1 2 3 4 ... » »»

Święto Wojska Polskiego w Stalowej Woli 15  Sierpnia  2018

W Matki Boskiej Zielnej przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Obchodzimy też święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

XX Dożynki Gminy Zaleszany w Turbi 12  Sierpnia  2018

Niedziela zaskoczyła wszystkich piękną, słoneczną pogodą. Na Gminne Dożynki zawitało lato jakby chciało podkreślić wyjątkowość tego jakże ważnego dla rolników świątecznego dnia.

Śpiewanie z klimatem 12  Sierpnia  2018

W sobotę 11 sierpnia stalowowolski Chór Gaude Vitae stworzył w SDK w Stalowej Woli przemiły klimat, pełen radości, zadumy i nostalgii.

11 gwiazd i koncert jakiego jeszcze nie widzieliśmy w mieście 9  Sierpnia  2018

Zakończyły się dwudniowe szaleństwa zorganizowane na stalowowolskich błoniach. Tyle gwiazd na raz nie było w naszym mieście nigdy wcześniej.

Wielka wyżerka i zabawa na pełen etat 5  Sierpnia  2018

Nigdy jeszcze błonia nie gościły na raz tylu mieszkańców i przyjezdnych. W niedzielę bawiono się jeszcze lepiej niż w sobotę.

Spływy z Flisakami na otwarciu błoni 4  Sierpnia  2018

Rewitalizując błonia, samorząd miejski przywrócił mieszkańcom rzekę San. 4 i 5 sierpnia chętni będą mogli od południa do wieczora uczestniczyć w spływie galarami z ulanowskimi Flisakami.

Otwarcie błoni. Pogoda i mieszkańcy na medal 4  Sierpnia  2018

W sobotę na stalowowolskie błonia przyszło bardzo wielu mieszkańców Stalowej Woli. Przez cały dzień w stronę oczka podążały tłumy.

XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 4  Sierpnia  2018

4 sierpnia, w sobotni poranek pielgrzymi wyruszyli pieszo na Jasną Górę. 35 raz zaniosą swoje troski, kłopoty i radości do Częstochowy, do tronu Królowej Polski.

Trening z Natalią Gacką na otwarciu błoni nadsańskich 2  Sierpnia  2018

Chcesz wiedzieć co zrobić, żeby zacząć gubić kilogramy? Przyjdź 4 sierpnia na błonia nadsańskie i daj się porwać energii wielokrotnej Mistrzyni Świata w Fitness sylwetkowym -Natalii Gackiej

Znów zawyły syreny, czyli… póki pamięć trwa 1  Sierpnia  2018

1 sierpnia w Stalowej Woli znów zawyły syreny. Po latach ich dźwięk w Godzinie „W” to dzwon pamięci po tych, którzy chcieli żyć inaczej.

„LATO, MUZYKA, ZABAWA” W STALOWEJ WOLI 31  Lipca  2018

Wakacyjna trasa koncertowa Dwójki przenosi się do Stalowej Woli. To właśnie tu odbędzie się trzeci spośród widowiskowych koncertów plenerowych pokazywanych „na żywo” przez TVP 2.

Otwarcie błoni z rozmachem 31  Lipca  2018

Zdegradowane do tej pory błonia nadsańskie stały się w końcu reprezentacyjnym obszarem miasta, tworząc nową przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców...

Ufoludki w bibliotece 29  Lipca  2018

W fantastycznej atmosferze upłynęły zajęcia wakacyjne w Bibliotece Głównej 26 i 27 lipca „Niewiarygodne historie – pobudź wyobraźnię z fantastyką”.

Zapraszamy na Dogtrekking Psiej Przystani 24  Lipca  2018

2 września w Chłopskiej Woli – „Karczma Zacisze” odbędzie się I Dogtrekking Psiej Przystani.

Odsłonięcie nazwy dla Skweru Pamięci Ofiar OUN- UPA 20  Lipca  2018

Skwer przy „Florianie” nosi nazwę Skweru Pamięci Ofiar OUN- UPA. W piątkowe popołudnie dokonano odsłonięcia tablicy z nazwą. Nie chodzi tu o zemstę, lecz o pamięć.

Seniorze, masz prawo powiedzieć „nie” 19  Lipca  2018

Małgorzata Cieloch – dyrektor biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odwiedziła Stalową Wolę, gdzie ostrzegała mieszkańców przed zawieraniem niebezpiecznych transakcji.

Do nieba z Ojcem Pio 17  Lipca  2018

W ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego odbył się koncert pt. „Do nieba z Ojcem Pio”.

Chór Kameralny wyjeżdża na festiwal do tropikalnej Kolumbii 12  Lipca  2018

Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, wyjeżdża 19 lipca w czterdziestą zagraniczną podróż, tym razem do Kolumbii w Ameryce Południowej.

Goście ze Szkoły Języka Polskiego z Żółkwi w MBP 11  Lipca  2018

10 lipca Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Żółkwi na Ukrainie przebywający na kolonii w Bojanowie.

Policjanci protestują, ale nie strajkują 10  Lipca  2018

Rozpoczął się ogólnopolski protest polskich policjantów. Funkcjonariuszom nie wolno strajkować, ale wolno protestować wyrażając swoją opinię.

Rozwadowski Targ Staroci 9  Lipca  2018

Targ Staroci zagościł na dobre jako wydarzenie cykliczne na rozwadowskim Rynku, ma on przypominać kupiecką historię dzielnicy i „tchnąć życie” w Rozwadowie.

Wakacje z Akademią Druku 3D 9  Lipca  2018

Nie masz pomysłu na wakacje? Miejski Zakład Komunalny zaprasza dzieci do Akademii Druku 3D. Czekają wspaniałe przygody!

Kolarski wyścig Solidarności i Olimpijczyków 5  Lipca  2018

29. Międzynarodowy Kolarski Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków przejechał dziś ulicami Stalowej Woli.

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 3  Lipca  2018

Rozpoczął się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Rozwadowie. Na to wydarzenie czekać trzeba było od zeszłego roku.

W bibliotece ruszył kiermasz książek 3  Lipca  2018

3 lipca ruszył Kiermasz Taniej Książki w stalowowolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Muzeum zaprezentowało nowy obraz St. Norblina 29  Czerwca  2018

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbyło się spotkanie poświęcone zakupionemu dziełu Stefana Norblina "Portret Maxa Makowskiego".

Załoga: Andrzej Michałek / Magdalena Michałek znów na podium 29  Czerwca  2018

Reprezentanci Automobilklubu Stalowa Wola Michałek Andrzej/Michałek Magdalena kończą rajd Lasowiak na drugiej pozycji w klasie.

W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą 25  Czerwca  2018

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza miłośnicy poezji spotkali się na promocji najnowszego tomiku Kazimierza Lindy „W szranki z czasem”.

XI Królewski Jarmark Pysznica 2018 24  Czerwca  2018

Królewski Jarmark w Pysznicy to okazja do dwudniowego wielkiego imprezowania. I choć pogoda nie rozpieszczała, mieszkańcy nie mogliby opuścić tak lubianego wydarzenia

Przed meczem Polska- Kolumbia: M. Mijal i Liber 24  Czerwca  2018

W niedzielne popołudnie, przed meczem Polska- Kolumbia koncert dał Mateusz Mijal i Liber...

II Stalowowolski Piknik Strzelecki 24  Czerwca  2018

24 czerwca 2018 r. odbył się II Stalowowolski Piknik Strzelecki. Mimo deszczowej pogody nie brakowało chętnych, aby wziąć udział w zawodach.

Uwaga: ogłaszamy konkurs fotograficzny - "Balon w kadrze" 22  Czerwca  2018

Kolejny raz różnobarwne balony wzniosą się nad miastem. Zachęcamy do uwieczniania tych chwil i wysłania nam zdjęć balonów. 3 najciekawsze prace nagrodzimy!

Międzynarodowa Świętojańska Fiesta Balonowa 22  Czerwca  2018

Rozpoczyna się Międzynarodowa Świętojańska Fiesta Balonowa z okazji 80-lecia powstania Stalowej Woli, 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę...

Amatopasja w MDK 22  Czerwca  2018

W Miejskim Domu Kultury, w Galerii Tło otwarto nową wystawę. Tym razem podziwiamy talent artystów i tych najmłodszych, i tych nieco starszych.

Zbudowaliśmy to miasto rękami ojców i dziadków 22  Czerwca  2018

W piątkowy wieczór w Muzeum Regionalnym w Rozwadowie odbył się wernisaż wystawy pt. „Zbudowaliśmy to miejsce”. Z dawnych fotografii przemówili do nas nasi dziadkowi…

1 2 3 4 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe