Zaloguj się !
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»

Sukces uczniów Ekonomika 18  Grudnia  2015

III miejsce w Polsce zajęli uczniowie Ekonomika w konkursie promującym bezpieczeństwo młodzieży w sieci, organizowany w ramach projektu „CHROŃMY MŁODOŚĆ w Sieci”.

Dzień otwarty CEZ 15  Grudnia  2015

Finał konkursu wiedzy technicznej, prezentacja szkoły, promowanie kształcenia zawodowego technicznego... tak w skrócie wyglądał wtorek w CEZie

ZSP nr 3 większe o kilka sal lekcyjnych 14  Grudnia  2015

3 nowe sale dydaktyczne oraz powiększony pokój nauczycielski – to efekt prac budowlanych, jakie przeprowadzono w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli.

Za nami konkurs na Wieniec Adwentowy 8  Grudnia  2015

Po raz czwarty w ZSP nr 2 odbył się konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy. Kolędy, zapach gałązek i suszonych owoców- to wszystko na pewno pomagało w tworzeniu dekoracji…

Uczniowie montowali meble w DPS-ie 4  Grudnia  2015

Uczniowie „Budowlanki” w ramach zajęć praktycznych remontowali pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Gościnny Dzień Ekonomika 27  Listopada  2015

W piątek w rozwadowskim Ekonomiku odbył się dzień otwarty. Przybyli nań gimnazjaliści z całego powiatu. Atrakcji było co niemiara, bo królowała magia, a korytarzami mknęły wiedźmy i strzygi.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów 27  Listopada  2015

Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i Kurator Oświaty Jacek Wojtas wręczyli dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

Zrób eko-zabawkę i wygraj cenną nagrodę 17  Listopada  2015

Do 30 listopada można nadsyłać prace na konkurs „Coś z niczego czyli moje ekologiczne zabawki...

Będzie plac zabaw dla niepełnosprawnych 17  Listopada  2015

Wszystkie dzieciaki uwielbiają place zabaw, ale nie wszystkie mogą z nich korzystać. Osoby, z różnymi niepełnosprawnościami często mogły tylko pomarzyć np. o huśtaniu się…

Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły 10  Listopada  2015

W ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki odbyła się uroczysta przysięga klasy I LO o profilu edukacji wojskowej i ślubowanie klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zlikwidować gimnazja? 6  Listopada  2015

W Stalowej Woli mamy 9 szkół uczących na poziomie gimnazjum. Wkrótce te szkoły mogą zniknąć.

W „Jedynce” kochają zwierzaki 5  Listopada  2015

Konkursy, akademia, zbiórka – tak dzieciaki podsumowały miesiąc dobroci dla zwierząt w PSP nr 1 w Stalowej Woli.

„Witajcie w naszej bajce” 3  Listopada  2015

W ostatni piątek w bibliotece ZSP 1 gościliśmy dzieci z klasy 3 PSP 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Spotkanie to odbyło się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

Przyroda w obiektywie aparatu 23  Października  2015

Rafał Sibiga ze Stalowej Woli zdobył II miejsce w konkursie fotograficznym "Zielone Podkarpacie w obiektywie”. Swój talent fotograficzny szlifuje w naszym mieście.

Goście z Izraela po raz 4 23  Października  2015

Niecodzienni goście odwiedzili dziś miasto. Młodzież izraelska ze szkoły Handesaim odwiedziła uczniów stalowowolskiego ogólniaka.

Inauguracja roku na UTW 21  Października  2015

33 nowych seniorów dołączyło do społeczności tworzącej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli.

Jan Paweł II w ekslibrisie 21  Października  2015

Pieszy, który porusza się po drodze bez odblasków zarówno po zmierzchu, jak i wczesnym ranem jest dla kierowcy mało widoczny. Dlatego policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu prowadzą

Inauguracja Roku Akad. 2015/2016 19  Października  2015

Studenci naukę rozpoczęli na początku października, ale dopiero dziś oficjalnie przywitali nowy rok akademicki w towarzystwie władz uczelni, kadry akademickiej oraz zaproszonych gości.

Bili rekord w resuscytacji 16  Października  2015

Ponad setka uczniów, ogromny zapał i chęć do pobicia rekordu - tak dzieciaki z podstawówki podeszły do ogólnopolskiej akcji.

Nowy przystanek dla uczniów Ekonomika 16  Października  2015

Już niebawem będzie można dojechać autobusem miejskiej komunikacji do ZSP nr 3. To dobra wiadomość dla uczniów Ekonomika. Obecnie uczący się muszą dojść z odległego przystanku do szkoły.

XIII Sesja Historyczna 15  Października  2015

„Trudne oblicza historii” to tytuł sesji historycznej, która odbyła się w czwartek w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 14  Października  2015

Tradycją już się stało, że 14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Stalowej Woli najzdolniejszym uczniom przyznawane są stypendia prezydenckie. Doceniani są również nauczyciele.

Coś dla nauczycieli, coś dla uczniów 13  Października  2015

We wtorek, w ramach lekcji edukacji muzycznej, w ZSP nr 1 odbył się koncert zespołu Keskese. To niecodziennie wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej

Ewakuacja szkoły w Antoniowie 12  Października  2015

12 października w Zespole Szkół w Antoniowie (powiat stalowowolski, w gminie Radomyśl nad Sanem) około godz. 9.00 rozległ się sygnał alarmowy. Uczniowie zostali ewakuowani z budynku...

Pierwsze zajęcia Politechniki Dziecięcej 7  Października  2015

Już 10 października w budynku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej odbędą się pierwsze zajęcia Politechniki Dziecięcej

Nagrody dla najzdolniejszych uczniów 1  Października  2015

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego wręczono nagrody Starosty Niżańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Niżański.

Na Politechnice 150 żaków zaczyna naukę 29  Września  2015

Już od lat kierunki Mechanika i budowa maszyn, Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Rzeszowskiej cieszą się dużą popularnością. W tym roku naukę rozpocznie ponad 150 studentów.

Dostaną stypendia 29  Września  2015

Radni województwa zdecydowali o przystąpieniu do realizacji projektu, dzięki któremu 900 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzyma wysokie stypendia za wyniki w nauce.

Ekonomik zmniejsza dystans do Europy 27  Września  2015

Od 2 tyg. uczniowie ZSP Nr 3 przebywają na praktykach zagranicznych. Staże realizowane są w ramach programu Erazmus plus i weszły na stałe do oferty edukacyjnej Ekonomika...

Biblioteka KUL już na Popiełuszki 16  Września  2015

W środę, w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej, oficjalnie została otwarta Biblioteka Wydziału Zamiejscowego KUL. Księgozbiór został poszerzony o publikacje potrzebne studentom technicznym.

Bogata baza dydaktyczna dla technicznych 16  Września  2015

16 września 2015 roku uroczyście otwarto nowy budynek dydaktyczny KUL dla kierunku inżynieria środowiska. Wyposażone w nowoczesny sprzęt pracownie czekają na studentów

Studia czy praca? Nie musisz wybierać 14  Września  2015

Iść na studia czy tuż po szkole średniej zacząć pracę? Oto dylemat, przed którym co roku stają tysiące młodych ludzi. Ty też masz w tym roku taki problem? Nie musisz wybierać.

Czy warto zostać magistrem ekonomii? 10  Września  2015

Nie ma chyba młodego człowieka, który nie marzyłby o dobrych pieniądzach i fascynującej pracy. Niestety mało kto wierzy, że takie życie jest możliwe. A jest. I to na wyciągnięcie ręki.

Koniec dręczenia na lekcjach WF 10  Września  2015

Jest szansa na to, że uczniowie chętniej będą ćwiczyć na lekcjach WF. Koniec z podręcznikowymi odległościami w skokach, biegach, wreszcie koniec ćwiczeń od linijki.

Rekrutacja na studia w WSPiA - !Nowości! 10  Września  2015

Kandydaci mają do wyboru cztery kierunki studiów i kilkanaście ciekawych specjalności. Rekrutacja na studia trwa do 26 września 2015 r.

«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe