NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
naprawa rowerów,
~~aaaa
ff
Wysłany: 24 Paź 2008r. 10:51  
Cytuj
:blee:

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2008r. 10:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:03  
Cytuj
szczerze serwisowałem 2 razy u gości rower i jestem z nich bardzo zadowolony.
Teraz po zimowej jeździe też się wybieram ale chciałem się wcześniej umówić na przesmarowanie i zakonserwowanie tylnej piasty wraz z bębenkiem

tak a propos domyślam się dlaczego parę osób było zniesmaczonychumiech m.in dlatego że
- ktoś zaniósł rower do nich z makrokesza za 500 czy 600 zł który sam w sobie błędnym kołem i oczekiwali że zrobią z niego prawdziwy rower
- czy drogo ?? hehe zakładając że ktoś kupił rower za 250 zł i musiał dodatkowo wydać 50 zł po miesiącu użytkowania to nie dziwie się że to był dla niego szok ! :szok:
-rozmawiałem pare razy z nimi i ich rozumie czasami, bo gdy przychodzi facet po 2 tygodniach z makrokeszem w którym scentrowało się koło i oczekuje że mu to zrobią w ramach gwarancji... piątka dla niego good

w rojaxie nastawią Ci przerzutki albo nacentrują koło ale nic więcej!

wymiana uszczelek w amortyzatorach średniej klasy podejrzewam że oprócz Krzyśka z Rojaxu to tam każdy ma blade pojęcie o tym...

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:21  
Cytuj
No ja dałem niegłupiego Gianta, a zlecenie miał na kwotę 300zł, więc mógł się przyłożyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:32  
Cytuj
ale co spartolił?
jakby mi coś w bajku spartolił to bym mu na pewno całości nie zapłacił,

co Ty za 300 zł robiłeś w bajku?? oczywiście masz ny myśli kase za robociznę bo jak są w tym części to się nie liczy hehe

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:44  
Cytuj
To, że spier****ne wyszło dzień czy dwa później. Kasa razem z robocizną. Trochę było wymieniania i naprawa była dość istotna. Ale gość rzucił na bok mój rower i naprawiał sobie spokojnie inne. Ode mnie dostał zaliczkę, więc weidział, że będę czekał na naprawę; w tym czasie doprowadził do korozji sprych. Jak byś się czuł jak przychodzisz 4 razy i za każdym razem słyszysz, że on się jeszcze za ten rower nie wziął, ale podaje ci konkretny termin, którego nie dotrzymje i cały czas go zmienia i żeby mu jeszcze przypomnieć co tam w ogóle jest do zrobienia bo on nie wie co sobie zapisał i ile to będzie kosztować? On od trzech tygodni nawet nie złożył zamówienia na te części choć zamawia z danej firmy dość często!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~echo
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:47  
Cytuj
przepraszam, co w rowerze jest takiego co wymaga do naprawy osób trzecich ?

specjalistyczne narzedzia ? za ~150 zł pewnie można się wyposażyć + klucz dynamometryczny do małych dokręceń,

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:50  
Cytuj
A ten znowu z tym kluczem dynamometrycznym wyskakuje. Bardzo się cieszę, że wiesz czym jest ten klucz, koniecznie chcesz się tą wiedzą popisać i w tym celu piszesz o tym w każdym temacie, który choć w jakiejś części traktuje o szeroko rozumianej mechanice. Ale jeśli nie wiesz co w rowerze wymaga naprawy osób, które znają się na tym, a czego nie zawsze dokonają osoby nie znające się, to mnie osobiście nie chce się tobie wykładać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~~~`
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 16:57  
Cytuj
StudentBD w sprawach rowerów doradzasz beznadziejnie,zero fachowej porady,takie tam blebleble.Skoro jesteś takim znawcą rowerów to dlaczego nie umiesz sam sobie go naprawić.Znalazł sie specjalista od siedmiu boleści.Lepiej się nie wypowiadaj bo g**** wiesz.

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:05  
Cytuj
CYTAT
StudentBD w sprawach rowerów doradzasz beznadziejnie,zero fachowej porady,takie tam blebleble.Skoro jesteś takim znawcą rowerów to dlaczego nie umiesz sam sobie go naprawić.Znalazł sie specjalista od siedmiu boleści.Lepiej się nie wypowiadaj bo g**** wiesz.


konserwacja, wymiana oleju i uszczelek w amortyzatorze powietrzno lejowym rock shox tora?? mówi Ci to coś?
pacanie a ty sie znasz że mówisz że ja sie nie znam?
\

to zaproponuj coś po fachowemu?? może jeździsz ? serwisujesz? wiesz coś na ten temat? może jesteś jednym z tych znawców z rojaxu mlotek hehe

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:07  
Cytuj
CYTAT
przepraszam, co w rowerze jest takiego co wymaga do naprawy osób trzecich ?

specjalistyczne narzedzia ? za ~150 zł pewnie można się wyposażyć + klucz dynamometryczny do małych dokręceń,

jak zwykle wypowiadają sie ludzie którzy nie mają pojęcia o serwisie profesjonalnych części..

w 150 zł nie wiem czy sie zmieścisz hehee

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~~~~
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:09  
Cytuj
Biedny studencik boi się,że raczki sobie pobrudzi.Oczywiście,że się znam pacanie.

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:16  
Cytuj
to świetnie hehe może sie podzielisz swoją wiedzą???


jaki masz rower??

pewne rzeczy wole żeby serwisant zrobił bo nie mam za bardzo pojęcia jak rozebrać taki amorek, a nie dlatego że sobie ręce pobrudzę BARANIE...
wcześniejszy rower złożyłem w całości sam, jednak był na osprzęcie deore i amorku rock shox judy 2 i nie bylo nic tam skomplikowanego..

słucham hehe Ty to może Ty mi tore zrobisz mlotek ??

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~~~~
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:28  
Cytuj
Pomógł bym ci z chęcią,ale za tego barana i pacanato radź sobie sam,albo idź tam,gdzie zedrą z ciebie kasę.

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:30  
Cytuj
nie znasz sie na rowerach .. potrafisz tylko powiedzieć że ktoś jest nieudacznikiem, tak najłatwiej

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~~~~
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:34  
Cytuj
Coś ci powiem Student;dużo mówisz,mało robisz.Nie wdaje się w dalszą dyskusje z tobą,prowadzi to do nikąd.Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:35  
Cytuj
zgadzam sie, nie ma sensu

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kjljkklj
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:43  
Cytuj
Czlowieku, tu sa kresy wschodnie - tu sie nie rozwiazuje problemow, tu sie analizuje, narzeka, dokladnie wypunktuje i placze, ze warszawa okradla ;)

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Czlowieku, tu sa kresy wschodnie - tu sie nie rozwiazuje problemow, tu sie analizuje, narzeka, dokladnie wypunktuje i placze, ze warszawa okradla ;)


hehe może i wschodnie jezyk

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~echo
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 18:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
przepraszam, co w rowerze jest takiego co wymaga do naprawy osób trzecich ?

specjalistyczne narzedzia ? za ~150 zł pewnie można się wyposażyć + klucz dynamometryczny do małych dokręceń,

jak zwykle wypowiadają sie ludzie którzy nie mają pojęcia o serwisie profesjonalnych części..

w 150 zł nie wiem czy sie zmieścisz hehee


nie części ... a narzędzia. Do domowego użytku, nie trzeba najwyższej półki - a i tak niejeden serwis nawet takich nie ma ...

- klucz do kaset - 10 zł
- klucz do wkładu supportu - 20 zł
- ściągacz do korb - 30 zł
- coś do rozkuwania/zkuwania łańcuchów - 30 zł
- kluczyk do nypli - 10 zł
- coś do montażu/demontażu sterów - 50 zł
== 150 PLN

no i jeszcze kluczk dynamometryczny (a idź do serwisu i sprawdź w którym go mają - 95% nie ma) - jak ktoś nie ma.
Koszt w najtańszej wersji ok 150-200zł. W sumie to tylko rower - wystarczy i wychyłkowy za 50 zł ...


Jeśli ma ktoś jakieś pytania dot. rowerku - pytajcie.
W przypadku pytań jak konserwować uszczelki w modelu XX11 - trzeba zajrzeć do inst. serwisowej, a nie wymyslać.

 
 
 
 
~~biker89
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 20:46  
Cytuj
nie kłuccie sie chłopaki smiech2 to nie ma sensu napisz do mnie na gg 8251774 to ci wytłumacze co jak naprawic lub sam ci naprawie ogłoszenie podawane wczesniej było moejgo autorstwa prowadziłem serwis rowerowyumiech wiec moge ci pomoc umiech

 
 
 
 
~~lkjklj
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 20:53  
Cytuj
Sorry, ale kto ma czas dlubac przy swoim rowerze? Serio - poza super zapalonymi cyklistami reszta ludzi ma w glebokim powazaniu czy smar gdzies tam na dole jest jakiejs marki, wiekszosc ludzi chce raz na rok zawiezc rower do warsztatu, odczekac tydzien a potem w weekend pojechac na dzialke.

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 21:03  
Cytuj
CYTAT
nie kłuccie sie chłopaki smiech2 to nie ma sensu napisz do mnie na gg 8251774 to ci wytłumacze co jak naprawic lub sam ci naprawie ogłoszenie podawane wczesniej było moejgo autorstwa prowadziłem serwis rowerowyumiech wiec moge ci pomoc umiech


bajker! na pewno się odezwęumiech
na razie mam bajka w rzeszy, jeszcze go trochę poeksploatuje umiech hehe i myślę że jak będzie pre kresek powyżej zera to śmignę do domu i wtedy będziemy gadać umiech

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~biker Merida
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
przepraszam, co w rowerze jest takiego co wymaga do naprawy osób trzecich ?

specjalistyczne narzedzia ? za ~150 zł pewnie można się wyposażyć + klucz dynamometryczny do małych dokręceń,


ja się na tym nie znam, ale klucz dynamo-metryczny to zapewne służy do przykręcania dynama, czy tak ??

to w takim razie po co on komu jak obecnie wszyscy jeżdżą ze światełkami diodowymi na baterie a z dynama nikt nie korzysta nie wiem

ps.
z tymi wszystkimi to przesadziłem - część, za przeproszeniem, głupoli (bo jak inaczej ich nazwać) jeździ po zmroku bez świateł mlotek

 
 
 
 
~~echo
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 21:13  
Cytuj
tak, to taki klucz do przyrecania dynama uśmiechsmiech2smiech2smiech2

zalecanym momentem potluczony

 
 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 21:15  
Cytuj
noo comment

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »