Zaloguj się !
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»

Będzie plac zabaw dla niepełnosprawnych 17  Listopada  2015

Wszystkie dzieciaki uwielbiają place zabaw, ale nie wszystkie mogą z nich korzystać. Osoby, z różnymi niepełnosprawnościami często mogły tylko pomarzyć np. o huśtaniu się…

Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły 10  Listopada  2015

W ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki odbyła się uroczysta przysięga klasy I LO o profilu edukacji wojskowej i ślubowanie klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zlikwidować gimnazja? 6  Listopada  2015

W Stalowej Woli mamy 9 szkół uczących na poziomie gimnazjum. Wkrótce te szkoły mogą zniknąć.

W „Jedynce” kochają zwierzaki 5  Listopada  2015

Konkursy, akademia, zbiórka – tak dzieciaki podsumowały miesiąc dobroci dla zwierząt w PSP nr 1 w Stalowej Woli.

„Witajcie w naszej bajce” 3  Listopada  2015

W ostatni piątek w bibliotece ZSP 1 gościliśmy dzieci z klasy 3 PSP 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Spotkanie to odbyło się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

Przyroda w obiektywie aparatu 23  Października  2015

Rafał Sibiga ze Stalowej Woli zdobył II miejsce w konkursie fotograficznym "Zielone Podkarpacie w obiektywie”. Swój talent fotograficzny szlifuje w naszym mieście.

Goście z Izraela po raz 4 23  Października  2015

Niecodzienni goście odwiedzili dziś miasto. Młodzież izraelska ze szkoły Handesaim odwiedziła uczniów stalowowolskiego ogólniaka.

Inauguracja roku na UTW 21  Października  2015

33 nowych seniorów dołączyło do społeczności tworzącej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli.

Jan Paweł II w ekslibrisie 21  Października  2015

Pieszy, który porusza się po drodze bez odblasków zarówno po zmierzchu, jak i wczesnym ranem jest dla kierowcy mało widoczny. Dlatego policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu prowadzą

Inauguracja Roku Akad. 2015/2016 19  Października  2015

Studenci naukę rozpoczęli na początku października, ale dopiero dziś oficjalnie przywitali nowy rok akademicki w towarzystwie władz uczelni, kadry akademickiej oraz zaproszonych gości.

Bili rekord w resuscytacji 16  Października  2015

Ponad setka uczniów, ogromny zapał i chęć do pobicia rekordu - tak dzieciaki z podstawówki podeszły do ogólnopolskiej akcji.

Nowy przystanek dla uczniów Ekonomika 16  Października  2015

Już niebawem będzie można dojechać autobusem miejskiej komunikacji do ZSP nr 3. To dobra wiadomość dla uczniów Ekonomika. Obecnie uczący się muszą dojść z odległego przystanku do szkoły.

XIII Sesja Historyczna 15  Października  2015

„Trudne oblicza historii” to tytuł sesji historycznej, która odbyła się w czwartek w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 14  Października  2015

Tradycją już się stało, że 14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Stalowej Woli najzdolniejszym uczniom przyznawane są stypendia prezydenckie. Doceniani są również nauczyciele.

Coś dla nauczycieli, coś dla uczniów 13  Października  2015

We wtorek, w ramach lekcji edukacji muzycznej, w ZSP nr 1 odbył się koncert zespołu Keskese. To niecodziennie wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej

Ewakuacja szkoły w Antoniowie 12  Października  2015

12 października w Zespole Szkół w Antoniowie (powiat stalowowolski, w gminie Radomyśl nad Sanem) około godz. 9.00 rozległ się sygnał alarmowy. Uczniowie zostali ewakuowani z budynku...

Pierwsze zajęcia Politechniki Dziecięcej 7  Października  2015

Już 10 października w budynku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej odbędą się pierwsze zajęcia Politechniki Dziecięcej

Nagrody dla najzdolniejszych uczniów 1  Października  2015

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Niżańskiego wręczono nagrody Starosty Niżańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Niżański.

Na Politechnice 150 żaków zaczyna naukę 29  Września  2015

Już od lat kierunki Mechanika i budowa maszyn, Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Rzeszowskiej cieszą się dużą popularnością. W tym roku naukę rozpocznie ponad 150 studentów.

Dostaną stypendia 29  Września  2015

Radni województwa zdecydowali o przystąpieniu do realizacji projektu, dzięki któremu 900 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzyma wysokie stypendia za wyniki w nauce.

Ekonomik zmniejsza dystans do Europy 27  Września  2015

Od 2 tyg. uczniowie ZSP Nr 3 przebywają na praktykach zagranicznych. Staże realizowane są w ramach programu Erazmus plus i weszły na stałe do oferty edukacyjnej Ekonomika...

Biblioteka KUL już na Popiełuszki 16  Września  2015

W środę, w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej, oficjalnie została otwarta Biblioteka Wydziału Zamiejscowego KUL. Księgozbiór został poszerzony o publikacje potrzebne studentom technicznym.

Bogata baza dydaktyczna dla technicznych 16  Września  2015

16 września 2015 roku uroczyście otwarto nowy budynek dydaktyczny KUL dla kierunku inżynieria środowiska. Wyposażone w nowoczesny sprzęt pracownie czekają na studentów

Studia czy praca? Nie musisz wybierać 14  Września  2015

Iść na studia czy tuż po szkole średniej zacząć pracę? Oto dylemat, przed którym co roku stają tysiące młodych ludzi. Ty też masz w tym roku taki problem? Nie musisz wybierać.

Czy warto zostać magistrem ekonomii? 10  Września  2015

Nie ma chyba młodego człowieka, który nie marzyłby o dobrych pieniądzach i fascynującej pracy. Niestety mało kto wierzy, że takie życie jest możliwe. A jest. I to na wyciągnięcie ręki.

Koniec dręczenia na lekcjach WF 10  Września  2015

Jest szansa na to, że uczniowie chętniej będą ćwiczyć na lekcjach WF. Koniec z podręcznikowymi odległościami w skokach, biegach, wreszcie koniec ćwiczeń od linijki.

Rekrutacja na studia w WSPiA - !Nowości! 10  Września  2015

Kandydaci mają do wyboru cztery kierunki studiów i kilkanaście ciekawych specjalności. Rekrutacja na studia trwa do 26 września 2015 r.

Możesz jeszcze studiować! Trwa II tura 4  Września  2015

Jeśli trafiłeś na tę stronę, to znaczy, że jeszcze nie wybrałeś studiów. Nie ma jednak powodów do obaw. Fakt, że tu jesteś, świadczy o tym, że zależy Ci na swojej przyszłości...

Dobre kierunki dają pracę!!! 4  Września  2015

Wybierając kierunek studiów, na pewno zastanawiasz się, czy znajdziesz po nim pracę. Aby nie mieć problemu, kiedy będziesz kończyć naukę, najlepiej postawić na sprawdzone kierunki ...

Witaj szkoło, żegnajcie wakacje 1  Września  2015

Około 5200 uczniów szkół podległych miastu rozpoczęło rok szkolny 2015/2016. My w tym dniu odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową nr 3...

Studiuj technicznie w Stalowej Woli 31  Sierpnia  2015

Na stalowowolskich uczelniach trwa rekrutacja. Najpopularniejszym kierunkiem technicznym w tym roku jest Mechanika i budowa maszyn i Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Dziś matura poprawkowa 25  Sierpnia  2015

To wielki dzień dla tych, którzy muszą poprawić maturę. Ta dodatkowa szansa, jeśli zostanie dobrze wykorzystana, pozwoli 239 osobom ze Stalowej Woli kontynuować naukę na studiach.

Co się zmieniło w szkołach podczas lata? 21  Sierpnia  2015

Tradycyjnie okres wakacji to czas remontów w szkołach. Uczniowie odpoczywają, więc można wymieniać podłogi, okna, drzwi, pomalować sale zajęć i wyremontować sanitariaty.

Szykuje się remont w Ekonomiku 17  Sierpnia  2015

Niebawem w stalowowolskim Ekonomiku powinny ruszyć prace związane z przebudową pomieszczeń szkolnych. Zabieg ten pozwoli na stworzenie nowych sal lekcyjnych.

Szkoły otrzymają sprzęt sportowy 6  Sierpnia  2015

8 szkół z terenu gminy Stalowa Wola, tj. ponad 1800 uczniów będzie objętych programem "Lekkoatletyka dla każdego". Dzięki temu będzie można szlifować kolejne talenty...

«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe