NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 71 72 73 74 75 76 77 ... » »»
Wszystko o PO,
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
Po wpisie widać, że oglądałeś tego bloga.


a potem:

CYTAT
Nawet nie wiedziałem że młoda Tuskowa blaga prowadzi


andriejko - chyba ci ostatni zwój w mózgu wisiadł. Najpierw piszesz to, co powyżej, a potem, twierdzisz, że nie wiedziałeś, że tusko-córunia ma bloga. goodgoodgoodgood

Nie zaciskaj tak mocno tych biednych piąsteczek, bo ci ostatnia żyłka pęknie.

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 15:03  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 15:49  
Cytuj
Po twoim wpisie widać że oglądałeś tego jej bloga. No ale czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja mocna strona. No ale promocję Tuskowej zrobiłeś lemingu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 16:49  
Cytuj
Oj słabiutko z tobą. Wnioski już nawet nie z sufitu - chyba raczej z sedesu umiech Cip Cip jamochłonku - idź do światła - może kiedyś wyjdziesz z matrixowych kanałów. okok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 16:56  
Cytuj
Wizyta u lekarza jak widać nic nie dałaumiech Zmień lekarza zanim zaczniesz sąsiadów atakować jademumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 18:00  
Cytuj

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 18:14  
Cytuj
Bardzo mi przykro andriejko, że nic ci nie dała wizyta u lekarza. Spróbuj i innego. Walcz - ratuj swoje ostatnie szare komórki. Biedny sfrustrowany, skołowany, znerwicowany ... andriejek. potluczony

Obrazek

Anulka - posłuchaj tego.


Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
Otwieram dziś rano onet a tam.... "za co kochamy kasię tusk"


Miroslavie, to Ty czytasz masońskie, polskojęzyczne media?

Ja nawet nie wiedziałem, że owa Kasia prowadzi bloga. Ale tacy frustraci jak Ty robią premierowi i jego rodzinie reklamę za darmoszkę. Kumple z Łodzi szykują się do obrony krzyżyka, a Ty wertując onet, dbasz o odwiedzalność strony Kasi. Oj Mirku, prezes nie byłby z Ciebie zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2012r. 19:22  
Cytuj
No cóż lemoniadowy joe - ograniczeni ludzie - tacy jak ty - mało wiedzą, niewieloma sprawami sie interesują, ciemni są....tak na 90%. mlotekNie trzeba czytać czyjegoś bloga żeby wiedzieć, że ten ktoś go prowadzi. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 08:07  
Cytuj
Nie jestem w żadnym wypadku PIS-owcem, ale jednoznacznie stwierdzam że Tusk to de.il pierwszej kategorii. W kraju gdzie bezrobocie 20%, a to rzeczywiste 30%,wydłuża się wiek emerytalny. Czyli jak nie ma pracy a w szczególności dla młodych wykształconych, tułających się po całym świecie za chlebem - zamiast działać w kierunku zapobiegania tej patologi-wymyśla wyż demograficzny jako temat zastępczy. Co ma piernik do wiatraka. Co nas obchodzi sprawa przechodzenia na emerytury.Państwo przez całe okresy zatrudnieniowe ściąga od pracowników składki właśnie na takie świadczenia.Pieniądze te winny więc być. Ale skoro tymi funduszami nazwijmy je celowymi Państwo swobodnie dysponowało i dysponuje nadal na cele inne niż przeznaczenie - czyli łatało i łata nimi wszelkie dziury- to pieniędzy na emerytury nie ma. Wystarczy również miedzy innymi spojrzeć jak same ZUS-y gospodarują pieniędzmi składkowymi. W całym kraju budują pałace dla swoich siedzib, zatrudniają pseudo fachowców za wygórowane wynagrodzenia. Najwyższy czas pogonić to całe stado baranów wykorzystujących państwowe posady do celów prywaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 08:09  
Cytuj
Mir, czytasz w końcu ten niemiecki website czy nie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 08:42  
Cytuj
CYTAT
Nie jestem w żadnym wypadku PIS-owcem, ale jednoznacznie stwierdzam że Tusk to de.il pierwszej kategorii. W kraju gdzie bezrobocie 20%, a to rzeczywiste 30%,wydłuża się wiek emerytalny. Czyli jak nie ma pracy a w szczególności dla młodych wykształconych, tułających się po całym świecie za chlebem - zamiast działać w kierunku zapobiegania tej patologi-wymyśla wyż demograficzny jako temat zastępczy. Co ma piernik do wiatraka. Co nas obchodzi sprawa przechodzenia na emerytury.Państwo przez całe okresy zatrudnieniowe ściąga od pracowników składki właśnie na takie świadczenia.Pieniądze te winny więc być. Ale skoro tymi funduszami nazwijmy je celowymi Państwo swobodnie dysponowało i dysponuje nadal na cele inne niż przeznaczenie - czyli łatało i łata nimi wszelkie dziury- to pieniędzy na emerytury nie ma. Wystarczy również miedzy innymi spojrzeć jak same ZUS-y gospodarują pieniędzmi składkowymi. W całym kraju budują pałace dla swoich siedzib, zatrudniają pseudo fachowców za wygórowane wynagrodzenia. Najwyższy czas pogonić to całe stado baranów wykorzystujących państwowe posady do celów prywaty.


