Pewne zwycięstwo Stali

W sobotnie popołudnie zielono- czarni podejmowali na własnym boisku zespół Tomasovi Tomaszów Lubelski. Goście w dotychczasowych 28 kolejkach zdołali wywalczyć jedynie 18 punktów i zajmowali przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Mimo dość słabej formy w ostatnich spotkaniach, to gospodarze byli zdecydowanymi faworytami. I faworyt tym razem nie zawiódł. Stal od pierwszej do ostatniej minuty sobotniej potyczki miała ogromną przewagę. Całkowicie zdominowała przeciwnika, mając ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Podopieczni trenera Surmy stwarzali sobie dużo sytuacji do zdobycia bramki, jednak spore problemy ze skutecznością tego dnia miał Daniel Świderski. Na szczęście nawet to nie przeszkodziło naszemu napastnikowi otworzyć wynik w 32 minucie, kiedy to wykorzystał dobre podanie od Bartłomieja Kiełbasy. Stal prowadziła 1:0 i ten stan utrzymał się do przerwy.

W drugiej części spotkania Stalówka nadal „przeważała”, czego efektem była bramka zdobyta w 60 minucie. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Hudzik kierując ją do siatki mocnym strzałem głową. Dwubramkowe prowadzenie nie powstrzymało gospodarzy od kolejnych ataków, tym bardziej, że w drugiej połowie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Aleksander Drobot. Było widać, że nasz skrzydłowy jest głodny gry. W pierwszej akcji po wejściu Olek popędził prawą stroną boiska, minął obrońców i precyzyjnie podał do nabiegającego Sławomira Dudy, który tylko dostawił nogę i było już 3:0. Dosłownie kilka chwil później zabrakło centymetrów, by identyczna akcja tych dwóch zawodników, zakończyła się kolejną bramką. Niestety zamiast 4:0, mecz zakończył się wynikiem 3:1. W końcówce spotkania nasz zespół stracił na chwilę koncentrację i pozwolił Mateuszowi Tomaszewskiemu na zdobycie bramki honorowej. Ostatecznie Stal pewnie i zasłużenie pokonała Tomasovie 3:1 inkasując 3 punkty.

14:05.2022 r. Stalowa Wola godz. 17:00

Stal Stalowa Wola 3:1 Tomasovia Tomaszów Lub.

Bramki: 32’ Świderski, 60’ Hudzik, 85’ Duda – 90’ Tomaszewski

Stal: Smyłek, Skrzyniak, Stępniowski, Hudzik, Wojtysiak, Zięba, Kiełbasa, Stelmach ©, Lebioda, Kacprzycki, Świderski

Rez: Wietecha, Khotolskyi, Grabarz, Drobot, Szifer, Duda, Barata