Stal Stalowa Wola- Skra Częstochowa

W 25. kolejce II ligi nasi piłkarze zmierzyli się ze Skrą Częstochowa. Zielono-czarni to spotkanie przegrali 1:2 (0:2)

Skra Częstochowa w ostatnich trzech meczach pokonała GKS Katowice, Widzew Łódź i Elanę Toruń. Zielono-czarni do tego spotkania podchodzili jednak bardzo zmobilizowani i podbudowani ostatnim zwycięstwem z Górnikiem Łęczna.

Stal od pierwszych minut śmiało ruszyła do ataku i szukała swojej okazji na gola. Nasi piłkarze utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę. Skra dobrze jednak broniła dostępu do własnej bramki. Goście raz na jakiś czas ruszali też do ataku, ale dobrze zatrzymywali ich nasi obrońcy. W 25. minucie natomiast na bramkę drużyny z Częstochowy uderzał Piotr Mroziński. Mateusz Kos nie dał się jednak zaskoczyć.

Goście, którzy skupili się na defensywie i czekali na błąd zielono-czarnych, w 30. minucie skorzystali z zamieszania w naszym polu karnym. Najpierw bardzo groźnie było przed bramką częstochowian, gdzie dwukrotnie blokowany był Michał Fidziukiewicz. Po chwili w sporym zamieszaniu w szesnastce „Stalówki” strzelał Dawid Wolny i tym uderzeniem pokonał naszego kapitana. Tuż przed końcem pierwszej połowy Skra jeszcze podwyższyła prowadzenie. Tym razem gola strzelił Piotr Nocoń.

Po przerwie goście dobrze i skutecznie oddalali grę od własnego pola karne karnego i starali się rozgrywać piłkę na naszej połowie. Szymon Szydełko dokonując zmian w naszym zespole chciał zmienić obraz tego spotkania. Zielono-czarni szukali swoich okazji, ale w sobotę defensywa częstochowian długo spisywała się bez zarzutu.

Zielono-czarni w 82. minucie po błędzie w obronie Skry zdołali strzelić kontaktowego gola, a zdobył go Michał Płonka. Stal rzuciła się do ataku, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. „Stalówka” w sobotę przegrała 1:2 ze Skrą Częstochowa i punktów musi szukać w kolejnych meczach. Już w środę 17 czerwca podejmować będziemy Stal Rzeszów.

Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

0:1 – Dawid Wolny 30′

0:2 – Piotr Nocoń 42′

1:2 – Michał Płonka 82′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz (46′ Stelmach), Kiercz, Witasik, Zmorzyński, Jopek (46′ M. Płonka), Mroziński, Sobotka (59′ Szifer), Ciepiela (59′ Chromiński), Śpiewak, Fidziukiewicz.

Skra Częstochowa: Kos – Mesjasz, Zalewski, Nocoń, Gołębiowski, Napora (73′ Brusiło), Niedbała (79′ Andrzejczak), Wolny (57′ Rumin), Olejnik, Holik, Kieca.

Żółte kartki: Ciepiela, Śpiewak, Witasik.

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).