itp. to tylko jest koszt dla podatników. Politowanie to wzbudzasz ty swoimi postami i głupią dyskusią, która ma niewiele wspólnego z realiami. Radzę ci weź rozwód z kompem i poszukaj sobie dziewczyny a na 100% poczujesz dużą ulgę i przestaniesz wypisywać te swoje "mądrości"potluczony
Dla twojej informacji nadbereżny jest osobą publiczną a życie prywatne to ma w zciszu domu. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 10:57  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 17:33  
Cytuj
Akurat czytałem i polecam, temat opisywany w dużej mierze oparty na faktach umiech
Gambit Maciej Siembieda

http://lubim(...)0/gambit

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 18:33  
Cytuj
@jasio

Napisałem:

"Odkąd pamiętam jasio kreuje swój image wiejskiego głupka."

Przepraszam. Z dalszych wypowiedzi wynika, że prawdopodobnie pomyliłem nicki.


Wracając do Lucjusza i rozwieszania plakatów.


Jeśli faktycznie rozwiesza te plakaty, to może i dobrze, bo nie będzie miał czasu myśleć o nowych "inwestycjach" i może na 200 mln się skończy.


Poza tym uważam, że każdy powinien się zajmować tym na czym się zna najlepiej.

A Lucjusz jest bardzo dobry w przygotowywaniu wyborów (obietnice, baloniki, mierzenie poziomu hałasu, popcorn, zdjęcia). Myślę, że można pod to podciągnąć rozwieszanie plakatów.


Ludzie paczta na te plakaty i głosujta.

A potem:

"Nic się nie da zrobić" i 200 mln długu.



@jasio

W sytuacjach o jakich piszesz, 1 zdjęcie Lucjusza rozwieszającego plakaty jest warte więcej niż wszystkie plakaty, które rozwiesi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 21:39  
Cytuj
PolakzPolski2 ja się tak łatwo nie obrażam ale to miłe, że ktoś na tym forum umie przeprosić , bo tutaj jest wielu takich co nie znają tego słowa. Wracając do nadbereżnego to sądze, że na tych dwustu milionach się nie skończy. Dzieciak dorwal się do kasy to buduje duże zabawki, a faktycznie w obiecankach i balonikach jest chyba najlepszy. Co do zjęcia to masz rację żałuje, że nie zrobiłem fotki. mogłem się zatrzymać i strzelić fotkę bo to jest przecież osoba publiczna, i można go fotografować no cóż ale może na jesieni się uda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2019r. 23:43  
Cytuj
LESZEK ŻEBROWSKI i dlaczego nie chce mi się go oglądać (do EdoZChabzin i art2deco)

@EdoZChabzin

"Grzebanie w materiałach źródłowych?"

Kiedy Żebrowski wygłasza zdanie:

"Rankiem 14 marca oddział NSZ por. Andrzeja Kwiecińskiego ps. Władek wszedł do wsi Koniary Górne, gdzie zatrzymano 2 współpracowników Gestapo. Po krótkim przesłuchaniu, obu skazano na karę śmierci przez rozstrzelanie. Wyrok wykonano."

to ja nie mam czasu sprawdzać czy to prawda czy nie. (zdanie jest całkowicie zmyślone przeze mnie) I dlatego wolałbym wierzyć, że to co koleś mówi jest prawdą.


Ale powtórzę: Żebrowski patrzy na ONR i nie widzi nacjonalistów.


Inny przypadek: W jednym z filmików Żebrowski opisywał żołnierza podziemia niepodległościowego katowanego przez komunistów. Żebrowski ma gadane. Stworzył taki obraz tego biednego żołnierza, zgiętego w pół, z głową przy ziemi, że uznałem, że chyba nigdy nie widziałem nikogo kto pasowałby do takiego opisu. I z ciekawości poszukałem w necie i znalazłem zdjęcia. No jest. Dziadek na około 70-80 lat. Z balkonikiem. Ale niczym nie różniący się od innych dziadków z balkonikami, których znam.


Kolejny przypadek: chyba chodziło o tego samego żołnierza.

Żebrowski mówi coś w stylu:

"Nie może się wyprostować, bo komuniści tak go katowali. Bili go metalowym prętem po kręgosłupie."

Dramatyczna pauza. Publiczność cisza.

A ja się zastanawiam: ile razy trzeba przywalić człowiekowi metalowym prętem w kręgosłup, żeby ten człowiek już nigdy więcej nie mógł chodzić?

Raz? Dwa razy?


Kolejny przypadek: Żebrowski opowiada chyba o Jedwabnem. I o tym, że jakaś rodzina żydowska przeżyła tam całą wojnę, pomimo "wrogiego" nastawienia tamtejszej ludności. I mówi coś w stylu:

"I tam ukrywało się 9 osób. Tak, proszę państwa, 9. Nie 8. Bo tam było jeszcze maleńkie dziecko. Ale wiadomo... małe dziecko płacze... a oni się ukrywają. No to wiadomo."

Tutaj kilka min i pojedynczych słów sugerujących, że dziecko zostało przez ukrywających się zamordowane.

Po czym Żebrowski dodaje:

"Bo tak często robiono w takich sytuacjach."


Tutaj warto dodać, że Żebrowski zazwyczaj się bardzo dokładny. Podaje: Nowak zeznał to, Kowalski powiedział tamto itd itp

W tej sytuacji nie mówi, że wiemy to od Moshe Kahna, który 23 października 1947 przyznał się do tego czynu, tylko wrzuca coś w stylu "Bo tak często robiono w podobnych sytuacjach."

Czyli nie ma żadnych dowodów, ale tak robiono, więc należy założyć, że w tamtej sytuacji też tak było.


A jak mawia Marek Chodakiewicz (kolejny autorytet skrajnej prawicy): "Nie gada się, póki się nie zbada."


Z tamtej wypowiedzi Żebrowskiego odniosłem wrażenie, że jednak nie zbadał, ale tak mu pasowało, to tak sobie powiedział.


Kolejny przypadek: Jakiś dziadek z Jedwabnego głosił tezę, że to Polacy wymordowali Żydów i jednocześnie stwierdzał, że sam był w AK.

W tej sytuacji Żebrowski musiał doświadczyć czegoś co art2deco nazywa dystopią poznawczą, bo coś tam zaczął mruczeć w stylu "taaa, na pewno był w AK". Ale ponieważ Żebrowski nie ma żadnych dowodów na to, że ten dziadek nie był w AK, a chce uchodzić za historyka to nie powie wprost, że dziadek nie był, tylko mruczy i kręci głową.


Tutaj masz przykład manipulacji Żebrowskiego w odniesieniu do "Burego":

https://www.youtu(...)A0dx9s_8


Jak dla mnie Żebrowski opowiada to co jego publiczność chce usłyszeć.

Ale, żeby od razu sugerować, że to co mówi jest prawdą?


PS. W tekście NIE MA żadnych dosłownych cytatów z Żebrowskiego. Nie pamiętam dokładnych słów, a nie chce mi się szukać. Oglądałem to kilka miesięcy temu. Żebrowski żyje z tego, że wygłasza przemowy dla EdówZChabzin i innych art2deców i nagrywa po 2h. Tych filmów jest od groma. Szkoda mi życia na szukanie cytatów.

PS2. Jeśli komuś brakuje cytatów, niech sobie wrzuci Żebrowskiego na youtubie, posłucha i sam wyrobi sobie swoje własne zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 08:37  
Cytuj
I nikt nie pochwalił Jarka Kaczyńskiego? W kamizelce kuloodpornej wypuszczał szczupaki umiech Żaden funkcjonariusz nie skorzysta z tego ocieplania?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 08:54  
Cytuj
Szwabie najlepszym przykładem kto manipuluje jest książka Żebrowskiego " Paszkwil Wyborczej". Głównie skupił się w niej na weryfikacji cytatów i odeślen do materiałów źródłowych zawartych w książce przez Michała Cichego. Jak zapewne wiesz na pięćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Wyborcza autorstwem Cichego wypuściła artykuł " Czarne karty powstania". Główna teza artykułu była taka jak to w kamienicy przy ulicy Długiej podczas walk żołnierze AK dokonali mordu i rabunku na ukrywających się tam uciekinierach z Getta. Żebrowski w kapitalny sposób weryfikuje cytaty zamieszczone przez autora i pokazuje cały cytat i jak można ze strony tekstu wyłowić jedno zdanie. I na tej podstawie wyrobić określoną narrację. To że kolejne zdanie w cytacie temu przeczy to nic , komu by się chciało sprawdzać?
Jest faktem że Żebrowski ubarwia trochę swoje wywody. Ale bez tego nie zainteresowałby nikogo.Zresztą podobnie jak Michalkiewicz. Co nie zmienia faktu że gość wie o czym mówi . Na pewno zdarzają mu się wpadki , niemniej on przynajmniej nie twierdzi jak światowej klasy historyk ( a tak w ogóle socjolog) Jan Tomasz Grosz , który wypalił na pytanie skąd mu wyszła taka a nie inna liczba Żydów zamordowanych w Jedwabnem że dostał objawienia.smiech2 To ci dopiero nowatorska metoda pracy na tekstach źródłowych...

To że po katowniach UB ludzie jak mieli szczęście wychodzili
inwalidami to fakt powszechnie znany. Opis ciała Zapory z relacji rodziny może też jest zmanipulowany?
Z rąk Informacji Wojskowej nikt raczej nie wychodził...
Wybijano ludziom żeby , łamano kości. Biskupowi Kaczmarkowi np odmawiano pójścia do toalety a ponieważ był skuty kajdankami to robił pod siebie. Tacy to byli bojownicy o wolność i demokrację.
Na temat Burego mam swoje zdanie ale moglibyśmy debatować o tym miesiąc bez finiszu. Ty byś cytował okopress czy inne popłuczyny po Michniku ja np Żebrowskiego i żadnej prawdy obiektywnej byśmy nie ustalili. W każdym razie w konkretnym przypadku Romualda Rajsa dwie rzeczy podkopują teorie głoszone przez was. Po pierwsze w oddziale Burego walczyli żołnierze wyznania prawosławnego narodowości białoruskiej , a po drugie jego ludzie w trakcie swojej działalności przemierzyli tysiące kilometrów i przeszli setki wsi zamieszkanych przez ludność białoruską. No sam pomyśl czy gdyby kierował nimi organiczny polski szowinizm czy puściliby płazem taką gratkę? Przecież to nie logiczne. Zupełnie tak samo działało to w przypadku rzekomego faszyzmu w NSZ. Tylko co tam robili Żydzi i Tatarzy skoro to byli tacy straszni szowiniści?


Nie odpisałeś jakie masz materiały źródłowe o powojennej działalności Rajmunda Kaczyńskiego? Bo to że w twojej ulubionej stacji telewizyjnej syn pułkownika Informacji Wojskowej poucza cię w kwestii praworządności a ty to akceptujesz już wiem. Tylko nie wiem co ten Rajmund namieszał? Uchyl rąbka tajemnicy zdradź swoje źródła wiedzy...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
I nikt nie pochwalił Jarka Kaczyńskiego? W kamizelce kuloodpornej wypuszczał szczupaki umiech Żaden funkcjonariusz nie skorzysta z tego ocieplania?


Lepiej napisz Andrzejku jak tam na wczorajszym marszu? Masz selfie z ryżą hieną? umiech
Ilu was tam było chłopców POKO-wców bo TVP mówi że garstka , a twoja ulubiona TVN że w ch.j . smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 09:15  
Cytuj
A jeszcze w sprawie biskupa Kaczmarka ( a raczej pokazowego procesu kurii kieleckiej) czy wiesz Szwabie ze Szwabii co wówczas pisały na ten temat późniejsze autorytety III RP - Tadeusz Mazowiecki i Wisława Szymborska? Usłyszałeś może chociaż raz u nich skruchę z powyższego faktu?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 09:56  
Cytuj
@Andrzej_2.0

"I nikt nie pochwalił Jarka Kaczyńskiego? W kamizelce kuloodpornej wypuszczał szczupaki"

Za każdym razem, gdy PIS próbuje ocieplić wizerunek prezesa ("drużyna pierścienia", "Rambo - ostatni szczupak") robi się jakoś dziwnie.

Robi się naturalnie inaczej.

Trochę tak jak tutaj:

https://www.youtu(...)=desktop

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 09:59  
Cytuj
Nie wiem czy ocieplanie wizerunku prezesa ma jakikolwiek sens. Niemniej jak widzę Judasza to mi krew się mrozi w żyłach...umiech


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2354052498139503&id=1645735358971224&ref=opera_for_android_speed_dial¬if_t=event_aggregate

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 11:06  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Szwabie najlepszym przykładem kto manipuluje jest książka Żebrowskiego " Paszkwil Wyborczej"."

Podałem ci wyżej link do manipulacji Żebrowskiego.

Cieszę się, że w rozmowie o manipulacji wyciągasz Wyborczą. Podobna klasa wiarygodności jak Żebrowski.


"Jest faktem że Żebrowski ubarwia trochę swoje wywody. Ale bez tego nie zainteresowałby nikogo."

Właśnie taki z niego historyk.


"Na pewno zdarzają mu się wpadki , niemniej on przynajmniej nie twierdzi jak światowej klasy historyk ( a tak w ogóle socjolog) Jan Tomasz Grosz , który wypalił na pytanie skąd mu wyszła taka a nie inna liczba Żydów zamordowanych w Jedwabnem że dostał objawienia."

W przypadku tych ukrywających się Żydów, którzy mieli zamordować własne dziecko Żebrowski prawdopodobnie doznał objawienia.

Cieszę się, że w rozmowie o manipulacji wyciągasz Grossa. Podobna klasa wiarygodności jak Żebrowski.


"To że po katowniach UB ludzie jak mieli szczęście wychodzili
inwalidami to fakt powszechnie znany. Opis ciała Zapory z relacji rodziny może też jest zmanipulowany?"

O ch.. ci chodzi?

Nic takiego nie napisałem.

Napisałem, że Żebrowski opowiada bajki o biciu metalowym prętem po kręgosłupie. 3-latki biły w tych katowniach?


"Na temat Burego mam swoje zdanie ale moglibyśmy debatować o tym miesiąc bez finiszu."

Nie wiem ile ty byś debatował. Na wszelki wypadek napiszę:

Romuald Rajs ps. Bury to bandzior, który mordował niewinnych ludzi.


Twoje argumenty na jego obronę są mega słabe. Później napiszę dlaczego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 13 Lut 2016r.
Skąd: z pięknych miejsc :)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2019r. 16:37  
Cytuj

500+



Obrazek


Lubisz przejażdżki, jazdę i czuć smak wolności? Napisz: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=816167
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 729 730 731 732 733 734 735 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »