Awans Stali

Stal Stalowa Wola w środowe popołudnie rozgrywała spotkanie 1/2 Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Ich przeciwnikiem był zespół prowadzony przed dawnego zawodnika zielono- czarnych Marka Kusiaka. Mowa tu o zespole Sokoła Kamień, który był gospodarzem tego spotkania.

Zespół z Kamienia, mimo iż nie był faworytem tego spotkania, postawił wyżej notowanemu przeciwnikowi trudne warunki. Pierwsze 45 minut było dość wyrównane, z lekką przewagą Stali, która częściej była przy piłce. Podopieczni trenera Łukasza Berety mieli jednak problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

W drugiej części spotkania Stal Stalowa Wola zdołała osiągnąć nieco większą przewagę, którą zdołali udokumentować zdobyciem bramki. W 76 minucie gola na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski zdobył Kamil Radulj, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Stal ostatecznie pokonała zespół Sokoła Kamień 1:0 i awansowała do finału okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z zespołem LZS Zdziary.

03.11.2021 Kamień godz. 14:00

Sokół Kamień 0:1 Stal Stalowa Wola

Bramki: 76’ Radulj

Stal: Wietecha, Wojtak, Pietrzyk, Kiełbasa, Hudzik, Cukrowski, Drobot, Lebioda, Jakimiuk, Jopek ©, Żelisko

Rez: Smyłek, Khorolskyi, Grabarz, Świderski, Wojtysiak, Radulj, Duda