NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 708 709 710 711 712 713 714 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Marz 2019r. 12:02  
Cytuj
Masz sporo racji co do popularności pseudoliteratury od Masy ( zresztą tak samo jak filmy Patryka Vegi) ale subiektywnie stwierdzam że nic godnego uwagi w książkach księdza Bonieckiego nie odnalazłem. Być może jestem do niego uprzedzony ze względu na filozofię " Kościoła otwartego" , którą on wyznaje , niemniej tego się trzymam...umiech
Z drugiej strony skąd młodzi ludzie oglądający Warsaw Shore czy wcześniej Big Brothera mieli czerpać wzorce? Ludzie wychowani na takiej tandecie są skażeni kulturą najniższych lotów. I stąd właśnie jest jak jest.

Wywiad kosmity z debilem masz tu:

https://www.youtube.com/watch?v=0wuPg9D5vw0

Być może mam specyficzne poczucie humoru ( a na głupca silącego się na mędrca reaguję alergicznie) dla mnie ten wywiad był od pierwszej do ostatniej sekundy zabawny. Szkoda że "redaktor Wątły " przeprowadził go na stojąco bo odniosłem wrażenie że miał ochotę robić za podnóżek bądź za leśnego ssaka ( w pozycji klęczącej rzecz jasna!).



Akurat jeżeli chodzi o pisanie prawdy historycznej to pismaki z lewej strony zachowują się jak zaprzańcy. Nie twierdzę że jako Naród byliśmy bez skazy , ale który był? Kłamstwa Grossa powielane w TVN spowodowały że wielu uwierzyło jego wersję o " pogromie w Jedwabnem". Władysław Pasikowski pięknie wpisał się w tą narrację tworząc arcydzieło w postaci " Pokłosia". Obejrzałem tego gniota ale ledwo wytrzymałem do końca. I właśnie w ten sposób cała ta lewicowo-liberalna strona robi nam wodę z mózgu. Stawiają nas w roli sprawców na równi narodem niemieckim - przecież to absurd! Jeżeli ktoś z rodziny Pasikowskiego czy Stuhra był niemieckim kolaborantem to ok , z mojej z tego co wiem nikt volkslisty nie podpisał . I nie czuję się współwinnym tragedii narodu żydowskiego w najmniejszym stopniu.


Obejrzyj sobie to bobku :
https://www.youtube.com/watch?v=rGGhoA94uW4&t=928s

Wykorzystaj szansę żeby zweryfikować fakty ( nie mylić z Faktami TVN) . Od nich się tego nie dowiesz.umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2019r. 12:02  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Marz 2019r. 21:42  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 08:16  
Cytuj
Nie rozumiem co cie tak Edzio dziwi? Na takich tematach w Polsce robi się pieniądze. Nie jedna kariera i nie jeden majątek powstał na "Smoleńsku". Wtedy też lemingopedia coś pisała?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 08:52  
Cytuj

Deficyt może zbliżyć się do niebezpiecznej granicy. Grożą poważne konsekwencje



https://www.money.pl/gospodarka/deficyt-moze-zblizyc-sie-do-niebezpiecznej-granicy-groza-powazne-konsekwencje-6362820057380481a.html

800 milionów poniżej zera. Kasa się skończyła a tyle jeszcze obietnic do realizacji.

No ale typowy Mirek wyborca PiS takimi pierdołami sobie głowy nie zaprząta.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 09:29  
Cytuj
CYTAT

Deficyt może zbliżyć się do niebezpiecznej granicy. Grożą poważne konsekwencje



https://www.money.pl/gospodarka/deficyt-moze-zblizyc-sie-do-niebezpiecznej-granicy-groza-powazne-konsekwencje-6362820057380481a.html

800 milionów poniżej zera. Kasa się skończyła a tyle jeszcze obietnic do realizacji.

No ale typowy Mirek wyborca PiS takimi pierdołami sobie głowy nie zaprząta.


Pamiętam Andrzejku wiele twoich postów z lat rządów koalicji oszustów z gumofilcami niemniej nie pamiętam żebyś bił na alarm kiedy za poprzedników deficyt sektora finansów publicznych wynosił ponad 6% PKB. Jest poza wszelką dyskusją że jakiekolwiek zadłużanie państwa jest szkodliwe , ale sam pomyśl jak się ma 3% ( o ile tyle będzie) do tych 6% ? Moim skromnym zdaniem różnica jest diametralna...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Nie rozumiem co cie tak Edzio dziwi? Na takich tematach w Polsce robi się pieniądze. Nie jedna kariera i nie jeden majątek powstał na "Smoleńsku". Wtedy też lemingopedia coś pisała?


Nie wiem co pisała wówczas lemingopedia , niemniej pamiętam posty twoje i twojego przyjaciela figlarza. No wiesz ten co ma metr sześćdziesiąt wzrostu i był w tamtym czasie modem. Otóż pisaliście o grze na trumnach i wykorzystywaniu śmierci do partykularnych interesów. Cieszy mnie zatem że przynajmniej tym razem nie udajesz fałszywego oburzenia...umiech


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2318043248407095&id=1645735358971224&ref=opera_for_android_speed_dial

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 10:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie rozumiem co cie tak Edzio dziwi? Na takich tematach w Polsce robi się pieniądze. Nie jedna kariera i nie jeden majątek powstał na "Smoleńsku". Wtedy też lemingopedia coś pisała?


Nie wiem co pisała wówczas lemingopedia , niemniej pamiętam posty twoje i twojego przyjaciela figlarza. No wiesz ten co ma metr sześćdziesiąt wzrostu i był w tamtym czasie modem. Otóż pisaliście o grze na trumnach i wykorzystywaniu śmierci do partykularnych interesów. Cieszy mnie zatem że przynajmniej tym razem nie udajesz fałszywego oburzenia...umiech


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2318043248407095&id=1645735358971224&ref=opera_for_android_speed_dial


Teraz fałszywie oburza się lemingopedia i osoby to udostępniające umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Deficyt może zbliżyć się do niebezpiecznej granicy. Grożą poważne konsekwencje



https://www.money.pl/gospodarka/deficyt-moze-zblizyc-sie-do-niebezpiecznej-granicy-groza-powazne-konsekwencje-6362820057380481a.html

800 milionów poniżej zera. Kasa się skończyła a tyle jeszcze obietnic do realizacji.

No ale typowy Mirek wyborca PiS takimi pierdołami sobie głowy nie zaprząta.


Pamiętam Andrzejku wiele twoich postów z lat rządów koalicji oszustów z gumofilcami niemniej nie pamiętam żebyś bił na alarm kiedy za poprzedników deficyt sektora finansów publicznych wynosił ponad 6% PKB. Jest poza wszelką dyskusją że jakiekolwiek zadłużanie państwa jest szkodliwe , ale sam pomyśl jak się ma 3% ( o ile tyle będzie) do tych 6% ? Moim skromnym zdaniem różnica jest diametralna...umiech


Też pamiętam wiele moich postów ale nie pamiętam bym chwalił zadłużanie kraju. Pamiętasz to cytuj.

Nie pamiętam by wtedy Tusk, który był premierem mówił że ma kasę w budżecie na budowanie socjalizmu ale zapominał dodawać że z kredytu umiech

Morawiecki i Kaczyński rozdają nie swoje a nawet nie podatników. Rozdają pieniądze z kredytu. Widzisz różnice?

PS. Wystarczy nie kraść umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 11:39  
Cytuj
Tym bardziej trzeba docenić szczerość Morawieckiego , który bez ściemy przyznał że nie ma pieniędzy na tą całą piątkę Kaczyńskiego i trzeba będzie zwiększyć deficyt. Jest to jak pisałeś socjalistyczne i moim zdaniem błędne podejście do sprawy. Niemniej przynajmniej powiedział to bez ogródek...umiech

Jak zapewne się domyślasz deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 6% ( za rządów koalicji oszustów z gumofilcami) również był finansowany na kredyt. Tusk z racji bycia rudym zakłamanym sukinsynem po prostu o takich rzeczach nie wspominał. Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem. Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć co gorsze...smiech2

Mam cichą nadzieję że po jesiennych wyborach parlamentarnych dojdą do głosu ludzie , którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z dalszego zadłużenia państwa. Może wtedy się skończy ten koszmar. Oby tylko nie wygrało POKO , bo nie dość że nic nie zrobią to jeszcze przyjdzie światowy kryzys. I znowu zostaniemy objęci nadzorem ze strony KE...umiech
I będziecie sobie powtarzać że chcieli dobrze ale przez światowy kryzys nie wyszło...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 11:50  
Cytuj
CYTAT
Tym bardziej trzeba docenić szczerość Morawieckiego , który bez ściemy przyznał że nie ma pieniędzy na tą całą piątkę Kaczyńskiego i trzeba będzie zwiększyć deficyt. Jest to jak pisałeś socjalistyczne i moim zdaniem błędne podejście do sprawy. Niemniej przynajmniej powiedział to bez ogródek...umiech


Mirki i tak zagłosują po 500+ dają umiech Ja jednak ciągle wierzę w Polaków i mam nadzieje, że wybory wygrają mądrzejsi. Że raz na zawsze zapomnimy o socjalizmie.

CYTAT
Jak zapewne się domyślasz deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 6% ( za rządów koalicji oszustów z gumofilcami) również był finansowany na kredyt. Tusk z racji bycia rudym zakłamanym sukinsynem po prostu o takich rzeczach nie wspominał. Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem. Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć co gorsze...smiech2


Tak, nawet wiem to na 100% dlatego uważam, że nie ma żadnej dobrej zmiany. Zmieniły się tylko świnie przy korycie. Zadłużanie trwa nadal.

"Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem." możesz coś więcej? Jaki to większy rozmach był w socjalu za Tuska?

CYTAT
Mam cichą nadzieję że po jesiennych wyborach parlamentarnych dojdą do głosu ludzie , którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z dalszego zadłużenia państwa. Może wtedy się skończy ten koszmar. Oby tylko nie wygrało POKO , bo nie dość że nic nie zrobią to jeszcze przyjdzie światowy kryzys. I znowu zostaniemy objęci nadzorem ze strony KE...umiech
I będziecie sobie powtarzać że chcieli dobrze ale przez światowy kryzys nie wyszło...smiech2


No i tu się zgadzamy. Oby ludzie mądrze wybrali i socjalistów wyrzucili na śmietnik historii.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 11:58  
Cytuj
CYTAT

Jak zapewne się domyślasz deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 6% ( za rządów koalicji oszustów z gumofilcami) również był finansowany na kredyt. Tusk z racji bycia rudym zakłamanym sukinsynem po prostu o takich rzeczach nie wspominał. Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem. Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć co gorsze...smiech2



Po prostu wyprzedawał co się da za bezcen.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 12:11  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 13:36  
Cytuj
Obrazek


Czy Mirki wiedzą skąd jest finansowany socjalizm?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 14:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tym bardziej trzeba docenić szczerość Morawieckiego , który bez ściemy przyznał że nie ma pieniędzy na tą całą piątkę Kaczyńskiego i trzeba będzie zwiększyć deficyt. Jest to jak pisałeś socjalistyczne i moim zdaniem błędne podejście do sprawy. Niemniej przynajmniej powiedział to bez ogródek...umiech


Mirki i tak zagłosują po 500+ dają umiech Ja jednak ciągle wierzę w Polaków i mam nadzieje, że wybory wygrają mądrzejsi. Że raz na zawsze zapomnimy o socjalizmie.

CYTAT
Jak zapewne się domyślasz deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 6% ( za rządów koalicji oszustów z gumofilcami) również był finansowany na kredyt. Tusk z racji bycia rudym zakłamanym sukinsynem po prostu o takich rzeczach nie wspominał. Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem. Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć co gorsze...smiech2


Tak, nawet wiem to na 100% dlatego uważam, że nie ma żadnej dobrej zmiany. Zmieniły się tylko świnie przy korycie. Zadłużanie trwa nadal.

"Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem." możesz coś więcej? Jaki to większy rozmach był w socjalu za Tuska?

CYTAT
Mam cichą nadzieję że po jesiennych wyborach parlamentarnych dojdą do głosu ludzie , którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z dalszego zadłużenia państwa. Może wtedy się skończy ten koszmar. Oby tylko nie wygrało POKO , bo nie dość że nic nie zrobią to jeszcze przyjdzie światowy kryzys. I znowu zostaniemy objęci nadzorem ze strony KE...umiech
I będziecie sobie powtarzać że chcieli dobrze ale przez światowy kryzys nie wyszło...smiech2


No i tu się zgadzamy. Oby ludzie mądrze wybrali i socjalistów wyrzucili na śmietnik historii.



Dotknąłeś fundamentalnej kwestii. Skoro za PO nie było 500+ to gdzie się podziewały pieniądze? Deficyt był znacznie wyższy mimo braku ogromnych programów socjalnych. Zatem gdzie szły te pieniądze skoro ani u ludzi ani w budżecie ich nie było?smiech2

I tu dochodzimy do sedna sprawy...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 14:35  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Tym bardziej trzeba docenić szczerość Morawieckiego , który bez ściemy przyznał że nie ma pieniędzy na tą całą piątkę Kaczyńskiego i trzeba będzie zwiększyć deficyt. Jest to jak pisałeś socjalistyczne i moim zdaniem błędne podejście do sprawy. Niemniej przynajmniej powiedział to bez ogródek...umiech


Mirki i tak zagłosują po 500+ dają umiech Ja jednak ciągle wierzę w Polaków i mam nadzieje, że wybory wygrają mądrzejsi. Że raz na zawsze zapomnimy o socjalizmie.

CYTAT
Jak zapewne się domyślasz deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 6% ( za rządów koalicji oszustów z gumofilcami) również był finansowany na kredyt. Tusk z racji bycia rudym zakłamanym sukinsynem po prostu o takich rzeczach nie wspominał. Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem. Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć co gorsze...smiech2


Tak, nawet wiem to na 100% dlatego uważam, że nie ma żadnej dobrej zmiany. Zmieniły się tylko świnie przy korycie. Zadłużanie trwa nadal.

"Fundował nam socjalizm po cichu . Na dodatek robił to z większym rozmachem." możesz coś więcej? Jaki to większy rozmach był w socjalu za Tuska?

CYTAT
Mam cichą nadzieję że po jesiennych wyborach parlamentarnych dojdą do głosu ludzie , którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z dalszego zadłużenia państwa. Może wtedy się skończy ten koszmar. Oby tylko nie wygrało POKO , bo nie dość że nic nie zrobią to jeszcze przyjdzie światowy kryzys. I znowu zostaniemy objęci nadzorem ze strony KE...umiech
I będziecie sobie powtarzać że chcieli dobrze ale przez światowy kryzys nie wyszło...smiech2


No i tu się zgadzamy. Oby ludzie mądrze wybrali i socjalistów wyrzucili na śmietnik historii.



Dotknąłeś fundamentalnej kwestii. Skoro za PO nie było 500+ to gdzie się podziewały pieniądze? Deficyt był znacznie wyższy mimo braku ogromnych programów socjalnych. Zatem gdzie szły te pieniądze skoro ani u ludzi ani w budżecie ich nie było?smiech2

I tu dochodzimy do sedna sprawy...umiech


Edzio a gdzie wg. ciebie były? Jaka jest twoja teoria?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Tyle samo co Kaczyński umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 14:45  
Cytuj
CYTAT

Dotknąłeś fundamentalnej kwestii. Skoro za PO nie było 500+ to gdzie się podziewały pieniądze? Deficyt był znacznie wyższy mimo braku ogromnych programów socjalnych. Zatem gdzie szły te pieniądze skoro ani u ludzi ani w budżecie ich nie było?smiech2

I tu dochodzimy do sedna sprawy...umiech


Hmm... może pomyśl o Państwie jak o swoim gospodarstwie domowym. Pojawiają się w nim nowe aktywa, więcej środków - starcza Ci na coraz więcej - ale czy to napewno dlatego, że wcześniej pieniądze szły na lewo czy może dlatego, że masz ich coraz więcej i stać Cię na więcej?

W budżecie też jest coraz więcej - od 1996 Polski budżet z oku na rok jest coraz większy.

Fakt, że dochody Państwa z podatku VAT są coraz większe jest nie tylko zasługą (ale w jakimś stopniu też) uszczelnienia podatku, ale tego, że Polacy konsumują na potęgę przez ostatnie lata. Zapytaj każdego kto pracuje w handlu - pytanie jak długo to potrwa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:06  
Cytuj
CYTAT
Dotknąłeś (Andrzejku - przyp.) fundamentalnej kwestii. Skoro za PO nie było 500+ to gdzie się podziały pieniądze? Deficyt był znacznie wyższy mimo braku ogromnych programów socjalnych. Zatem gdzie szły te pieniądze skoro ani u ludzi ani w budżecie ich nie było? smiech2


Jak to mądrzy ludzie mówią, podążaj za pieniądzem i znajdziesz człowieka - Andrzejek szuka na razie utraconych pieniędzy cool girl ale patrzy w złą strunę jezyk


Andrzejku, opory PiS przed dawaniem na pierwsze dziecko były więc budżetowo uzasadnione (logicznie też, za rok najwyżej trzy będziemy wiedzieli czy miało to jakikolwiek pozytywny wpływ na posiadanie przez hipsterów pierwszego dziecka hahaha, wtedy mam nadzieje zostanie wycofane). Niestety PiS uległ propagandzie KE która i tak by nie dała masom a obieca co tylko zechce. Schetyna już proponuje obniżenie podatków średnim+ firmom, to pewne że budżet się nie dopnie i 500+ na pierwsze dziecko wypadnie (nawet nie chce myśleć ile będzie kosztowało budżet 1000+ netto dla nauczycieli, w Polsce jest 500,000 nauczycieli :szok: , to niemożliwe).

Przeciez te 300 mld VAT-u dla oszustów i złodziei ktoś realnie stracił, no nie? Jak to odzyskać, najlepiej na obniżce podatków i podniesieniu wieku emerytalnego, FairPlay?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:10  
Cytuj
Teorię dla Mirków ze strony Art już mamy umiech

Edzio co ty o tym sądzisz, jaka jest twoja teoria?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:16  
Cytuj
Andrzejek nie może wybaczyć dawania ludziom odzyskanego przez PiS VAT. Tak miał od pierwszego dnia tego programu nasz urwis. Teraz nastąpi mantra anty-podatkowa (zgrabnie wymienił Muzyka na Playboya); jak będą mniejsze podatki to firmy więcej sprzedadzą spi

A kto kupi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek nie może wybaczyć dawania ludziom odzyskanego przez PiS VAT. Tak miał od pierwszego dnia tego programu nasz urwis. Teraz nastąpi mantra anty-podatkowa (zgrabnie wymienił Muzyka na Playboya); jak będą mniejsze podatki to firmy więcej sprzedadzą spi

A kto kupi?


Art, nie kompromituj się. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeśli ty nie płacisz podatków nie oznacza, że nikt ich nie płaci. Pieniądze nie biorą się z socjalu jak mogłoby się wydawać Mirkom, tylko z pracy.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Dotknąłeś fundamentalnej kwestii. Skoro za PO nie było 500+ to gdzie się podziewały pieniądze? Deficyt był znacznie wyższy mimo braku ogromnych programów socjalnych. Zatem gdzie szły te pieniądze skoro ani u ludzi ani w budżecie ich nie było?smiech2

I tu dochodzimy do sedna sprawy...umiech


Hmm... może pomyśl o Państwie jak o swoim gospodarstwie domowym. Pojawiają się w nim nowe aktywa, więcej środków - starcza Ci na coraz więcej - ale czy to napewno dlatego, że wcześniej pieniądze szły na lewo czy może dlatego, że masz ich coraz więcej i stać Cię na więcej?

W budżecie też jest coraz więcej - od 1996 Polski budżet z oku na rok jest coraz większy.

Fakt, że dochody Państwa z podatku VAT są coraz większe jest nie tylko zasługą (ale w jakimś stopniu też) uszczelnienia podatku, ale tego, że Polacy konsumują na potęgę przez ostatnie lata. Zapytaj każdego kto pracuje w handlu - pytanie jak długo to potrwa...



Wzrost PKB w skali roku może tłumaczyć w dużym skrócie " większy zasób pieniędzy". Niemniej nie do końca skoro ten wzrost uśredniając wychodzi średnio 3 może 4 % w skali roku w ciągu ostatnich 10 lat. Czyli z tego nie wyjdzie tyle żeby się to pokryło.
Wzrost ściągalności VAT to juz jest jakiś konkret. Tutaj rzeczywiście fiskus poczynił ogromny postęp. Pytanie czemu nie dało się tego wdrożyć wcześniej?umiech
Akurat fakt oddania ludziom pieniędzy i wywołanie w ten sposób ogromnego wzrostu konsumpcji to była celowa polityka Morawieckiego. Byli tacy ( np Balcerowicz czy Rostowski) którzy twierdzili że się nie da. Z tego co widać nie mieli racji...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 15:52  
Cytuj
CYTAT
Teorię dla Mirków ze strony Art już mamy umiech

Edzio co ty o tym sądzisz, jaka jest twoja teoria?


To proste Andrzejku. W rajach podatkowych znajduje się odpowiedź na twoje pytanie. umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Marz 2019r. 16:31  
Cytuj
Na myśl przychodzi genialna polityka PSL. Polskie szkółki drzewek owocowych zbudowały przemysł sadowniczy na Ukrainie a polscy sadownicy powszechnie zatrudniają Ukraińców do prac sadowniczych w kraju. Jak myślicie jak to się skończy dla naszych sadowników? Więcej dopłat,,, przecież wiedzieli ze Rosja nie będzie kupowała owoców u nas wiec domagają się od rządu żeby zmusili Rosję do kupowania, jednocześnie rozwijając sadownictwo na Ukrainie i w Rosji sic! zaklopotany Ale to dopiero początek upadku naszego rolnictwa. Jeżeli nie doprowadzimy do wymuszenia sprzedaży polskich produktów rolnych w zachodnich supermarketach na terytorium Polski nadchodzi totalna klapa (nieudana próba opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych od obrotu została storpedowana przez nasze niezawisłe sądy umiech ). Ale to dopiero początek biedy.


Według gazety South China Morning Post, Ukraina w ciągu kilku lat będzie największym zagranicznym producentem żywności dla Chin. Precedensy polegające na uprawie chińskiej żywności poza granicami Chin są już znane i od 2009 kraj ten wykorzystywał 2 miliony hektarów zagranicznej ziemi. Między innymi w Brazylii i w Argentynie. Tym razem mowa jednak o kolejnych 3 milionach hektarów, więc projekt jest bardzo duży.

Cała transakcja ma Chińczyków kosztować w sumie 2,6 miliarda dolarów. Ukraińskie media, a konkretnie Kyiv Post, nazywa to porozumienie "bezprecedensową inwestycją w ukraiński sektor rolny". Cała wyprodukowana tam żywność będzie wysyłana do Chin. To zastanawiające, dlaczego Chińczycy po prostu nie zakontraktowali dostaw żywności z Ukrainy tylko zamiast tego będą sami uprawiać ukraińskie czarnoziemy z okolicy Krymu. Wynajem ma obejmować aż 50 letni kres użytkowania gruntów. W pierwszej fazie przedsięwzięcie ma być realizowane przez państwowe przedsiębiorstwo Xinjiang Production and Construction. Wydzierżawione zostanie 100 tysięcy hektarów od ukraińskiego holdingu rolniczego KSG Agro.


Zapewne szybciej myślą od buractwa PSL-u o polskich chłopach którzy chcą żyć z dotacji w sytuacji gdy nie mają polskiego rynku a Export na bardzo chłonny rynek rosyjski i chiński sami zaoraliśmy. Kiedyś byliśmy na tamtych ziemiach spichlerzem Europy. Gdy się myśli tylko pod siebie, to potem robi się pod siebie i szuka interwencjonizmu państwowego. Andrzejku płace podatki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 708 709 710 711 712 713 714 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »