« 1 2 3 4 5 ... » »»

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 13  Października  2017

Święto Edukacji Narodowej było okazją do wręczenia nagród uczniom i nauczycielom szkół prowadzonych przez powiat…

Święto Edukacji Narodowej w mieście 13  Października  2017

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono dziś nagrody i listy gratulacyjne nauczycielom. Zdolni uczniowie szkół prowadzonych przez miasto otrzymali stypendia miejskie.

Inauguracja Roku Akademickiego 12  Października  2017

W czwartek w Politechnice Rzeszowskiej uroczyście inaugurowano nowy rok akademiczny 2017/2018…

Młodzi poeci nagrodzeni 10  Października  2017

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza rozstrzygnięto XVII edycję konkursu poetyckiego „Moja Mała Ojczyzna”...

Dłuższa modernizacja ZSP nr 1 9  Października  2017

Powiat Stalowowolski realizuje wart 10 mln zł projekt dotyczący termomodernizacji szkół ponadgimnazjalnych. Najdłużej będą trwały prace w "Sikorskim"...

Hala sportowa tuż tuż… 28  Września  2017

Cztery firmy chcą zająć się rozbudową hali sportowej przy ZSO nr 2 w Stalowej Woli...

Wybieramy „Belfra Roku 2017” 21  Września  2017

Kto jest najpopularniejszym nauczycielem spośród wszystkich belfrów pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych? Odpowiedź na to pytanie pomoże ustalić już 8. edycja konkursu „Belfer Roku"

Akademia 3D dla dzieci w MZK 14  Września  2017

Czy dziecko w wieku 10– 14 lat poradzi sobie z obsługą drukarki 3D? Pewnie, że tak! W ramach kreatywnych warsztatów w Akademii Druku 3D nie tylko wydrukuje, ale też stworzy swój pierwszy na

Naukowo i Industrialnie z COP 9  Września  2017

W ramach obchodów rocznicowych COP zorganizowano Miasteczko Industrialne i Familijny Piknik Naukowy. Dziś nikt na pewno się nie nudził...

Z nowym rokiem w odnowione szkoły 5  Września  2017

Dziś po raz pierwszy tak naprawdę uczniowie zasiedli w szkolnych ławach, by rozpocząć naukę. Po letniej przerwie zastali w szkołach zmiany. Miasto wciąż jeszcze kończy prace remontowe...

Nauczyciele mają się dobrze? 5  Września  2017

W Stalowej Woli, mimo zmian w systemie oświaty, żaden nauczyciel nie stracił pracy. Dobrą wiadomością dla pedagogów jest to, że rząd zaplanował dla nich podwyżki.

Nowy rok w strugach deszczu 4  Września  2017

W poniedziałkowy ranek jedni z żalem żegnali wakacje, inni z radością biegli, by usłyszeć pierwszy dzwonek. W deszczowej aurze uczniowie rozpoczęli naukę w szkole...

Trwa rekrutacja na studia 28  Sierpnia  2017

Trwa nabór na studia wyższe. Nie musisz wyjeżdżać daleko, by zdobyć wykształcenie, które da ci najlepszą z możliwych przyszłość...

Kurator Oświaty z wizytą w St. Woli 25  Sierpnia  2017

W piątek do Stalowej Woli przyjechała Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Uczestniczyła w naradzie dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

CKUiODiDZ- oni są najlepsi 24  Sierpnia  2017

Przyjdź, a przekonasz się, że oferta zawodowa CKUiODiDZ spełni Twoje oczekiwania! Wystartuj w stronę Swojego Lepszego Jutra!

Sale lekcyjne będą lepiej wyposażone 9  Sierpnia  2017

Miasto z rezerwy subwencji oświatowej otrzymało środki na zakup wyposażenia do sal lekcyjnych. Doposażonych zostanie kilka sal w dwóch szkołach z terenu Stalowej Woli.

KUL otrzymał dotacje na sprzęt 1  Sierpnia  2017

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Stalowej Woli, jako jedna z 6 podkarpackich uczelni wyższych, otrzymał dotacje na inwestycje, które mają podnieść jakość kształcenia.

Trwa rekrutacja na studia techniczne 28  Lipca  2017

W Stalowej Woli trwa rekrutacja na studia techniczne w dwóch renomowanych uczelniach. Przyszłych żaków zaprasza KUL i Politechnika Rzeszowska.

Wiceminister sportu w St. Woli 27  Lipca  2017

27 lipca 2017 roku miało miejsce podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie rozbudowy hali sportowej przy ZSO nr 2 i remont sali gimnastycznej przy ZSO nr 1

Tu warto studiować: zarządzanie 21  Lipca  2017

Myślisz o założeniu dobrze zarządzanej firmy? Planujesz pracę w korporacji? A może po prostu chcesz być w przyszłości dobrym szefem i liderem? Wybierz zarządzanie we WSIiZ.

Koniec roku na KUL 10  Lipca  2017

7 lipca 2017 roku odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Akademickiego 2016/17 na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli.

6 powodów, dla których warto studiować 6  Lipca  2017

Marzysz o reżyserowaniu małych form multimedialnych, kręceniu reklam czy sprzedaży towarów i usług w sieci? Chcesz zajmować się grafiką komputerową czy dziennikarstwem internetowym?

Biznes - nauka - Stalowa Wola 30  Czerwca  2017

W piątek 30 czerwca na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli odbyła się konferencja "Biznes- nauka - Stalowa Wola".

Więcej miejsc w przedszkolach 26  Czerwca  2017

W stalowowolskich przedszkolach brakuje 131 miejsc dla dzieci. W okresie wakacyjnym miasto poczyni starania, by od września było więcej oddziałów przedszkolnych.

Wielka laba rozpoczęta 23  Czerwca  2017

Dziś kończy się rok szkolny 2016/2017, a zaczynają wakacje. Wprawdzie nie każdy ma dziś tęgą minę, bo różnie to bywa ze świadectwem, ale na odpoczynek wszyscy się cieszą.

Czas wyboru drogi życiowej 20  Czerwca  2017

Najbliższe miesiące dla maturzystów to czas wyboru drogi życiowej. Jaką uczelnię wybrać? Na co się zdecydować? Sprawdzamy lokalne oferty kierunków technicznych na uczelniach wyższych…

Sukces słuchaczy CKUiODiDZ 20  Czerwca  2017

To już kolejny, ogromny sukces słuchaczy stalowowolskiego CKUiODiDZ. W Ogólnopolskim Konkursie z Rachunkowości nie mieli sobie równych!

Sukces szkoły społecznej 20  Czerwca  2017

Dużym sukcesem w nauce mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Społecznych, którzy zostali zaproszeni na galę podsumowania przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.

Wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego 20  Czerwca  2017

Znamy wstępne wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2017. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najlepiej uczniom poszedł egzamin z języka polskiego...

NIE dla nowych dyrektorów szkół 19  Czerwca  2017

Nie dla nowych dyrektorów 2 szkół. Rodzice dzieci i kadra z PSP 7 i PSP 11 walczą o swoich kandydatów. Zamęt po konkursach. Prezydent apeluje o spokój. Rodzice: będziemy walczyć.

"Słodkie" warsztaty w Ekonomiku 13  Czerwca  2017

Uczniowie ZSP nr 3 wzięli udział w warsztatach cukierniczych. Uczyli się jak z masy cukrowej tworzyć piękne ozdoby. Jak podkreśla cukiernik K. Rak z taką wiedzą nietrudno jest zdobyć pracę

Perspektywa dla KUL i Politechniki 12  Czerwca  2017

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Politechnika Rzeszowska zostały uwzględnione w najnowszym rankingu uczelni akademickich Perspektywy 2017.

ZSP nr 3 współpracuje z Akademią Rainbow 9  Czerwca  2017

9 czerwca 2017 roku ZSP nr 3, jako jedyna placówka na Podkarpaciu, podpisała umowę o współpracy z Akademią Rainbow.

RCEZ podpisał porozumienie o współpracy 9  Czerwca  2017

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku jest pierwszą szkołą w Polsce, z którą Słowacy z Uniwersytetu w Preszowie podpisali porozumienie o współpracy...

Konkurs wiedzy technicznej w CEZ 8  Czerwca  2017

W Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli zakończył się II Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej "Jak to jest zrobione?"

« 1 2 3 4 5 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe