NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 728 729 730 731 732 733 734 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"Czyli oprócz Korpusu Górskiego SS walczyli i ginęli również żołnierze węgierscy , ale ty skądś wiesz że nasz ONR kultywuje pamięć Niemców? Dobrze cię zrozumiałem?"

To jest impreza podkreślająca braterstwo dzielnych SS-manów, Węgrów i ONR-ów.


"A słyszałeś co sowiecka dzicz zrobiła w Budapeszcie po jego zdobyciu?"

Opowiedz jeszcze o tym co ta sama sowiecka dzicz zrobiła w Berlinie i innych miastach w Niemczech.

Szkoda, że w Warszawie Polacy nie pomogli SS-manom bronić miasta przed sowiecką dziczą.


Tak z czystej ciekawości zapytam: dlaczego "dziadek z Wehrmachtu" jest zły, a SS-mani z Budapesztu są dobrzy?


"Co do sojuszu Węgier z Trzecią Rzeszą sam się zastanawiam czy nie lepiej było dołączyć do Madziarów."

Bo wiadomo, że Hitler w sumie dobrze robił, tylko niepotrzebnie Polaków mordował.


"Hitler wysuwał wobec nas w 39 niezbyt wysokie żądania i można domniemywać że taki sojusz pozwoliłby uniknąć września i 5 lat krwawej okupacji."

Ale głupie polaczki się stawiały.


"Niektórzy historycy uważają że nasze dywizje na froncie wschodnim mogły przeważyć szalę w krytycznym momencie."

Krytycznym momencie dla kogo? Zapewne walecznych obrońców Festung Budapest.


"Przecież do zdobycia Moskwy zabrakło kilkunastu kilometrów."

I nie było: Sieg heil!


"I pomyśl sobie Szwabie jak by wyglądał nasz kraj gdyby o losach Polski decydowało potomstwo Jana Rodowicza "Anody" a nie potomstwo Mariana Cimoszewicza z sowieckiego Smiersza..."

Myślę, że rządziłaby Konfederacja. Oni znaleźliby z hitlerowcami wspólny język.


"niemniej jak porównasz chociażby los Żydów węgierskich do polskich to masz czarno na białym wykazane że chyba było warto"

Rozwiń temat.

68% węgierskich Żydów zginęło. Większość z nich w Oświęcimiu.







90% polskich Żydów również zginęło. Zawsze wolałem przedmioty humanistyczne ale coś mi się wydaje że na Węgrzech zagłada nie została przeprowadzona na taką skalę jak u nas. Do 1944 na Węgrzech było stosunkowo spokojnie ( pomijając powyższą kwestię) a Polacy żyli od pięciu lat pod hitlerowskim butem...
Nikt nie wie co by było gdybyśmy weszli w sojusz z Hitlerem. Ja tego też nie wiem. Ale na przykładzie innych sojuszników ( właśnie Madziarów) widać że wcale gorzej na tym nie wyszli. A Żydzi to wobec nas kierują swoje roszczenia , a nie wobec ludzi którzy działali ramię w ramię z hitlerowską zarazą.
A Jana Rodowicza Anodę zamordowali nie twoi pobratymcy Szwaby ( do których i on strzelał) tylko właśnie sowiecka dzicz. Zresztą tak samo jak rotmistrza Pileckiego - kacapy wytłukli po wojnie naszych najlepszych ludzi którym jakimś cudem udało się przeżyć Powstanie Warszawskie czy lata walki konspiracjnej. Nie wiem czy rządziłaby Konfederacja. Wiem natomiast z całą pewnością że skoro syn pułkownika Informacji Wojskowej był premierem i ministrem w 3 RP to znaczy że gdzieś popełniliśmy błąd.
Sojusz z Hitlerem był możliwy w 39. Po tym nastąpiło później ( ogrom przelanej krwi) spowodowało że oprócz zwykłych zdrajców ( np tych od Gorakenvolk) nikt normalny by się na to nie zdecydował. Prawda jest taka że nienawidziliśmy ich po równo i Szwabów i Ruskich. A wyszliśmy na tym tak że najpierw przez 5 lat hitlerowcy nas systematycznie eliminowali a później sowiecka dzicz dokończyła dzieła. Właśnie dlatego wielu ludzi w tym kraju nie obchodzi zakończenia II więcej światowej jako końca okupacji bo ona się wtedy nie zakończyła. Jest też prawdą że pod koniec wojny organizacje narodowe odstąpiły od walki z Niemcami ( co później komuniści wykorzystali jako argument kolaboracji tych środowisk z okupantem) bo ludzie decyzyjni uznali że III Rzeszą i tak wojnę już przegrała i największe zagrożenie dla substancji narodowej płynie ze Wschodu. Czas pokazał że mieli rację. Niemcy wojnę przegrały a sowiecka zaraza na pół wieku ogarnęła tę część Europy. Nie ma dobrej odpowiedzi co trzeba było zrobić w tamtym czasie. Ci którzy się ujawnili i chcieli normalnie żyć ( Anoda) zginęli. Ci którzy podjęli heroiczną walkę również zginęli . Zakopano ich w bezimiennych grobach a ich oprawcy do końca życia cieszyli się wysokimi uprawnieniami resortowymi. Brat przyrodni redaktora Michnika jako sędzia wojskowy również miał w tym udział , ale jak zapewne wiesz są na tym świecie ludzie nietykalni.
Dziadek Tuska mnie nie interesuje. Chociaż służalczość ryżego wobec Niemiec pewnie ma jakiś swój prolog...umiech
Kiedyś widziałem w jakimś dokumencie o Africa Korps jak do III Rzeszy poszedł film propagandowy jak to wojska Rommla się urządziły na Czarnym Lądzie. Wszystko fajnie tylko udawało się tam wyłapać napisy po polsku jak np " woda do picia". W tej formacji służyło wielu Ślązaków i Kaszubów , którzy nie do końca czuli się ubermenchen...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 07:49  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 08:40  
Cytuj
Żydzi nie odpuszczą, czy im się należy czy nie, to nie istotne, dostaną to co chcą. Patrząc na obecną sytuację geopolityczną i to co robią na bliskim wschodzie, nie ma siły, którą, może im się przeciwstawić. Jedyne wyjście z sytuacji to dogadać się z nimi, żeby wycisnąć od Niemców rekompensate i się nią podzielić. POKO tego na pewno nie zrobi (w końcu pana się nie gryzie), czy PIS będzie miał do tego wystarczający spryt i jaja, czas pokaże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 10:45  
Cytuj
To wina naszej polityki zagranicznej z ostatnich trzydziestu lat. Już Kwaśniewski obiecywał amerykańskim Żydom realizację ich roszczeń. Jeżeli Wikileaks nie kłamie to Komorowski również. Lech Kaczyński chociaż był przyzwoitym człowiekiem był podobnie jak jego brat filosemitą. Zatem jeśli przez trzydzieści lat nikt Holocaust Industry nie potrafił powiedzieć starym polskim " wypierd.ać! " to nie ma się co dziwić że jest jak jest...umiech

Nie wydaje mi się żeby Kaczyński oddał im te trzysta miliardów dolarów , bo by ludzie Nowogrodzką spalili ale ich cackanie się z USA i Izraelem woła o pomstę do nieba.

Żeby się nie okazało że będzie jak w Szwajcarii. Gdzie sobie wyliczyli ile im się należy i i nomen omen Konfederacja Szwajcarska musiała grzecznie zapłacić za tzw martwe konta...umiech

PiS nie ma ani jaj ani sprytu jeśli mnie o to pytasz.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 11:13  
Cytuj
@EdoZChabzin

Polska wstała z kolan i nie mamy się czego obawiać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 12:09  
Cytuj
Ty się musisz obawiać tylko o to żeby ci się kółka w balkoniku nie odkręciły jak będziesz zapinał na spotkanie podkarpackich dewiantów ...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 12:45  
Cytuj
"Arik Lederman, który we wtorek zachował się agresywnie wobec ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, wydał oświadczenie, w którym przeprosił za to co zaszło. Zapewnił, że nie wiedział, iż osoba, którą opluł, to polski ambasador.

Lederman dodał, że pragnie osobiście przeprosić ambasadora. W swym oświadczeniu podkreślił też, że jego rodzina doświadczyła Holokaustu i że do polskiej ambasady zwrócił się w sprawie zwrotu mienia. Oskarżył też ochroniarza polskiej placówki dyplomatycznej, że ten użył wobec niego pogardliwego określenia Żyda."

Trzy pytanka:
- to jakby opluł nie ambasadora - byłoby po sprawie?
- skoro "Żyd" to dla nich pogardliwe określenie, to jak chcą być nazywani?zaklopotany
- jaką karę poniesie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 13:04  
Cytuj
I właśnie dlatego trzeba podziękować panom z PiS...
Już na zawsze.umiech


Obrazek

Fejk ale śmieszny!uśmiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 15:49  
Cytuj
@mirek777

"Trzy pytanka:
- to jakby opluł nie ambasadora - byłoby po sprawie?
- skoro "Żyd" to dla nich pogardliwe określenie, to jak chcą być nazywani? zaklopotany
- jaką karę poniesie?"


Trzy odpowiedzi:

- jakby opluł nieambasadora to byś o tym nie wiedział;

- ty nie rozumiesz co czytasz, prawda? "Oskarżył też ochroniarza polskiej placówki dyplomatycznej, że ten użył wobec niego pogardliwego określenia Żyda". Jakie to było określenie? Z tego co napisałeś nie wynika jakiego słowa użył ochroniarz;

- trudno powiedzieć jaką karę poniesie, ale zakładam, że na forum jest mnóstwo specjalistów od izraelskiego prawa karnego, więc zaraz ktoś podrzuci odpowiedź.

Z ciekawości zapytam: Jaki wymiar kary jest przewidziany w Polsce za oplucie drugiej osoby?


PS. Źródła wiarygodniejsze niż mirek777 podają taką wersję:

"Oskarżył też ochroniarza polskiej placówki dyplomatycznej, że ten użył wobec niego pogardliwego określenia "Żyd" "

Mirek777 zastanawia się jak Żydzi chcą być nazywani w Izraelu. On nie wie i ja nie wiem. Ale ambasador i personel ambasady powinien wiedzieć.

Mirkowi takie subtelności umykają. Pewnie gdyby był w USA to cieszyłby się gdyby nazywano go "Polack" zamiast "Pole".

"Polack" brzmi prawie jak Polak, ale jest to pogardliwe określenie naszych rodaków.


PS 2. Wbrew temu co napisałem w jakimś wcześniejszym poście, żydowskie organizacje bardzo szybko zaczęły przepraszać za cały incydent. Wyczuwam spisek żydowski mający na celu zdyskredytować durne memy z cyklu "Przejmujące zdjęcia ukazujące stanowcze reakcje Izraela na zaatakowanie polskiego ambasadora."

Krótko mówiąc: Przepraszając, Żydy znowu knują przeciw Polsce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 16:40  
Cytuj
@EdoZChabzin

"90% polskich Żydów również zginęło."

Akurat polskich Żydów zginęło najwięcej więc nie jest to dobry punkt odniesienia. (niektóre źródła podają Grecję - 91%)

Z porównania procentu zabitych Żydów w różnych krajach nie wynika, żeby współpraca z okupantem chroniła Żydów. Generalnie odsetek był trochę niższy na Zachodzie (z wyjątkiem Niderlandów).

"Nikt nie wie co by było gdybyśmy weszli w sojusz z Hitlerem. Ja tego też nie wiem."

Należy tylko domniemywać, że po spaleniu wszystkich Żydów, Hitler zamknąłby fabrykę śmierci w Oświęcimiu i zajął się ochroną żubrów.

"Zresztą tak samo jak rotmistrza Pileckiego - kacapy wytłukli po wojnie naszych najlepszych ludzi którym jakimś cudem udało się przeżyć Powstanie Warszawskie czy lata walki konspiracjnej."

Nie do końca kacapy. W składzie sędziowskim, który skazał Pileckiego byli też chyba AK-owcy i Żydzi.

Na szczęście Rajmund Kaczyński ocalał.


"Nie wiem czy rządziłaby Konfederacja."

Myślę, że tak. ONR-y popierają Konfederację. A część ONR-ów założyła w październiku 1939 Narodową Organizację Radykalną, która kolaborowała z Niemcami. Myślę, że Konfederacja by się dogadała. I te parę dywizji poprowadziło by braterski sojusz niemiecko-polski do zwycięstwa.


"Sojusz z Hitlerem był możliwy w 39. Po tym nastąpiło później ( ogrom przelanej krwi) spowodowało że oprócz zwykłych zdrajców ( np tych od Gorakenvolk) nikt normalny by się na to nie zdecydował."

Pogrom wielkanocny był w marcu 1940. NOR nawoływał wtedy Polaków w ten sposób:

"Narodzie Polski! Z winy sanacji Polska poniosła straszliwą klęskę oraz utraciła niepodległość i ziemie zachodnie. Ale nie wszystko jest stracone. Można odbudować wojsko polskie, aby wzięło udział w nieuniknionej wojnie przeciwko komunizmowi sowieckiemu. Zdobyte na wschodzie ziemie przywrócą nam nasze terytoria zagarnięte przez ZSRR, a inne bardziej na wschód, będą rekompensatą za utracone Pomorze, Śląsk, i Poznańskie oraz odszkodowaniem za straty wojenne. Na finansowanie odbudowy Polski i jej nowej armii użyjemy skonfiskowaną własność żydowską. Rodacy! Wstępujcie do NOR! Dajcie nam możność odbudowania ojczyzny i powstania Wielkiej Polski!"

c.d.n.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 17:30  
Cytuj
CYTAT
I właśnie dlatego trzeba podziękować panom z PiS...
Już na zawsze.umiech


A w zamian co?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"90% polskich Żydów również zginęło."

Akurat polskich Żydów zginęło najwięcej więc nie jest to dobry punkt odniesienia. (niektóre źródła podają Grecję - 91%)

Z porównania procentu zabitych Żydów w różnych krajach nie wynika, żeby współpraca z okupantem chroniła Żydów. Generalnie odsetek był trochę niższy na Zachodzie (z wyjątkiem Niderlandów).

"Nikt nie wie co by było gdybyśmy weszli w sojusz z Hitlerem. Ja tego też nie wiem."

Należy tylko domniemywać, że po spaleniu wszystkich Żydów, Hitler zamknąłby fabrykę śmierci w Oświęcimiu i zajął się ochroną żubrów.

"Zresztą tak samo jak rotmistrza Pileckiego - kacapy wytłukli po wojnie naszych najlepszych ludzi którym jakimś cudem udało się przeżyć Powstanie Warszawskie czy lata walki konspiracjnej."

Nie do końca kacapy. W składzie sędziowskim, który skazał Pileckiego byli też chyba AK-owcy i Żydzi.

Na szczęście Rajmund Kaczyński ocalał.


"Nie wiem czy rządziłaby Konfederacja."

Myślę, że tak. ONR-y popierają Konfederację. A część ONR-ów założyła w październiku 1939 Narodową Organizację Radykalną, która kolaborowała z Niemcami. Myślę, że Konfederacja by się dogadała. I te parę dywizji poprowadziło by braterski sojusz niemiecko-polski do zwycięstwa.


"Sojusz z Hitlerem był możliwy w 39. Po tym nastąpiło później ( ogrom przelanej krwi) spowodowało że oprócz zwykłych zdrajców ( np tych od Gorakenvolk) nikt normalny by się na to nie zdecydował."

Pogrom wielkanocny był w marcu 1940. NOR nawoływał wtedy Polaków w ten sposób:

"Narodzie Polski! Z winy sanacji Polska poniosła straszliwą klęskę oraz utraciła niepodległość i ziemie zachodnie. Ale nie wszystko jest stracone. Można odbudować wojsko polskie, aby wzięło udział w nieuniknionej wojnie przeciwko komunizmowi sowieckiemu. Zdobyte na wschodzie ziemie przywrócą nam nasze terytoria zagarnięte przez ZSRR, a inne bardziej na wschód, będą rekompensatą za utracone Pomorze, Śląsk, i Poznańskie oraz odszkodowaniem za straty wojenne. Na finansowanie odbudowy Polski i jej nowej armii użyjemy skonfiskowaną własność żydowską. Rodacy! Wstępujcie do NOR! Dajcie nam możność odbudowania ojczyzny i powstania Wielkiej Polski!"

c.d.n.








Ile tysięcy członków ONR przeszło do NOR? Ile milionów Polaków ich popierało? Jak długo istniał NOR? I jak skończyli ludzie go tworzący?umiech
To że Niemcy utworzyli z garstki szumowin marginalną i nic nie znaczącą organizację ( tak samo jak Goralenvolk) nie znaczy dosłownie nic. Chyba tylko dla takich ekspertów jak ty...
No sam pomyśl niemieckie przepisy okupacyjne były bardzo rygorystyczne . Jak sobie wyobrażasz samowolne plądrowanie żydowskich sklepów w Warszawie? Nie było możliwe przeprowadzenie samosądu w Jedwabnem ani żadnej innej skierowanej [przeciw Żydom akcji bez udziału lokalnej komórki Gestapo. Tym bardziej że Polskie Państwo Podziemne zwalczało takie incydenty i gdyby nie sami Niemcy to wcześniej czy później któraś z komórek likwidacyjnych ZWZ/AK by załatwiła temat. Za kolaborację z okupantem była tylko jedna kara- kula w łeb!



Sąd który skazał Pileckiego był sowiecki bo wszyscy ludzie tam pracujący ( UB, IW , sądy i prokuratura były z sowieckiego nadania i pod sowieckim nadzorem). Jesteś głupcem skoro to negujesz....umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
I właśnie dlatego trzeba podziękować panom z PiS...
Już na zawsze.umiech


A w zamian co?


W zamian normalność...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 19:13  
Cytuj
PZP2 szaleje na forum!

Trzy odpowiedzi:

CYTAT
- jakby opluł nieambasadora to byś o tym nie wiedział;

- ty nie rozumiesz co czytasz, prawda? "Oskarżył też ochroniarza polskiej placówki dyplomatycznej, że ten użył wobec niego pogardliwego określenia "Żyda". Jakie to było określenie? Z tego co napisałeś nie wynika jakiego słowa użył ochroniarz;

- trudno powiedzieć jaką karę poniesie, ale zakładam, że na forum jest mnóstwo specjalistów od izraelskiego prawa karnego, więc zaraz ktoś podrzuci odpowiedź.

Z ciekawości zapytam: Jaki wymiar kary jest przewidziany w Polsce za oplucie drugiej osoby?





Zdradzisz nam w której szkole ponadgimnazjalnej pobierałeś nauki? Bo chyba nie jesteś przed?

Za oplucie jako wyraz rasizmu narodowego (Polak! Polak!) akredytowanego przedstawiciela RP na zagranicznej placówce dyplomatycznej (samochód ze znakami) można dostać w zasadzie w ryj smiech2 Zazwyczaj stosuje się w odpowiedzi na notę dyplomatyczną (w tym wypadku wystąpiono już do prokuratury co w/g mnie jest głupotą) ubolewanie z wyrazami potępienia i ubolewania za zaistniały fakt zachowania swojego obywatela który działał z osobistych pobudek.

Już samo to ze powiedział ze ochrona placówki go "nazwała" Żydem wskazuje na probe wciągnięcia mediów US, gdzie raczej nie wolno publicznie zwracać się do kogoś żydowskiego pochodzenia, chyba ze ta osoba pierwsza ogłosi ten stan per Zyd. To takie tabu politycznej poprawności wśród gojów. Wszystkich innych można zapytać na przykład; czy jesteś Polakiem?. Ale powiedzenie komuś Polak po angielsku to już może skończyć się sądem, bo jest to związane z rasistowskim żartem o odpowiedzi Polaka prostego emigranta odnośnie swego pochodzenia. Krzyczał na Ambasadora Polak! Polak! przy opluciu - nic dziwnego ze broni się w te klimaty bo to już czysty rasizm. Zachowania rasistowskie są mocno karalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 22:18  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Prawda jest taka że nienawidziliśmy ich po równo i Szwabów i Ruskich."

Tak bardzo, że ONR jeździ z polskimi flagami na spędy ku czci SS-manów.


"A wyszliśmy na tym tak że najpierw przez 5 lat hitlerowcy nas systematycznie eliminowali a później sowiecka dzicz dokończyła dzieła."

Hitlerowcy eliminowali, a sowiecka dzicz podporządkowała. Ale nie dokończyła dzieła, bo inaczej byśmy nie rozmawiali.


"Brat przyrodni redaktora Michnika jako sędzia wojskowy również miał w tym udział , ale jak zapewne wiesz są na tym świecie ludzie nietykalni."

Co to znaczy nietykalni?


"W tej formacji służyło wielu Ślązaków i Kaszubów , którzy nie do końca czuli się ubermenchen.."

???


"Ile tysięcy członków ONR przeszło do NOR? Ile milionów Polaków ich popierało? Jak długo istniał NOR? I jak skończyli ludzie go tworzący?"

Nie mam pojęcia. Faktem jest, że chyba jedyną polską organizacją otwarcie kolaborującą z Niemcami utworzyli ludzie wywodzący się z ONR-u.

Jak długo? Krótko.

Jak skończyli? Kula w łeb.

Ale zawsze znajdą się przygłupy, które będą opowiadać, że kolaboracja z Hitlerem to byłby dobry pomysł.


"To że Niemcy utworzyli z garstki szumowin marginalną i nic nie znaczącą organizację ( tak samo jak Goralenvolk) nie znaczy dosłownie nic."

?

To, że te szumowiny wywodziły się z ONR to już coś znaczy.


"Jak sobie wyobrażasz samowolne plądrowanie żydowskich sklepów w Warszawie?"

Znowu ci się pie...li we łbie. Nic takiego sobie nie wyobrażam. Jestem przekonany, że kolaboracyjny NOR (wywodzący się z ONR) współpracował z Niemcami i prawdopodobnie wykonywał ich rozkazy, ewentualnie miał ich pozwolenie na przeprowadzenie pogromu.


"Sąd który skazał Pileckiego był sowiecki bo wszyscy ludzie tam pracujący ( UB, IW , sądy i prokuratura były z sowieckiego nadania i pod sowieckim nadzorem). Jesteś głupcem skoro to negujesz..."

Nic nie neguję. To ty w swej mądrości nie rozumiesz co napisałem.

Pisałeś o kacapach. Napisałem, że oprócz kacapów byli tam też AK-owcy i Żydzi.

Ale umówmy się, że kacapy, rękami BYŁYCH AK-owców i Żydów załatwili Pileckiego.

W sumie Słownik SJP podaje 2 znaczenia słowa kacap. Jedno pasuje do ciebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 23:01  
Cytuj
Nadbereżny ma nosie nasze miasto. dla niego nic się nie liczy tylko partia pisiorów i jej guru Jarek. W jego programie było coś o rodzinie..., że niby najważniejsza....To dlaczego wykorzystuje żonę i zostawiają dzieci mam nadzieję, że pod dobrą opieką i rozwieszają podobizny pisiorów po Przedzęlu pewnie okolicy? Teraz gorący okres i na 100% dostał wytyczne z góry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 23:04  
Cytuj
???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 23:31  
Cytuj
@art2deco

Art Tu Deco czyli Skutki braku klasycznego wykształcenia.

Poczynając od teorii ewolucji poprzez dystopię poznawczą po 75 %.

Ustęp ten sam co zwykle.


"Za oplucie jako wyraz rasizmu narodowego"

Nie ma czegoś takiego jak rasizm narodowy.

To pojęcie, które wymyśliła sobie art2deco. Podobnie jak połowę rzeczy o których pisze.

Jest rasizm i jest nacjonalizm.

Art2deco kocha nacjonalistów więc nie może pisać, że jakiś nacjonalista opluł polskiego ambasadora. No nie brzmi to dobrze.

Z kolei sugerowanie, że Żydzi należą do innej rasy to śliski temat. Jezus i Maryja to jakaś inna rasa?


No to art2deco w swej mądrości wymyśliła sobie rasizm narodowy.

zaklopotany


"można dostać w zasadzie w ryj"

Tak się w zasadzie rozwiązuje podobne problemy w każdy weekend w Polsce i zapewne w wielu innych krajach.


"Już samo to ze powiedział ze ochrona placówki go "nazwała" Żydem wskazuje na probe wciągnięcia mediów US"

Równie dobrze może wskazywać na to, że wiosna będzie krótka, a lato gorące.

"Żyd" w USA i "Żyd" w Izraelu to nie to samo.

Patrz Polak i Polack.

Plus tak naprawdę nie wiadomo jakiego słowa użył ochroniarz.

"gdzie raczej nie wolno publicznie zwracać się do kogoś żydowskiego pochodzenia"

To prawda. Należy też paść na kolana i siedmiokrotnie dotknąć czołem ziemi. Do Żydów w USA wolno się zwracać tylko w sytuacji, gdy w pomieszczeniu są maksimum 3 osoby i dopiero godzinę po zachodzie słońca.

"To takie tabu politycznej poprawności wśród gojów. Wszystkich innych można zapytać na przykład; czy jesteś Polakiem?"

Zwłaszcza Meksykanów. Uwielbiają odpowiadać na pytanie: czy jesteś Polakiem?

Nie wiesz o czym piszesz art2deco.

Tabu dotyczy religii. W USA pytanie o wyznawaną religię jest uważane za niegrzeczne, ponieważ kwestia wyznania jest uważana za sprawę prywatną.

Pytanie o narodowość to w zasadzie pytanie "Skąd jesteś?" i w większości przypadków jest chyba dosyć neutralne. I możesz pytać czy ktoś jest Polakiem albo Izraelczykiem. Ale jeśli kogoś nie znasz zbyt dobrze to raczej nie pytasz: jesteś katolikiem?


"Krzyczał na Ambasadora Polak! Polak! przy opluciu - nic dziwnego ze broni się w te klimaty bo to już czysty rasizm."

Fakt. Bo wiadomo, że wszyscy Polacy należą do rasy polskiej.

Ciekawostka: po wpisania w google "rasa polska" wyskakują głównie krowy i psy, rzadziej świnie i kozy. Utożsamiasz się rasowo z którąś z tych grup art2deco?

Podoba mi się wyrażenie "Krzyczał na Ambasadora Polak! Polak! przy opluciu".

Art2deco - my tu nie mówimy o rasizmie tylko o nacjonalizmie. A przecież wiadomo, że nacjonalizm jest dobry. To nie rozumiem o co chodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 06:27  
Cytuj
no po co tyle tej paszy dla leszczy spi na jeden antypolski temat, wystarczyło tyle:

CYTAT
A przecież wiadomo, że nacjonalizm jest dobry. To nie rozumiem o co chodzi.



bez utwierdzenia mnie w niezłomnej już opinii o twoim dysonansie poznawczym ok (Brawo Art!) zaatakował przedstawiciela narodu polskiego, dyplomatę, podkreślał to, zwykły rasizm na tle narodowym, podobno człowiek wykształcony?

tego nie da się obronić leszczu wykrzyknik brzmisz jak Sławomir Nitras z klubu PO-KO, pieprzy żeby pieprzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
Nadbereżny ma nosie nasze miasto. dla niego nic się nie liczy tylko partia pisiorów i jej guru Jarek. W jego programie było coś o rodzinie..., że niby najważniejsza....To dlaczego wykorzystuje żonę i zostawiają dzieci mam nadzieję, że pod dobrą opieką i rozwieszają podobizny pisiorów po Przedzęlu pewnie okolicy? Teraz gorący okres i na 100% dostał wytyczne z góry.


O co Ci chodzi?:szok: zaklopotany

CYTAT
W zamian normalność.


Edo - ale na kogo proponujesz głosować.umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 11:33  
Cytuj
@cdn..

"no po co tyle tej paszy dla leszczy"

Zastanawiam się dlaczego ty i art2deco zawsze piszecie o paszy.

Pasza jest dla bydła.

W sumie te wasze poklejone na siłę, nielogiczne, tendencyjne wrzutki mogą sugerować, że nie macie zbyt dużego szacunku dla waszych odbiorców.


"bez utwierdzenia mnie w niezłomnej już opinii o twoim dysonansie poznawczym ok (Brawo Art!) "

Zastanów się ile interesuje mnie opinia kolesia, który sam o sobie pisał "jestem normalny, bo potrafię kontrolować". Co ty musisz kontrolować cdn..? Bo większość twoich postów jest o gejach.

Art2deco nie pisała o dysonansie poznawczym. Ona pisała o dystopii poznawczej. Ja pisałem o dysonansie poznawczym. Brawo ja.


"zwykły rasizm na tle narodowym"

Nie ma czegoś takiego jak "rasizm na tle narodowym".

Jest np. dyskryminacja na tle narodowościowym.

Ale dla cdn.. dyskryminacja na tle narodowościowym to chyba nic złego, więc usilnie próbuje w to wplątać rasizm.


PS. Ja mam wrażenie, że cdn.. nie wie co to jest dysonans poznawczy. Spróbuję wytłumaczyć. Dysonans poznawczy jest wtedy, gdy EdoZChabzin ogląda zdjęcia ze spędu ku czci SS-manów i musi potem napisać, że Polacy na zdjęciach to prawdziwi patrioci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Nadbereżny ma nosie nasze miasto. dla niego nic się nie liczy tylko partia pisiorów i jej guru Jarek. W jego programie było coś o rodzinie..., że niby najważniejsza....To dlaczego wykorzystuje żonę i zostawiają dzieci mam nadzieję, że pod dobrą opieką i rozwieszają podobizny pisiorów po Przedzęlu pewnie okolicy? Teraz gorący okres i na 100% dostał wytyczne z góry.


O co Ci chodzi?:szok: zaklopotany
i
CYTAT
W zamian normalność.

t
I jak zwykle odezwał się ten co najwięcej do powiedzenia. To ty jesteś zaklopotany
Chodzi o to, że przekłada partie ponad rodzinę, którą tak zasłaniał się w swojej kampanii. Nie dość, że dzieci zostawia pod opieką innych to jeszcze wykorzystuje żonę w imię partii i naczelnika jarka. To ma być według ciebie ta dbałość o rodzinę? Nie wystarczy pobudować place zabaw zadłużając miasto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 13:33  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 14:51  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"Prawda jest taka że nienawidziliśmy ich po równo i Szwabów i Ruskich."

Tak bardzo, że ONR jeździ z polskimi flagami na spędy ku czci SS-manów.


"A wyszliśmy na tym tak że najpierw przez 5 lat hitlerowcy nas systematycznie eliminowali a później sowiecka dzicz dokończyła dzieła."

Hitlerowcy eliminowali, a sowiecka dzicz podporządkowała. Ale nie dokończyła dzieła, bo inaczej byśmy nie rozmawiali.


"Brat przyrodni redaktora Michnika jako sędzia wojskowy również miał w tym udział , ale jak zapewne wiesz są na tym świecie ludzie nietykalni."

Co to znaczy nietykalni?


"W tej formacji służyło wielu Ślązaków i Kaszubów , którzy nie do końca czuli się ubermenchen.."

???


"Ile tysięcy członków ONR przeszło do NOR? Ile milionów Polaków ich popierało? Jak długo istniał NOR? I jak skończyli ludzie go tworzący?"

Nie mam pojęcia. Faktem jest, że chyba jedyną polską organizacją otwarcie kolaborującą z Niemcami utworzyli ludzie wywodzący się z ONR-u.

Jak długo? Krótko.

Jak skończyli? Kula w łeb.

Ale zawsze znajdą się przygłupy, które będą opowiadać, że kolaboracja z Hitlerem to byłby dobry pomysł.


"To że Niemcy utworzyli z garstki szumowin marginalną i nic nie znaczącą organizację ( tak samo jak Goralenvolk) nie znaczy dosłownie nic."

?

To, że te szumowiny wywodziły się z ONR to już coś znaczy.


"Jak sobie wyobrażasz samowolne plądrowanie żydowskich sklepów w Warszawie?"

Znowu ci się pie...li we łbie. Nic takiego sobie nie wyobrażam. Jestem przekonany, że kolaboracyjny NOR (wywodzący się z ONR) współpracował z Niemcami i prawdopodobnie wykonywał ich rozkazy, ewentualnie miał ich pozwolenie na przeprowadzenie pogromu.


"Sąd który skazał Pileckiego był sowiecki bo wszyscy ludzie tam pracujący ( UB, IW , sądy i prokuratura były z sowieckiego nadania i pod sowieckim nadzorem). Jesteś głupcem skoro to negujesz..."

Nic nie neguję. To ty w swej mądrości nie rozumiesz co napisałem.

Pisałeś o kacapach. Napisałem, że oprócz kacapów byli tam też AK-owcy i Żydzi.

Ale umówmy się, że kacapy, rękami BYŁYCH AK-owców i Żydów załatwili Pileckiego.

W sumie Słownik SJP podaje 2 znaczenia słowa kacap. Jedno pasuje do ciebie.


Po kolei szurnięty dziadku.


ONR , Narodowe Siły Zbrojne i całe podziemie związane z narodowcami zapisało piękną kartę w historii walki z niemieckim okupantem. To że wśród nich znalazł się margines zdrajców i degeneratów nie obciąża całego ruchu narodowego.
Tak samo jak w AK znaleźli się ludzie którzy wykorzystując mundur dopuścili się czasem nawet zbrodni na ludności cywilnej. Co w żaden sposób nie wpływa na ocenę Armii Krajowej jako całości. O partyzantce komunistycznej AL/GL szkoda pisać bo była to zwykła bandyterka a po drugie komunistyczna agentura. I później te łobuzy stały się po wojnie zbrojnym ramieniem PPR...
Kolaboracja z Niemcami była przez Polskie Państwo Podziemne bezwzględnie zwalczana. Owszem byli ludzie którzy współpracowali z hitlerowcami ale był to margines.
Według mnie możliwa była współpraca z Hitlerem przed wybuchem II wojny światowej. A przynajmniej spełnienie tych jego oczekiwań ( oddanie Gdańska , linia eksterytorialna do Prus Wschodnich itp.) Byleby się od nas odjebał. Tak jak pisałem wcześniej Węgrzy będąc w sojuszu z III Rzeszą do 1944 nie ponieśli więcej strat niż my . Zatem jest tematem do rozważań czy było warto?umiech
Po kampanii wrześniowej , po Palmirach akcji AB temat ewentualnej współpracy nie miał racji bytu. Czy coś jest dla ciebie niezrozumiałe Szwabie ze Szwabii?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 15:45  
Cytuj
PZP2 czy zgłosiłeś już swoje przemyślenia? Brzmi po twojej linii? cool girl

http://www.nigdywiecej.org/en/

PS
Pasza w młodzieżowym slangu nie określa bydła spi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2019r. 19:27  
Cytuj
@EdoZChabzin

"ONR , Narodowe Siły Zbrojne i całe podziemie związane z narodowcami zapisało piękną kartę w historii walki z niemieckim okupantem."

Na pewno. Wrzuć jakieś linki. Chętnie poczytam.

"To że wśród nich znalazł się margines zdrajców i degeneratów nie obciąża całego ruchu narodowego."

Oczywiście. Ja tylko piszę, że kolaboranci z NOR wyszli z ONR. Podobnie jak Bolesław Piasecki, przywódca Ruchu Narodowo-Radykalnego "Falanga", w latach 1971-1979 członek Rady Państwa.



"Według mnie możliwa była współpraca z Hitlerem przed wybuchem II wojny światowej. A przynajmniej spełnienie tych jego oczekiwań ( oddanie Gdańska , linia eksterytorialna do Prus Wschodnich itp.) Byleby się od nas odjebał."

Cóż za wybitna analiza.

Wychodzi na to, że gdybyśmy spełnili oczekiwania Hitlera to by się od nas odj...ał.

Cóż za wybitny umysł.

O II Wojnie Światowej słyszałeś?



"Tak jak pisałem wcześniej Węgrzy będąc w sojuszu z III Rzeszą do 1944 nie ponieśli więcej strat niż my . Zatem jest tematem do rozważań czy było warto?"


Może i Węgrzy nie byli Aryjczykami, ale nie byli też Słowianami.

A Słowianie byli dla Hitlera podludźmi.


Dla Hitlera Polak/Słowianin nie różnił się jakoś wybitnie od Żyda, Cygana, geja, świadka Jehowy, umysłowo chorego czy komunisty.

Ale Węgier to klasa sama w sobie.

W czasach gdy południowa część Polski była częścią Austro-Węgier, inna część Polski była częścią Prus (Niemiec? Nie wiem w którym roku Prusy stały się Niemcami).

Węgrzy to dla Niemców zupełnie coś innego niż Polacy.


Ja uwielbiam te bajki o tym, że Polak-Węgier dwa bratanki, ale może gdyby Węgry nie pomagały Niemcom to te nasze straty nie byłyby tak wielkie?



"Po kampanii wrześniowej , po Palmirach akcji AB temat ewentualnej współpracy nie miał racji bytu. Czy coś jest dla ciebie niezrozumiałe Szwabie ze Szwabii?"

Wszystko rozumiem. Po kampanii wrześniowej, po Palmirach część ONR zdecydowała, że kolaboracja z Niemcami to jest jednak to co tygrysy lubią najbardziej.

Ja to wszystko rozumiem. Ty czegoś nie rozumiesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 728 729 730 731 732 733 734 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »