Zmarnowana szansa Stali

W ubiegły weekend Stal Stalowa Wola miała „wolne”, ponieważ według terminarza miała rozegrać mecz z zespołem ŁKS- u Łagów, który to z przyczyn finansowych wycofał się z rozgrywek. W ten sposób naszemu zespołowi z automatu zostały dopisane 3 punkty za walkower. Dodatkowo wpadkę zaliczyła Wieczysta Kraków, która zremisowała w Sandomierzu z Wisłą. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji nowym liderem rozgrywek została Stal Stalowa Wola. Zespół z Krakowa również w ten weekend sprawił niemałą niespodziankę ulegając na własnym boisku Wisłoce Dębica 1:3.

Po tygodniowej przerwie podopieczni trenera Pietrzykowskiego wybrali się do Ostrowca Świętokrzyskiego na pojedynek przeciwko KSZO. „Hutnicze Derby” ściągnęły sporą liczbę kibiców na trybuny stadionu w Ostrowcu, w tym około 400- osobową „delegację” fanów ze Stalowej Woli, którzy głośno dopingowali swoich ulubieńców.

Początek sobotniego spotkania od zdecydowanych ataków rozpoczęli zielono- czarni, jednak to KSZO jako pierwsze zdobyło bramkę po szybkiej kontrze. Na listę strzelców wpisał się Oleksyi Maidanevych. Stal po utracie bramki rzuciła się do ataku, niestety nie udawało im się stwarzać klarownych sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki i na przerwę Stal schodziła przegrywając 0:1.

Drugie 45 minut lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 50 minucie podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Fryderyk Janaszek. Dopiero utrata drugiej bramki podziałała otrzeźwiająco na naszych zawodników, którzy potrzebowali zaledwie 60 sekund, by zdobyć bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym celnym uderzeniem głową popisał się Jakub Banach. Stalówka po złapaniu kontaktu dążyła do szybkiego wyrównania. Gospodarze jednak umiejętnie się bronili, będąc jednocześnie bardzo groźni z kontry. Do końca spotkania żadna z drużyn nie była już w stanie zdobyć bramki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla KSZO. Stal nie wykorzystała okazji, by odskoczyć od rywala z Krakowa.

20.05.2023 Ostrowiec Świętokrzyski godz. 16:00

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 Stal Stalowa Wola (1:0)

Bramki: 12’ Maidanevych, 50’ Janaszek – 51’ Banach

Stal: Konefał, Banach, Rogala, Ziarko, Kowalski, Wojtak, Soszyński, Imiela, Wydra, Pioterczak, Szuszkiewicz

Rez.: Furman, Kucharczyk, Duda, Stępniowsk, Fedejko, Iwao, Olszewski, Pikuła, Filipczuk