NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Boże Ciało-procesja,
~~Cogito
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 12:04  
Cytuj
Patrząc na dzisiejszą procesję (procesje) myślałem o Wyspiańskim , który pisał:"wyście sobie a my sobie ,każdy sobie rzepkę skrobie".
Na pewno nie o to chodziło Chrystusowi!Religia ma łączyc ludzi a nie dzielic.Jeszcze jeden przykład obłudy:(

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 12:04  
Cytuj

 
 
 
 
~~lolek
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 12:31  
Cytuj
a w czym procesja dzieliła ludzi ?zdziwiony

 
 
 
 
~~kiki
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 13:20  
Cytuj
koles ty wiesz o czym miszesz czy chciales zabłysnąc?zdziwionyzdziwionyzdziwionyzdziwionyzdziwionyzdziwionyzdziwiony

 
 
 
 
~~a,Kanzu
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 15:47  
Cytuj
Jeżeli chciał zabłysnąć to mu się po części udało. Zabłysnął własną głupotą, ale cóż zrobić głupich nie sieją, sami rosną.

 
 
 
 
~~Heniu
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 15:57  
Cytuj
Jakby procesja dzieliła ludzi toby siedzieli w domu a tak było widać ile ludzi było na procesji

 
 
 
 
~~####
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 16:49  
Cytuj
Chyba chodziło o to, że każda parafia szła oddzielnie.Zanim przykładni katolicy będziecie kogoś rugac , uruchomcie swoje szare komórki (jeśli je posiadacie). No tak w ilości a nie w jakości siła umiech

 
 
 
 
~~sefdsf
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 17:13  
Cytuj
Eee dlugo myslieliscie na tym? Zeby tylko uszcypnac, kopnac...Siedza i wymyslaja. Popatzre jeden z drugim an siebie a pozniej kogos osadzaj. Tacy jestescie swieci?

 
 
 
 
~~Bdn
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 17:26  
Cytuj
CYTAT
Chyba chodziło o to, że każda parafia szła oddzielnie.Zanim przykładni katolicy będziecie kogoś rugac , uruchomcie swoje szare komórki (jeśli je posiadacie). No tak w ilości a nie w jakości siła umiech





Bidne te komentatory ateisty. Nie mają czasu zajmować się swoim ateizmem, tylko warują by na zawołanie pluć i szczuć. Brak im zupełnie czasu na praktykowanie obrządku ateistycznego. Ale bidota. Aż żal patrzeć. Taki ich los.

 
 
 
 
~~~~~~~
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 20:01  
Cytuj
Bidne te komentatory ateisty. Nie mają czasu zajmować się swoim ateizmem, tylko warują by na zawołanie pluć i szczuć. Brak im zupełnie czasu na praktykowanie obrządku ateistycznego. Ale bidota. Aż żal patrzeć. Taki ich los.[/cytat]

A od kiedy to ateiści mają swoje obrządki ateistyczne??? Pierwsze słyszę, a jestem ateistązdziwiony

Skoro ateiści nie wierzą, to po co mają robić z tego jakieś obrządki, zasady. Dla ateisty boga nie ma i koniec tematu. Proste?

 
 
 
 
~~Anwender
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 21:37  
Cytuj
Procesja w Boże Ciało to dobry zwyczaj. umiech Taka manifestacja odbywa się tylko raz w roku, chyba że zdarzy się inna okazja. Kilka lat temu, gdy przyjechała kopia figurki Maryi, zorganizowano Procesję Fatimską - tą samą drogą lub podobną. Przy ołtarzach odmawialiśmy 1 dziesiątek różańca.

Niepokojące jest jednak to, że czci się znane figurki bardziej niż osoby, które przedstawiają. Uklęknijcie, bo niosą figurkę...

Wracając do tematu - czyli wszystkie parafie w mieście powinny razem organizować 1 procesję? Po pierwsze - za dużo ludzi - odległość między końcem "sznura" a ruchomym ołtarzem byłaby spora, chyba że wyruszy dużymi ulicami (KEN, JPII). Po drugie - trzeba dojść do miejsca, z którego ona wyruszy. Po trzecie - nie można odprawić Mszy św. bezpośrednio przed lub po procesji.

 
 
 
 
~~Mazi
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 23:31  
Cytuj
chyba Miłosz napisał, że "największym tragizmem dla ateisty jest powiedzenie mu, że Boga nie ma" (luźnie przytoczone słowa)
To dużo tłumaczy.

 
 
 
 
~~korek
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 16:42  
Cytuj
Gdzieś przeczytałem, że procesje rekompensują brak pochodów 1 majowych.

 
 
 
 
~~***
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 16:47  
Cytuj
a ja mam w dupie wasza procesje i cały problem koscielny

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 17:49  
Cytuj
juz myslalem ze chodzi o to iz ludzie z przodu obrywali galazki tak ze dla tych z tylu nie starczylo ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Lvm
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 19:51  
Cytuj
CYTAT
a ja mam w dupie wasza procesje i cały problem koscielny



Pamiętaj, że Ciebie także Bóg kocha. On Cię nigdy nie opuści. Otwórz się na Jego niezgłębioną miłość.

 
 
 
 
~~@@@@
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 20:15  
Cytuj
Lvm ..Skąd o tym wiesz?

 
 
 
 
~~Jarosław
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 23:48  
Cytuj
Moja córka, która ma 9 lat (właśnie miała I Komunię) była na tej procesji i to było przegięcie ze strony prowadzących: 3 godziny na deszczu to chyba trochę za dużo jak dla tak małej dziewczynki! Ja bym jej nie wysłał, ale żona się uparła, chociaż sama teraz mówi że to była przesada.

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 23 Maja 2008r. 23:54  
Cytuj
Sam nie wiesz co piszesz: po pierwsze nie padał deszcz i moze troszeczke pokropilo ale sie nawet nie bylo po tym mokrym (przesadzasz) a po drugie: jak mozna bylo to zrobic szybciej?? biec od stacji do stacji. Wlasnie przez takich ludzi jak Ty rozwija sie poganstwo. Czy chodzisz do kosciola? Bo cos mi sie nie wydaje a czy pozniej Twoje dzieci bede chodzic do kosciola z pewnoscia nie, chyba ze trafia na wierzacego meża/zone, ale Ty sie o tmy przekonasz dopuiero na sadzie ostatecznym - szkoda mi Cie....

 
 
 
 
~~Jarosław
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:00  
Cytuj
Chodzi mi o to, że jak chcesz, to możesz sobie łazić z krzyżem po stalowej nawet i cały dzień, ale nie powinno się zmuszać do tego małych dzieci pod groźbą złej oceny z religii...

 
 
 
 
~~anonim~
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:09  
Cytuj
KK zabrania oceniania praktyk religijnych. Jeśli ksiądz stawia oceny np. za [nie]uczestnictwo w nabożeństwach, procesjach, itd. to zgłoś problem do wyższych władz KK - nie jestem pewny, ale chyba do kurii lub do biskupa. Musisz poszukać informacji na ten temat - media wielokrotnie nagłaśniały sprawę.

W parafii Trójcy Przenajświętszej droga procesji nie była długa. Potrwała niecałą godzinę. Tak powinno być wszędzie.

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:20  
Cytuj
Im dłużej tym lepiej to tylko w seksie jest dobre, ale też bez przesady... good Ale skąd księża mają o tym wiedzieć...

 
 
 
 
~~xDDD
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:22  
Cytuj
a czy ks. czy zakonnica powiedziala w prost, ze dostanie gorsza ocene jezeli nie pojdzie... ? moze poprostu powiedziala, ze Ci co pojda dostana ocene wyzej za branie udzialu w jakichs dodatkowych zajeciach... nawet tak jest w szkolach: spiewasz na apelach... masz ocene wyzej na koniec z muzyki...

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:27  
Cytuj
~xDDD piszesz: "nie dostanie gorszej oceny ale ci co pójdą dostaną lepszą..." - co za logika? Przecież to jest to samo!!!

 
 
 
 
~~zzz
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 00:31  
Cytuj
Teoretycznie piątke albo i szóstkę z religii powinna móc otrzymać także osoba niewierząca ale bardzo dobrze znająca materiał nauczania - ale to tylko teoretycznie...

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 07:47  
Cytuj
CYTAT
Sam nie wiesz co piszesz: po pierwsze nie padał deszcz i moze troszeczke pokropilo ale sie nawet nie bylo po tym mokrym (przesadzasz) a po drugie: jak mozna bylo to zrobic szybciej?? biec od stacji do stacji. Wlasnie przez takich ludzi jak Ty rozwija sie poganstwo. Czy chodzisz do kosciola? Bo cos mi sie nie wydaje a czy pozniej Twoje dzieci bede chodzic do kosciola z pewnoscia nie, chyba ze trafia na wierzacego meża/zone, ale Ty sie o tmy przekonasz dopuiero na sadzie ostatecznym - szkoda mi Cie....
Zgoda!Pogaństwo kwitnie w kościele rzymsko-katolickim bo czymże innym jest czczenie świętych /tysiące świętych ustanowił kościól zwany rzymsko-katolickim/ kiedy JEST TYLKO JEDEN BÓG.A Wy biegacie na jakieś procesje nosicie krzyż jako symbol MIłOśCI a przecież to narzędzie zbrodni.Gdyby w tamtych czasach znana była gilotyna czy krzesło elektryczne to na dogach \"krzesłowych\" czy \"gilotynowych\" nieslibyście te narzędzia?Czy zawieszalibyście miniatury tych narzędzi na własnych szyjach.Zacznijcie myśleć.Czrnym mało jest czcić Eucharystie raz w roku w Wielki Czwartek muszą to robic drugi raz w roku aby plebsowi jakim jesteście pokazać własną SILę i blokować drogi krajowe tak jakby mało było osiedlowych.To jest właśnie POGAŃSTWO!!!!!good

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »