Derby Podkarpacia dla Stali Stalowa Wola

W 26. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się ze Stalą Rzeszów. Derby Podkarpacia zakończyły się zwycięstwem „Stalówki” 3:0! Dwa gole strzelił Michał Fidziukiewicz, a jedną bramkę zdobył Bartłomiej Ciepiela.

To derbowe spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco. Raz, że były to derby, a dwa – obie drużyny bardzo potrzebowały punktów. Od początku meczu gospodarze i goście szukali swoich szans, a na boisku sporo było walki o każdy metr.

Po kwadransie spotkania groźnie zaatakowali goście. Udało nam się jednak oddalić grę od własnego pola karnego, a chwilę później z dystansu niecelnie strzelał Kacper Śpiewak. W 23. minucie znakomicie spisał się natomiast Dawid Pietrzkiewicz, który wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Stali Rzeszów.

Goście mieli lekką przewagę i prowadzili grę, ale to nasz zespół strzelił gola! W 28. minucie w polu karnym rzeszowian Michał Fidziukiewicz dobrze opanował piłkę i po mocnym uderzeniu umieścił piłkę w bramce! Po wyjściu na prowadzenie zielono-czarni śmielej ruszyli do ataku, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mieliśmy też szczęście w tej odsłonie spotkania, bowiem po jednym ze strzałów z dystansu przed stratą gola uratował nas słupek.

Druga połowa to znów groźne ataki Stali Rzeszów, ale i my gościliśmy w polu karnym naszego rywala. Warto odnotować niecelne strzały Kacpra Śpiewaka czy Michała Fidziukiewicza. Od 61. minucie goście musieli sobie natomiast radzić w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Artura Pląskowskiego. 180 sekund później boisko musiał opuścić także Marcel Kotwica. Od tego momentu goście grali już w dziewiątkę!

Nasza „Stalówka” grając w przewadze nie popełniała błędów tylko dążyła do podwyższenia prowadzenia. I tak w 72. minucie swojego drugiego gola strzelił Michał Fidziukiewicz, a w 81. minucie wynik meczu ustalił Bartłomiej Ciepiela.

Stal Stalowa Wola w derbach Podkarpacia pokonała 3:0 Stal Rzeszów. Pierwsze zwycięstwo Stali na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej stało się faktem! Zielono-czarni do swojego dorobku dopisują trzy punkty. Czekamy już na kolejne spotkanie naszego zespołu!

Stal Stalowa Wola – Stal Rzeszów 3:0 (1:0)

1:0 – Michał Fidziukiewicz 28′

2:0 – Michał Fidziukiewicz 72′

3:0 – Bartłomiej Ciepiela 81′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka, Jopek (78′ Szifer), Stelmach, Waszkiewicz (77′ Kiercz), M. Płonka (67′ Chromiński), Śpiewak (58′ Ciepiela), Fidziukiewicz.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Reiman, Sylwestrzak, Pląskowski, Kotwica, Kłos (82′ Szczepanek), Mozler, Góra, Głowacki, Michalik (71′ Jarecki), Trznadel (68′ Sierant).

Żółte kartki: Ciepiela – Pląskowski, Kotwica, Pieczara, Góra.

Czerwone kartki: Pląskowski (61′ – za drugą żółtą) oraz Kotwica (63′ – za drugą żółtą).