NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie zrobić prześwietlenie , Bóle karku..
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2009r. 16:10  
Cytuj
Witam
Jutro będę w stalowej na kilka godzin i chciał bym zrobić sobie RTG Odcinka szyjnego kręgosłupa czy jak to tam się nazywa.

Kilka lat temu miałem wypadek na motorze i możliwe ze coś się ujawniło, drętwienie karku, bóle nasilające wieczorem.
Miałem to już w lutym ale przeszło po kuracji magicznym lekiem Myolastan.
Niestety wróciło, gdzie mogę zrobić RTG od reki, oczywiście liczę się z kosztami..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2009r. 16:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2009r. 21:35  
Cytuj
Z tego co wiem musisz mieć skierowanie na wykonanie prześwietlenia i możesz to zrobić w szpitalu.W takich przypadkach RTG nie zawsze wszystko wyjaśni ...A stosowałeś jakąś rehabilitację lub zabiegi fizykalne?Po takich urazach to podstawa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 27 Lut 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2009r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
Witam
Jutro będę w stalowej na kilka godzin i chciał bym zrobić sobie RTG Odcinka szyjnego kręgosłupa czy jak to tam się nazywa.

Kilka lat temu miałem wypadek na motorze i możliwe ze coś się ujawniło, drętwienie karku, bóle nasilające wieczorem.
Miałem to już w lutym ale przeszło po kuracji magicznym lekiem Myolastan.
Niestety wróciło, gdzie mogę zrobić RTG od reki, oczywiście liczę się z kosztami..


Witam
Do zrobienia zdjecia RTG nie jest Ci potrzebne skierowanie wystarczy ze udasz się na ulice Wojska Polskiego tam gdzie jest basen u Goli. Tam właśnie możesz sobie zrobić prywatnie RTG odcinka szyjnego, bo w szpitalu w st woli to nie polecam, tam tylko się naświetlisz a i tak dokłądne foto nie wyjdzie. Jesli chodzi o Twój przypadek to lepiej polecam zrobić sobie rezonans magnetyczny też można zrobić go u Goli. Najlepiej będzie jak się do niego wybierzesz i się wszystkiego dowiesz na miejscu.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2009r. 05:00  
Cytuj
Aby wykonać zdjęcie rentgenowskie potrzebne jest skierowanie, gdyż takie są przepisy: Prawo Atomowe oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2005r.. Jeżeli u Goli można zrobić badanie rentgenowskie bez skierowania tzn. tam jest łamane prawo, a skoro jest łamane prawo to skąd wiadomo na jakim sprzęcie robione są tam badania i kto je robi skoro nie zna przepisów. Ja bym się nie narażał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 27 Lut 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2009r. 11:14  
Cytuj
CYTAT

Aby wykonać zdjęcie rentgenowskie potrzebne jest skierowanie, gdyż takie są przepisy: Prawo Atomowe oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2005r.. Jeżeli u Goli można zrobić badanie rentgenowskie bez skierowania tzn. tam jest łamane prawo, a skoro jest łamane prawo to skąd wiadomo na jakim sprzęcie robione są tam badania i kto je robi skoro nie zna przepisów. Ja bym się nie narażał.


Witam
Nie pisz tu o łamaniu prawa bo jak się chce zrobić rtg prywatnie to wystarczy iść do Goli i on Ci wystawi skierowanie. Jak idziesz robić prywatne foto RTG lub rezonans to zawsze jest to konsultowane z lekarzem który jest w tej instytucji. A jeśłi chodzi o sprzęt Goli to nie pisz że nie wiadomo co ma bo nic nie wiesz jeśli tak napisałeś. Ma dobry i najnowszy sprzęt do RTG nasz szpital w st woli działa na starym sprzecie gdzie na wywołanych fotach ciężko cokolwiek zobaczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 344
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2009r. 22:43  
Cytuj
jedno jest pewne

Prywatnie czy nie skierowanie MUSI byc!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 15:42  
Cytuj
Czy obecnie można zrobić gdzieś prywatnie prześwietlenie prywatnie bez koniecznego skierowania na prześwietlenie? Czy w tej kwestii dalej nic się nie zmieniło?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 20:31  
Cytuj
W takich zadupiach jak stalowowolskie albo nizanskie trzeba miec wszystko papiery skierowania i czekac 5lat.

A w takich jak ten

http://www.szpital.mielec.pl/

jedziesz mowisz co i jak, wszystko Ci w ten sam dzien zrobia. Potem dostajesz fakturke do domu, albo oplacasz na miejscu od pon do piatku 14.00

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 20:57  
Cytuj
W "Ambulatorium" na ul. Kwiatkowskiego 2 zrobisz prześwietlenie "od ręki" pon. - pt 7-15.30 ale musisz mieć skierowanie, koszty nie są duże, chyba max. 20 zł, a wynik max. na 2-gi dzień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2014r. 09:16  
Cytuj
Orientuje się ktoś może ile kosztuje RTG kregosłupa na odcinku szyjnym u Goli?
Czy może zrobić rezonans przy cholernie drętwiejącej ręce i przy okazji bólu który aż budzi w nocy.
Jest w stanie ktoś coś powiedzieć? chodziłem po lekarzach i nikt nic konkretnego nie powiedział

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 22 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2014r. 18:59  
Cytuj
O właśnie ja też się podepnę pod temat -czyli bez skierowania nici ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2014r. 12:05  
Cytuj
Rezonans lepszy niż RTG. Ale najważniejsze jest żebyś miał RTG albo rezonans dobrze odczytany. Ja nie miałam takiego szczęścia, moja mama też nie, radzę wybrać inne miasto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2014r. 18:21  
Cytuj
W Tarnobrzegu bez skierowania można zrobić prześwietlenie wszystkiego co się chce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 29 Wrz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2015r. 15:22  
Cytuj
heej wiecie może gdzie zrobie rtg całej szczęki i jaki koszt wyniesie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 23 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2015r. 00:47  
Cytuj
hej. chodzi ci chyba o pantomogram, ja robiłam takie zdjęcie u Goli. i zapłaciłam 50zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2016r. 19:24  
Cytuj
Nie chcę tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj.

Czy robił ktoś z Was niedawno pantomogram?
Nie chcę robić na Staszica bo jakość jest tragiczna.
Czy możecie polecić inny punkt?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Lut 2016r. 20:55  
Cytuj
W szpitalu za prześwietlenie zaplacisz. Jest czynne całą dobe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 14:06  
Cytuj
Jak to jest w ambulatorium z rtg? Czy np gdy jutro zrobie zdj to dostane je i opis jeszcze tego samego dnia?

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 20:55  
Cytuj
Napewno zrobisz w Dilabie w Rozwadowie /od poniedz. do czwartku w godz.15 - 17 30/ bez skierowania , wynik na następny dzień. Robiłam i wiemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »