Parking przed MOSiR-em przechodzi metamorfozę

Image

Parking Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od wielu lat czekał na modernizację. Teren przez długi czas był zaniedbany, a użytkownicy obiektów sportowych narzekali na zbyt małą ilość miejsc parkingowych oraz zniszczoną nawierzchnię drogi i chodnika. Samorząd miasta podchodzi do problemu kompleksowo, dlatego zadanie obejmuje również odwodnienie terenu. 22 czerwca 2020 rozpoczęły się pierwsze prace nad całkowitą zmianą tego miejsca.

W najbliższych dniach wykonawca zajmie się rozbiórką istniejących nawierzchni drogi manewrowej i placów postojowych oraz ciągów pieszych. Nowa droga dojazdowa z kostki brukowej o szerokości 6 metrów, będzie biegła w tym samym miejscu co obecna.

W dalszej kolejności prowadzone będą roboty związane z instalacją kanalizacji deszczowej, sanitarnej i technologicznej. Teren zostanie odwodniony, oświetlony, a sieć uzbrojenia przebudowana.

Parking dla samochodów osobowych zostanie zlokalizowany wzdłuż drogi dojazdowej, przed halą oraz na placu. Nowy parking pomieści blisko 100 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie wejścia na pływalnię krytą będą zlokalizowane trzy miejsca postojowe dla autobusów dowożących uczniów.

W związku z prowadzonymi pracami, modernizowany parking został wyłączony z użytku. Finał wszystkich robót planowany jest na koniec 2020 roku. Koszt zadania to około 3,5 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Max

Najpierw wg. Nadbereżnego nie było na to pieniędzy, teraz zrobi odtrąbi swój sukces. Mały człowiek z tego naszego pREZYDENTA. No i sposób wykonania. Wyciąć wszystką zieleń, położyć kostkę i ewentualnie 2 krzaczki. Będzie kiedyś powiedzenie. "Nadbereżny zastał Stalową zieloną a zostawił betonową" .... NĘDZA.

manukun

@yeah
Przypominam, że to Nadbereżny wyrzucił z budżetu na 2015 rok projekt odwodnienia i remontu parkingu pod basenem

wiktor70

Najwyższy czas zrobić tam parking z prawdziwego zdarzenia.

~Yeah!

Brawo, bo za poprzedników zawsze było "nie da się"
Jak widać jakoś się da!!

~zzzzzz7

Po co na co,widzow na mecz przychodzi około 100 wiec miejsc jest za dużo.Pewnie firma szwagra chciała zarobić to wymyślili ze brakuje miejsc na auta.

~Taxi drver

Tam można było zawieszenie SUVa zostawić , nie mówiąc o małych autach ...

balbina

I ta słynna kostka.

balbina

I ta słynna kostka.

Tymcio2708

Bardzo dobrze wkoncu