Stal traci kolejne punkty

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Łukasza Surmy rozgrywali spotkanie wyjazdowe. Jego gospodarzem była drużyna Podhala Nowy Targ, która to w ligowej tabeli zajmuje wysokie, 3 miejsce z dorobkiem 40 punktów. Stal, która w ostatnich spotkaniach, delikatnie mówiąc, nie zachwyca, nie była faworytem tego spotkania.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie chciała oddać przeciwnikowi pola. Do niecodziennej sytuacji doszło w 20 minucie, kiedy to kontuzji doznał arbiter główny tego spotkania. Mecz w tym momencie został przerwany na długi czas, ponieważ okazało się, że nie było kim zastąpić sędziego. Zastępstwo znalazło się po ok. 20 minutach i mecz mógł zostać wznowiony. Po ponownym rozpoczęciu na boisku nic się nie zmieniło. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a piłka sporadycznie wędrowała w okolice jednego czy drugiego pola karnego. Do szatni na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Po zamianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny były przede wszystkim skupione na tym, by bramki nie stracić, a nie ją zdobyć. Niestety, takie podejście spowodowało, że sobotnie spotkanie nie należało do tych wyjątkowo porywających. Wraz z upływem czasu coraz więcej do powiedzenia mieli jednak gospodarze, którzy zdołali stworzyć sobie dwie naprawdę groźne sytuacje do zdobycia bramki. Brakowało im jednak dokładności przy wykończeniu tych akcji. Hutnicy próbowali zaatakować jeszcze w końcówce spotkania, ale przez rezultatu. Mecz bez żadnych „historii” zakończył się wynikiem 0:0.

W przeciwieństwie do dwóch ostatnich spotkań w grze naszych zawodników widać było chęć do gry. Nie było jednak dokładności oraz zrozumienia konkretnych sytuacji. Remis z wyżej notowanym przeciwnikiem cieszyć jedna nie może, ponieważ Stal traci kolejne punkty. W czterech ostatnich spotkaniach Stalówka zdołała zdobyć ich zaledwie 2. Jest to wynik tragiczny. Pozostaje mieć nadzieję, że trener Surma, dokona cudu i przypomni zawodnikom po co zakładają koszulki w zielono- czarne pasy.

2.04.2022 Nowy Targ, godz. 16:00

Podhale Nowy Targ 0:0 Stal Stalowa Wola

Stal: Smyłek, Zięba, Hladik, Khorolskyi, Davidik, Duda, Stępniowski, Barata, Jopek ©, Marchewka, Świderski.

Rez: Konefał, Hudzik, Olszewski, Wojtysiak, Stelmach, Radulj, Lebioda.