Porozumienie zarzuca, prezydent odrzuca

Image
Fot.: Archiwum

Klubu Radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego zarzuca prezydentowi Stalowej Woli funkcjonowanie w trybie „na przeczekanie”. Chodzi o działania pomocowe dla przedsiębiorców i obywateli.

Radni SPS napisali:

Właśnie mija drugi tydzień gdy zaproponowaliśmy wprowadzenie zmian mających na celu pomoc dla przedsiębiorców, przedsiębiorstw i mieszkańców z terenu naszego miasta w związku z panującą epidemią wirusa covid-19. Niestety, Prezydent Stalowej Woli wyraźnie stosuje metodę „na przeczekanie” i pod pretekstem oczekiwania na decyzje rządowe zaniechał jakichkolwiek działań pomocowych. To wyjątkowo nieuczciwe i wyrachowane zachowanie, gdyż prezydent dobrze wie, że ewentualne działania na poziomie samorządu są zupełnie niezależne od działań rządowych i zupełnie bez wpływu na decyzje podejmowane przez ministrów. Wielokrotne deklaracje Prezydenta o pomocy w wysokości siedmiu milionów złotych to ordynarna propaganda niemająca żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Pierwsze przedsiębiorstwa, niestety, rozpoczęły trudny proces redukcji zatrudnienia. Mamy do czynienia z chaosem i lawinowym zamykaniem działalności gospodarczych, a tymczasem nawet nie znamy podmiotów, których ma dotyczyć rzekoma pomoc magistratu. Zdajemy sobie sprawę, że pomoc miasta może być zrealizowana w bardzo ograniczonym zakresie. Jednak bulwersuje nas fakt, że nawet w tak bardzo ograniczonym zakresie nie jest realizowana. Ta cyniczna gra na zwłokę daje bardzo wyraźny obraz Prezydenta naszego Miasta. Prezydenta, który nieodpowiedzialnie zadłużył miasto, a dziś w obliczu pandemii nie ma odwagi (a może możliwości) wykonać tak drobnego w gruncie rzeczy gestu dla tych, którzy potrzebują rzeczywistej pomocy. Mamy nadzieję, że władze Stalowej Woli w końcu zrozumieją powagę i dramat sytuacji oraz podejmą szybkie działania na rzecz przedsiębiorców i mieszkańców naszego miasta. Wymaga tego potrzeba chwil i zwykła solidarność z potrzebującymi. Zwłoka w działaniu nie przynosi splendoru albowiem „kto szybko daje dwa razy daje”.

Radni z Klubu Radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego

Lucjusz Nadbereżny ekspresem odniósł się do tych słów i natychmiast rozesłał adresatom listów od Porozumienia swoją opinię w tej sprawie:

Moja reakcja jest natychmiastowa: Jesteście Państwo nieuczciwi i nieprzyzwoici wydając tego typu oświadczenie. Widzę, że bardzo Państwa Radnych boli atmosfera wspólnego działania podczas kryzysu i staracie się zrobić wszystko aby ten klimat współpracy zniszczyć. To nie czas na politykę tylko merytoryczne działania. Pokazujecie Państwo radni, że nie macie elementarnej wiedzy o wymaganiach związanych z przygotowaniem uchwał o pomocy publicznej. Wykazujecie się Państwo radni również zupełną ignorancją w stosunku do informacji, które zostały przeze mnie już publicznie podane: grupa podmiotów uprawnionych do pomocy i jej zasady w tym również termin jasko określony od kwietnia do grudnia 2020 roku. Skalę i zakres innych kłamstw poruszonych w oświadczeniu pominę bo zwyczajnie szkoda mi czasu. Są poważniejsze sprawy do realizacji w tym czasie niż polemika z politycznym działaniem Państwa Radnych. Mimo wszystko zachęcam abyście Państwo Radni odrzucili myślenie i działania polityczne w tym wyjątkowym, trudnym czasie pandemii koronawirusa. Z życzeniami zdrowia! Lucjusz Nadbereżny.

Interpretację i ewentualne uwagi niech zrodzą się w Waszych głowach. Komentarz i ocenę działań pozostawiamy Czytelnikom.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.