Błąd z emeryturami był od samego początku powstania systemu emerytalnego. Później można to było zmienić w 89 roku ale też nic nie zrobiono bo były inne wydatki. w 89 roku można było stworzyć nowy system emerytalny, kapitałowy a emerytury tym co nie zebrali kapitału bo zbyt krótko pracowali przed 89 rokiem finansować z prywatyzacji. Niestety też tego nie zrobiono. Mamy system pokoleniowy. Żyjemy coraz dłużej, a młodzi zarabiają zbyt mało lub pracują za granicą. Dziś my z naszych składek utrzymujemy emerytów, a nas będą utrzymywały nasze dzieci. Tylko by taki system wytrzymał to ilość pracujących musi być dużo większa od ilości emerytów a ta ilość pracujących spada. Dodatkowo dochodzą przywileje emerytalne, renciści i emerytury pomostowe. Taki system pierdyknie wcześniej czy później. To pewne jak to, że jutro też wstanie słońce. To wina wszystkich polityków przed i po 89 roku, niezależnie od partii.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 09:13  
Cytuj
Ja namiętnie, tak jak Ty Mirosławie, czytam blog Kasi Tusk. Jestem jej fanką od lat....
NIe wstydźmy sie tego, Mirku.Wyjdźmy z podziemia!To nie grzech!
Dziewczyna ma wyczucie,gust i takt.Możesz się od niej wiele nauczyć.Np.Jak nie obrazać innych w prostacki sposób.Ona nie używa w swoim pamiętniku, słów takich jak: jamochłon,ograniczony,ciemny człowiek,zasrany interes itp.
Na tatusia też Tuskaszenko nie mówi.
Czytaj i bierz przykład,przy okazji będziesz wiedział jak się modnie odziać na nastepne wybory umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 09:29  
Cytuj
CYTAT
Ja namiętnie, tak jak Ty Mirosławie, czytam blog Kasi Tusk. Jestem jej fanką od lat....
NIe wstydźmy sie tego, Mirku.Wyjdźmy z podziemia!To nie grzech!
Dziewczyna ma wyczucie,gust i takt.Możesz się od niej wiele nauczyć.Np.Jak nie obrazać innych w prostacki sposób.Ona nie używa w swoim pamiętniku, słów takich jak: jamochłon,ograniczony,ciemny człowiek,zasrany interes itp.
Na tatusia też Tuskaszenko nie mówi.
Czytaj i bierz przykład,przy okazji będziesz wiedział jak się modnie odziać na nastepne wybory umiech


a ja się z Szanowną Panią Czekoladą nie zgodzę. Będę z całą stanowczością oponował przeciwko wywywieraniu wpływu na zmiany w zachowaniu forumowego klowna.
I będę namawiał naszego Mirosława, aby był tym samym co zawsze, zawziętym i ogranicznym "fiu..em".
Kolego Mirku trzymam za Ciebie kciuki!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 11:07  
Cytuj
ciemna - z tym czytaniem blogów i innymi bzdurami to pisz za siebie dziecię internetu.

different - sam przyznajesz, że jesteś inny - dlatego nadajesz się - jako klaun w cyrku dla małp.

Polecam wam, utwór Makowieckiego zamieszczony powyżej - jak wam sie uda zrozumieć tekst, to zapewne poczujecie się niebiańsko obrażeni. goodgood

tuskaszenko chce korupcji

"Ustawę mającą ograniczyć korupcję w siłach zbrojnych, policji i służbach specjalnych od miesięcy blokują urzędnicy Kancelarii Premiera. Brak tych przepisów ułatwiał w poprzednich latach popełnianie przestępstw.

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że Nowelizację Prawa Zamówień Publicznych (chodzi przede wszystkim o ograniczenie zamówień realizowanych z wolnej ręki) miał w tym tygodniu omówić rząd. Ale MON i MSW nie zdążyły przygotować projektu rozporządzenia do ustawy, zaś kancelaria premiera uznała, że opinię o nowelizacji musi wyrazić jeszcze Komisja Wspólna Rządu i Samorządu.

Jak twierdzą informatorzy gazety, urzędnicy KPRM od miesięcy stosują metody blokowania ustawy, mnożąc żądania uzgodnień i dokumentów, które mają jej towarzyszyć.

Julia Pitera (PO) twierdzi, że nie pierwszy raz spotyka się z mechanizmem blokowania rozwiązań antykorupcyjnych.

– Nie ze strony ministrów, ale osób, które decydują, jakie ustawy trafią pod obrady rządu – uważa Pitera i podkreśla, że jej zdaniem kluczową rolę odgrywają tutaj urzędnicy z Komitetu Stałego Rady Ministrów."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 11:46  
Cytuj
Mimo żem ciemna, zrozumiałam przesłanie umiech
Teraz proszę o jedno - zrozum moje chytry


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Marz 2012r. 17:44  
Cytuj
CYTAT (hen1234)
Czyli jak nie ma pracy a w szczególności dla młodych wykształconych, tułających się po całym świecie za chlebem - zamiast działać w kierunku zapobiegania tej patologi-wymyśla wyż demograficzny jako temat zastępczy.


Hen ... ogólnie to się z Tobą zgadzam ... no może z pewnym małym zastrzeżeniem ... że taki młody wykształcony to chciałby z zerowym doświadczeniem zarabiać z 5 koła na dzień dobry + premia i dlatego wyjeżdża ... zarabia te 5 koła z tym że na zmywaku w np. Anglii ... temat emerytur jest chory i zrozumiał bym go dopiero wtedy gdyby w Polsce było zerowe bezrobocie i brakowało rąk do pracy ... ciężko komuś po 50 znaleźć pracę a co dopiero po 60 ... tu powinni wprowadzić zakaz zajmowana kierowniczych / poselskich itp stanowisk dla osób poniżej 60 roku życia niech dziadki mają coś z życia i pracują jeśli muszą na stanowiskach w których doświadczenie życiowe się przydaje ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 08:19  
Cytuj
CYTAT
Otwieram dziś rano onet a tam.... "za co kochamy kasię tusk"


Mirku, nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Czytasz onet?
Zapewne wpadniesz tu dziś o 11:06 z jakimś obrazkiem - racz odpowiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 11:01  
Cytuj
ANULKA-dzięki.Brak mi było Weny...a tak niewiele mi trzeba było.
Z każdym łykiem czułem się coraz bardziej patriotą.
W pewnym momencie nawet pomnik "Patrioty"mi się zaczął podobać...potluczony

Wracając do projektu emerytur który wyszedł z płodnego umysłu Donaldsona.
Podobno im dłużej będę pracował,tym większy będzie kapitał z którego będą mi wypłacane emerytury.
Podobno istnieje UFO...i można zrobić kupę w stringi...zarumieniony
Czyli im więcej mam uzbierane przy waloryzacjach dostanę większe podwyżki.
Waloryzacja ma być procentowa-ktoś ma 1000zł-np.4 proc.to 40 zł.
Przy 2000 zł-.80zł.Ale tu coś mi smierdzi jak murzyńska chata...zaklopotany

Najlepszym przykładem jest zagrywka von Tuska z waloryzacjami na 2012 r.
Każdemu po równo.Najpierw udaje szczodrego,dbającego o biednych i łamiąc prawo, daje każdemu tyle samo.Potem "płemieł piełdoli"że jak będziemy pracowali dłużej,bedziemy mieli wyższą emeryturę bo będzie wypłacana od większego kapitału.
W którymś momencie łże.
Jak za bodajże Suchockiej też był numer z zawieszeniem waloryzacji a po wyroku SN były wypłacane podwyżki z odsetkami.
W tym przypadku będzie identycznie.
Tyle że rekompensaty będzie wypłacał inny rząd.I inny będzie rząd kiedy będziemy mieli 67 lat idąc na emeryturę.
Tylko że chwyty marketingowe będą podobne.
Donald-jakoś ci nie ufam i jakoś cię nie kocham.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 11:03  
Cytuj
Czekolada – zakładając, że rzeczywiście uczciwie wysłuchałaś tekst tej piosenki Lecha Makowieckiego, wysłuchałem utworu wyśpiewanego przez Piotra Fronczewskiego. Jak zobaczyłem co zamieściłaś, pomyślałem, że będzie to kolejne wyznanie zadżumionego "artysty" z protuskowej pseudobohemy. (W pamięci mam jak te pseudoelity broniły polanskiego – pedofila, że wśród artystów takie zachowania są usprawiedliowione). Ku mojemu zaskoczeniu – usłyszałem nie najgorszą piosenkę kabaretową w stylu Kabaretu Olgi Lipińskiej.

Wnioski są następujące:
- moim zdaniem nie zrozumiałaś co Lech Makowiecki ma do powiedzenia (ja przekaz Fronczewskiego rozumiem umiech )
- pokazałaś z czym się utożsamiasz: mój patriotyzm i głębokie, przemyślane podejscie do spraw Polski, zasad, wartości i patriotyzmu, kontra to z czym ty się utożsamiasz. (zakładam, że wiesz o czym śpiewa Fronczewski)
- Trywializm i chocholi taniec z twojej strony, kontra tekst o głębokim znaczniu i przesłaniu, oraz partiotyzm z mojej strony.

Oczywiście możesz odnieść wrażenie, że moje zachowanie jest chamskie. Nic podobnego. Ja też, gdy pojawiłem się na tym forum zacząłem obrażać, za co potem za to przeprosiłem. Ty – pierwsze co zrobiłaś – to obraziłaś mnie – bo tak robili akurat wszyscy w którymś z tematów. Typowa bezmyślna psychologia tłumu. Dla mnie plasujesz się wśród tzw. "komentatorów komentujacych" – czyli jesteś osobą która nie mając nic sensownego do przekazania ze swojej strony, komentuje wypowiedzi innych, próbując innych ośmieszyć. (najwyraźniej boisz się własnego ośmieszenia)

Niektórzy mogą sobie zadawać pytanie: co się stało, że ostatnio wypowiadam się w bardzo "satyryczny" (tak by to nazwał jacuś) sposób względem niektórych na forum. Wzięło się to z konkretnej, powtarzającej się cyklicznie sytuacji – bardzo obraźliwy wpis lemoniadowego joe został zmoderowany przez al.anansa w taki sposób, żeby nadal był całkowicie czytelny i jeszcze został zacytowany przez tego pseudomoda ze słowami poparcia. ananas w innych przypadkach tak nie moderuje. Skoro więc regulamin forum nie obejmuje obrażania mnie, więc ja będę obrażał każdego, kto mnie obrazi. Nie sprawia mi to przyjemnosci – ale jak mus to mus.

Przemyśl to, co tu napisałem. Zacznij zachowywać się w cywilizowany sposób.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2196
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 11:10  
Cytuj
Przekrętów na majątku Polaków ciąg dalszy

Po zakończeniu procesu kompensacji minister Skarbu Państwa Aleksander Grad spotkał się w Gdyni z inwestorami, którzy uruchomili produkcję na terenie Stoczni Gdynia. - Stocznia w Gdyni na nowo żyje i tu na miejscu widać, że kierunek zmian był dobry - stwierdził wówczas minister. Na zdjęciu (od lewej) Patryk Michalak, prezes Stoczni Gdynia SA i Aleksander Grad.

Byli menedżerowie spółki Bud Bank Leasing, zarządzającej procesem kompensacji Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej, domagają się od Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa premii za likwidację stoczni. Chcą za to ponad 22 milionów złotych.


Roman Nojszewski, prezes zarządu zarządcy kompensacji Bud-Bank Leasing, był odpowiedzialna za wycenę, podział oraz sprzedaż majątku Stoczni Gdynia i stoczni w Szczecinie.


Roman Nojszewski, prezes zarządu zarządcy kompensacji Bud-Bank Leasing, był odpowiedzialna za wycenę, podział oraz sprzedaż majątku Stoczni Gdynia i stoczni w Szczecinie.
Projekt podziału majątku na pakiety przeznaczone do sprzedaży. Stocznia Gdynia zlokalizowana była na powierzchni 72,5 hektarów przy kanale portowym Portu Gdynia oraz 20 hektarów basenów stoczniowych. Teren stoczni podzielono na kilkadziesiąt działek zabudowanych budynkami o charakterze produkcyjnym i biurowym.

Projekt podziału majątku na pakiety przeznaczone do sprzedaży. Stocznia Gdynia zlokalizowana była na powierzchni 72,5 hektarów przy kanale portowym Portu Gdynia oraz 20 hektarów basenów stoczniowych. Teren stoczni podzielono na kilkadziesiąt działek zabudowanych budynkami o charakterze produkcyjnym i biurowym.
Do Biura Podawczego Marszałek Sejmu trafiło zapytanie poselskie do Ministra Skarbu w sprawie wynagradzania za likwidację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej Nowa. Jego autorem jest poseł PiS Janusz Śniadek.

- Wszedłem w posiadanie informacji, które wprawiły mnie w najwyższe zdumienie i oburzenie. Ludzie, którymi Platforma Obywatelska obsadza funkcje w administracji, są zdolni do wszystkiego, a premia dla prezesa Narodowego Centrum Sportu za Stadion Narodowy może okazać się "kieszonkowym" w porównaniu z państwowymi pieniędzmi, które rozdaje się przy innych okazjach - twierdzi Śniadek.

Z informacji posła wynika, że zatrudnione przez rząd osoby likwidujące polskie stocznie domagają się od Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa premii za kompensację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin w wysokości ponad 22 milionów złotych. Jak ustaliło Trojmiasto.pl chodzi o byłych członków zarządu Bud Bank Leasing, spółki - córki Agencji Rozwoju Przemysłu - Romana Nojszewskiego oraz Mirosława Bryskę.

W styczniu 2009 Rada wierzycieli Stoczni Gdynia, w skład której weszli przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Skarbu Państwa i Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, na zarządcę wybrała warszawską firmę Bud Bank Leasing sp. z o.o. Warszawska spółka odpowiadała za wykonanie wyceny, podział i sprzedaż majątku stoczni. 6 stycznia 2009 r. prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu ustanowił tymczasowego nadzorcę spółki Stocznia Gdynia w osobie Romana Nojszewskiego, a 7 stycznia 2009 r. podpisał postanowienie o wszczęciu postępowania kompensacyjnego w stosunku do spółki Stocznia Gdynia.

W dniu 4 lutego 2011 r. Rada Nadzorcza Bud Bank Leasing bez podania przyczyn odwołała obydwu dotychczasowych członków zarządu Bud Bank Leasing. W dniu 4 kwietnia 2011 r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Bud Bank Leasing odwołało wszystkich trzech dotychczasowych członków Rady Nadzorczej i powołało trzech nowych.

Milionowe premie za zlecenia od państwa, to:
normalna sprawa, jeśli wyzwanie jest duże, to i premia może być duża
sprawa dyskusyjna, ale zastrzeżenia można mieć w momencie podpisywania umowy, a nie wypłaty
nadużycie, bo zwykle nie zdobywa się takiego zlecenia na rynkowych zasadach

zobacz wyniki »

W dniu 10 stycznia 2011 r. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego została zawiadomiona o działaniu na szkodę spółki przez dwóch poprzednich członków zarządu Bud Bank Leasing. Chodziło o premie w łącznej wysokości 2,8 mln zł jakie wypłacili sobie członkowie zarządu za skuteczną wyprzedaż stoczniowego majątku. Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 22 lutego 2011 r. wszczęła w tej sprawie postępowanie (sygnatura VI Dd 44/11/S). Śledztwo zostało umorzone 17 października 2011 r. W tym samym czasie utajniono także kontrakty zawarte z likwidatorami stoczni.

Powodem była zmiana przepisów kodeksu spółek handlowych, która nastąpiła w czerwcu 2011 r. Zlikwidowany został artykuł 585. Na jego podstawie prokuratura mogła ścigać z urzędu za działanie na szkodę spółki. Dzięki nowelizacji przegłosowanej w Sejmie głosami PO i PSL 30 czerwca art. 585 przestał obowiązywać.

Teraz dwaj byli członkowie zarządu Bud Bank Leasing toczą bój o wielomilionowe premie wraz z odsetkami. - To jest moralność łódzkich łowców skór - mówi Janusz Śniadek poseł PiS. - Ci ludzie tak samo chcą zarabiać na trupach. W chwili obecnej nie chcę ujawniać wszystkich informacji w jakich posiadanie wszedłem. Czekam na odpowiedź ministra od tego będzie zależeć jakie dalsze kroki podejmę.

Śniadek chce ujawnienia przez resort kontraktów zarządu państwowej spółki Bud Bank Leasing. Jak twierdzi poseł, zgodnie z "ustawą stoczniową" (art. 68 ust. 1) wynagrodzenia zarządcy kompensacyjnego są jawne.

- Nie mogę się wypowiadać w kwestiach prawnych a jedynie w kwestiach moralnych - mów Dariusz Adamski, przewodniczący NSZZ Solidarność w Stoczni Gdynia. - Gdybym wypowiadał się w telewizji to moja wypowiedź mogłaby brzmieć "piii, piii, piii" z dużym wykrzyknikiem na końcu.

- Jest mi znane zapytanie posła Śniadka - mówi poseł PO, Tadeusz Aziewicz, wiceprzewodniczący sejmowej komisji Skarby Państwa. - W ubiegłym roku dzwonił nawet w tej sprawie do Agencji Rozwoju Przemysłu. Poinformowano mnie, że nadal toczony jest spór. Nie chcę jednak tego komentować O rozstrzyganiu takich spraw powinny decydować jednak sądy, a nie politycy.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Ministerstwo Skarbu Państwa. Resort ten jest właścicielem wszystkich akcji Agencji Rozwoju Przemysłu, a prawa głosu na walnym zgromadzeniu wykonuje Minister Skarbu Państwa. Do chwili publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

W połowie września 2008 r., na podstawie przedstawionych przez stocznię gdyńską i szczecińską planów restrukturyzacji, Komisja Europejska uznała, że nie gwarantują one przywrócenia stoczniom trwałej rentowności i w związku z tym znaczna część pomocy udzielonej polskim stoczniom z pieniędzy publicznych była nieuprawniona. Jednocześnie KE nie nakazała natychmiastowego zwrotu pomocy publicznej, wyznaczając do 6 czerwca 2009 r. czas na sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Ministerstwo Skarbu Państwa opracowało tzw. specustawę stoczniową, regulującą procedury sprzedaży majątku stoczniowego i zapewniającą osłony dla stoczniowców. Przewidywała ona sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie w otwartej, przejrzystej i niedyskryminującej procedurze przetargowej. Ustawa obejmowała programem ochronnym stoczniowców zatrudnionych w obu stoczniach do 31 października 2008 r. Gwarantowała ona wypłatę odszkodowań od 20 tys. zł do 60 tys. zł w zależności od stażu pracy w stoczniach. Odszkodowania te były wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych. Dla zwalnianych pracowników przygotowany został Program Zwolnień Monitorowanych (szkolenia, pomoc w poszukiwaniu pracy, kursy przekwalifikowujące).

Spośród ponad 5,1 tys. byłych pracowników Stoczni Gdynia udział w szkoleniach zawodowych umożliwiających rozszerzenie kwalifikacji wzięło ok. 85 proc. Na koniec maja 2010 r. (moment zakończenia pośrednictwa pracy) 28 proc. wszystkich zwolnionych stoczniowców było zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy, drugie tyle podjęło w tym samym czasie pracę lub założyło własną działalność gospodarczą. Obecnie na dawnym terenie Stoczni Gdynia pracuje około 1,5 tys. osób.

Stocznia Gdynia rozpoczęła działalność w 1922 roku jako Towarzystwo z Ograniczona Poręką Stocznia w Gdyni. Pierwszą jednostką samodzielnie zaprojektowaną i zbudowaną przez Stocznię Gdynia była stalowa motorówka "Samarytanka", wykonana w 1931 r. na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni. Budowę statków pełnomorskich rozpoczęto w 1938 r., kiedy to położono stępkę pod 67-metrowy drobnicowiec o napędzie parowym. W okresie II wojny światowej stocznię przejęła niemiecka spółka Deutsche Werke Kiel AG, która zorganizowała tu bazę remontową dla okrętów Kriegsmarine, a następnie ośrodek budowy okrętów podwodnych. W swojej powojennej historii stocznia zbudowała ponad 630 różnego typu i wielkości statków o nośności ponad 10,3 mln ton. Niemal wszystkie jednostki zostały zaprojektowane przez wewnętrzne biuro projektowe.



Ministerstwo Skarbu Państwa odpowiada

W opinii MSP Skarb Państwa nie ponosi odpowiedzialności za rozliczenia pomiędzy byłymi członkami Zarządu Spółki a Spółką Bud Bank Leasing Sp. z o.o. (BBL), która została powołana do pełnienia funkcji Zarządcy kompensacji w Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. oraz Stoczni Gdynia S.A. Zgodnie z ustawą z 19 grudnia 2008 r. o postępowaniu kompensacyjnym w podmiotach o szczególnym znaczeniu dla polskiego przemysłu stoczniowego (Dz. U. Nr 233, poz. 1569) z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców pokrywane są koszty i wydatki niezbędne do osiągnięcia celu postępowania kompensacyjnego, w tym także wydatki na wynagrodzenie Zarządcy kompensacji tj. Spółki, a nie jej członków Zarządu. Tym samym MSP nie jest zobowiązane do wypłaty świadczeń np. premii, wynikających z umów zawartych pomiędzy członkami Zarządu a Spółką.

Umowy o pracę pomiędzy członkami Zarządu BBL, a Spółką zawierane były przez Radę Nadzorczą. MSP nie posiadało informacji odnośnie ich treści, jak również nie mogło mieć wpływu na ustalone warunki wynagradzania. Umowy o pracę są kwestią wewnętrzną każdego podmiotu.
Ministerstwo Skarbu Państwa pokrywa niezbędne koszty i wydatki postępowania kompensacyjnego, jednakże nie można przyjąć, iż w tej kategorii mieści się dodatkowe wynagrodzenie dla członków zarządu BBL.

Wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej złożonym przez Mirosława Bryska oraz Romana Nojszewskiego (byłych członków zarządu spółki BBL) Skarb Państwa - Minister Skarbu Państwa (oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Bud - Bank Leasing Sp. z o.o.) został wezwany do zapłaty kwoty 11.557.918,08 zł na rzecz każdego z wnioskodawców tytułem wynagrodzenia wynikającego z umów o pracę zawartych z Bud - Bank Leasing Sp. z o.o. w ramach kosztów i wydatków zarządu kompensacyjnego Stoczni Gdynia S.A. oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o.

Skarb Państwa - Minister Skarbu Państwa nie był stroną stosunku pracy zawartego pomiędzy wzywającymi a Bud - Bank Leasing Sp. z o.o., roszczenia byłych członków zarządu tejże spółki z tytułu dodatkowego wynagrodzenia o pracę, nie mogą prowadzić do powstania odpowiedzialności po stronie Skarbu Państwa - Ministra Skarbu Państwa. Zatem Minister Skarbu Państwa odmówił zawarcia ugody i 2 lutego 2012 r. sprawa została zakończona.
Z informacji telefonicznej uzyskanej w trybie roboczym od Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa wynika, iż do dzisiaj nie wpłynął pozew w tej sprawie (PGSP otrzymała jedynie zawezwanie do próby ugodowej).

W naszej ocenie ewentualnym podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę premii byłym członkom zarządu jest tylko i wyłącznie Spółka Bud Bank Leasing Sp. z o.o.
Magdalena Kobos, rzecznik prasowy MSP

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
Przekrętów na majątku Polaków ciąg dalszy

(...)Na zdjęciu (od lewej) Patryk Michalak(...)

(...)zobacz wyniki »
(...)

(...)W naszej ocenie ewentualnym podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę premii byłym członkom zarządu jest tylko i wyłącznie Spółka Bud Bank Leasing Sp. z o.o.
Magdalena Kobos, rzecznik prasowy MSP


Wiktor.
Wpis jest ewidentnie zrobiony na zasadzie kopiuj-wklej("od lewej"nie widzę nikogo,a nawet żadnego zdjęcia).
Nie wiem czy masz coś wspólnego z panią Kobos,skoro piszesz"w naszej ocenie".

Z uwagi na to,że z pewnością treść postu nie została przez Ciebie sporządzona,warto było podać żródło z jakiego pochodzi(bądź przynajmniej z adnotacją,że jest to cytat).
Wg mnie wyszedł plagiat.
Treści wpisu nie komentuję.Nie mam pewności,że jest on oryginalny,czy też poddany przeróbkom.
Trochę nieładnie wyszło.zdegustowany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Przemyśl to, co tu napisałem. Zacznij zachowywać się w cywilizowany sposób.


Na wstępie-pragnę Mirosławie,podziękować za czas poświecony mojej skromnej i jakże ciemnej personie ,gdyż zapewne Ad-Hoc to nie było. Ponieważ nie ma we mnie ani krzty patrioty-nie potrafie się utożsamić z Twoimi wartościami, a także nawet tego nie pragnę. Ale przejdźmy do konsensusu. Zostałam w jakże zmyślny sposób zmiażdżona. Tak, boję się własnego ośmieszenia i przez to ośmieszam innych. Musisz mieć na uwadze,ze ja obligatoryjnie nie wklejam multum gotowych artykułów, a za interlekutora nie potrzebuje Twej ważnej osoby. Twoja predylekcja do Pis i głoszenie cliché wywołuje u mnie pejoratywny wydźwięk. Według mnie, dążysz skutecznie do samounicestwienia na tym forum, poprzez partycypowanie w tematach Ci obcych, a Twój defetyzm w stosunku do moderatorów przyprawia o mdłości. Nie przyjmujesz słów krytyki, a to powoduje, że zachowujesz się jak deliryk, który skutecznie dąży do deprecjacji dla innych konwersujących.
Uważaj, gdyż może mieć to tragiczne skutki, a mianowicie może doprowadzić do prostracji, dysforii i aberracji , stanów jakże destrukcyjnie wpływających na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie(pierwsze symptomy już dostrzegam)
Mam nadzieję ,że mój persyflaż nie nastręczył Ci kompleksów. A ja-ciemna istota, jakże dla Ciebie imponderabilia, więcej nie zamierza wprowadzać Cię w zakłopotanie i spróbuję dostosować się do Twoich wytycznych,chociaż może być to tylko demagogia z mojej strony chytry
Na ten moment addio umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2012r. 17:03  
Cytuj
Cóż za mistrzostwo ironii. Niestety puste, przebarwione i nietrafione. I niestety - tylko to. Ale brawo. Odważyłaś się.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2012r. 10:43  
Cytuj
czekolada, mirek to cietrzew, ale tu troche przegielas ;p to wyglada tak jakby zlepek slow /z nie do konca jasnymi znaczeniami/ z jakiegos forumowego watku podpiac do naszgo forum ;p

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2012r. 18:33  
Cytuj
DariuszuPe.Z Mirkiem tworzysz świetny duet. Jesteście jak Jarosław i Lechosław, Jacek i Placek,jak Rafał i Marcin,jak Czekolada i Luk (chociaż Ci ostatni to nie rodzeństwo, lecz podobno tylko rozdwojenie jaźni chytry )
Stwierdzam jedynie,że Mirosław z Was dwóch jest bardziej rozgarnięty, o czy świadczy jego ostatni komentarz.air kiss

Jezusie, nigdy nie myślałam,że to powiem publiczniezarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 71 72 73 74 75 76 77 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »