XXXIII
Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach

5.11.2022 roku odbyły się XXXIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Wzięło w nich udział 46 uczestników z następujących miejscowości: Stalowej Wola, Jastkowice, Nisko, Zabrnie, Tarnobrzeg, Rudnik nad Sanem, Wilcza Wola, Kolbuszowa, Bieliny, Leżajsk, Sędziszów Małopolski, Połaniec oraz Wadowice Górne. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicy, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły o godz. 13:45. Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, a od 1 do 4 nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został zawodnik z Zabrnia - Adam Giermaniuk, 2 miejsce zajął Ryszard Czajkowski z TKSzach Tarnobrzeg, 3- Tomasz Pintal ze Stalowej Woli, 4- reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli – Robert Brak.

W klasyfikacji wiekowej 2005- 2011 1 miejsce zajął Filip Gemzik- reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli, 2- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3- Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Adrian Toniak również reprezentant UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

[p]W klasyfikacji wiekowej 2012 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Jagoda Zielińska z KGL Szarotka Wadowice Górne, 3- Filip Marszalik z Połańca, 4- Sebastian Szczepanik z TKSzach Tarnobrzeg.