Zaloguj się !
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»

Komary dają się we znaki 30  Maja  2017

Mimo mroźnej zimy w Stalowej Woli pojawiły się komary, które dają się mocno we znaki mieszkańcom. W tym roku zwalczanie tych owadów powierzono firmie z Zaczernia.

Zamykają kolejny odcinek Poniatowskiego 30  Maja  2017

Już od 1 czerwca zostanie zamknięty kolejny odcinek ulicy Poniatowskiego. Tym razem z ruchu wyłączony zostanie fragment od ul. Działkowców do skrzyżowania z Lidlem.

Rekordowa cena truskawek 30  Maja  2017

Tak drogo jeszcze nie było. W ubiegłych latach, pod koniec maja, truskawek było mnóstwo, a ich ceny nie były tak kosmiczne.

Lucjusz Nadbereżny odznaczony 29  Maja  2017

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu. Złotym Krzyżem Zasługi wyróżniony został prezydent Lucjusz Nadbereżny...

Wypadek w Elektrociepłowni 29  Maja  2017

W poniedziałek 29 maja 2017 roku, około godz. 8:30, na terenie Elektrociepłowni Stalowa Wola, doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z pracowników tego zakładu.

Zarząd SM z absolutorium 28  Maja  2017

27 maja br. w Spółdzielczym Domu Kultury odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej. Członkowie spółdzielni podjęli decyzję w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi...

Potrącenie 11- letniego dziecka 27  Maja  2017

Do wypadku z udziałem małoletniego rowerzysty doszło w sobotę, 27 maja 2017 roku. Dziecko trafiło do szpitala w Tarnobrzegu.

19 latek niemal dachował autem 26  Maja  2017

Ma zaledwie 19 lat, autem jeździ od 2 tygodni, prawo jazdy dostał pół roku temu, a już zdążył doprowadzić do zdarzenia, w którym cudem uniknął śmierci…

I znów miasto popłynęło… 25  Maja  2017

Miasto znów popłynęło. To już chyba świecka tradycja, że po deszczach, nawet tych niekoniecznie intensywnych, w mieście można pływać.

Pomogli kobietom 25  Maja  2017

Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni dwukrotnie interweniowali wczoraj wobec osób potrzebujących pomocy. 78-letnia kobieta zasłabła w mieszkaniu i nie mogła wstać z podłogi.

Na razie nie będzie zmian w centrum 25  Maja  2017

Teren przed kościółkiem św. Floriana wciąż pozostanie niezagospodarowany, przynajmniej na razie nie ma pomysłu ani pieniędzy na większe zmiany...

Gdzie zarabia się najmniej? 25  Maja  2017

Podkarpacie jest jednym z tych województw, w którym przeciętne, miesięczne wynagrodzenie brutto należy do najniższych w kraju.

Koncepcje rewitalizacji nie na medal 24  Maja  2017

W ramach konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli wpłynęły dwie prace. Żadna z nich nie ujęła komisji konkursowej...

Zamiast Opola- Stalowa Wola 24  Maja  2017

Mówi, że ma niesamowitą wiarę w Stalową Wolę, więc chciałby żeby nasze miasto było brane pod uwagę. Jeżeli pada taka propozycja, to chyba dla nas dobrze- mówi prezydent. Ale kto nas zgłosił?

Pokazali jak wygląda ekonomia społeczna 24  Maja  2017

24 maja w stalowowolskiej bibliotece zorganizowano Dzień Ekonomii Społecznej. Można było m.in. uzyskać odpowiedź na pytanie jak zdobyć 245 tysięcy złotych na rozkręcenie społecznej firmy.

W magistracie budują windę 24  Maja  2017

W stalowowolskim magistracie wreszcie będzie winda. Niepełnosprawni i osoby starsze, chore będą mogły same załatwiać sprawy. Oprócz tego postawiono stojak na rowery.

Bezrobocie coraz mniejsze 24  Maja  2017

W kwietniu br. roku spadła stopa bezrobocia w Polsce. Również w stalowowolskim pośredniaku odnotowano mniejszą liczbę osób poszukujących pracy...

Kładka, kładka i po kładce 24  Maja  2017

Trwają ostatnie prace przy budowie poziomego przejścia przez tory. Wykonawca ma czas do końca maja na ukończenie zadania...

SsangYong. Marka Ludzi Aktywnych 23  Maja  2017

Każdy z nas stojąc przed dylematem zakupu nowego samochodu skrupulatnie analizuje dostępną na rynku ofertę.

Festiwal Opolski w Stalowej Woli? 23  Maja  2017

Tak, to nie żart. Po tym jak Opole wycofało się z organizacji jednego z najsłynniejszych festiwali pojawiły się propozycje, które zszokowały świat muzyki. Festiwal może odbyć się u nas.

Akcja bikini – czas start! 23  Maja  2017

Chcesz wysmuklić swoją sylwetkę przed wakacjami? Nie działaj pochopnie! Tylko dobry plan i właściwa metoda gwarantują sukces!

Na Zasaniu będzie droga 23  Maja  2017

Droga na Zasaniu to obecnie obraz nędzy i rozpaczy. Miasto bierze się z tym faktem za bary…

Kontenero- ławka w eko odsłonie 23  Maja  2017

Po zimowej przerwie na stalowowolskie ulice powróciły wiosenne eko- kontenero- ławki. Podobnie jak drzewko solarne, zyskały one nową szatę graficzną...

Jest nas coraz więcej 23  Maja  2017

Na Podkarpaciu przybywa zarówno małżeństw, jak i dzieci. Być może przyczynił się do tego rządowy program Rodzina 500 Plus. Sprawdź, w jakim miesiącu najczęściej przychodziły na świat dzieci.

Urzędnicy na rowery za premię 23  Maja  2017

Jeden z radnych wpadł na pomysł rozwiązania problemu z parkowaniem przed magistratem. Niech urzędnicy jeżdżą do pracy rowerami. Nie będzie tłoku, będą wolne miejsca przed urzędem.

Wypadek w dawnej Walcowni 22  Maja  2017

W poniedziałek, tuż przed godz. 17:00, na terenie dawnej HSW doszło do wypadku, w którym ciężko ranny został ok. 60- letni mężczyzna.

Dla kogo ten cmentarz? 22  Maja  2017

W ubiegłym roku teren rozwadowskiego cmentarza (od strony Al. Jana Pawła II) został ogrodzony. Mieszkańcy pytają, dlaczego brama wjazdowa na cmentarz ciągle jest zamknięta?

Lądowisko na szpitalu jeszcze w tym roku 22  Maja  2017

Za 31 tygodni na dachu stalowowolskiego szpitala będzie gotowe do użytku lądowisko dla śmigłowców. Prace dotyczące tej inwestycji ruszą 23 maja...

Czy będą kolejne bloki komunalne? 22  Maja  2017

Jeszcze nie powstało obiecanych 96 mieszkań, a już radni pytają: kiedy kolejne? Bo jak wiadomo, potrzeby są duże, a w Stalowej Woli młodzi nie mają gdzie mieszkać…

Samochód dachował w Przyszowie 22  Maja  2017

W niedzielę po południu stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia do jakiego doszło w Przyszowie w gminie Bojanów.

Chciała wyłudzić maskotki 22  Maja  2017

44-letnia mieszkanka Stalowej Woli usłyszała zarzut oszustwa. W minionym tygodniu kobieta w jednym ze sklepów ukradła naklejki promocyjne, które później wymieniła na 33 maskotki

Nie działają telefony w urzędach 22  Maja  2017

W stalowowolskich urzędach, m.in. w PUP-ie, Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym nie działają lub działają w zakresie ograniczonym telefony. Z urzędami najlepiej kontaktować się mailowo.

Doniczki już niszczone 21  Maja  2017

Nie minął nawet weekend, a już wandale dobrali się do nowych doniczek postawionych na Wojska Polskiego. Oburzeni czytelnicy informują nas od rana o tym fakcie.

Lubimy Noce z Muzeami 20  Maja  2017

To już kolejna Noc Muzeów w naszym mieście. Po raz kolejny okazuje się, że mieszkańcy Stalowej Woli uwielbiają kulturalne, darmowe wieczory w naszych lokalnych muzeach.

Niepełnosprawność a niezdolność do pracy 20  Maja  2017

Niepełnosprawność i niezdolność do pracy to dwie różne kwestie. Nie każda osoba niepełnosprawna jest niezdolna do wykonywania pracy

« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe