Pędziła szosą o 90 km/h za szybko

Image

Mandat i punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy - to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w Rudniku nad Sanem, Zarzeczu i Nowosielcu. Miejsca te zostały wskazane jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzistka przekroczyła dozwoloną prędkość o 90 km/h. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, kierująca renaultem jechała z prędkością 140 km/h.

Policjanci niżańskiej drogówki, na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym, są te związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych nr 19 i 77. Policjanci ruchu drogowego systematycznie patrolują odcinki tych dróg. W miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w Nowosielcu. 30-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego, w terenie zabudowanym jechała z prędkością 104 km/h. Kierująca fiatem straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem i punktami karnymi. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Zarzeczu. 34-letni kierowca opla, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. On również stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Rekordzistką okazała się kierująca renaultem. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej w Rudniku nad Sanem. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości. 25-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego pędziła z prędkością 140 km/h, czyli miała o 90 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Młoda kobieta straciła uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców danego regionu. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zygmunt

Ciekawe czy pieprzy się też z taką prędkością? Robiąc laskę tak szybko, rozgrzewa kootasa do czerwoności. Mogła obrobić, w radiowozie policjantom, to skończyło by się na upomnieniu. Mam koleżankę, która zawsze jak ją policja zatrzyma, proponuje policjantowi takie rozwiązanie i o dziwo już parę razy uratowało ją to przed mandatem.

~Wziuuummmm

Szyyyybka suuuka! ;)

~jasio

Lubie takie chce ją mieć dajcie namiary

~Stalowy

A ja mam bmwu E36 z naklejka mpałer i żadna milicja mnie nie dogoni

~Lud500plus

Paly się cieszą będzie na 500 plus

~J 23

No takie dokładne pomiary? 104km/h? Wideoradiowóz mierzy swoją prędkość, a dodatkowo przy sprawie Hołowczyca uznano, że prędkość zmierzona została zawyżona o 60km/h jeżeli dobrze pamiętam. Laserowe radary też powyżej około 200-300m w zasadzie trudno zmierzyć prędkość poprawnie - zwłaszcza w ruchu - także warunki pomiaru muszą być odpowiednie. Więc kwestia 1-4km/h dzieli kierowcę od utraty prawa jazdy. A od lipca to samo poza terenem zabudowanym plus pierwszeństwo dla pieszych PRZED przejściami dla pieszych. No brawa.

~ewdefe

dzielna milicja

~Krokodyl

Minęła się z powołaniem, powinna poszukać sponsorów i jeździć w wyścigach.