Kolejny etap odmrażania. Maseczki do lamusa czy nie całkiem?

Image

W Polsce obecnie liczba nowych zakażeń od kilku dni jest na podobny etapie. Ktoś mógłby powiedzieć, że wczoraj w naszym kraju było więcej zakażeń niż we Włoszech, ale jest to liczba niewysoka i rząd zdecydował się na kolejne poluzowanie obostrzeń. Czy słusznie, okaże się w ciągu 2 najbliższych tygodni. Jak informuje Mateusz Morawiecki:

Epidemiologicznie - mamy jeden z najniższych wskaźników na całym świecie, jeśli chodzi o liczbę zgonów na milion mieszkańców - stosunek ten wynosi 27 na 1 000 000 i chyba nie wymaga dalszego komentarza. Trzeba stanowczo podkreślić, że wypadamy tu lepiej niż najbogatsze kraje globu. Gospodarczo - Polska jest powszechnie oceniana jako kraj, który stosunkowo łagodnie przejdzie trwający kryzys, a nasze programy wsparcia finansowego i ochrony miejsc pracy są wzorem dla innych państw.

Dlatego też zdecydowano, że:

Od 30 maja 2020

- zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej (jeśli zachowany jest dystans społeczny)

UWAGA — dystans społeczny nadal obowiązuje (z wyłączeniem niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi, osób mieszkających razem i chodzących w maseczkach)

- zniesiony zostaje limity osób w restauracjach, kawiarniach i barach - bez ograniczeń powierzchniowych

- zniesione zostają limity dotyczące osób uczestniczących w obrządkach religijnych

- przywrócona zostaje możliwość zgromadzeń publicznych do 150 osób (zgoda na zgromadzenie będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej)

Od 6 czerwca 2020:

- przywrócona zostaje możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób (weselnicy nie muszą nosić maseczek)

- otwarte zostaną kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo- rekreacyjne, baseny, kluby fitness i salony masażu

- nadal zamknięte będą dyskoteki i kluby - doświadczenie z innych krajów pokazuje, że są to wciąż najbardziej ryzykowne siedliska zarazy

Ministerstwo Zdrowia zaleca…

Zachowajmy dyscyplinę, bo koronawirus wciąż jest groźny, a walka trwa. Nowa normalność wymaga od nas wypracowania nowych rozwiązań gospodarczych, przyzwyczajeń towarzyskich i innych procedur.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =