Bez tego Twoje inteligentne oświetlenie nie zadziała!

Materiał zewnętrzny Image

Sieć inteligentnego oświetlenia składa się z włączników, ściemniaczy, żarówek, bramki łączącej system smart home oraz aplikacji i urządzeń do sterowania. Sprawdź, jak dobrać kompatybilne elementy i w pełni wykorzystać możliwości tej technologii.

Włączniki światła

Inteligentny włącznik światła pozwala na zdalne zarządzanie smart oświetleniem. Łączy się z aplikacją, dzięki której możesz sterować nim nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. To duża oszczędność energii dla tych, którym zdarza się zapomnieć o wyłączeniu światła przed wyjściem do pracy. Takie rozwiązanie jest też przydatne podczas długiej nieobecności. Włączając i wyłączając światło za pomocą aplikacji, zwiększysz bezpieczeństwo swojego domu.

Inteligentny włącznik oczywiście możesz obsługiwać także manualnie. Na szklanym panelu, zależnie od rodzaju, znajdują się jeden lub dwa przyciski włącznika oraz przycisk scenariusza do samodzielnego zaprogramowania. Dzięki minimalistycznemu designowi urządzenie wpisuje się w każdą aranżację wnętrza.

Ściemniacze

Inteligentne oświetlenie daje też możliwość dostosowania poziomu jasności zgodnie z Twoimi preferencjami. Dzięki ściemniaczom możesz płynnie zmieniać natężenie światła i tworzyć przyjazny klimat do pracy, nauki, romantycznej kolacji czy wieczoru z książką. Dużym atutem tej opcji inteligentnego oświetlenia jest lepsza konrola nad zużyciem energii. Korzystasz z największej mocy światła tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

Ściemniacze, podobnie jak włączniki, można obsługiwać w tradycyjny sposób lub za pomocą aplikacji i tworzyć własne scenariusze.

Bramka i aplikacja

Ważną decyzją jest wybór protokołu komunikacyjnego dla urządzeń smart home. Na tle wielu rozwiązań, takich jak np. Wi-Fi czy Zigbee, poziomem bezpieczeństwa, energooszczędności i efektywnego zarządzania wyróżnia się działający na falach radiowych protokół Z-Wave. Intuicyjne i nowoczesne oświetlenie smart w tym protokole zaprojektujesz np. w Keemple Sklep.

Do zarządzania wszystkimi urządzeniami potrzebna będzie bramka oraz zapewniająca zdalny dostęp aplikacja na urządzenie mobilne, dzięki której zyskasz wiele dodatkowych funkcji, np. możesz wykorzystać włączniki światła jako włączniki schodowe lub krzyżowe.

Jeśli Twój dom jest wyposażony w więcej urządzeń komunikujących się w sieci Z-Wave, możesz tworzyć zaawansowane scenariusze. W przechodnich pomieszczeniach, które nie muszą być non stop oświetlone, połącz włącznik światła z czujnikiem ruchu. Smart oświetlenie może zapalać się w chwili, gdy zapada zmrok i automatycznie zasuwają się rolety. Zintegrowanie różnych funkcji zapewni Ci komfort każdego dnia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =