Niepokojące wieści z Konkatedry. Księża jednak chorują.

Image

Smutne wieści dotarły dziś do nas z kościoła pw. MBKP. Nie wszyscy księża z największego w mieście kościoła są zdrowi. Koronawirusem zakażonych jest co najmniej 2 kapłanów.

Testy, które wykonano nie do końca i nie u wszystkich się sprawdziły. Pierwszy zachorował jeden z księży. Teraz okazuje się, że również kolejny ksiądz został dotknięty chorobą. U niego również test jest pozytywny. Jak wirus jest podstępny świadczy o tym fakt, że jeszcze jeden kapłan miał wynik negatywny, ale zaczął źle się czuć. Wszelkie objawy choroby wystąpiły w pełni. Obecnie kapłan jest hospitalizowany w Mielcu i przechodzi kolejne badania.

Księża podchodzą bardzo odpowiedzialnie do zagrożenia, dlatego nie chcą ukrywać, że wirus dotknął parafię i kapłanów. Ci, którzy czują się dobrze i mieli testy negatywne, przechodzą ścisłą kwarantannę. Modlą się w kaplicy prywatnej, odprawiają eucharystię.

Naszym kapłanom życzymy dużo siły, wytrwałości i zdrowia. Mamy nadzieję, że szybko pokonają wirusa i w pełni sił powrócą do nas. Zapewniamy o modlitwie i pamięci.

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona