Stalówka znów wygrywa!!!

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała wyjazdowe spotkanie w Świdniku z lokalnym zespołem Avii. Gospodarze przed nim zajmowali 3 pozycję w tabeli, tuż za naszym zespołem. Świdniczanie w dotychczasowych 24 kolejkach zgromadzili 45 punktów (12 zwycięstw, 9 remisów, 3 porażki). Zespół ze Stalowej Woli od zawsze miał problemy z ekipą z Lubelszczyzny. Ten mecz zapowiadał się więc naprawdę ciekawie.

Od początku spotkania to gospodarze próbowali zepchnąć Stal do obrony. Nasz zespół jednak skutecznie uniemożliwiał to przeciwnikom. Mało tego, zielono- czarni bardzo szybko zdołali objąć prowadzenie, kiedy to w 10 minucie, po błędzie obrony, piłkę do bramki wpakował Ziarko otwierając wynik spotkania. Podopieczni trenera Pietrzykowskiego mając jednobramkową zaliczkę oddali nieco plac przeciwnikom, nastawiając się na grę z kontry. W 30 minucie miała miejsce sytuacja, która zaważyła o losach meczu. Z boiska za czerwoną kartę wyleciał jeden z zawodników Avii. Mimo to w 33 minucie gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania spotkania. Na szczęście piłka uderzona z około 20 metrów odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Smyłka i wyszła poza boisko. W odpowiedzi Stalówka zaatakowała bardziej zdecydowanie, co poskutkowało podwyższeniem prowadzenia. W 38 minucie idealnym podaniem bezpośrednio z rzutu rożnego obsłużony został Bartosz Pikuła, który wpakował piłkę do bramki tuż przy krótkim słupku. Prowadzący dwiema bramkami zawodnicy ze Stalowej Woli próbowali „zamknąć” ten mecz jeszcze przed przerwą. Niestety mimo dużej przewagi w końcówce pierwszej połowy Stalówka nie zdołała strzelić trzeciej bramki.

Drugie 45 minut nieco odważniej rozpoczęli gospodarze, którzy nie mieli już nic do stracenia. Stal jednak bardzo szybko opanował sytuację na boisku i nie pozwoliła rozkręcić się na dobre przeciwnikowi. Spotkanie w tym okresie było raczej słabym widowiskiem. Dużo gry szarpanej zarówno z jednej, jak i z drugiej strony nie przynosiło zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Jednak taki obraz gry odpowiadał zielono- czarnym, którzy dwubramkową zaliczkę dowieźli do ostatniego gwizdka sędziego, odnosząc tym samym bardzo ważne zwycięstwo, zwycięstwo, które pozwoliło Stali odskoczyć na bezpieczny dystans punktowy od zespołów z niższych miejsc. Avia Świdnik traci tych punktów już 7, a Cracovia II Kraków 9. Stalówka ciągle utrzymuje jednopunktową stratę do Wieczystej Kraków, która to w sobotę wymęczyła zwycięstwo 2:1 z Wiązownicą.

22.04.2023 Świdnik godz. 17:00

Avia Świdnik 0:2 Stal Stalowa Wola (0:2)

Bramki: 10’ Ziarko, 38’ Pikuła

Stal: Smyłek, Rogala, Banach, Kowalski, Pikuła, Ziarko, Duda ©, Kołbon, Soszyński, Imiela, Szuszkiewicz

Rez: Konefał, Wojtak, Stępniowski, Kucharczyk, Olszewski, Grasza, Pioterczak, Filipczuk, Fedejko