NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 689 690 691 692 693 694 695 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2019r. 20:59  
Cytuj
p.Edo masz może jakieś rzetelne info na temat energii geotermalnej? Wydajna ekonomicznie czy może szkane domy budują a pieniądze ludzkie wsiąkają jak krew w piach chytry

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2019r. 20:59  
Cytuj

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2019r. 23:05  
Cytuj
Jedyne rzetelne info nt geotermii w Toruniu to takie że Rydzyk ogrzewa z tego swoje imperium. A pamiętam wybitnych uczonych w TVN24 , którzy mówili że nie ma a nawet jak jest to za niska temperatura...umiech



Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 00:19  
Cytuj
Pan Tadeusz może w swoim raju podatkowym nawet pieniędzmi palić.
Istotą sprawy jest to czy jest to (czerpanie energii z gotermii) ekonomicznie racjonalne.

Za dużo polityki a za mało praktyki Edo. Tego typu argumenty sprzedają nam populistyczni politycy oraz propagandowe media z obu stron barykady. Argument taki może być wystarczający typowego Mirka wyborcy PIS albo Karyny zwolenniczki POprzedników.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 06:59  
Cytuj
Edzio sprytnie powiązałeś Owsiaka z Kaczyńskim że obaj kradną z tym że Owsiak robi to dla siebie a Kaczyński?....

Zapewne jest wielu, którzy uwierzą w taką narrację umiech Typowe Mirki przecież od kilku dni słyszą zapewnienia, że Kaczyński to najuczciwszy człowiek na Ziemi umiech Nie zmienia to faktu, że nie działa zgodnie z prawem a to jak długo to trwa i czy wszyscy o tym wiedzą jest tylko potwierdzeniem że Polska to państwo teoretyczne. Taka republika bananowa.

Co do ucisku na odbyt. Źle zrozumiałeś mój tekst. To o tobie było, ty lubisz to czuć co już wielokrotnie pisałeś. Przypomnij sobie swoje teksty że wolisz, że przyzwyczaiłeś się umiech

Dostałeś pytanie od @Progres i popłynąłeś bez sensu. Potwierdzasz, że pasuje ci takie państwo w którym podatnik jest okradany. Nie wiem czy jesteś głupi czy piszesz służbowo. Niech inni oceniają. Dla mnie przekaz jest jasny.

A co do irytacji, nie dziwię się tobie i innym funkcyjnym. Przecież taką pracę wkładacie w przekonanie Polaków w słuszność dobrej zmiany a tu ciągle trzeba tłumaczyć. umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 10:41  
Cytuj
Problemem nie jest że Edo odpowiedział bez sensu. Problemem jest to że odpowiada nie mając nic do powiedzenia.

"Nie znam się więc wypowiem się."

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 11:28  
Cytuj
CYTAT
Pan Tadeusz może w swoim raju podatkowym nawet pieniędzmi palić.
Istotą sprawy jest to czy jest to (czerpanie energii z gotermii) ekonomicznie racjonalne.

Za dużo polityki a za mało praktyki Edo. Tego typu argumenty sprzedają nam populistyczni politycy oraz propagandowe media z obu stron barykady. Argument taki może być wystarczający typowego Mirka wyborcy PIS albo Karyny zwolenniczki POprzedników.


Nie jestem kompetentny żeby wypowiadać się w kwestii opłacalności czerpania energii z geometrii. Wiem natomiast z całą pewnością że kilka lat temu kiedy Rydzyk zaczął robić odwierty , eksperci z tytułami naukowymi w TVN24 wręcz wyśmiewali pomysł. Pamiętam że bezwzględnie twierdzili że pod Toruniem nie ma źródeł geotermalnych.
A od kilku lat na terenie obiektów fundacji Lux Veritatis ( Rydzyk jak Owsiak czy Kaczyński- wszystko stoi na fundację smiech2 ) działa ogrzewanie ze źródeł geotermalnych. Czyli to Rydzyk miał rację a nie eksperci TVN. Nie wydaje mi się żeby ojciec Dyrektor pchał się w ten interes nie przewidując zyskowności inwestycji. Min za ten zmysł zasłużył na szacunek , jest to niemalże wizjoner. Wiem że jest osobą kontrowersyjną , sam uważam że nie wszystkie jego interesy są czyste. Niemniej za to co robi , zasłużył na uznanie.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
Edzio sprytnie powiązałeś Owsiaka z Kaczyńskim że obaj kradną z tym że Owsiak robi to dla siebie a Kaczyński?....

Zapewne jest wielu, którzy uwierzą w taką narrację umiech Typowe Mirki przecież od kilku dni słyszą zapewnienia, że Kaczyński to najuczciwszy człowiek na Ziemi umiech Nie zmienia to faktu, że nie działa zgodnie z prawem a to jak długo to trwa i czy wszyscy o tym wiedzą jest tylko potwierdzeniem że Polska to państwo teoretyczne. Taka republika bananowa.

Co do ucisku na odbyt. Źle zrozumiałeś mój tekst. To o tobie było, ty lubisz to czuć co już wielokrotnie pisałeś. Przypomnij sobie swoje teksty że wolisz, że przyzwyczaiłeś się umiech

Dostałeś pytanie od @Progres i popłynąłeś bez sensu. Potwierdzasz, że pasuje ci takie państwo w którym podatnik jest okradany. Nie wiem czy jesteś głupi czy piszesz służbowo. Niech inni oceniają. Dla mnie przekaz jest jasny.

A co do irytacji, nie dziwię się tobie i innym funkcyjnym. Przecież taką pracę wkładacie w przekonanie Polaków w słuszność dobrej zmiany a tu ciągle trzeba tłumaczyć. umiech



Nie twierdzę że Owsiak kradnie. Uważam że prowadzi działalność dobroczynną przy okazji zarabiając na tym niemałe pieniądze. Ale nie umniejsza to jego zasługom , skoro przekazuje kupę kasy na sprzęt to niech na tym zarabia - to nie komuna żeby pracować w czynie społecznym. Sam dawałem na WOŚP spore pieniądze , przestałem jak zobaczyłem Owsiaka skaczącego po stole. Twierdzę natomiast że Owsiak posłużył się sztuczką identyczną jak Jaro. Fundacja , spółka kolejna fundacja. Na papierze wszystko wygląda w porządku. Jaro nie pobiera uposażenia z majątku który kontroluje i to podstawowa różnica. Mieszka w starym domu , porównaj jego uzębienie do uzębienia Schetyny. Pewnie mógłby sobie to zrobić u najlepszych dentystów tylko on ma inne priorytety. umiech
Nie bronię Kaczyńskiego. To stary zmęczony życiem człowiek. Jeden z niewielu w polityce z żelaznym kręgosłuprm moralnym. Ale jego czas już minął. Powinien niczym Piłsudski udać się do Sulejówka i oddać władzę młodszym ( byle tylko wybrał lepszych niż Piłsudski).umiech
Od wielu wielu lat głosisz antypisowskie poglądy. Wespół z figlarzem wylałeś na niego tyle pomyj że czasu by brakło żeby to wszystko przypomnieć. W każdym razie ty szydzisz z jego zwolenników że mają jego obraz wbity do głowy i żeby nie wiadomo co zdania nie zmienią. A przecież ty masz dokładnie tak samo , tyle że jak oni go wychwalają pod niebiosa ty nim gardzisz...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 12:45  
Cytuj
CYTAT
Problemem nie jest że Edo odpowiedział bez sensu. Problemem jest to że odpowiada nie mając nic do powiedzenia.

"Nie znam się więc wypowiem się."




Regresie po takich jak ty to mój dziadek na konia wsiadał. uśmiech
Oszczędź mi tych złośliwości , bo po mnie to spływa. Twoja opinia na mój temat kompletnie mnie nie interesuje. Też nie uważam cię za człowieka wysokich lotów , a przecież ci tego nie wytykam za każdym razem...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
Problemem nie jest że Edo odpowiedział bez sensu. Problemem jest to że odpowiada nie mając nic do powiedzenia.

"Nie znam się więc wypowiem się."


Wy naprawde nie wiecie po co Edozchabzin tak pisze?

Popatrzcie jak temat wpisany dotyczy czegoś konkretnego. Ktoś napisze coś a zaraz wyskakuje Edzio wyśmiewa komuś nick sprawe zamienia w głupi żarcik i tak się to tu wlecze. O umowach międzynarodowych, 3 władzy, czy o ściągalności abonamentu rtv za taką telewizje jak dyskutował?

Mirek co pisał. Że Kaczynski szybko robi porządek. Tylko tvp mu na ręke bo porządku nie robi. Ale Mirek to nie to co Edo. Mirek na pewno jest zwykłym uzytkowniem. Przy okazji pozdrawiam Mirka. Ma prawo z tego boju PO PiS wybrac kogos i mu kibicowac.

A teraz czekamy na Eda.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 13:17  
Cytuj
Żeby rozmawiać poważnie to trzeba chyba wymagać powagi od obydwu stron a nie tylko jednej , nie sądzisz?umiech

Nie wiem o co chodzi ale na Twitterze furorę robi hasło :listonosz puka zawsze 2 razy , a Stefan 29...uśmiech
Stefan podobno zawstydził znanego obrońcę
praworządności gen Kufa Drahrepusa.

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 13:24  
Cytuj
Bardzo poważnie właśnie z rok temu ktoś pisał o umowach międzynarodowych. Robiłeś wtedy z siebie błazna itp itd

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Problemem nie jest że Edo odpowiedział bez sensu. Problemem jest to że odpowiada nie mając nic do powiedzenia.

"Nie znam się więc wypowiem się."




Regresie po takich jak ty to mój dziadek na konia wsiadał. uśmiech
Oszczędź mi tych złośliwości , bo po mnie to spływa. Twoja opinia na mój temat kompletnie mnie nie interesuje. Też nie uważam cię za człowieka wysokich lotów , a przecież ci tego nie wytykam za każdym razem...umiech



Ja również mam poważniejsze sprawy na głowi niż przepychanki z tobą. Za twoje ostatnie wpisy i sprostowanie zwracam honor. Jeśli cię uraziłem to przepraszam. Swoje zdanie mieć możesz, racji mieć nie musisz.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 14:01  
Cytuj
Edo wiadomo skąd, to zwykły chłop pańszczyźniany, więc bierzcie na niego poprawkę jezyk

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 17:30  
Cytuj
Dajcie spokój Edziowi. Każdy ma swoją rolę do spełnienia umiech


CYTAT (OBYWATEL DC)
MAŁPA NA WYSOKIEJ GAŁĘZI SYSTEMU

Dziś 2 pytania:

I. Czy da się zamknąć Jarosława Kaczyńskiego?

Krótko: NIE

Wyjaśnienie:
Po to PiS wciągnął urząd Prokuratora Generalnego pod Ministerstwo Sprawiedliwości aby uniemożliwić ściganie pisowskich przekręciarzy.

A co z pozostałymi służbami:
- szef CBA był pełnomocnikiem w spółce Srebrna
- szef ABW był pełnomocnikiem w spółce Srebrna
więc mają interes w nieruszaniu biznesowych tematów PiS

Jarosław Kaczyński jest taką małpą, która siadła na najwyższej gałęzi systemu w Polsce upewniając się, że wszystkie kije, które zostały na dole są odpowiednio krótkie i nikt nie będzie w stanie go z tej gałęzi strącić.


Szach mat umiech


CYTAT (Obywatel DC)
II. Czy jak Polacy zamienią PiS z PO to Prezesa PiS spotka kara?

Krótko: NIE

Wyjaśnienie:
Obie partie kopią się ale nie wyżej niż po kostkach, stąd w odpowiedzi na Taśmy Kaczyńskiego zatrzymano byłego Prezesa Lotosu ALE nie aresztowano, Olechnowicz zostaje na wolności, ma jedynie zakaz opuszczania kraju.

PiS potrzebował jeszcze czegoś, więc CBA sięgnęło po S. Niesiołowskiego, któremu prokuratura grozi zarzutami korupcyjnymi. Były poseł PO miał płacić kontraktami na dostawy Zakładu Chemicznego w Policach - biznesmenom z Łodzi za prostytutki.

No i temat biznesu Jarosława Kaczyńskiego przykryty - a jakby tego było mało w jednym programie publicystycznym E. Kopacz - była premier, lekarz pediatra rzuciła, że ludzie polowali na dinozaury kamieniami. Ktoś z PO od czasu do czasu przypomina, że politycy systemowi to niebywale głupi ludzie.

Po raz kolejny wolnościowcy mają rację:
- wymiar sprawiedliwości musi być pod kontrolą społeczeństwa a nie polityków,
- prokurator generalny nie powinien być ministrem
- prostytucja powinna być zalegalizowana, to normalne usługi nie odbiegające znacznie od masażu, który jest przecież legalny
- konieczna jest reforma służb specjalnych, ich redukcja, screening pracowników i wprowadzenie elementu kontroli przez wyborców
- studia powinny być prywatne, bo jeśli lekarz pediatra opowiada o zabijaniu dinozaurów przez ludzi to boję się zapytać o inne tematy. Niech to szkolnictwo wyższe wreszcie ma jakość.

Podsumowując - udział państwa w życiu obywateli trzeba zminimalizować a system sprawiedliwości należy tak zaprojektować, aby żadna małpa nie mogła siąść na tyle wysoko, że nie ma kija, który może ją strącić.


Ehhh... Kiedy ludzie zaczną myśleć przy urnach?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
Bardzo poważnie właśnie z rok temu ktoś pisał o umowach międzynarodowych. Robiłeś wtedy z siebie błazna itp itd


Czasem lepiej być błaznem niż brać wszystko na poważnie. umiech

Zresztą z dwojga złego lepiej błaznować niż być głupcem , a jak nazwać durniów którzy np uwierzyli że pisiorstwo wybije polskie dziki co do sztuki.uśmiech
Jak nazwać człowieka , który twierdzi że gdyby nie presja społeczna doszłoby do likwidacji populacji dzików? umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 19:05  
Cytuj
Edo odpocznij sobie. Strasznie przeżywasz.
Albo celowo manipulujesz wypowiedziami albo tak się wyczuwasz ze twój umysł opacznie je interpretuje.

Żeby nie wyszło że nie błazen a po prostu pajac.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sty 2019r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
Ale się rejwach podniósł po publikacji Gazety, której nikt nie czyta umiech


Nie czytam zawzięcie ale zacytować uwielbiam. Co się podniosło Andrzejku, ja myślę ze dalej leży,,,

Obrazek
ale są tacy co czytają


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 06:43  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 07:24  
Cytuj
CYTAT
Przez dwie godziny posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej, Patrykowi Jakiemu i Sebastianowi Kalecie udało się ustalić, że:

▪️Brat Jacka Sasina skupował roszczenia odszkodowawcze
▪️Mariusz Kamiński całuje się po pijaku z psami
▪️Lech Kaczyński podpisał 3 decyzje reprywatyzacyjne
▪️Wąsik i Kamiński szukali haków na Hannę Gronkiewicz Waltz
▪️CBA próbowało zwerbować adwokata od reprywatyzacji

Tyle szkody PiS-owi opozycja nie zrobiła przez trzy lata.



smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2


A Niesiołowskiego wsadzą za bzykanko w ramach łapówki umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 07:39  
Cytuj
A od kogo ten cytat Andrzejku?

Jeżeli uznamy że pan adwokat ( nazywany rekinem reprywatyzacji) jest autentyczny i zeznaje samą prawdę i tylko prawdę to rzeczywiście można wysnuć takie wnioski. Pytanie czemu bezpartyjny wolnościowiec wpisuje się w narrację PO?umiech





Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 16:02  
Cytuj
https://niezalezna.pl/256866-wyborcza-rekrutuje-a-wokol-salwy-smiechu-nikt-nie-chce-pracowac-na-czerskiej

Wolnomyśliciela żadna praca nie hańbi. To byłby "chwilówkowy" awans? cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 16:28  
Cytuj
Obrazek


I kogo jeszcze dziwi że łyknęli że gen Superhard Fuk walczył o wolne sądy...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2019r. 22:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 16 Lis 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2019r. 07:52  
Cytuj
Nie ma to jak posiłkowanie się stronami typu "SokZBuraka"... Że są jeszcze ludzie, którzy łykają te fake memy :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lut 2019r. 09:09  
Cytuj
Obrazek



https://mobile.twitter.com/NZGoebbelsa/status/1092672605184819201



Kolejna pisowska prowokacja. Nasłali dzika na leśników , żeby można je było bezkarnie eksterminować....

https://www.tvn24.pl/pomorze,42/malechowo-dzik-zaatakowal-cztery-osoby,906461.html

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 689 690 691 692 693 694 695 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »