Filip Szymonik wicemistrzem świata na dystansie długim w triathlonie

Pochodzący ze Stalowej Woli Filip Szymonik zdobył tytuł wicemistrza świata w kat. M25-29 na dystansie długim w Triathlonie.

7 maja na Ibizie odbyły się Mistrzostwa świata triathlonie na dystansie długim (3 km pływanie, 116 km rower, 30 km bieg). W biało- czerwonych barwach wystartowali: Kacper Stępniak, Piotr Ławicki, Marcin Kompa (AG 20-24), Maciej Wiśniewski (AG 20-24), Filip Szymonik (AG 25-29), Filip Inglot (AG 30-34), Mateusz Grzybek (AG 35-38), Tomasz Jaroń (AG 50-54), Klaudia Petters (AG 20-24), Ewa Susmarska (AG 25-29), Katarzyna Gniot (AG 40-44).

Filip Szymonik wywalczył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (AG M25-29). Przekroczył on metę z czasem 05:49:24. Lepszy był tylko Corentin Chouvelon, który osiągnął czas 05:41:52. Warte podkreślenia jest to, że w kwalifikacji generalnej pochodzący ze Stalowej Woli Filip Szymonik zajął 4 miejsce.

Inny z Polaków, Maciej Wiśniewski w swojej kategorii wiekowej (AG M20-24) również uzyskał tytuł wicemistrza świata. Alexander Milne z czasem 05:54:46 miał najlepszy czas w tej kategorii wiekowej. Wiśniewski w kwalifikacji generalnej zdobył 8 lokatę.

Uznanie należy się dla Klaudii Petters, która z czasem 06:50:26 w kategorii K20-24 zdobyła złoty medal na długim dystansie. W kwalifikacji generalnej zajęła ona 4 lokatę.