Akcelerator- nowoczesny obiekt przemysłowo - biurowy dla sektora MŚP. Stalowa Wola liderem inwestycji na terenie ARP

Image

W Stalowej Woli na ul. Kasprzyckiego ruszyła budowa nowoczesnego Akceleratora. Mali i średni przedsiębiorcy będą mogli, jak mówi prezydent, rozwinąć swoje skrzydła. Nasze miasto lideruje na terenie SSE.

Akcelerator Przemysłowy to nowoczesny obiekt produkcyjno- biurowy, stanowiący połączenie budynku biurowo- usługowego i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ok. 8,5 tys. m2. Obiekt dedykowany jest przedsiębiorcom z sektora MŚP/ start-up/ BSS.

Inwestorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu, Tarnobrzeska SSE. Dlaczego wybór padł na Stalową Wolę?

- To właśnie w Stalowej Woli zdecydowaliśmy się uzupełnić tę ofertę, którą już dzisiaj dajemy przedsiębiorcom, o kolejne nowoczesne przestrzenie, które mamy nadzieję, za chwilę będą przedmiotem komercjalizacji. Zresztą na ten moment prowadzimy już rozmowy i są pierwsi zainteresowani. Pierwsze umowy rezerwacyjne podpisujemy już w zakresie wynajmu powierzchni produkcyjnych, co świadczy o tym, że tego rodzaju powierzchnie modułowych hal produkcyjnych, z zapleczem ultranowoczesnych sal konferencyjnych, powierzchnie coworkingowe, czy chociażby biurowe, są potrzebne i decyzja podjęta była w sposób właściwy i przemyślany- mówi Tomasz Miśko, dyrektor oddziału ARP w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska SSE Euro-Park Wisłosan.

STALOWA WOLA- OD 5 LAT LIDER INWESTYCYJNY NA TERENIE TARNOBRZESKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ

Ten rok to rok podsumowania 5 lat działania w nowej rzeczywistości. Jak więc na tle tej nowej rzeczywistości funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych jawi się Stalowa Wola? Okazuje się, że jawi się wspaniale.

Jak mówi Tomasz Miśko, w ciągu ostatnich 5 lat to właśnie Stalowa Wola przyciągnęła najwięcej inwestorów na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorcy działający w naszym mieście zadeklarowali, że w samej tylko Stalowej Woli zainwestują niemal 3,2 mld zł środków w nowe zakłady produkcyjne.

- Gdybyśmy to mieli porównać chociażby z terenem naszego oddziaływania, a są to 4 województwa, to sama Stalowa Wola przyciągnęła, jeśli chodzi o kapitał, więcej inwestycji niż całe województwo lubelskie, na którym jesteśmy obecni, całe województwo mazowieckie, gdzie również działamy- mówi Tomasz Miśko.

WZOROWA WSPÓŁPRACA NA LINII ARP- MIASTO. DOBRA ATMOSFERA

Bez tego nie dałoby się rozwijać przedsiębiorczości. O współpracy, która jest wzorowa i wzorcowa mówi sam dyrektor ARP.

- Skąd te wyniki? Przede wszystkim ze wzorowej współpracy z włodarzem miasta, z jego determinacji, pasji, którą zaraża zarówno swój zespół specjalnie powołany do usługi przedsiębiorców, jak i przekonuje inwestorów. Wiarygodność to te słowa, które towarzyszą nam od samego początku i powodują, że inwestorzy właśnie Stalową Wolę wybierają jako miejsce swojej inwestycji. Panie prezydencie, serdecznie gratuluję- mówi Tomasz Miśko.

DAJEMY MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU. OD GARAŻU DO HALI

Akcelerator to nowe możliwości działania, to rozwój, z którego chętnie skorzystają ci mniejsi przedsiębiorcy.

- To supernowoczesna hala dedykowana dla małych, średnich producentów, która jest tak istotna ze względu na strategię Miasta Stalowej Woli, bo nie tylko patrzymy na wielkich inwestorów, którzy przychodzą tutaj z kapitałem wielomiliardowym, którzy na przestrzeni 50, 100 i więcej hektarów budują swoje przedsiębiorstwa, ale patrzymy też na tych producentów, którzy z przysłowiowego garażu mają przechodzić do nowoczesnego Akceleratora, gdzie będą rozwijać swoje programy produkcyjne, i w kooperacji, i dzięki temu będą się mogli rozwijać dalej. Stalowa Wola jest przykładem takiego miasta, gdzie wiele firm z małego garażu osiągnęło sukces globalny. Jesteśmy przekonani, że ta nowoczesna hala, która rośnie w centrum strefy, przy Hucie Stalowa Wola, będzie miejscem kooperacji, będzie miejscem sukcesu małych i średnich producentów, którzy na przestrzeni 100, 150, 200 m2 będą mogli wynajmować taką halę i tutaj się rozwijać. Jest to bardzo ważny projekt- podkreśla prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podziękował Agencji Rozwoju Przemysłu i dyrektorowi Tomaszowi Miśko za wielką determinację w przygotowaniu tej inwestycji. Powstawanie hali to dowód na to, że miasto rozwija się na każdym możliwym etapie, że myśl o wszystkich, a fakt, że już na takim etapie są rezerwacje miejsc, dowodzi jak bardzo wyczekiwana jest ta inwestycja.

AKCELERATOR PRZEMYSŁOWY

Składa się z kilku części:

Część przemysłowa

- powierzchnia produkcyjna wyposażona w zaplecze sanitarne, socjalne i techniczne stanowiąca ok. 4,9 tys. m2;

- możliwość elastycznego podziału części produkcyjnej na ok. 12 segmentów (o powierzchni ok. 200- 600 m2) z dodatkową możliwością zagospodarowania antresol, według potrzeb przyszłych najemców;


Część biurowa

- przestrzeń biurowa z zapleczem socjalnym, sanitarnym i technicznym;

- powierzchnia biurowa stanowić będzie ok. 660 m2


Centrum coworkingu i usług okołobiznesowych

- biura coworkingowe o powierzchni ok. 390 m2, kreatywne środowisko pracy i inspirujące otoczenie z dostępem do internetu oraz zapleczem socjalno-sanitarnym;

- lokale typu studio o powierzchni ok. 270 m2 dedykowane przedsiębiorcom o zasięgu krajowym i międzynarodowym; ze strefami pracy i relaksu;

- sale konferencyjne i wielofunkcyjne (największa o powierzchni 140 m2) wyposażone w nowoczesne systemy audiowizualne, sprzęt do tłumaczeń konferencyjnych, z możliwością dostosowania powierzchni do ilości uczestników spotkań biznesowych.

Ekologiczne aspekty budynku

Dla obiektu planowane jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego, co dodatkowo potwierdzi ekologiczne aspekty budynku, które na etapie użytkowania wpłyną na komfort użytkowników oraz zapewnią energooszczędne funkcjonowanie obiektu. Na etapie projektu koncepcyjnego wprowadzono wiele udogodnień dla użytkowników obiektu oraz rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych m.in.:

- instalacja fotowoltaiczna na dachu obiektu o minimalnej mocy 100 kW;

- zbiorniki retencyjne na gromadzenie wód opadowych z możliwością wykorzystania zgromadzonej wody do podlewania zieleni;

- stacje ładowania samochodów elektrycznych;

- bliskość komunikacji miejskiej;

- 54 stanowiska postojowe dla samochodów osobowych;

- miejsce do przechowywania rowerów;

- wszystkie pomieszczenie wentylowane mechaniczne z odzyskiem ciepła oraz klimatyzowane;

- przybory sanitarne i urządzenia zapewniające oszczędność wody;

- nowoczesne systemy i rozwiązania m.in. w zakresie zarządzania obiektem.

Budynek zaprojektowano na rzucie kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki. Zaprojektowano dodatkowe nasadzenia drzew i roślinności. Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo- rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego. Na dziedzińcu zaprojektowano zestawy wypoczynkowe, wyposażone m.in. w stoliki, ławki, siedziska oraz elementy służące do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem. Obecnie obejmują montaż konstrukcji prefabrykowanej hali i słupów biurowca, roboty murarskie ścian nośnych, wykonanie sieci zewnętrznych i przebudowa dróg zewnętrznych.

Planowany termin oddania obiektu do użytkowania- I kwartał 2025 r.

W kwietniu zostanie uruchomiona strona internetowa z możliwością odbycia wirtualnego spaceru po obiekcie.

Przewiń do komentarzy




























Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Hai

Budować budować, hejtem się nie przejmować!

~Ally

stypendia miejskie, jakbyś się interesował aż tak bardzo młodymi, są już na każdej uczelni technicznej w tym mieście. To są dodatkowe pieniądze, które daje miasto tylko po to, żeby młodzież zechciała łaskawie u nas studiować. Prawda jest taka, że w całej Polsce jest ogromny niż demograficzny (z nich zmagają się dziś wszystkie cywilizowane kraje świata, oprócz ciapatych gdzie się mnożą jak...). Nawet wielkie uczelnie mają wolne miejsca. Jak widać smarowanie tył-ków studentom nic nie daje, bo na niektóre kierunki w tym mieście zgłasza się ledwo po 2-3 osoby. Tam gdzie jeszcze z 10 lat temu było po kilka osób na miejsce, teraz jest w Polsce pustka, mamią i zapraszają uczniów ze średnią z matury 2,0. Także nie pleć głupot. Poza tym student zje stypendium i pojedzie w świat, nawet jak ma umowę, że po studiach ma tu zostać jakiś czas, są tez programy które dają dodatkowe pieniądze studentom za podjęcie w naszych zakładach lokalnych pracy. Niestety, ludzie ze średnią 2,0 niewiele potrafią... Niż jest w całej Polsce, więc nie pleć bzdur, każdy dziś wygodny i nie chce mieć dzieci, jeśli już to 1. To są problemy wyludniania się miast.

~Kociak

Pieniądze z tej całkowicie zbędnej inwestycji możnaby przeznaczyć na stypendia dla zdolnych studentów, którzy mogliby pozostać w naszym mieście. Ale po co ? Najlepiej rozwiązać uczelnie, drogi ekstra więc ludzie niech wyjeżdżają. Emeryci zgaszą światło.

~Tryk

Świetnie, mało pustych lokali w jednym biurowcu, konieczny kolejny. Panie Prezydencie, proponuję zainteresować się sytuacją najemców Urbi, bo tam cuda się dzieją.

~Dende

Nie udawajcie, że pomagacie przedsiębiorcom takimi inwestycjami... Zwolnijcie nowych przedsiębiorców z tego chorego ZUSu i oni już sobie poradzą. Zobaczcie na ten wasz budynek naprzeciwko dworca... do tej pory 2/3 budynku jest puste i z tym będzie tak samo.

~Ryk 12

Zadamy pracy i chleba