COVID-19 na poczcie w Stalowej Woli? 62 pracowników na kwarantannie

Image

Kolejny pracownik Poczty Polskiej w Stalowej Woli zakażony jest koronawirusem. Placówka w poniedziałek, kiedy to było już wszystko wiadomo, nie została jednak zamknięta, a ograniczono czas jej pracy do godziny 15:00.

Przypomnijmy, że koronawirus pojawił się wcześniej w UP w Rozwadowie. Tam pocztę zamknięto. Teraz chory jest kolejny pracownik, w kolejnym urzędzie.

Listonosz, bo o nim mowa, ma wynik pozytywny potwierdzony testem. Mieszka w Radomyślu nad Sanem, gdzie już wczoraj, natychmiast, podjęto środki ostrożności.

Tymczasem pracownicy UP nr 1 w Stalowej Woli boją się o swoje zdrowie i życie, a także obawiają się, że wirus może zostać zawleczony na mieszkańców, ponieważ listonosz stykał się z wieloma osobami z racji wykonywanego zawodu, a także z pracownikami urzędu.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej.

- 22 czerwca otrzymaliśmy informację o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem jednego z pracowników Urzędu Pocztowego Stalowa Wola 1. Osoba ta ostatni raz w pracy była 12 czerwca i wówczas nie przejawiała oznak choroby. Decyzją Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli, 62 pracowników zostało skierowanych do przeprowadzenia testów i aktualnie pozostają na kwarantannie, do czasu otrzymania wyników badania. Wczoraj została również przeprowadzona dezynfekcja Urzędu Pocztowego. W chwili obecnej Urząd pracuje w ograniczonym zakresie – organizowane są zastępcze działania związane z bieżącą pracą placówki. Poczta Polska wypełnia wszelkie zalecenia i dyspozycje Ministerstwa Zdrowia oraz GIS-u dotyczące profilaktyki minimalizującej ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Sytuacja w Spółce jest na bieżąco monitorowania przez służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i ciągłość działania, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz zarządzanie zasobami ludzkim- informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Niemiec

Przesiewowe testy polskie (z kropli krwi) składają się z dwóch płytek testowych IgG i IgM. Jeśli którykolwiek jest pozytywny to cały test jest pozytywny.

Niemiec

Testy przesiewowe polskich producentów działają poprawnie to sprawdzone. Nic nie mogę powiedzieć o testach z allegro.

~Waldi

Kupiłem na Allegro, dwa testy na corona wirusa, 68 zł za sztukę. Jeden wyszedł pozytywnie, a drugi negatywnie. Właśnie zamawiam trzeci, zobaczymy co pokaże.

~Angel94

Gregor gdyby faktycznie jakiś wirus istniał to nie odstawialiby szopek z wadliwymi testami, przeplaconymi maseczkami. Politycy by się panicznie bali a nie chodzili i oddychali pełna piersią. (w okresie wojennym politycy uciekali gdzie pieprz rośnie). Nie budowali by masztów sieci 5G bo nie miałoby to żadnego sensu. Pomyślcie ludzie trochę.

Valkyrie

Za chu.ja ten wirus nie zniknie , zobaczymy za 2 miechy jak wszyscy debile wroca z urlopow itd. Bedzie zarazonych w kosmos

~gregor

'Gigi" prawda w oczy kole ? Uważaj innych też może zaatakować. Nie życz drugiej osobie co tobie nie miłe. czytaj ze zrozumieniem bo XXI wiek to wiek ludzi rozumnych.

~Angel94

Kiedyś ludzie psikali, harkali, smarkali sezonowo na wiosnę i jesień ktos tam się zaraził szedł na chorobowe i nie było paniki teraz mało się nie pozabijają ludzie. Wszędzie dezynfekcja i panika. Przypominam że nie żyjemy w sterylnym środowisku i ciągły kontakt z bakteriami nie usypia układu odpornościowego do czego chcą w ostatnim czasie doprowadzić co niektórzy ludzie.

~Gigi

A teraz ten wirusik zaatakował mózg niejakiego ~gregora

~Pan budka

Niech na wybory idzie tylko lud PiSu a my zostajemy nie idziemy na wybory tak będzie bezpiecznej.

~Wiktor

Ja też byłem na śląsku, tydzień temu i dobrze się czuje. Jestem handlowcem w jednej, na śląsku czy w Krakowie bywam przynajmniej raz w tygodniu. Mam tam znajomych i żaden nie zna nikogo chorego.

~gregor

Pewnego dnia gostek przywozi ze Śląska wirusika, śpi obok żony a ona łyka wirusika bo on lubi sąsiedztwo. Gostek pisze na Fejcie, że wrócił ze Śląska wykąpał się i " oby to nie było o czym myślę" powiada w sieci. Żona zapewne nie najlepiej się czuje a jeździ do pracy rozsiewa po pociągu wirusika. Wirusik robi swoje atakuje coraz bardziej swojego lokatora. Lokator musi jechać do szpitala a żona za trzy dni podąża za mężem. Dalej nie warto pisać, a co z trzecim lokatorem z domu. Chodzi do pracy i co jest, to co jest. Wielka nieodpowiedzialność jednego człowieka, no dwojga rzuca posiew w mieście. Oby to był koniec, ale.... cicho sza. W sprawie poczty nie można nic mówić pracownikom jak piszą na Stalowkanet. Gostek swoje wieści wykasował na Fejsie jak to go zaatakował wirusik aż trafił do szpitala. Wirus robi swoje a ludzie nie noszą masek i zapominają że wirusik nie zasnął i ma dalszych kupujących w łańcuchu nieodpowiedzialności i głupoty.

remont

Ludzie... ale wy panikujecie. śmiertelność na poziomie 0.3 % u starszych około 1% a wy tu panikę siejecie bo jakiś bezobjawowy przypadek czy dwa. w kopalniach 99% bezobjawowych i żyjo. to jest kolejny rodzaj grypy. nie można zamykać wszystkiego w nieskończoność trzeba się przyzwyczaić i dbać o starszych . Czeka nas przez to recesja, inflacja, drożyzna, bieda, bezrobocie przez to sianie paniki i media j...ne a rząd nadal nie obniża podatków, aby ceny nie były tak zabójcze jak do tej pory. Niemcy czy inne kraje obniżają VAT i inne podatki aby ulżyć gospodarce i konsumentom. a u nas jak zwykle biurokracja i socjalizm.

~zmijka49

Chcialabym zaapelowac do RZADU POLSKIEGO zeby przestal bawic sie naszym kosztem ..to nie maseczki - to decyzje pana Szumowiny pogarszają stan w jakim jestesmy ..Bo jak nazwac zarzadzenie gdzie wesela mogą sie odbywac do 150 osob z roznych stron Polski bez masek , bez odleglosci ..bez zadnych zabezpieczen ? To zarzadzenia durnych ludzi doprowadzaja do tego ze cierpią ludzie...Taka zabawa w pana Boga ...

~Opec

Nie idźmy na wybory !!!!!

~Jankiel

@usa .Racja ,ale ludziom tv nie wyłączysz i komórek do myślenia też nie włączysz.To jest dla mas virus bo tylko taki temat na imprezach.Ciesze się ,że jeszcze są ludzie ,którzy myślą.Pracuje w zakładzie 1300 osób na kilku zmianach z różnych wiosek i miasteczek itd.I co niby nikt nie miał??Tak bez objawòw

~Jankiel

@usa .Racja ,ale ludziom tv nie wyłączysz i komórek do myślenia też nie włączysz.To jest dla mas virus bo tylko taki temat na imprezach.Ciesze się ,że jeszcze są ludzie ,którzy myślą.Pracuje w zakładzie 1300 osób na kilku zmianach z różnych wiosek i miasteczek itd.I co niby nikt nie miał??Tak bez objawòw

~Hihihaha

Do przyjazdu Andrzeja był spokój...

~Cesia

A PO w poniedziałek łaziło po mieście zero maseczek, zero dystansu, ulotki zabójcze rozdawali.

e2rds

sarkazm, ty padalcu a kto łożył na twoje wykształcenie i wychowanie jak nie dzisiejsi emeryci, nie życzę ci źle, ale obyś nie był nigdy emerytem, resztę dośpiewaj sobie sam.

~Gosiaaga

Do sarkazm
Przede wszystkim wszystkim jak emeryt,to nie żywiony przez nas,bo musiał całkiem sporo lat pracować,nawet więcej niż mam ją.Przeciez przez całe lata płacił składki i to nie z twojego portfela...Teraz przed nami wizja harowania przez co najmniej ćwierć wieku, żeby na stare lata usłyszeć:darmozjad.

~Ojoj

Oferta Poczty Polskiej:

Zabójcze koperty tylko 0.49 gr.
Oferta ważna do wyczerpania klientów.

PlagMa

Wiecie ze jak zona ma kwarantanne z sanepidu to maz chodzi do pracy i na odrwot. Nie wiecie, ja wiem, bo ja i wielu moich kolegow pracowalo z taka osoba. Zdajecie sobie wiec sprawe z tego, ze gdy 62 osoby ma byc na kwarantannie, to w praktyce powinno byc ich 124. W rzwczywistosci jednak, ZUS nie bedzie kazdemu robil wakacji i wyplacal L4, dlatego dalej zostaje te 62 osoby, a reszta domownikow chodzi do pracy. Tak wyglada ten wirus w praktyce, czyli robta co chceta i radzta se samemu. HAHA ja sie bede przejmowal, jak do pracy chodic trzeba, koledzy po weselach jezdza, robia komunie, kandydaci odbywaja w calej Polsce igrzyska i tak to wyglada, a wy dalej przezywacie maseczki. Kazcie ubrac maseczki na weselach ludziom jak tancza i to ludzie z roznych okolic.

~sdfdsf

sdfsf

~Rrrr

Żaden radny nie był zarażony trollu. Chorą to masz głowę.

PlagMa

Gdybysmy mieszkali Chinach to zbadaliby nam nawet deski do krojenia, kuchenne, a ze mieszkamy na zascianku no to tylkk kwarantanna hahahahaha co za obluda je ba y na

~~123

przecież to radny z pis był zarażony na wiecu Dudy i zaraz była poczta zamknięta i szkole dzieci badali i dezynsekcja i od tego się zaczęło ale była cisza bo święty z PIS nawet kazania mówią na Jasnej Gorze to teraz ewangelista Mateusz Morawiecki i Rafał Szumowski przyjadą i ozdrowią i wszytko będzie cacy. Ciekawe kogo następnego kościół ogłosi ewangelistą a możne teraz Kaczyński albo Duda zostaną apostołami ..................................

~niezalogowany

A jakiś mądry inaczej, na stalowym udowadniał, że wirusa ni ma ...

~stalowianka

Przez tego niby zjadliwego wirusa wszystkie przychodnie w mieście są zamknięte, a lekarze udzielają porad telefonicznie nie widząc pacjenta i wypisują recepty nie widząc pacjenta. Ciekawe ile osób mających inne dolegliwości niż covid-19 , nie dostanie się do lekarza z powodu urojonej pandemii , co może skończyć się to dla wielu tragicznie, bo śmiertelnie.

~ktoś

Świat nie zna większego kłamcy od dudusia czasowo pełniącego obowiązki Prezydenta RP!

bzk

Nie żebym się czepiał ale w dniu w którym był Duda, zbierane były też podpisy na Rafałka klamczucha