Pierwszy mecz z kibicami. Dla nich to zwycięstwo

Kolejne 3 punkty dla Stali! Dobre wieści popłynęły w sobotni wieczór ze stadionu na Hutniczej. Za nami spotkanie 27 kolejki II ligi. Stal Stalowa Wola zmierzyła się na własnej murawie z Legionovią Legionowo. Zielono- Czarni wygrali 2:0.

Deszcz, burza, a wcześniej duchota. To wszystko sprawiło, że zawodnicy nie mieli lekko. Najwyraźniej nienajlepsza pogoda nie przeszkodziła w sukcesie. Legionovia Legionowo znajduje się w tabeli jeszcze niżej niż Stalówka, stąd spodziewaliśmy się, że z tą drużyną poradzimy sobie na własnej murawie. Wprawdzie po powrocie do gry po koronawirusie przegrała tylko raz, to jednak 11 oczek mniej niż Stal, do czegoś zobowiązywało.

Groźnie zrobiło się już w 5 minucie, kiedy to goście szturmowali na naszą bramkę. Strzał głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonany przez przeciwników, okazał się być na szczęście niedokładny. W 8 minucie mieliśmy szansę na zmianę wyniku. Michał Fidziukiewicz był jednak na spalonym. Chwilę później faulowano Kacpra Śpiewaka. Dziś fauli było sporo, a sam Śpiewak doświadczał ich nie raz. Groźnie było raz z jednej, raz z drugiej strony. Ale mecz miał tylko jednych faworytów.

II połowa przyniosła nam pierwsze sukcesy. W 51 minucie, po dośrodkowaniu Waszkiewicza z lewej strony boiska, Michał Fidziukiewicz dał prowadzenie Stali. Euforia na trybunach Stalówki. Wygrywamy 1:0. Dokładnie 10 minut później, Kacper Śpiewak zdobył dla Zielono- Czarnych drugą bramkę. I znów w akcji Fidziukiewicz, który zagrał w pole karne do Bartosza Sobotki, a ten wzdłuż bramki podał do Kacpra Śpiewaka, który już wiedział co zrobić z piłką. Po drodze czekało nas kilka zmian na boisku z obu stron.

W 73 minucie, trener Stali Stalowa Wola Szymon Szydełko, dostał tradycyjnie żółtą kartkę. Cztery minuty później była szansa na podwyższenie wyniku. Adam Waszkiewicz wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek. Przeciwnicy próbowali jeszcze do końca zdobyć honorowego gola. Na szczęście dla nas, bezskutecznie.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)