Zachęcali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Jeden trzask i po zawodach

Image

Do wyborów prezydenckich pozostało zaledwie kilka dni. Sztaby wyborcze kandydatów pracują intensywnie nad pozyskaniem głosów dla swoich przedstawicieli.

Poparcie dla Trzaskowskiego płynie z regionu

Osoby popierające kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP, w poniedziałek 22 czerwca, rozmawiały z mieszkańcami w Parku Miejskim, rozdawały ulotki przekonując by w najbliższą niedzielę wybrać reprezentanta Koalicji Obywatelskiej. Wsparcia Trzaskowskiemu w regionie udzielili m.in.: poseł Marek Rząsa, europosłanka Elżbieta Łukacijewska, radna i szefowa klubu SPS w Radzie Miejskiej Renata Butryn, jak również osoby ze środowiska Rebeliantów Podkarpackich i Nowoczesnej.

- Zaczynamy ostatnią prostą przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Bardzo liczymy na mobilizację ludzi i pójście do wyborów. Przede wszystkim chcemy zachęcić do głosowania na naszego kandydata Rafała Trzaskowskiego- mówiła Renata Butryn.

Ten prezydent zasypie rowy podziałów

- Apelujemy do mieszkańców Stalowej Woli, powiatu stalowowolskiego i powiatów przyległych aby poszli do wyborów i zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego, bo myślę, że my wszyscy chcemy żyć w Polsce, która szanuje każdego człowieka, w Polsce, która zasypie rowy podziałów, w Polsce gdzie nie ma nienawiści, gdzie nie ma hejtu, gdzie rozwiązuje się problemy poprzez rozmowę i szacunek dla osoby, która ma inne zdanie- mówiła europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Ja podkreśliła przedstawicielka Podkarpacia w Europarlamencie, obecna władza popełniła zbyt wiele błędów, ponieważ za sterami państwa stali nieodpowiedni ludzie. Wśród przykładów podała np. upadek stadniny koni w Janowie Podlaskim, obniżenie wartości spółek skarbu państwa, pogardę dla polskich pielęgniarek, które w obliczu pandemii koronawirusa nie zostały adekwatnie wynagrodzone za narażanie się i oddaną, przede wszystkim niebezpieczną pracę. Przypomniała także o wysokich nagrodach, które były przyznawane rządzącym.

Wyjątkowo brutalna, niegodna walka o fotel prezydenta RP

Poseł Marek Rząsa podkreślił, że to, co się dzieje w tej kampanii, jeśli chodzi o akty wandalizmu, niszczenie plakatów, bilbordów wyborczych, nigdy nie działo się aż na tak wielką skalę. Wskazał na to, że niszczone są przede wszystkim banery i plakaty Rafała Trzaskowskiego.

- Wczorajszy dzień bardzo dużo pokazał. Jeden z kandydatów w Krakowie, pomijając to, że w strugach deszczu, obiecywał, że zapewni im wodę. Obiecywał, że przekopię Mierzeję Wiślaną. Powiedział bardzo smutne i tragiczne słowa. Porównał rządy poprzedników do koronawirusa. Powiedział, że ci, którzy rządzili przed Prawem i Sprawiedliwością i Andrzejem Dudą, to większe zagrożenie niż koronawirus. Chcielibyśmy odpowiedzieć panu prezydentowi, że koronawirus zabija ludzi, a my pracowaliśmy na rzecz tych ludzi- mówił Marek Rząsa.

Poseł podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, jak również tym, którzy podpisali się pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na listach poparcia. Na Podkarpaciu kandydata KO poparło 48 tys. osób, w całym kraju- blisko 2 mln. Podziękował też tym, którzy udostępniali ogrodzenia, balkony aby mogły tam pojawić się plakaty Trzaskowskiego.

Chcemy przywrócić normalność

Stalowowolska radna Renata Butryn mówiła, że postawienie na Rafała Trzaskowskiego w nadchodzących wyborach, to szansa na to, aby przywrócić normalność, na to, żeby samorządy mogły czynić Polskę samorządną, a nie jak do tej pory, pracować pod dyktando, bo teraz scentralizowana władza dyktuje samorządom jakie mają realizować inwestycje, ile mają dopłacać i jak mają się zadłużać.

- Pan prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i kandydat na prezydenta RP powiedział, że bardzo ważne jest, żeby wrócić do tej myśli, że polski przemysł obronny ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Ja z panią europoseł Elżbietą Łukacijewską walczyłyśmy 7 lat o to, żeby Stalowa Wola znalazła się właśnie w centrum zainteresowania, jeśli chodzi o przemysł zbrojeniowy- mówiła Renata Butryn.

Młodzi zachęcają do pójścia do urn. Jeden trzask i po zawodach

Do pójścia na wybory zapraszali także tegoroczni maturzyści, osoby, które po raz pierwszy będą głosować w wyborach.

- Chciałbym zaapelować do wszystkich młodych osób i do każdego, aby poszedł na wybory w niedzielę i oddał swój głos. Jest to odpowiedni moment na to, żebyśmy pokazali, że Polska jest silna i każdy z nas potrafi spełnić swoje obywatelskie obowiązki- mówił Dominik Karbarz.

Także przedstawiciel Nowoczesnej Jerzy Florek przekonywał, że wybór Rafała Trzaskowskiego, tp dobry wybór dla Polski i Polaków.

- Chciałbym, żeby wybory zakończyły się na pierwszej turze, 28 czerwca. Rafał Trzaskowski: jeden trzask i po zawodach. Oczywiście bądźmy przygotowani też i na tę drugą turę- mówił Jerzy Florek.

Wybory już w tę niedzielę!

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tyski

Do jozek i do lucy ,, a teraz dopisz wszystkie afery i przekręty , np.afera z respiratorami , pan Banaś , pan Sasin i wybory , dwie wieże ,i wiele innych ,o ktorych wiecie .

~Retort

"Ludzie są za głupi na demokrację – odkryli naukowcy." Wpiszcie to w Google i miłej lektury.

e2rds

Prezydent Trump potwierdził, że część z żołnierzy wycofywanych z RFN trafi do Polski i Polska zapłaci za ich stacjonowanie."
Prezydent Duda przyjął to w ciszy i z pokorą, po prostu dostał oznajmiającą wiadomość i musiał ją wysłuchać.

~józek

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda podobnie jak 5 lat temu przedstawił swój program .1 .Wsparcie dla rodzin 2.Silna gospodarka i utrzymanie miejsc pracy .3. Dodatek solidarnosciowy na czas epidemi 4.Rozwój funduszu medycznego 5.Produkt polski i skuteczna dyplomacja ekonomczna. 6. Rozwój wsi i przeciwdziałanie niedoborowi wody. 7.Bezpieczeństwo i niezależnośc. 8.Prawda historyczna i wizerunek Polski. A Trzaskowski do dziś nie przedstawił swojego programu .Jak można głosować na takiego kandydata który ma w głowie tylko jedno;WYPALIC ŻELAZEM TO CO PiS WPROWADZIŁ

~józek

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda podobnie jak 5 lat temu przedstawił swój program .1 .Wsparcie dla rodzin 2.Silna gospodarka i utrzymanie miejsc pracy .3. Dodatek solidarnosciowy na czas epidemi 4.Rozwój funduszu medycznego 5.Produkt polski i skuteczna dyplomacja ekonomczna. 6. Rozwój wsi i przeciwdziałanie niedoborowi wody. 7.Bezpieczeństwo i niezależnośc. 8.Prawda historyczna i wizerunek Polski. A Trzaskowski do dziś nie przedstawił swojego programu .Jak można głosować na takiego kandydata który ma w głowie tylko jedno;WYPALIC ŻELAZEM TO CO PiS WPROWADZIŁ

e2rds

jabar, głupie dziecko, wsadź ten głupi barani łeb do ubikacji i spuść wodę, to najlepsze rozwiązanie dla ciebie, może spłyniesz do oczyszczalni i może tam ten głupi łeb oczyszczą ci, mało tego, tam możesz rzygać ole chcesz, nawet na siebie też cie oczyszczą.

~jaca.

duda,to najgorszy tuman w dziejach polski

~jaca.

duda,to najgorszy tuman w dziejach polski

jabar

e2rds do psychiatry kanalio, rzygać się chce z twoich gniotów. Koło ciebie kilku przyjmuje na NFZ też i bez skierowania.

e2rds

takaprawda, aleś nieuk, wyraz zhańbiło tak się pisze jak napisałem, do szkoły matole, a nie do pisania pseudointeligencie.

~lucy

Petition to: Obywatele Rzeczypospolitej i osoby polskiego pochodzenia

Szanowni Państwo, Rodacy,

My, Polacy, rozsiani różnymi kolejami losu po dziesiątkach krajów świata, współtworzący tkankę narodu polskiego zwracamy się z przesłaniem troski i nadziei do wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Rzeczypospolitej. Ale również dobro oraz przyszłość nas, Polaków, żyjących w Kraju i za granicą.

Naszą troską jest budowanie wspólnoty umiejącej przezwyciężać dzielące różnice. Naszą nadzieję opieramy na tradycyjnym duchu patriotyzmu i zdolności do konsolidacji w trudnych momentach naszej historii. Dostrzegamy, jak bardzo się zmienił Kraj naszych Ojców i Matek, jak wiele powodów mamy do dumy, nie odrzucając jednocześnie wyzwań, które stawia przed nami rzeczywistość.

Stąd, w obliczu osiągnięć ostatnich lat, przywrócenia Polsce jej podmiotowości i decyzji, otwierających możliwości dalszego godnego rozwoju, występujemy z przesłaniem do wszystkich Rodaków – popatrzmy uważnie na postępy w ostatnich latach, popatrzmy w przyszłość i zastanówmy się, dlaczego winniśmy opowiedzieć się za prezydenturą Pana Andrzeja Dudy.

Dzięki polityce Prezydenta Dudy staliśmy się mocnym partnerem USA w Europie, wiarygodnym członkiem NATO. Polska stała sie uznanym liderem całej grupy państw środkowej Europy w ramach Trójmorza i Grupy Wyszehradzkiej. Jest liderem niezależności energetycznej i wzmocnionej siły militarnej, efektywnie wynegocjowanej w czasie sprawowanej przez Niego Prezydentury.

To właśnie podczas tej kadencji zakończyła się sukcesem wieloletnia batalia, umożliwiająca podróże do Stanów Zjednoczonych tysiącom Polaków bez uciążliwej konieczności ubiegania się o wizy.

Umowy podpisane podczas ostatniej Prezydentury z ośrodkami naukowymi i medycznymi w USA dają szansę korzystania z najnowocześniejszych terapii dla pacjentów w Polsce, wymiany naukowej i specjalistycznej. Zaproponowany przez Prezydenta Dudę przyjazd Polskiej Misji Wojskowej, jedynej grupy spoza USA, która przybyła by podzielić się doświadczeniami w walce z wirusem, ale jednocześnie nabyć wiedzę dla wykorzystania jej dla pacjentów w Polsce odbił się niezwykle szerokim i pozytywnym echem w USA.

Polonia wspierała kraj przez wiele lat. Przesyłano środki finansowe, gdy była taka potrzeba, wspierano opozycję dla zrzucenia jarzma komunizmu. Walczyliśmy o przyjęcie Polski do NATO. Nadal chcemy i będziemy robić wszystko co możliwe dla godnego wizerunku Polski i Polaków, wszędzie tam, gdzie będzie wymagała tego prawda, polska racja stanu i dobro naszych rodaków.

Rok 2020 jest cezurą naszej rzeczywistości historycznej i politycznej. Covid-19, problemy społeczne obecne w Polsce, Ameryce i innych krajach wskazują, że wchodzimy w nowy etap, który będzie wymagał wielu decyzji. Można jednak spodziewać się, że polityka ostatnich lat, oparta o tradycyjne polskie korzenie kulturowe będzie kontynuowana zgodnie z nadziejami Narodu dla stawienia czoła wyzwaniom XXI wieku.

Uważamy, że Prezydent Andrzej Duda będzie najlepiej realizował oczekiwania większości Polaków. Jednocześnie jako jedyny, w tym trudnym okresie globalnych zagrożeń, gwarantuje dobrą współpracę z Rządem nieodzowną dla realizacji wielkich wyzwań, przed którymi stoi Rzeczypospolita. Jego wybór może uspokoić rozemocjonowane swoimi poglądami społeczeństwo.

My – Polacy mieszkający w USA, dumni ze swojego pochodzenia i przynależności do narodu polskiego, zdecydowanie wspieramy kandydaturę Pana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020 w Polsce.

Razem damy radę!

~daro

wojtek-blaznie co daje rząd czy Duda sługusie aborygena

~takaprawda

Tak e2rds, dwóch prezydentów schanbiło urząd PREZYDENTA RP jeden to KWAŚNIEWSKI a drugi to B. KOMOROWSKI i ty o ty dobrze wiesz emerycie tylko nie masz zielonego pojęcia o polityce. No i schanbiło pisze się przez CH.

e2rds

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie komitetu wyborczego Andrzeja Dudy w sprawie dotyczącej wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego o milionie bezrobotnych ludzi. Kandydat KO na prezydenta nie musi jej prostować, sprawa jest prawomocnie zakończona.

~ROZUM

Dziś spotka się w USA dwóch przegrywających prezydentów. Ingerują w ten sposób w wybory w swoich krajach, to złamanie wszelkich międzynarodowych standardów! I robienie głupoli z obywateli, którzy maja uwierzyć, że to w interesie państwowym.

~sic!

Z miliona testów na koronawirusa, które resort kupił w Korei za 125 mln zł, przyjechało do Polski tylko 150 tys. Nikt ich nie używa. Polska w "rozkwicie" rozrzutnosci!

e2rds

wojtekkk, nie trzęś tak portkami bo wiatru narobisz, nic ci to nie pomoże, że będziesz ten wpis wklejał wszędzie. Czasy długoPiSów się skończyły, najwyższy czas by Prezydent RP odzyskał swoje miejsce i nie służył tylko jako długoPiS temu co spał do południa, bo to kompromitacja instytucji Prezydenta RP. Jeden meldował wykonanie zadania a drugi służy podpisem, dwóch Prezydentów jednej opcji politycznej skompromitowało, zhańbiło urząd Prezydenta RP.

~wojtekkk

Przypomnę co niektórym co to zachwycają się Trzaskowskim co jego partia której jest v-ce przewodniczącym dokonała jak była przy władzy w latach 2007-2015. Oto sukcesy tejże parti PO.1.Zmniejszenie zasiłku pogrzebowego z 6 tys.na 4 tys.zl. 2. Podniesienie podatku Vat z 22 na 23 %. 3. Zwijanie armi z 200 tys.na 90 tys.żołnierzy.Ogromne bezrobocie i ucieczka młodych do pracy na zachód. 4.Wydłużenie wieku emerytalnego z 65 lat do 67 dla mężczyzn i z 60 -67 dla kobiet. 5.Likwidacja stoczni hut,kopalń węgla i strzelanie do górników. Likwidacja OFE i kradzież 150 mld zl oszczędnosci Polakom. 6 .Ponad 100 róznego rodzaju afer np.Hazardowa,Amberd-Gold ,a najsłyniejsza to afera taśmowa po której stracili władzę.Tam u Sowy pokazali gdzie mają Polaków i ich problemy. Słynne wypowiedzi to : Polska to h...j d...pa i kamieni kupa, Polska istnieje tylko teoretycznie,Za 6 tys.zł to tylko głupcy pracują.itd . 7 .6-cio latki do szkół. Trzaskowski w tym rządzie był min.cyfryzacji a teraz jest v-e przewodniczącym tej słynnej parti która ma Polskę i Polaków tam gdzie słońce nie dochodzi.Po powodzi Komorowski powiedział do powodzian ;woda ma to do siebie że przychodzi a potem spływa do morza,Tusk po tragicznych burzach powiedzial ja Wam Wójta nie wybierałem/.A dziś gdy tylko jest jakaś powódz czy trąba powietrzna do zarówno rząd jak i Duda reagują natychmiast i daja pomoc finansową i nikogo nie zostawiają bez pomocy.A Trzaskowski w sobotę dał popis że w 2016 r.nie byl posłem i nie głosował za obniżeniem wieku emerytalnego.Głosujcie na Trzaskowskiego to szybko wróci to co wyżej opisałem Dla niego ważniejsze są sprawy takie jak LGBT, udzielanie slubu p....łom nad bezbieczeństwo naszych dzieci i emerytów.

~Anna12

Pan Rząsa kłamie ,albo manipuluje . Prezydent odniósł się do wypowiedzi Trzaskowskiego ,że dziś na skutek koronowirusa jest milion bezrobotnych co było oczywistym kłamstwem ,bo owszem pandemia spowodowała przyrost bezrobotnych ,ale o niecałe 100 tysięcy. Skoro jednak winny jest koronowirus ,to w 2015 r.za Platformy było 2 mln. bezrobotnych ,a więc była gorsza od koronowirusa.

e2rds

buhahaaa, nie przejmuj się Dude zaorze naród przy wyborach i to dopiero będzie zaoranie, bo przy okazji i zaorze ten długoPiS którym rządzi facet z kotem i to będzie twój ból, większy niż mój.

~MANN

Trzaska to wymysł PR.
Goguś ze sztucznym uśmiechem, fałszywy
No i prawdę mówi tylko zmarłym w rodzinie - sam tak powiedział

~buhahaaa

erdeesik ...czaskowskiego pieknie zaorał Duda ten od Solidarności......krótko i na temat, oberwało sie tez Kamykowi....oglądałeś????. Pieknie dołożył co????

~deww

Przecież to co widzicie na wiecach i w spotach wyborczych, to nie są prawdziwi ludzie. To są sprawnie wyreżyserowane ,
za pomocą socjotechnik, wizerunki, nie mają nic wspólnego z ich prawdziwą naturą. Jak można być tak głupim i głosować na sztuczny wizerunek???

e2rds

takaprawda, tylko nieskończony i bezużyteczny idiota, nie będę wymieniał kto, mam nadzieję, że się domyśli, nie zagłosują na Trzaskowskiego, innych nie będę wymieniał, bo może zrozumieją swój błąd i zmienią zdanie.

~takaprawda

Tylko skończeni użyteczni idioci zagłosują na Trzaskoskiego na szczęście jest ich w naszym mieście kilku.

~Trzask

Marcina nie wzięli. Gdzie jest Marcin? Kilku innych osób także brakuje... Co tak mało? Więcej się nie dało? A może się wstydzą?

~Obserwator

Nie zachowali odległości i bez maseczek stoją. Wszyscy...

~~123

tylko na prezydenta Rafał TRZASKOWSKI a nie Duda długopis co łamie konstytucje naobiecywał i nic nie zrobiły tylko Polskę cofnęły i zbliżyły do Rosji i wszędzie widzą wrogów.

~J23

COŚ TŁUMÓW NIE WIDAĆ

~Jaja

Luisia, Niemcy sprzedaja porzadne samochody na caly swiat bmw mercedes volksvagen....co ty nas porownujesz do niemiec?????