Połączą drogę z miastem i DW 855

Image

Jeszcze tego lata powinny rozpocząć się prace projektowe związane z budową ul. Granicznej oraz przebudową ul. Karnaty. Celem inwestycji jest połączenie ulicy Granicznej z drogą wojewódzką nr 855 – ul. Brandwicka w Stalowej Woli.

Inwestycja ma być wykonana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa. Rzeczowa realizacja rozpocznie się w 2021 roku. Zakres prac jest dość duży. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace rozbiórkowe, polegające na usunięciu elementów dróg i ulic, sieci uzbrojenia terenu etc. Następnie będzie zlecona przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej: (m.in. sieć wodociągowa, sieć gazowa, linie teletechniczne, kablowe linie elektroenergetyczne). Później wykonywane będą roboty związane z odwodnieniem drogi. Kolejny etap inwestycji to roboty drogowe. Powstanie nowa droga, która będzie stanowiła bezpośrednie połączenie miasta z osiedlem Karnaty, a następnie z drogą wojewódzką nr 855 -ul. Brandwicką. Powstaną nowe ciągi piesze i rowerowe oraz oświetlenie drogowe.

Realizacja zadania sprawi, że zacznie być wykorzystywany tzw. wiadukt donikąd (biegnący nad ul. Podskarpową). Władze miasta mają nadzieję, że dzięki tej inwestycji nastąpi otwarcie nowych terenów inwestycyjnych i pod budownictwo jednorodzinne. Finału prac powinniśmy spodziewać się pod koniec sierpnia 2022 roku.

Szacuje się, że koszty związane z tą inwestycją pochłoną około 5,2 mln zł. Miasto na ten cel pozyskało 80% dofinansowania (około 4,1 mln zł) z Funduszu Dróg Samorządowych. Ostatecznie koszty zostaną zweryfikowane po rozstrzygnięciu przetargu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maly29

Tyle lat temu już można było zamiast wybudowania tego mostu w tym miejscu na miejsce na sanie i połączyły by się drogi z stalowa i Bradwica i za sanem z chłopska wola ale po co dziś leki polelum będą most budować szok ciekawe po co komu on za chwilę okaże się że do budowy drogi s74 będzie potrzebny następny bo będzie wadził latającym ptakom

~Domin

Plujki dwoją i się i troją. A to nie przypadkiem wasz karłowaty mosze przygotowywał się po cichutku do przepchnięcia 447? A to nie przypadkiem wstyd narodu obiecywał fort Trump na abonament z naszych podatków?

~Irek

Brawo! I jeszcze niech na nowym osiedlu wybuduje się jakiś zakład przemysłowy albo kuźnia to ludzie będą się tam masowo osiedlać. Tak samo jak przy ulicy Podskarpowej na osiedlu Charzewice II i Sochy obok dwóch kuźni Codogniego. Przecież dobrze jest mieć za sąsiada młoty hutnicze kujące od rana do nocy. Brawo nasz światły Prezydent Lucjusz Nadbereżny!

~Eneduerabe

Oczywiście że Trzaskowski chce wypłacić żydom pieniądze za zbrodnie wyrządzone przez Niemców. 60 mld dolarów !

~igor

Tereny pod budownictwo jednorodzinne w tamtym terenie to nie pomysł Szlęzaka tylko jeszcze Rzegockiego.

~Fauszowieck

Pisowcy tak mają , mówią o innych złe rzeczy, przypisują im podłości a to co mówią w 100% ich dotyczy. Taka neobecka metoda indoktrynacji

~Zaratustra

Rrrr co ty pier..lisz? Żydom to chcą wypłacać nienależne odszkodowania, partacze z PiSu, to żadna tajemnica. Dzieci Morawieckiego, chodzą do żydowskiej szkoły.

~Rrrr

Nic nie będzie. Trzaskowski wygra wybory 200mld odda żydom. Zapomnijcie o drogach, mostach itp..

~Adam

A co się stało z budową tunelu od Przemysłowej do Okulickiego? Prezydent się chwalił, że na wiosnę ma ruszyć budowa.

~drukarnia

a nie mówiłem smiech2 zaklaszcz pośladkami

~Kierowca

Brawo ! Stalowa Wola do przodu !!

~drukarnia

Partacze z pisu jakby kontynuowali inwestycje zapoczątkowane przez Andrzeja Szlęzaka to ten wiadukt nie byłby donikąd, tylko do dobrze zaprojektowanych terenów inwestycyjnych i pod budownictwo jednorodzinne które zostało wyznaczone przez poprzedniego włodarza. Trzeba było lat zamrożenia (bo festyny ważniejsze), budowa bloków pod trującą hutą haracząc przy tym las żeby wrócić do pomysłu mądrzejszego od siebie i odtrąbić że to ich pomysł. Może wasz upośledzony elektorat to łyknie, ale nie ludzie myślący...

~kop

Juz bylo zlobkoprzedszkole z basenem ,mnostwo roznych wodotryskow wizualizacje ,zdjecia foldery i zostala wielka kupa !Natepna fatamorgana ln.