1 2 3 4 ... » »»

Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich 20  Lutego  2019

Wiking – krwiożerczy wojownik w hełmie z rogami? Nic bardziej mylnego.

Oliwier Szot w finałowej trójce Dawida Kwiatkowskiego! 17  Lutego  2019

Za nami ostatnie bitwy drugiej edycji "The Voice Kids". Oliwier Szot z Nowosielca wygrał swoją bitwę i wszedł do finału. Skradł także serce swojego trenera podczas etapu Sing Off.

Chryzantemka na Mistrzostwach Polski w Makijażu Ślubnym 12  Lutego  2019

Kinga Kmiotek- Gul (Chryzantemka) jako jedyna reprezentowała nasz region na Mistrzostwach Polski w Makijażu Ślubnym, organizowanych podczas Ogólnopolskiego Kongresu Wizażystów Makeup POINT.

Gdzie spędzić czas podczas ferii? 11  Lutego  2019

Ferie zimowe na Podkarpaciu właśnie się rozpoczęły. Czy w placówkach kulturalno- edukacyjnych są jeszcze wolne miejsca na półkoloniach?

Kolejna 100- latka w regionie 11  Lutego  2019

Janina Gębala urodziła się niecały rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 4 lutego 2019 r. ukończyła okrągłe sto lat i tym samym stała się najstarszą mieszkanką gminy Radomyśl

Tłumy mieszkańców na Koncercie Oskarowej Muzyki Filmowej 8  Lutego  2019

Śniadanie u Tiffany’ego” – utworem do tego filmu z 1961 roku uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli...

Kolejne lekcje o bezpieczeństwie 8  Lutego  2019

5 i 8 lutego w MBP odbyły się 3 lekcje dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie, a wszystko z okazji obchodzonego 5 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!

2 Stalowe Granie 6  Lutego  2019

Fanów gier planszowych. figurkowych gier bitewnych oraz retro grania zapraszamy 16 lutego do Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli na drugą...

Najlepsi czytelnicy nagrodzeni 3  Lutego  2019

Jacek Kochan został Czytelnikiem Roku 2018 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK 2  Lutego  2019

Karnawałowo i bardzo gorąco od rytmów i przebojów było w sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury. A wszystko to z okazji wielkiego jubileuszu Orkiestry Dętej MDK.

Z lotu ptaka spojrzenie na miasto 2  Lutego  2019

W sobotę w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli otwarto nową wystawę, na której można zobaczyć zdjęcia naszego miasta wykonane „z lotu ptaka”.

Pospieszalscy zakolędowali dla mieszkańców 31  Stycznia  2019

W kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej wystąpił zespół składający się z 15 członków rodziny Pospieszalskich

Radny upomniał się o romską Sendlerową- babcię Noncię i przypomniał o obozie pracy przymusowej 31  Stycznia  2019

Pamiętaliśmy o dwóch lekarzach z Rozwadowa, czcimy pamięć o pomordowanych, a wciąż nic nie mówimy o kobiecie o tak wielkiej odwadze, że jej imię powinno znać każde stalowowolskie dziecko.

Tryumfująca "Witryna" i wciąż poetyckie Jeżowe 29  Stycznia  2019

To już ćwierćwiecze Międzynarodowych Spotkań Poetów "Wrzeciono" w Nowej Sarzynie.

Otwarcie Galerii Karpińskiego w Rozwadowie 27  Stycznia  2019

27.01.2019 r. otwarto pierwszą w kraju galerię malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski. Galeria mieści się w Rozwadowie, w dawnym budynku sądu

Pamięci powstańców styczniowych 19  Stycznia  2019

Kolejny rok z rzędu mieszkańcy mieli okazję uczcić pamięć o powstańcach. Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy na cmentarzu w Rozwadowie.

Sikorski Model Show 2019 19  Stycznia  2019

To już siódma edycja Sikorski Model Show. Po raz kolejny modelarze z całej Polski mieli okazję zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczności.

Wernisaż wystawy fotografii 1999 18  Stycznia  2019

W Spółdzielczym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii "1999".

Opłatek i wieczór Ryszarda Jaśkowskiego w „Witrynie” 18  Stycznia  2019

Początek roku to okazja do spotkań i życzeń. Literaci skupieni wokół SL „Witryna” spotkali się by życzyć sobie weny twórczej, a także zapoznać się z twórczością Ryszarda Jaśkowskiego.

Światełko do Nieba, czyli 27 finał WOŚP 13  Stycznia  2019

W Stalowej Woli, podobnie jak to miało w wielu miejscowościach w Polsce, punktualnie o godzinie 20:00, mrok rozjaśniło światełko do nieba.

WOŚP: Bieg Policz się z cukrzycą 13  Stycznia  2019

Po raz piąty, podczas dorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się bieg podczas którego promowano zdrowy styl życia, a przy okazji pomagano innym.

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku 12  Stycznia  2019

Na placu przed MBP Filią Nr 5 odbyło się przedstawienie „Kolędnicy” przygotowane we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy Nr 2, Publiczną Szkołą Podstawową Nr 5...

Stalowa Wola - Turbia: Rok imprez lotniczych 8  Stycznia  2019

To będzie rok imprez lotniczych - zapowiada prezydent miasta. Szybowce, pokazy lotnicze, piknik lotniczy. Wszystko to i wiele więcej już za kilka miesięcy w Stalowej Woli i Turbi.

Olga Szomańska- koncert, który poruszył serca mieszkańców 7  Stycznia  2019

To był niezwykły koncert, bo wraz z gwiazdą artystami byli także i widzowie. Olga Szomańska dała w poniedziałkowy wieczór Świąteczny Koncert.

Fundacja „Przywróćmy Pamięć opiekunem Cmentarza Wojennego 5  Stycznia  2019

O tym, że gdyby nie oni zabytkowe groby na cmentarzu rozwadowskim uległyby rozsypce, nie trzeba nikomu mówić. To również tej fundacji leży na sercu Cmentarz Wojenny.

Otwarcie galerii malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Woli 1  Stycznia  2019

W niedzielę 27 stycznia o godz. 18 zostanie otwarta pierwsza w kraju galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski.

Ta noc jest tylko raz w roku. Rozwadowskie kolędowanie na wiele głosów 25  Grudnia  2018

W Rozwadowie prawdziwa Wigilia musi skończyć się wspólnym kolędowaniem. Bez tej tradycji wielu nie wyobraża sobie prawdziwych świąt. I tym razem spotkali się, by zaśpiewać Małemu.

Żałoba narodowa również w Stalowej Woli 23  Grudnia  2018

Po tragedii jaka miała miejsce w czeskim Karwinie w Polsce ogłoszono żałobę narodową. Również w naszym mieście opuszczono flagi na masztach do połowy.

Konkurs choinkowy! - Przypominamy! 22  Grudnia  2018

To już kolejny konkurs organizowany przez portal StaloweMiasto. Tym razem adresowany do wszystkich tych, którzy kochają święta i… choinki.

Motocykliści podzielili się opłatkiem 20  Grudnia  2018

Przy stole wigilijnym spotkało się kilkudziesięciu motocyklistów, by podzielić się opłatkiem i wspólnie spędzić czas tuż przed Bożym Narodzeniem.

Rozstrzygnięto konkurs „Spacer po Stalowej Woli - krótkie spojrzenie na młode miasto” 19  Grudnia  2018

19 grudnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli miało miejsce rozstrzygnięcie II edycji konkursu na reportaż.

III Rozwadowskie Kolędowanie 18  Grudnia  2018

Choć do Wigilii pozostało jeszcze kilka dni, radosne kolędowanie rozbrzmiewało już we wtorkowy wieczór na rozwadowskim Rynku.

Wigilia Klubu "Wesoła Gromadka" 18  Grudnia  2018

W MOPS- ie odbyło się spotkanie wigilijne przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Klubu "Wesoła Gromadka"...

Wigilia w Stalowej Woli 17  Grudnia  2018

W Miejskim Domu Kultury zapachniało świętami. Tradycja, lokalne zwyczaje i najpiękniejsze na świecie kolędy. To dla Polaków najpiękniejszy czas w roku.

Wigilia Miejska na Placu Piłsudskiego 16  Grudnia  2018

W niedzielę w Stalowej Woli, dla mieszkańców miasta, zorganizowano Wigilię Miejską.

1 2 3 4 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe