NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gastroskopia?,
Posty: 70
Dołączył: 9 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2009r. 10:27  
Cytuj
Muszę zrobić gastroskopię chciałabym zrobić ją prywatnie może mi ktoś polecić jakiegoś dobrego lekarza, który takie badanie wykonuje prywatnie. Ile takie badanie kosztuje???I czy bardzo boli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2009r. 10:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 4 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2009r. 11:41  
Cytuj
Doktor Ostrowska, przyjmuje Na Wojska Polskiego w pierwszym wieżowcu licząc od ul KEN.
Na parterze.
Kosztuje jakieś 80 zł.
Nie boli ale przyjemne nie jest.
Należy być na czczo.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2009r. 12:28  
Cytuj
Nie ma róznicy czy robisz prywatnie czy państwowo, cholernie nieprzyjemne badanie, najtrudniej połknąć sondę. Ja robiłem raz państwowo kilka lat temu w szpitalu i 2 miesiące temu na WP u Ostrowskiej. Badanie przeprowadzone szybko i sprawnie tylko umówiony byłem na 17 a przyjety po 18. Pani chyba zależy na ilości pacjentów.A nie żarcie od rana nie pomaga w poczekalni.
Innych lekarzy nie znam.
Życzę zdrowia

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2009r. 13:52  
Cytuj
Niema różnicy czy prywatnie czy państwowo. To badanie z ogółu jest nie przyjemne, wiec czy u prywatnego lekarza czy w państwowej przychodzi przejdziesz przez to tak samo. A tak wogóle to czemu chcesz isc prywatnie? Ja byłem ostatnio na gastroskopii w przychodzi w budynku szpitala, i nie mam zastrzeżeń. Miłe Panie doradzaja i pomagają w razie jakiś problemów, czysty i nowoczesny gabinet. Całe badanie trwa ok 10 min a wydaje się że trwa to całą wieczność. Mimo wszystko dobrze je zrobić żeby mieć pewność że w żołądku nic się nie dzieje umiech
Pozdrawiam

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2009r. 08:03  
Cytuj
Nie ma sensu robić gastroskopii prywatnie! Od pewnego czasu w przychodni przy szpitalu badanie to wykonuje głównie lek.Kiszka, robi to naprawde rewelacyjnie. Miałem to badanie robione jakisz czas temu przez wspomnianą wyżej lek.Ostrowską - nie ma porównania. Dodatkowo zaznaczę, że nie ma tam ostatnio długich kolejek, może obowiązki się podzieliły, a może nowy lekarz lepiej sobie radzi?

TurboDymoMan lepszy od Chucka Norrisa!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 8 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2009r. 08:21  
Cytuj
powiedzcie mi proszę, czy skierowanie na gastroskopie wypisać rodzinny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2009r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Dodatkowo zaznaczę, że nie ma tam ostatnio długich kolejek, może obowiązki się podzieliły, a może nowy lekarz lepiej sobie radzi?

ze względu na brak funduszy od NFZ-tu
i płatności nadwykonań
kolejka znacznie się wydłużyła
ale tak naprawdę trzeba samemu sprawdzić
podejść i zapytać,bo zapłacić zawsze zdążyszsmiech2

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2009r. 10:47  
Cytuj
Po co od razu gastroskopia?
Jak masz dolegliwosci z tej strony przewodu pokarmowego to wypisz sobie Omeprazol 20 mg i pobierz do 8 tygodni, a samo minie. Prawdopodobienstwo zmian nowotworowych jest niewielkie, a to ma wykazac gastroskopia.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2012r. 20:50  
Cytuj
Wie ktoś z Was ile czeka czasu się prywatnie do lek. Ostrowskiej na gastroskopie?? Jaki koszt??
Odopowiadam czego chce prywatnie - w szpitalu termin mam za 7 miesiecy :o szok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 00:10  
Cytuj
Jezu jedź do rzeszowa do porzadnego zakładu. po co źle to wspominac narkoza i budzisz się po wszystkim, lub znieczulenie miejscowe i mała kamerka - średnica o polowe mniejsza od tego z nfz.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 00:14  
Cytuj
Narkoza to wbrew pozorom poważny "zabieg", który niejednokrotnie niesie za sobą skutki uboczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 09:13  
Cytuj
Sm wiem, zle jest to wygodniejsze, ja tam miałem 4 razy w 2 mce i zyje

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 10:25  
Cytuj
wlasnie tak czytam i nie mogę uwierzyć, ale Jacek mnie uspokoił umiech myślałem że nie znają w pl metody z narkozą lub np z zamrożeniem gardziołka. jak jest taka możliwość, to nie czaić się tylko do Rzeszowa! po co się męczyć ?

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 11:11  
Cytuj
Najlepsza to wogóle jest metodą z kapsułką ale kosztuje 1100zł.
połykasz kamere i bada ci najpierw jelito, żołądek wsio

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 11:27  
Cytuj
Jacek chyba najpierw : przełyk żołądek i później jelito chytry no chyba że kapsułkę stosuję się w formie czopka smiech2

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 11:33  
Cytuj
No w sumie i tak.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2012r. 11:39  
Cytuj
Nie potrzebuje narkozy jezyk chodzi mi o chore terminy na badanie ... dlatego pytam o prywatne badania.
W Rzeszowie to gdzie? na NFZ czy prywatnie?? Jak długo się czeka na badanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 08:56  
Cytuj
CYTAT
Muszę zrobić gastroskopię chciałabym zrobić ją prywatnie może mi ktoś polecić jakiegoś dobrego lekarza, który takie badanie wykonuje prywatnie. Ile takie badanie kosztuje???I czy bardzo boli?


Nic nie musisz robić.
Od tej chwili twoim menu jest tłusta smietana , sery , masło , jaja i...tylko mała byłeczka z masłem w ciagu doby. Słodką truciznę natychmiast odstaw.
Ból minie na zawsze juz na drugi dzień , a nawet w pierwszym
WIEM CO MÓWIE.
To nic nie kosztuje , no chyba ze chcesz zapłacić- podam nr konta/min 3-cyfrówkauśmiech

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2012r. 11:33  
Cytuj
CYTAT
Narkoza to wbrew pozorom poważny \"zabieg\", który niejednokrotnie niesie za sobą skutki uboczne.

CYTAT
Narkoza to wbrew pozorom poważny \"zabieg\", który niejednokrotnie niesie za sobą skutki uboczne.


Zgadzam się z tym.
Narkoza (znieczulenie ogólne) nawet na krótko to wprowadzenie organizmu w stan zagrożenia życia.
Znieczulenie ogólne - wpływowi anestetyku poddane zostają wszystkie narządy i tkanki oraz odwracalnie zniesiona zostaje czynność Ośrodkowego Układu Nerwowego.
Co może spowodować? Między innymi:
-Depresja oddechowa
-Bradykardię
-Po dużych dawkach sztywność mięśni klatki piersiowej i brzucha
-Poznieczuleniowe nudności i wymioty
-Spadek motoryki jelit, wzrost napięcia ściany jelita, wzrost ciśnienia w przewodzie żółciowym wspólnym
Na szczęście pacjenci są wtedy pod ciągłą obserwacją wzroku i monitorów.
Więc wystąpienie powikłań po-znieczuleniowych jest minimalne.
Mimo wszystko poddawanie się znieczuleniom zbyt często nie jest dobre dla organizmu. Za bardzo go obciąża.

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 09:18  
Cytuj
Ponawiam temat, gdzie można obecnie zrobić gastroskopie? Nie wiecie może czy w da się to zrobić w Sanusie przychodni/szpitalu Goli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 10:35  
Cytuj
a dr kiszka przyjmuje prywatnie ? ja zwlekalem kiedy ale sie przestwilem badania nie tyle sie boje co chorobsk..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 22 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 10:49  
Cytuj
Tak , dr. Kiszka przyjmuje prywatnie, ale w Janowie Lubelskim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 12:22  
Cytuj
Gastroskopię nalezy wykonać koniecznie.Nie słucha się "facowców" .Trzeba zbadać gdzie ewentualny wrzód się umiejscowił.Zoładek,jelita czy inne okolice.Najlepszy lek na stwierdzone wrzody to LOSEC..jest cholernie drogi ale daje spokój po miesiecznej kuracji do pieciu lat.Znam to na własnym przykładzie.Gastroskopia moze też wykluczyć wrzody a winę za takie objawy ponosi zniszczona osłona zoładka.Wtedy leczy się to łagodniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 14:15  
Cytuj
Dlaczego piszesz,że Losec jest cholernie drogi? Z tego co wiem jest dostępny za mniej niż 40 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2016r. 19:00  
Cytuj
@jonnytomalla Gastroskopii nie wykonuje się koniecznie. Wykonuje się ja jeśli są wskazania do tego badania.Jest to badanie inwazyjne, mało przyjemne i jak każde może nieść za sobą powikłania i komplikacje. Dlatego dobrze jest wiedzieć do kogo się udać, żeby było ok. Dr Kiszka jak najbardziej polecam, wykonywał mi ja również dr Syp w stalowowolskim szpitalu. Zniosłam je fajnie i nie wspominam źle. Natomiast gastro robione przez dr Ostrowska wspominam bardzo źle :( W Stalowej Woli fajnie gardełko znieczulają i da się przeżyć, a nawet wyjść z uśmiechem z badania umiechW każdym razie badanie jest ok, nie ma co demonizować, przesadzać i straszyć potencjalnych pacjentów ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »