NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Co na porodówkę ?,
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 15:59  
Cytuj
Za parę dni wybieram się na porodówkę do stalowowolskiego szpitala. Mam pytanie do dziewczyn/kobiet które już rodziły: Co zabrać do szpitala dla siebie i dzidzi?
Niby położne mówią że wszystko jest, ale to różnie bywa ... czy trzeba brać dla dziecka ciuszki a co dla siebie ? dziękuje za odpowiedź umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 15:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 16:17  
Cytuj
Witam. Ja rodziłam w sumie dwa i pół roku temu. Ale trzeba było mieć pampersy chusteczki nawilżające. Jeżeli chodzi o ciuszki to powiem tak swoich nie dawałam bo podczas kąpania nie zawsze te ciuszki wracają wiem bo koleżanki miały takie przypadki. Swoje ciuszki dałam dopiero przy wypisie. Życzę szczęśliwego rozwiązania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 16:26  
Cytuj
tez moge tam niedlugo traficumiech choc jeszcze czas;) ale torba spakowana a wniej mam : recznik maly , duzy, 2 koszule nocne zapinane u gory ( zeby latwo bylo mala nakarmic, i dwie - na zmiane wrazie w..), 2 staniki rozpinane dla karmiacych.szlafrok, kapcie i japonki pod prysznic zeby niczego nie zlapac. skarpetki- 2 pary - ponoc stopy szybko marznaumiech, majtki takie wieksze oraz 2 pary takich wielorazowych z siateczki- poporodowych- wygodne, rozsciagliwe, przewiewne i napewno dobrze beda trzmac podpaski. Podpaski poprodowe takie wieksze mam cala paczke i troszeczke mniejsze 2 paczke.wkladki laktacyjne mleko napewno bedzie wyciekac. oprocz tego: pampersy dla dzidziusia newboorn- najmniejsze, chusteczki nawilzajace dla dzidziusia,ze 3 pieluszki tetrowe, ubranie dla siebie takie zeby pasowalo tez po porodzie czyli nie za obcisle i nie za szerokie np dresy i dluzsza bluzka lub tunika. dla dzidziusia czapeczke pilotke, czapeczke do wyjscia, kaftanik, spisoszki z dlugim z krotkim. rekawiczki niedrapki, kocyk i rozek.telefon, ladowarke i aparatumiech kosmetyki: pasta, szczoteczka, szczotka, tusz, lusterko, zel pod prysznic, chusteczki do higieny intymnej, szampon, dezodorant , kulke. chyba tyleumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 16:33  
Cytuj
Kiedy ja leżałam to położne się śmiały że leżymy dwa ,trzy dni a torby mamy jakbyśmy na tydzień gdzieś wyjeżdżały umiech. Ja ciuchy do wyjścia dla siebie przygotowałam i zostawiałam w domu a gdy mieliśmy wychodzić po prostu przywiózł mi je mąż zawsze to więcej miejsca w torbie . A rzeczy miałam spakowane zaraz na początku 9 miesiąca w razie gdybym zaczęła rodzić wcześniej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 16:52  
Cytuj
Nie zapomnij o pewnej ilości biletów NBP. W razie problemów niezastąpione.
W lutym-marcu rodziła córka. Takiego cyrku nie widziałem. Wieczorem, córka tydzień po terminie, lekarz: no proszę się przygotowaź bo rano kroplówka itd, pozatym za dwa dni zamykają oddział i wszystkie panie muszą do tego czasu urodzić. Rano - czekać i tyle. Niewiadomo co robić. Drugi dzień to samo, a na trzeci no panie, do domu albo do niska bo odział zamykamy. A jednocześnie inne panie wchodziły, kroplówka, rodziły i do domku. Szkoda mówić. Każdy na pytanie co robić dalej odpowiadał nie wiem nie ja decyduje. KOSZMAR!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 17:55  
Cytuj
a sily i checi do polkniecia lozyska to drogie panie zabieraja czy nie maja jaj ?;D
http://syrac(...)nie.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 18:38  
Cytuj
Dziękuje za podpowiedzi umiech już się prawie spakowałam po wolnym zrobię resztę zakupów ... a jakies kosmetyki oprócz chusteczek dla dzidzi? (kremy?, jaga a na kiedy masz termin może się spotkamy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2010r. 19:50  
Cytuj
Ja na porodowke zabrałam:
-2 koszule nocne
-szlafrok
-duży ręcznik kąpielowy
-szampon do włosów
-płyn do higieny intymnej
-reczniki papierowe (nie mozna krocza wycierac zwykłym recznikiem bo po pierwsze boli a po drugie na zwykłym reczniku namnazaja sie bakterie)
-bistonosze do karmienia
-majtki jednorazowe
-2 paczki wkladów poporodowych (to cos jak podpaski tylko duzo wieksze i duzo tego idzie)
-butelke wody niegazowanej strasznie sie pic chce
-skarpetki (to prawda ze nogi marzna - ja rodzilam skarpetkach)
-pampersy dla maluszka
-chusteczki wilgotne
-klapki pod prysznic

A ciuchy dla maluszka to tylko dawałam swoje przy wypisie i dla mnie ciuchy mi przywozl mąż jak juz mialam wychodzic umiech

PS ciuszki dla malenstwa bierzesz wtedy swoje jak jest przepelnienie na porodowceumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 29 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 01:40  
Cytuj
PLNumiech W razie problemów, na naszym oddziale niezastąpione! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 01:48  
Cytuj
CYTAT
a sily i checi do polkniecia lozyska to drogie panie zabieraja czy nie maja jaj ?;D
http://syrac(...)nie.html


Co Ty czytasz zaklopotany smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 02:00  
Cytuj
CYTAT
a sily i checi do polkniecia lozyska to drogie panie zabieraja czy nie maja jaj ?;D
http://syrac(...)nie.html



Niedobrze mi się zrobiło....

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 07:56  
Cytuj
no wlasnie jeszcze zapomnialam ze mam spakowana wode umiech neigazowanaumiech a co do tych recznikow papierowych pierwsze slysze ..musze pomyslec jak sie zmiesci wcisneumiech
ja mam pod koniec maja 21, ale moge wczesniej urodzic - lekarz wspomnial,dlatego jestem przygotowana
a do jakiego lekarza chodzisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 09:13  
Cytuj
ja mam na 18 maja ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 1 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 09:25  
Cytuj
Podstawa to woda niegazowanai podpaski.Powodzenia i domagaj sie obecnościi kontroli lekarza jak zobaczysz że połozna Cię olewa przy porodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 1 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2010r. 09:28  
Cytuj
CYTAT
Nie zapomnij o pewnej ilości biletów NBP. W razie problemów niezastąpione.
W lutym-marcu rodziła córka. Takiego cyrku nie widziałem. Wieczorem, córka tydzień po terminie, lekarz: no proszę się przygotowaź bo rano kroplówka itd, pozatym za dwa dni zamykają oddział i wszystkie panie muszą do tego czasu urodzić. Rano - czekać i tyle. Niewiadomo co robić. Drugi dzień to samo, a na trzeci no panie, do domu albo do niska bo odział zamykamy. A jednocześnie inne panie wchodziły, kroplówka, rodziły i do domku. Szkoda mówić. Każdy na pytanie co robić dalej odpowiadał nie wiem nie ja decyduje. KOSZMAR!!!


Znam to pytanie"nie wiem nie ja decyduje" przy porodzie takm odpowiadała mi połozna, dobrze że się uparłam żeby lekarza wezwać, bo mi powiedziała,że ona tu nie decyduje...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »