Get Adobe Flash player
1 2 3 4 ... » »»

Wigilia w Stalowej Woli 17  Grudnia  2018

W Miejskim Domu Kultury zapachniało świętami. Tradycja, lokalne zwyczaje i najpiękniejsze na świecie kolędy. To dla Polaków najpiękniejszy czas w roku.

Wigilia Miejska na Placu Piłsudskiego 16  Grudnia  2018

W niedzielę w Stalowej Woli, dla mieszkańców miasta, zorganizowano Wigilię Miejską.

Uroczyste wręczenie odznak pamiątkowych GRH Zakłady Południowe 14  Grudnia  2018

14 grudnia 2018 r. w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wręczono odznaki pamiątkowe Rekonstrukcji Historycznej "Zakłady Południowe".

Oni też chcą zarabiać godnie. Protest przed Sądem Rejonowym 14  Grudnia  2018

To nie jest strajk, to nie są zamieszki. To tylko nieśmiała próba zwrócenia uwagi na pracowników sądownictwa zaniedbanych i zapomnianych od lat przez ministerstwo.

W rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego płoną Światła Wolności 13  Grudnia  2018

13 grudnia 1981 roku w Polsce ogłoszono stan wojenny. W kolejną rocznicę można zapalić Światło Wolności i świecę w swoim oknie.

Film o Pysznicy wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania 13  Grudnia  2018

Kilkuminutowy film „Niepodległa na pysznickiej ziemi” zrealizowany przez Julię Wandas i Klaudię Potaczała, uczennice szkoły w Pysznicy, został wyróżniony w IV edycji konkursu Zabytkom

Konkurs choinkowy! 11  Grudnia  2018

To już kolejny konkurs organizowany przez portal StaloweMiasto. Tym razem adresowany do wszystkich tych, którzy kochają święta i… choinki.

Tworzyli świąteczne kartki i ozdoby 10  Grudnia  2018

Możliwość wysłania bliskim jedynej i niepowtarzalnej kartki z życzeniami i wykonanie własnej ozdoby świątecznej umożliwiła wszystkim mieszkańcom Miejska Biblioteka Publiczna

100- lecie praw kobiet oczami posłanek 10  Grudnia  2018

Do Stalowej Woli przyjechały posłanki Platformy Obywatelskiej, by mówić o sytuacji kobiet w polskim parlamencie, życiu społecznym i politycznym.

II Konferencja BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA 10  Grudnia  2018

W siedzibie Politechniki Rzeszowskiej odbyła się II Konferencja Biznes - Nauka - Stalowa Wola, z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adama Hamryszczak.

Z pamiętnika Świętego Mikołaja 9  Grudnia  2018

W niedzielny wieczór, 9 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli można było obejrzeć spektakl pt. „Z pamiętnika Św. Mikołaja”.

Forumowicze na Gwiazdkę Dzieciom z Domu Dziecka 9  Grudnia  2018

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Kontynuujemy więc dobrą tradycję. Przypominamy o tych, którzy nie zasiądą do wigilijnego stołu z mamą i tatą.

Narysuj Świętego, wygraj sweter od niego! Konkurs rozstrzygnięty 9  Grudnia  2018

Konkurs rozstrzygnięty! Mikołaj przyznał aż 14 nagród. Przynieśliście do nas tak wiele pięknych prac, że trudno było wybrać zwycięzców.

Uroczystości Jubileuszowe Biblioteki Miejskiej 7  Grudnia  2018

W piątkowe popołudnie odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 80- leciem istnienia MBP.

Mikołaje na rowerach pojada na Podleśną 7  Grudnia  2018

9 grudnia, w niedzielę odbędzie się zbiórka darów na rzecz Domu Dziecka na Podleśnej. Akcję przeprowadzi Rowerowy Mikołaj. Przyjdź, przynieś coś dla dzieciaków, a jeśli chcesz...

Po raz szósty wybrano Wolontariusza Roku! 5  Grudnia  2018

W środę 5 grudnia obyła się Gala Wolontariusza 2018. Najważniejszą częścią uroczystości było docenienie tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc innym nie patrząc na zysk, bądź inne korzyści.

Kwartet Śląski. Pokolenie Stalowowolskie 3  Grudnia  2018

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na koncert

Znaki- Wernisaż prac pedagogów 2  Grudnia  2018

W niedzielny wieczór w Spółdzielczym Domu Kultury miał miejsce wernisaż wystawy prac wykonanych przez pedagogów wywodzących się z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Miejskie Lodowisko od 1 grudnia dostępne dla mieszkańców 1  Grudnia  2018

Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych przed Miejskim Domem Kultury zorganizowano lodowisko. W pierwszym dniu można się było ślizgać za złotówkę, a także obejrzeć atrakcje.

Społem w Jubilacie po generalnym remoncie 28  Listopada  2018

W środę 28 listopada 2018 roku, po generalnym remoncie, ponownie otwarto sklep PSS Społem nr 45 przy ulicy Ofiar Katynia. Na klientów czekało wiele promocji.

W „Trójcy” modlą się za Miasto 26  Listopada  2018

W Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, z inicjatywy Klubu Seniora i tamtejszego proboszcza, podjęto inicjatywę mająca na celu otoczenie Stalowej Woli modlitwą.

Fiesta Harmonica Festival 24  Listopada  2018

Fiesta Harmonica Festival to eksperymentalny projekt artystyczny oparty na idei: dźwięk – ruch – obraz.

Rozwijali swoje pasje 24  Listopada  2018

W sobotę 24 listopada odbyły się ostatnie już warsztaty rękodzielnicze, które realizowane były w ramach zadania "Przystań z pasją".

"Animus" zaprezentował swój tegoroczny dorobek 21  Listopada  2018

W galerii Tło Miejskiego Domu Kultury można oglądać wystawę „Prezentacje 2018” stworzoną przez członków Stalowowolskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Animus”.

45 lat klubu Honorowych Dawców Krwi 20  Listopada  2018

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli zorganizował uroczyste spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi.

Stary- nowy przewodniczący Rady Miasta i nowi zastępcy 19  Listopada  2018

W poniedziałek 19 listopada miała miejsce pierwsza Rada Miasta. Wybrano przewodniczącego i zastępców. Nie obyło się bez dyskusji. Opozycja, jak zapowiedziała, już jest widoczna.

Pasowani na czytelników 15  Listopada  2018

- Będziemy książki kochać i szanować - taką obietnicę złożyli uczniowie klasy I A z PSP Nr 7 w obecności dyrektor szkoły, kierownik Biblioteki Głównej, nauczycieli i rodziców.

Huta Stalowa Wola nie zwalnia tempa 14  Listopada  2018

HSW otrzymała pierwsze zamówienie offsetowe z programu WISŁA, realizuje wiele strategicznych zamówień na produkcję sprzętu dla Sił Zbrojnych RP...

Uroczysta Sesja Rady Miejski z okazji 100-lecia Niepodległości Polski oraz 80-lecia Stalowej Woli 12  Listopada  2018

Uroczysta sesja RM miała miejsce 12 listopada 2018 roku w Miejskim Domu Kultury. Wzięli w niej udział nie tylko radni miejscy, powiatowi, władze samorządowe, ale również zaproszeni goście.

Tak niepodległość świętowano w Pysznicy 12  Listopada  2018

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Pysznica rozpoczęły się uroczystą mszą świętą

Obeliski na 100- lecie Niepodległości 11  Listopada  2018

100 lat minęło od czasu gdy odzyskaliśmy niepodległość. W wielu miejscowościach z tej okazji powstały obeliski, również w naszym regionie.

Tak świętowała Niepodległość Stalowa Wola 11  Listopada  2018

Msza Święta, defilada, a później uroczystości wojskowe na Placu Piłsudskiego to jedne z najważniejszych punktów uroczystości rocznicowych w Stalowej Woli.

Patriotyczne śpiewanie na rozwadowskim Rynku 10  Listopada  2018

To była swoistego rodzaju Lekcja Śpiewania najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych z udziałem krakowskich artystów Teatru Loch Camelot.

W Radomyślu świętowali niepodległość 10  Listopada  2018

Stowarzyszenie Grono Młodzieży Ziemi Radomyskiej zaprosiło mieszkańców Radomyśla nad Sanem i okolic oraz wszystkich, którzy lubią śpiewać do wspólnego świętowania.

Wystawa w Muzeum Regionalnym z okazji rocznicy niepodległości 10  Listopada  2018

Wielka Wojna nad Dolnym Sanem. Taki tytuł nosi niezwykła wystawa, która można już obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Rozwadowie

1 2 3 4 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe