Zmarł Adam Krzykwa

Image

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Adam Krzykwa. Był jednym z najwybitniejszych fotografów przyrody i wieloletnim członkiem ZPFP.

Adam Krzykwa ur. w 1956 r. w Stalowej Woli, z wykształcenia przyrodnik, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, fotografią pasjonował się od ponad 40 lat. Inspiracje czerpał głównie z tego co widział wokół siebie, z natury, muzyki, sztuk wizualnych i podróży. Oprócz głównej pasji – zdjęć pejzażowych i przyrodniczych – zajmował się fotografią portretową, architektury sakralnej kreatywną i reklamową.

Był laureatem konkursów: „Diakraj” (Grand Prix), „BIOsfera”, „Góry” oraz nagrody specjalnej im. Włodzimierza Puchalskiego. W dorobku miał kilka albumów autorskich, publikacje w licznych wydawnictwach, magazynach, kalendarzach. Był autorem wielu wystaw indywidualnych w Polsce, Australii, Belgii, Czechach, Niemczech, Szwecji. Reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Szwecji (Vargarda 1997). Prowadził własne wydawnictwo Image.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bazyluk r.

Jeszcze WÓDKI chciałem się napic a tu taki wypadek.

~Anna

ŻEGNAJ KOLEGO! WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA NABLIŻSZYCH.

~Hue Hue

Byłem nie raz w jego studio w piwnicy, pokazywał mi jak się wywołuje zdjęcia w ciemni. Był wspaniałym człowiekiem, ciepłym i pełnym pasji. Moje kondolencje...

daniell

do jezykiwniczanki 2 : jeszcze pozostała :matka, brat, siostra i dalsza rodzina /dla nich nie? /

~Piwniczanka 2

Wyrazy współczucia dla żony , córki i wnuków , trzymajcie się kochani .

~Rafał

Panie Adamie, cieszę się, że mogłem Pana poznać; Pan zawsze skromny, niezwykle wrażliwy, kulturalny, a chwile, które zatrzymywał Pan w kadrze - magiczne. Bardzo mi przykro, że już Pana nie spotkam, tu... Wyrazy współczucia dla rodziny.

~sasiad

Adaśku Adasiu Adamie do zobaczenia po drugiej stronie w kroplach rosy, wschodzie słońca i wszystkim najpiękniejszym co jest w przyrodzie tym razem już na żywo bez aparatu będziemy podziwiać cuda naszego Boga bez potrzeby ich utrwalania .

gogi

Spoczywaj w pokoju, Adamie :(

~Nypel

Pamiętam Jego studio w piwnicy i jak pokazywał sesję z Edytą Górniak lata 90-te. Wyrazy współczucia dla Rodziny, bardzo żal takich ludzi

~BLI

przez wiele lat mieszkaliśmy w blokach naprzeciwko=człowiek owielkiej kulturze ,skromny i pracowity ,zawsze uśmiechnięty i nie zadzierający,nosa.wyrazy współczucia dla rodziny :oDPOCZYWAJ W POKOJU

~stal

Kondolencje dla rodziny

~jaaaa

Wielki fachowiec wiele mógł jeszcze przekazać nowemu pokoleniu wielka strata
uczciwy człowiek mąż, ojciec, dziadziuś :(
NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI ...................

~Bogi /Da

Odszedłeś w spokoju tak jak żyłeś - teraz z nieba będziesz oglądał całą przyrodę naszego świata, którą tak kochałeś i starałeś nam ją przekazać za pomocą fotografii, filmów, albumów itp. - spoczywaj w pokoju .

~Miasto

Uczciwy człowiek wyrazy współczucia dla rodziny

Niemiec

Wielka strata dla wszystkich którzy go znali.

daniell

Skromny, dobry, uczciwy człowiek - warto o nim pamiętać i brać z niego przykład